Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kondenzátor
 
Témaindító: Alba, idő: Nov 30, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   79 / 98
(#) strunyo válasza Bakman hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Elvben, akkor ez a kondi jó lesz a helyére: Kondi

Ha igen akkor köszönöm a segítséget.
(#) Bakman válasza strunyo hozzászólására (») Máj 6, 2018 /
 
Megfelelő de a többi környékbeli alkatrészt is ellenőrizd. Egyenirányító, a kondenzátor feletti, hűtőbordára szerelt FET (már ha az).
(#) freddyke hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok! Átlagosan 20 (15-25) éve tárolt, új elektrolitkondenzátorok felhasználhatók még kényes helyen? Inkább csak semleges helyen próbálkozzak ezekkel? Sajnos nem tudok kapacitást mérni.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Pedig mérés nélkül nehéz lesz.
Kapacitás, ESR mérés alap, D,Q paraméter sem ártana.
Régi MM elkók tapasztalataim szerint nagy százalékban már nem méltó beépítésre.
Formázásra kb 5-10 % lesz szalonképes, legalábbis amivel találkoztam , azok ezt tudták.
A régi Jenki Mallory, CDE stb. kondik viszont nagyon is életképesek.
Konkrétan milyen kondik?(Gyártó, kapac, fesztűrés)
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Sajnos többe kerül a műszer, mint amennyit ér az egész. Összértékük maximum 2000 forint körüli lehet. Csak néhány: CMF (ha jól olvasom ki a logót) 220µF 25V, Punsumi 47µF 35V, G-Luxon 1000µF 16V, 1µF 50V, Jamicon 47µF 16V, Yageo 22µF 100V, stb.

Vannak 5-10 éves alaplapi kondik, CapXon 1000µF 10V (LZ 105°C), Yageo 3300 µF 10V (SC 105°C), stb. Ezek még felhasználhatók?

A kerémiakondikat gondolom nem érinti a hosszú tárolás.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Mint írtam, mérés nélkül csak feltételezni lehet, abba nem mennék bele.
A G-Luxon, CapXon stb "noname" kondik pedig eleve a "szemét" kategória.
Sehova sem javaslom beépíteni.
A Yageo mint márka, nálam a "még elmegy" kategória, inkább a Japán vonalat favorizálom, javításnál,és épitésnél is.(Nippon Chemi-Con, Rubicon,Nichicon, vagy BC Component, Cornell Dubilier, stb)
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
20 éve még nem volt divatos a netes rendelés. Nem volt egyszerű speciálisnak számító termékeket beszerezni, nem is volt rá igény. Elmentem az elektronikai boltba, mint mindenki más és megvettem, ami éppen készleten volt.

Költséghatékony módszert tudtok kapacitás mérésre? Akár jól dokumentált PIC/Atmel/Arduino projekt formájában.
(#) Yordwhat hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Sziasztok, valószínűleg halál buta a kérdés, de ilyet eddig nem láttam. Elektrolit kondi CRT TV-ben, ránézésre teljesen hibátlan állapotban, de szivárog. Eddig csak olyat láttam szivárogni, ami legalább fel volt púposodva, vagy el is durrant (ahogy egy emellett lévő is), de ez külsőre hibátlan, csak éppen szivárog. Ez mennyire normális?
(#) kaqkk válasza Yordwhat hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Tényleg buta kérdés , ami szivárog az nem normális (hibás)
(#) tothbela válasza freddyke hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Én hálózati táp elkóit egy saját előtét közbeiktatásával, egy multival mérem. Két 10VA körüli trafóra rátekerek 0,3- 3V közötti szekundereket. Az egyik lesz a feszültséggenerátor, a másik az áramváltó. Az áramváltó kimenetét leterheljük valamekkora (10-1000 Ohm) ellenállással. Értéke a trafók áttételeitől függ. A két kis menetszámú tekercs közé kerül a mérendő elkó. Azért prefelálom ezt a kérést a pic alapú elektronikussal szemben, mert itt 50 Hz frekivel mérhetünk, és elég nagy árammal. 1000µF- ig 3Veff, 10mF-ig 1V, 100mF-ig 0,3V a mérőfesz. Az áramváltó is ugyan ilyen trafó. A kimeneten egy 10 Ohm, meg egy antiparalel diódapár, valamint egy 1 kOhmos trimmer, és mehet rá a multi 200mVAC állásban.
(#) Yordwhat válasza kaqkk hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
A hangsúly nem a szivárgáson volt, hanem hogy púposodás/eldurranás nélkül szivárog, amilyet eddig még nem láttam.
(#) tothbela válasza Yordwhat hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Bár nem hozzám szólt a kérdés, de a szivárgást hogy érted? Elektromosan szivárog, ami annyit tesz hogy nagy az önkisülése, vagy maga az elektrolit tocsog ki belőle. Utóbbi esetben valóbal az elektrolit szivárog, vagy csak csintalan színű ragasztóval rögzítették a nyákhoz. Utóbbi elég gyakori. Lakmusz papír teszt megmutatja hogy elektrolitról van e szó.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Yordwhat hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Pedig elég mindennapos, főleg a noname, olcsó elkók esetén.
Rengeteg szó szerint "kiszáradt", átvezetést mutató, sőt, zárlatos kondival találkoztam..
(#) jucsaba hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.
Néhány 100nF os kondit kellene gyártanom , 20KV feszre , ha jól emlékszem valaki fólia sátor fóliából tekercselt hasonlót .
Az átlagos (0,5 -0,8 vastag fólia ) kb milyen feszt bír ki , mi a tapasztalat ?
(#) pucuka válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
PTFEműanyag, 0,5 mm vastagságnál is nagyobb az átütési szilárdsága, mint 20 kV.
Esetleg érdekes.
A hozzászólás módosítva: Jún 18, 2018
(#) jucsaba válasza pucuka hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Azért kérdeztem a mezőgazd fóliát mert az nagyobb mennyiségben olcsón elérhető,
(#) (Felhasználó 116638) válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
A neten körülnéztél?
Szerintem nem érdemes gányolni, főleg ekkora feszre.

HVstuff

Ali
(#) pucuka válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Fogalmam sincs, milyen anyagból van a mezőgazdasági fólia. Nem valószínű, hogy PTFE -ből lenne, mert az elég drága anyag, mezőgazdasági fóliánál pedig nem követelmény az átütési szilárdság.
(#) kadarist válasza jucsaba hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
A fólia polietilénből, vagy esetleg polipropilénből készül.
(#) freddyke hozzászólása Aug 4, 2018 /
 
Ki kellene cserélem egy low ESR, 470uF, 16V, 8*12.5mm, 3.5mm lábtávolságú kondit. Csak Panasonic-ban találtam (innen egyébként is rendelek). Megvehető minőség?
(#) freddyke hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
SMD kerámia kondiban Vishay, Wurth, Kemet, Murata, TDK, Yageo, Taio Yuden közül melyik elfogadható minőségű? Általában a Vishay felel meg a kívánalmaknak árban és paraméterekben.
(#) kadarist válasza freddyke hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia!
Milyen paraméterbéli követelményeid vannak?
(#) freddyke válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Szia! 0805 (0603) inch méretnél ne legyen kisebb (beültethetőség miatt). A méret alapján a Vishay vezeti a listákat. -40 +125 °C működési tartomány, megbízható, hosszú élettartam, lehetőleg automotive minősítésű.
(#) kadarist válasza freddyke hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
Teljesen jó, minőségi választás a Vishay, sok készülékgyártó használja a termékeit. Elkó téren a Panasonic (Matsushita) is jó, de én a Nippon Chemi-t favorizálom ár-érték arány miatt.
(#) freddyke válasza kadarist hozzászólására (») Aug 5, 2018 /
 
Köszönöm. Egy helyen csak United Chemi-Con-t találok, úgy látom a Nippon alá tartozik.

10 ezer órás megadott élettartam esetén milyen élettartamot várhatok el a gyakorlatban, ha egy akkumulátoros rendszer bemeneti pufferkondenzátoraként funkcionál (átlagban napi egyszer 30-60 percre feltöltődik)? Nyáron dobozon belül 50-60°C-ig emelkedhet a hőmérséklet plusz, amit az elektronika ráfűt. 105°C-os kondi megfelelő lehet ilyen helyre?
(#) kadarist válasza freddyke hozzászólására (») Aug 5, 2018 / 1
 
Egyenfeszültségen vagy extrém kis frekvencián nincs is értelme üzemórát számolni, ez inkább a kemény nagyfrekvenciás pufferüzemnél jön számításba. 105 fokos típus teljesen teljesen jó választás.
(#) macsaba hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy régi hegesztőtrafóm, amiben volt egy olajkondenzátor ami felrobbant. Nem hegesztés közben, csak be volt dugva a gép. A kondenzátor 50µF-os és 380V-os.
Szerintetek egy ilyen kondenzátort betehetek a helyére, vagy ragaszkodni kéne az olajhoz (olajban sehol sem találtam ilyen paraméterekkel rendelkezőt)?
Másik kérdésem, hogy szerintetek miért robbant fel amikor kb. semmi terhelés nem érte? Egyszerűen csak elöregedett?
(#) erbe válasza macsaba hozzászólására (») Aug 16, 2018 / 1
 
Igen, beteheted. A kondenzátornak fázisjavítás a feladata. Háztájiban ha elhagyod, senki nem harapja le a fejed. Ha nagy a feszültségesés a vezetéken, kicsit javíthat a hegesztési képen.
Pontosan amiatt durrant el, hogy elöregedett. Ma már nem divat az olajtöltésű kondi. A szigetelése papír, az olaj az átütési szilárdságot növeli és elzárja a párától.
(#) macsaba válasza erbe hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Köszi a segítséget.
(#) Ixion77 hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Van egy csöves erősítőm, ami viszont ócska kínai alkatrészekből van összerakva, ezért nekiállnék lecserélni benne ezt-azt jobb minőségűre. Azt javaslatot kaptam, hogy kezdjem a kondenzátorokkal, különösen a barnákkal a szélen (kép mellékelve). Ezek típusa: Weidy 2e104j, típuskód értelmezése: 250V 0.1µF +-5%
- Milyen jó minőségű kondenzátort javasoltok, amire érdemes lenne cserélni őket?
- A többi kondi közül melyiket érdemes jobb minőségűre cserélni? (amit le tudok olvasni: 250V 100µF 85C 2db, legnagyobb J6A PET 1db, 250V 10µF 6db, sárga kicsi 104 5db)
A kondenzátorokra összesen max. 20eFt-ot szánok.

S7_08802.jpg
    
Következő: »»   79 / 98
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem