Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   161 / 207
(#) dave0502 hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok. Az lenne a gondom hogy van egy autós erősítőm. És van raja rj12 es csatlakozó remote felirattal. Gondolom ott lehetne a hangerőt szabályozni külön a fejegységtől függetlenül. A baj csak az hogy sehol nem találtam ilyen csatlakozóval szerelt vezérlőt. Ha valaki találkozott ilyennel és esetleg egy nagyon egyszerű rajzot tudna küldeni nagyon hálás lennék. Előre is köszönöm
(#) vargaf válasza dave0502 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Legalább az "egy autós erősítő" típusát áruld már el ha segítséget kérsz. Nem egy típus létezik.
Autós erősítő
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) nedudgi válasza dave0502 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Nézz körül egy autóbontóban. Kész távvezérlőt is kaphatsz, talán még kormány nélkül is. Alternatív megoldás lehet az erősítő kapcsolási rajzát megkeresni, és onnan visszafejteni.
Gondolatébresztő. Keresés.
(#) dhjoco válasza orosztonyi hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Sziasztok, nekem ma jelentkezett ugyanez a hiba. Sikerült megoldani valahogy?
Tudna segíteni nekem valaki?
Előre is hálás lennék
(#) dhjoco hozzászólása Máj 28, 2018 /
 
Bemásolom az eredeti hozzászólást.

Sziasztok!

A kérdésem a következő:

Van egy Sony cdx-gt450 autóhifim.
Tegnap még rendesen működött, de ma reggel mikor be akartam kapcsolni, nem kapcsolt be. Gondoltam valami érintkezési hiba lehet, így levettem az előlapot, kicsit meg is tisztítottam, visszaraktam, de semmi...
Viszont, ha a CD kidobó kapcsolóját nyomom meg, akkor bekapcsol és ugyan azzal is kapcsol ki, de semmit nem lehet kezdeni vele. Se hangerőt szabályozni, se zenét kapcsolni. Lényegében csak az az egy gomb működik, rossz funkcióval.

Hálás lennék, ha tudnátok nekem egy kis útmutatást mutatni, mi is lehet a baja, mit lehet vele kezdeni...

Előre is Köszönöm!
(#) Inhouse válasza dhjoco hozzászólására (») Máj 29, 2018 / 1
 
Valamelyik gomb zárlatba ment, jellemzően a hangerő... Amíg ez az állapot fent áll, addig nem megy semmi más. A lemezkiadó egy másik csatorna lehet (kettő szokott lenni), vagy épp egy másik értéket kap az ellenállás háló (ha olyan) azért működik. Előlap szétszedés után mérd meg a gombokat, a jól működőknél látni fogod, hogy hol kapcsol. A rossznál az alapból zárlat. Rossz hír, hogy a Sony (és még sokan mások) olyan gombokat rak bele, amik aprók, 2 LED-del felszereltek, jellemzően 6 lábúak és olcsón nem lehet kapni kínából sem. További rossz hír, hogy Sony-n belül is csináltak ugyanolyan kinézetű gombból más belső bekötésűt. Magyarországon is kaphatóak, 1500-2500Ft/db, vagy több, plusz posta. Vagy barkácsolsz és kiváltod egy más típussal, ami kapható megfizethető áron és bele lehet hack-elni. Aztán majd pár hét múlva eljátszod a következő sokat használt gombbal.
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) dhjoco hozzászólása Máj 30, 2018 /
 
Köszönöm a segítséget, megoldódott
(#) Inhouse válasza dhjoco hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Bővebben?
(#) vargaf válasza dave0502 hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Minek kérdez az, aki utána nem válaszol senkinek? Megsértődött, mert a kevéske ( nulla ) információ alapján nem találtuk ki mi a megoldás?
(#) dhjoco válasza Inhouse hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Bővebben, nem volt időm írni így gondoltam később pótolom. Tehát a hiba az az volt? Hogy szétszedtem kimértem az összes gombot és az egyik gomb be volt ragadva amit elsőnek nem vettem észre (nem is értem) na mindegy lényeg a lényeg, kifújtam sűrített levegővel és ennyi. Működik is tovább rendben. Köszönöm a segítséget.
(#) Inhouse válasza dhjoco hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Ahha, akkor mégis csak gomb beragadás volt... Szívesen. Sajnos ez a kifújom és jó lesz, nem működik mindig.
(#) cupika97 hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Sziasztok. Felmaradt egy VW Beta autórádió a VW Golf IV kocsimból. Sajnos kódot kér, amit nem adtak oda, mikor az autót vettem. Lehetséges valahogy kiolvasni belőle?
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Két módon oldhatod meg a problémát. Vagy a kocsi alvázszáma alapján megkérded egy márkaszervizben, vagy keresel valakit aki ért hozzá. Dunaharasztiban nagyon profi az ember.
(#) cupika97 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Kb mennyit kell fizetni azért hogy elárulják a kódot?
(#) cupika97 válasza zolika60 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Valahogy kiolvasni a rádió EEPROM-jából nem lehetséges?
(#) attika válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
De lehetséges ha van hozzá megfelelő EEPROM olvasód.
(#) SzervízMacska válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
És mire számítesz kiolvasás után? Egy ilyen feliratra: "Biztonsági kód: xxxx"?
(#) Sebi válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
20-30 éve még lehetséges volt, mert valóban volt benne (külön chip) EEPROM.
Kiolvastad és kaptál egy .hex tartalmat 100000 db 1-el, 0-val vegyesen. Ebben volt valahol eltemetve a négyjegyű kód. (Gyárilag beépítettnél már akkor sem így volt...)
Ha volt egy ugyanolyan típusúból való ismert kódos, azzal ki lehetett nyitni.
Ma már a kontroller tartalmazza a memóriát, nem férsz hozzá.
(#) zolika60 válasza cupika97 hozzászólására (») Jún 3, 2018 /
 
5000Ft. Nem biztos, hogy eredeti marad a kód. Lehet, hogy átírja valamire ami aztán működik, az is lehet, hogy kód nélkülivé teszi a masinát. Mindhárom verzió előfordult már, több rádiót vittem oda az adott típustól függ a megoldás.
(#) LPatrik94 hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Üdvözletem mindenkinek! Ez az első témám remélem nem okozok bajt vele én nem találtam hasonlót itt. A problémám illetve kérdésem az lenne, hogy kaptam egy AKAI CAT-7780 multimédiás autórádiót aminek a menüjében található navigáció és TV is, és mivel ilyen nincs belekötve nyilván nem is működik, de belenéztem a házba és az alaplapján találtam GPS feliratot is és a hátulján ott van a "lyuk" is a csatlakozó helyének. Létezhet erre olyan megoldás, hogy utólag forrasztani csatlakozót az alaplapba és ezáltal működő képessé lehetne tenni? Mire van szüksége a rádiónak nyilván egy antennán kívül, esetleg valami chipet kéne keresni benne, hogy megvan-e? Csak azért jutott ez eszembe mert sokszor olvastam/hallottam, hogy a gyártók az extrákat beleépítik a termékekbe csak aktiválni vagy előhozni kell őket mert így egyszerűbb a gyártás nekik.
A válaszokat előre köszönöm, ha valaki lát rá esélyt és nem kérdeztem nagyon nagy butaságot akkor megpróbálnám ezt az utólagos átalakítást.
(#) Inhouse válasza LPatrik94 hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Van erre topic.
Nagy valószínűséggel a szoftvere más, még ha mindent be is tudnál építeni az üres helyekre, szerintem felejtős.
(#) nagytomi1 hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy csodás kínai fejegységről lenne szó ami a megvásárolt kocsiban volt.
Magánkézből emiatt a papírjai nincsenek meg.
A probléma az hogy már egy pár hónapja jól működött kivéve hogy nem engedte a bluetooth csatlakozást és nem lehetett beállítani az időt ,ezután nem nyílt le az eleje.Tegnap reggel bekapcsolás után nem volt hangja,kikapcsolás után már igen de csak néhány percig aztán elaludt és azóta se kép se hang,be sem kapcsol.Szoftveres lenne a probléma vagy valami más?
Elég jó kis szerkezet annak ellenére hogy kínai a párom nagyon megszerette,főleg a GPS miatt.
Érdemes vele foglalkozni vagy felejtős a dolog?
Esetleg valakinek valami ötlet,vagy Debrecenben tudtok hozzá értő embert ajánlani?
Előre is köszönöm.
Erről lenne szó.:dvd
(#) Laszlo81 hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy MFD gyari VW rádiom, aminek sajnos nem tudom a kódját! Tud valaki segiteni ebben? Köszönöm
(#) zolika60 válasza Laszlo81 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Már többször le van írva. Csak olvasni kell.
(#) dobanandras hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Sziasztok,
VW Gamma V-os autoradiot szeretnem bekotni.A garazsba akarom felszerelni.A hangfalakat betudom kotni.Nem tudom bekotni a +12V-ot.Valaki tud segiteni?Koszonom.
(#) set68i válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Szia.
Itt a bekötése... A oszlopban 8-as a test, 7-es folyamatos +12v, 4-es a kapcsolt +12v
(#) dobanandras válasza set68i hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Koszonom szepen.Bekottem,mukodik.Meg van egy kerdesem,a hangfal 4ohm-5w.Van 4 darab egyforma rakotve.15 perc utan forro a hutoborda.Nem tudom miert?Koszonom.
(#) Bézbózütő hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Pioneer fejegységem és van egy olyan problémám, hogy ha bekapcsolom, akkor a bal oldali hangszóróból csak mély hangok jönnek. Lehet megtört a kábel valahol, vagy a fejegységgel van a gond? Másik rádióval még nem próbáltam. Köszi előre is.
(#) kriszmo78 hozzászólása Jún 27, 2018 /
 
Sziasztok!
Van egy Kenwood KDC-5024 fejegységem. Ezen nem elhalkuló bemenet van. Lehetne ezt orvosolni valahogy? Valamint lehetséges lenne magába a fejegységbe bluetooth-t beépíteni? Tudom, vannak alternatív megoldások, de szeretném, ha nem kellene plusz kütyü. Előre is köszi!
(#) set68i válasza dobanandras hozzászólására (») Jún 27, 2018 /
 
Ha jól kötötted be a hangszórókat, akkor nem lehet gond. Az autórádiók többségének eléggé forró lesz a hűtőborda használat közben, van amelyik éget is ha megfogod. Viszont az is számít, hogy mit és hogyan hajtasz vele... pl. nagy szobai hangdobozt magas hangerôn hajtva nem csoda ha melegszik.
Következő: »»   161 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem