Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit gyűjt, retro cuccok
 
Témaindító: dizi, idő: Okt 19, 2009
Lapozás: OK   16 / 19
(#) fastaction válasza itibi hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szép állapotban vannak !
(#) fastaction hozzászólása Máj 27, 2018 / 1
 
Nekem Ő a legidősebb a gyűjteményben .
(#) itibi válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Király!
(#) fastaction hozzászólása Máj 27, 2018 / 1
 
Még egy kép . Harminc éve örököltem , nem is tudom mikori évjárat lehet.
(#) nagym6 válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Miféle szerkezet lenne?
(#) kadarist válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Ampermérő szerkezet.
(#) fastaction válasza nagym6 hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
100 A mérőműszer . Igényes fadobozban .
A hozzászólás módosítva: Máj 27, 2018
(#) fastaction hozzászólása Máj 27, 2018 /
 
Rudolf Kiesewetter gyártotta . Manapság egy nagy gyár fut a nevén .
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Most utánanéztem és 1918 ! Nem semmi .
(#) fastaction válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 / 1
 
Ennyit találtam róla .
(#) nagym6 válasza fastaction hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Ja, most látom, hogy a műszer része is itt van kettővel előbb. Precíz műszernek néz ki tükörskálával 1918 ból.
(#) elektroncso hozzászólása Jún 14, 2018 / 1
 
Sziasztok!
Ma kaptam egy érdekes dolgot. Szép régi darab, 1970-ben volt gyártva. Mellékelek róla pár képet. Szép műszaki műremek.
Egyúttal egy kérdésem is volna. Bár tudom, hogy pontosan hogyan működik, nem tudom, hogy pontosan mi is ez és mire használták. Talán hőrelé lehet a neve, de erre csak motorvédőket kapok ez meg szerintem nem az. 24V hatására (nagyjából) 6 perc alatt zárnak az érintkezők. Inkább valamilyen időzítőnek tűnik, de nem értem miért ilyen érdekesen oldották meg. Ráadásul ez sokkal pontatlanabb mint az elektromechanikus darabok. Valaki látott már ilyet? Hol használtak hasonlókat?
(#) szikorapéter válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Ez szerintem egy iskolai bemutatóeszköz a bimetál működését hivatott bemutatni és szemléltetni.
(#) borvendeg válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Szerintem ez egy bimetall-os időzítő. Kb.6 percre időzít. Hogy miért így oldották meg? Nem mindig létezett olcsó félvezető.
(#) elektroncso válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 14, 2018 / 1
 
Nem hiszem. Ha a nagy plexi dobozból gondolod akkor tévedsz. Az akkori időben a TK Csehszlovák gyár preferálta ezeket a nagy átlátszó dobozú ipari vezérléstechnikai eszközöket. Lásd a mellékelt képen lévő sorozatot. Valahol van még több ilyenem, csak hirtelen nem találtam meg őket.
(#) elektroncso válasza borvendeg hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Hogy időzítő az szinte biztos. Ugyan ebben a gyárban akkortájt készültek elektromechanikus időzítők is. Bár szinte biztos, hogy azok drágábbak voltak. Ráadásul ennek a ikerfémes időzítőnek elég kevés alkatrésze van, ebből következik, hogy nehezebben romlik el.
A hozzászólás módosítva: Jún 14, 2018
(#) Gafly válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 14, 2018 /
 
Az ott alul középen, meglehetősen hasonlít
(#) cupika97 válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Vasúton használhattak ilyesmit, most már csak mechanikai időzitőről tudok hogy használunk
(#) gernerakos hozzászólása Aug 8, 2018 / 1
 
Üdv!
Többek közt én Beagokat is gyűjtök, íme szerény gyűjteményem eddig:
APT-100, AKT-408, HPB-50 és HTP-30 (hangoszlop) és HD 116/A

beagok.JPG
    
(#) subwoofer220 hozzászólása Aug 23, 2018 / 2
 
Üdvözlök mindenkit!

Garázsvásában rátaláltam egy terta t331-as rádióra. 2 hibáját van. Az eggyik, hogy nincs hátlapja, valamint az állomás mutató pálca madzagja elszakadt. Budapest Kossuth rádiót hallgattam rajta. Olyan lenyűgözö,hogy egy 63 éves készülék még működik!

Érdeklődnék, hogy mi az értéke egy ilyen retró rádiónak?
(#) fecameca válasza subwoofer220 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Szerintem ezt a kérdést ebben: Muzeális a témakörben is fel lehetett volna tenni. Amúgy a Vaterán árulnak hasonlókat.
(#) lefituta válasza subwoofer220 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Szia! A retró rádióknak nem azonos az értékük. Van amelyikből sok készült, mert olcsó volt és sok is maradt fenn. A 331 is közéjük tartozik. A 441-es már ritkább, nagyobb tudású és drágább is, tehát kevesebben engedhették meg maguknak. Sokszor árulnak a Vaterán, van aki 3-4 ezerért és van aki 10 ért. A Pacsirta, ami az egyik legszebb magyar rádió, szintén nagyon változó, van aki 2000-ért adja, de láttam már, aki 50 ezret kért érte. Ennyit kért.....
(#) Gafly válasza subwoofer220 hozzászólására (») Szept 12, 2018 / 3
 
És ha átkapcsolod hátul azt a bizbaszt, valamint a mellette lévő PU csatlakozóhoz csinálsz egy banándugó/3.5mm jack átalakítót, akkor besz@rás telefonnal/MP3-al
Börzén vegyél EBL21 csövet, ameddig még kapsz emberi áron...
(#) lefituta válasza Gafly hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Nem hiszem, hogy foglalkozni szeretne vele mert a "múzeális készülékek" topikban is ezt a kérdést tette fel. "Mi az az összeg, amit el lehet kérni érte?."
(#) küzmös Gergely válasza Gafly hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Nálam most is szól így egy Pacsirta rádió.. nagyon jól szól.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018
(#) BarnaPili hozzászólása Márc 24, 2019 / 4
 
Terta-Computerta nyomtató eredeti dobozában.
(#) sany válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Remek darab.
Belenéztél már esetleg? Én meglesném az elektronikát.
(#) BarnaPili válasza sany hozzászólására (») Márc 24, 2019 /
 
Most csak lefotóztam kívülről. A nejemnek mutogattam a kincseimet a szülői háznál, és ott volt ez is. A nejem nem mutatott különösebb lelkesedést iránta, se a többi cucc iránt. Gondoltam, hátha itt nagyobb sikerem lesz vele.
Alkalomadtán belesasolok.
(#) uniman válasza BarnaPili hozzászólására (») Márc 25, 2019 /
 
Mannesmann Tally MT 120 koppintás (licensz) ... https://bw-schmitti.de/produkt/mannesmann-tally-nadeldrucker/
(#) sany hozzászólása Máj 20, 2019 /
 
Sziasztok!
Tegnap kukáztam egy kicsit. Igaz nem szoktam semmit elhozni kuka mellől, de ezt tegnap nem tudtam ott hagyni. Egy konténer mellé volt támasztva. Ha lesz egy kis időm megtakarítom és elteszem az utókornak, szétbontani nincs szívem.
A hozzászólás módosítva: Máj 20, 2019
Következő: »»   16 / 19
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem