Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kamerás megfigyelőrendszer
 
Témaindító: zozz12, idő: Okt 24, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 70
(#) zaza99 válasza Barni87 hozzászólására (») Feb 14, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Massawa hozzászólása Feb 14, 2018 /
 
Kinek van kedve egy 7" szines monitort megjavitani amivel 4 WIFI kamera jelét lehetett valamikor megfigyleni és SD kártyára rögziteni. Ingyen odaadom a monitort ( kép nincs, de a kamerákat még ismeri ( mert a hangot hallani).
(#) zaza99 hozzászólása Feb 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Milyen tapasztalatotok van megbízhatóság és képminőség terén a Provision-ISR PR-I1390IPS36 kameráról?
(#) Leraz válasza Massawa hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Szia!

Nekem lenne kedvem ha tudnád postázni.
(#) Barni87 válasza zaza99 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Szia! Nem volt még vele rossz tapasztalatom. Olyan helyre jó, ahol van rendes megvilágítás. Saját IR fénye elég szegényes.
(#) zaza99 válasza Barni87 hozzászólására (») Feb 15, 2018 /
 
Köszi. Akkor marad a Dahua IPC-HDW1230S-S3-as.
(#) Massawa hozzászólása Márc 13, 2018 /
 
Több mint öt évig volt egy müködö 4 kamerás WIFI megfigyelö rendszerem. A kamerák most is müködnek, de a vevö egység tönkre ment, és nincs helyette müködö szerkezet. Mit lehetne a kamerákkal kezdeni? ( külsö kamerák, tápegységgel, IR világitással).
Valoszinü, hogy a kukában végzik a sorsukat.
(#) Johnycorp válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Üdv.

Kérdés, hogy (az ezek szerint IP) kameráid mivel kompatibilisek.
Mert például OnVif tekintetében is vannak eltérések a verzióknál.

Lehet próbálni másik rögzítővel.
Kicsi pénzért vehetsz esetleg ilyet:
Bővebben: Link

vagy ilyet:
Bővebben: Link

Az első linken lévő nekem jó pár fajta, különböző IP kamerát (OnVif 1.1 is) felismert.
Alapvetően kis gagyi, de működik. Bár külső csatlakozón (E-SATA vagy USB) lehet csak rá lemezt rakni.
(#) Massawa válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Abban sem vagyok biztos, hogy IP, már kiprobáltam ugyanattol a cégtöl több (ujabb) vevöberendezést, egyik sem ismerte fel a kamerákat. A régi meg még "betegen" is felismeri ( kép nincs mert rossz a monitor), de hang van.
A gyár már azt állitja, hogy nincs kompatibilis vevö, igy most csak disznek vannak.
(#) Johnycorp válasza Massawa hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Esetleg tudsz mondani valami típust a kamerákról és a rögzítőről?
(#) Massawa válasza Johnycorp hozzászólására (») Márc 13, 2018 /
 
Most csak a márkanevet tudom megmondani: visortech WiFi 4 kamerás rendszer ( kb 2011-böl.).
(#) Atis41 hozzászólása Márc 15, 2018 /
 
Tiszteletem mindenkinek !
Segítséget szeretnék kérni.
Van 1 kamera szettem de sajnos nincs illesztő programom.
Esetleg ha valakinek van kérem szépen 1 linket feltenni hogy megtaláljam mert sajnos hiába keresem nem találom a netten.
Típusa Nr. R004M +P009TMX4
Fáradozásukat előre is köszönöm.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
(#) Massawa válasza Massawa hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Sikerült kibogoznom a tipusokat is ( annyira titkosak, hogy a gépkönyv is erösen titkolja)
A monitor tipusa: Visortech PX-3702-675
A kamerák tipusa: Visortech PX-3703-675
(#) sargarigo hozzászólása Márc 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Vannak zártláncú megfigyelő rendszerek, ahol a rögzítő berendezésnek be lehet állítani kompozit videóra mozgásérzékelőt. Kis piros négyzetekkel ki lehet maszkolni a képen hogy miket figyeljen, és ha mozgást lát, akkor jelez egy kimenet. Namost valami hasonlót szeretnék én is, csak rögzítő nélkül.
Arra gondoltam hogy egy mikrovezérlővel mintavételezem a jelet fix időközönként (persze szinkronra húzva), és ha ott az előző állapothoz képest változás van, akkor jelzést küld. Értelemszerűen nem 10MHz-es AVR-rel gondoltam a 6MHz-es videót mintavenni, de valami erősebb akár még jó is lehet. Mondjuk tíz pontot ha figyelne az már jó lehetne. Mi a véleményetek erről?
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) tsanyesz válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Ezt a funkciót bármelyik videorögzítő tudja. Mozgásérzékelésnek hívják, persze nem igazán az, hanem ahogy leírtad, a képtartálom változását figyeli.
Mire szeretnéd használni ezt a létrejövő jelet? Az az igazság, hogy ez azért a videorögzítőknél sem túl megbízható.
(#) sargarigo válasza tsanyesz hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Tudom hogy tudják, de csak annyit amit leírtam. Én azt szeretném hogy ezzel viszonylag egyszerűen lehetne egy mozgó objektumot a kamera képén követni, nem kellene magas szintű szoftver és hardver. Gondolom én. Láttam olyan projektet, ahol egy atmega8-cal az élő videójelből jpg-t csinál. Igaz nem egy acélos felbontással, de az út járhatónak tűnik.
(#) Syn7h37ic válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Mi a végcél? Objektum pozicionálás a kép alapján?
(#) sargarigo válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Igen, és ha ez működne, akkor rá is lehetne fordítani a célra a kamerát (mármint előbb detektálunk, aztán fordulunk, nem egyszerre). Ezt lehetne használni biztonságtechnikailag, de jobban érdekelne egy kis robot viszonylag pontos helymeghatározása. Ilyen kis méreteknél nincs gps, más elfogadható módszert (olcsó, egyszerű, viszonylag pontos) meg nem ismerek.

Ezért hoztam létre egy új témát ami mikrovezérlő felől közelít, csak a modik leszavaztak és átkerültem ide
(#) sargarigo válasza sargarigo hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Na ettől féltem, hogy ha nem témájában van, akkor az első puhatolózó kérdés után el is tűnik a kérdésem..
(#) Johnycorp válasza Massawa hozzászólására (») Márc 24, 2018 /
 
Szia.

Nézegettem így, a megadott típusok alapján a neten.
Valóban szegényes az információ ezekről.
640 x 480 (talán) a felbontása. Leírásuk szerint 2,4Ghz-en megy. De más információ nincs.
Az egész dokumentáció szegényes. Nem úgy tűnik, hogy IP kamera lenne, inkább valami VGA + audio átvitel, némi pároztatással a kamera és monitor között.

Azt olvastam én is (gyártó oldalán a FAQ), hogy nincs kompatibilis vevő már nekik.
Fura az egész cég is, meg a termékeik is. Régebben a Metro-ban láttam hasonló cuccokat kicsi pénzért.
Működik éppen, de sem alkatrész sem más egyéb nincs hozzá. Sem akkor, később meg főleg nem.
Ha nem találsz valahol ilyen vevőt, akkor nem lesz használható a dolog sajnos.

Mást kell keresni a helyére.

Ha kidobnád, ne tedd. Lehet engem érdekelne, mint furaság.
(#) Tomi20 hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Sziasztok

Lenne egy technikai kérdésem, van egy rögzítőm, TC DVR 3004 sdi, és 4 kamera, TC sdi-pro 1080 mdn ir, ezeket az eszközöket szeretném villám védetté tenni oly módon, hogy a táp részre betennék 14VDC varisztort, ez rendben van, illetve a koaxra is szeretnék, annyit már kiderítettem, hogy SMPTE 292M szabvány szerinti a kommunikáció, ami leírja a kábel jelszintjeit, -350mV 0V +350mV, ha megbontom a koaxot, rákötném a koax meleg, illetve árnyékolására a 8V-os varisztort érnék-e vele valamit, mert ez a legkisebb értékű, ami kapható, illetve működne-e tovább a kommunikáció, vagy szedne össze annyi zavart, hogy nem is látnám a képet? Ha létezik nem túl drágán hatásos gyári védelem, az is jó lehet. Parabolás beltérihez létezik, jó is arra, amire kitalálták, de itt más a feszültségszint, lehet hogy hatástalan lenne.
Válaszokat előre is köszönöm.
Üdv.: Tamás
(#) zsoltee0001 hozzászólása Máj 16, 2018 /
 
Sziasztok
Biztonsági kamera felvételét akartam megnézni direkt SD kártyáról.
"*.V264" formátumú fájlokat látok dátum szerint könyvtárakba rendezve.
Tud-e valaki IGAZI megoldást arra, hogy mivel lehetne visszanézni?
Mert rákeresve rengeteg időpazarló parasztvakítást lehet találni, de tényleges megoldást nem találok.
Üdv
(#) zaza99 válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Máj 16, 2018 /
 
Szerintem ezt próbáld meg.
(#) kisninja hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Na most én kérdeznék hátha van valaki aki járt már így. Van egy Techson 82025 kamerám és az istennek sem tudok képet kicsalni belőle böngészőben. Az az beírom az ip címét de állandóan egy superclient2 plugint akar telepíteni vagy hiányol. Ami eszembe jutott próbáltam. Win 10 chrome, explorer, firefox.
(#) bbb válasza kisninja hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Edge, vagy Internet Explorer volt? Nem mindegy és ne keverd, hiába "e" betűs mindkettő! Ha Edge alatt próbáltad, akkor a "…" gombra kattintva a "Megnyitás Internet Explorerrel" menüt válaszd ki és oda próbáld betelepíteni a plugint, ami kell neki.
(#) kisninja válasza bbb hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Mind a kettő, olyan mintha ez a plugin fel se települne. Volt már kikapcsolt tűzfal aktivált Aktive x.
(#) Tomi20 válasza kisninja hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szia

Pár napja küzdöttem ugyanezzel, ez a videó alapján egyből sikerült, azóta hibátlan. Én win7 x64-en csináltam, szerintem 10-esen is működik.
(#) kisninja válasza Tomi20 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Sajnos ugyan ez a szöveg fogad mindig. (The plugin is not installed, please click Here to download and install. After installation, need to restart your browser to use.)
(#) Tomi20 válasza kisninja hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Nekem is ugyanezt írta, ez a videó alapján megcsináltam, és azóta működik, mást Én sem tudok.
(#) Johnycorp válasza kisninja hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szia.

Ha valóban, láthatóan lefut a plugin telepítő, akkor már egy lépés jó.
Nekem volt hogy csak úgy működött, ha Chrome alá felraktam az IETAB bővítményt.
Fura, de volt már pár kamera, aminél hiába volt mindenféle szabály állítása, csak nem ment.
Ezen keresztül meg igen. Próbát megér...
Következő: »»   39 / 70
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem