Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   494 / 580
(#) Pako94 válasza kisskarex hozzászólására (») Máj 27, 2018 /
 
Szia,
pedig a probléma ott lesz valahol. A mosógép nem szívja a vizet, hanem az a hálózati víznyomás miatt kerül a gépbe. Ha a hálózati nyomásod rendben van, akkor meg kell keresned a szűk keresztmetszetet: eltömödött szűrő, nem nyit rendesen a szelep, esetleg valahol mégis dugulásod van, stb.
(#) kisskarex hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Sziasztok.
Igen már előtted is javasolták hogy vizsgáljam meg ezeket a dolgokat,ezek lesznek a következők
bár a dugulást kipipálhatom.Tudom hogy a hálózati nyomás miatt megy be a víz
és nem a gép szívja csak többen is igy írják .
Az elektronika akkor nem lehet a baja?A panelra értem hogy ott ne is keresem a bajt?
(#) FAZ1 válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Az "elgyengülés" alatt mit értessz?
Egy általános tápegységi "elgyengülés" max. olyasmi lehet, hogy benne az elektrolit kondenzátorok kiszáradnak s kapacitásuk csökken.
Egy sima és általános kondicsere egyből "helyreteszi" a dolgokat!
A hozzászólás módosítva: Máj 29, 2018
(#) FAZ1 válasza kisskarex hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Van ám olyan eset, hogy a gép agya (elektronikája) nem a bevett víznek a mennyiségét méri, hanem magát a vízfelvétel idejét.
Ha már most - a vízbemenet útja valahol erősen le van szűkülve - pl. egy dugulás, (mondjuk - a bemeneti vízszűrőnél), avagy - már maga a mágnesszelep nem nyit ki rendesen, vagy erősen vízköves a tűszelep hatásos vízáteresztő keresztmetszete.
Talán csupán apróságok, ámde egy régebbi mosógépnél mégis lényegesek lehetnek.
(#) Dino71 válasza FAZ1 hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Igen azt értem (a kondenzátorokat)
(#) Lina1591 hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok van egy candy aquamatic 8T mósocépem és ledobta az ékszijat viszaraktam és azóta se megy csak a vizet szívatyúza le meg engedi be mikor a pogramkapcsoló kapcsolja. Csatlakozó a helyén vezetékek nem sérültek.
Mi lehet a probléma?
(#) mlaci989 hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Üdv mesterek!
Sürgős gondban vagyok. Gorenje WA 61061 mosógépről lenne szó. Beszívja a vizet mikor forgatnia kell megindul nagy fordulaton és megáll,viszont a program nem áll le. Tovább megy így nagy erős indításokkal. Centrifugánál pedig csak megindul ugyan így majd leáll és csak a pumpa megy. Kefék, triak cserélve. Taho generátor termel 15-16 Voltot ami el is jut a panelra. Ezt a feszültséget felpörgésnél adja le de ez nem a teljes fordulat. Ötleteket várok.
Előre is köszönöm!
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Vezérlője.
(#) Dino71 válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
A tachogenerátor mágnesét ellenőrizted a forgórészen nem e laza ?
(#) mlaci989 válasza Dino71 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Megnéztem és nem lazult föl.
A tahogenerátor tekercs ellenállása 72 ohm.
(#) botesz válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Tacho köri szakadás.
(#) mlaci989 válasza botesz hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
De hol? Mértem a panelon a taho csatlakozóján a feszültséget induláskor mikor megindult 15-16 Voltra fölment.
(#) botesz válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Lehet hogy a panelon beljebb van a hiba.
(#) mlaci989 válasza botesz hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Na az nincs kizárva.
(#) Temela válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Üdv!

Motorvezérlő triak, vagy valamelyik kábel a motoron esetleg letörött??
(#) mlaci989 válasza Temela hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Triak cserélve. Ha letört volna valamelyik kábel,akkor szerintem nem indulna a motor.
(#) Temela válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Pont ilyen felpörgéssel (AWT 2284) küzdöttem a hétvégén. A triakon túl a csatiból ki volt törve az egyik vezeték, persze bevallom véletlen láttam meg, mert a többi között maradt. A triakot tapasztalatom szerint a motor vágja haza(,mert mi más?, nem találtam sehol egyéb magyarázatot)
(#) mlaci989 válasza Temela hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Holnap leellenőrzöm a csatikat elejétől végéig.
Nekem egy mosogatógéppel volt hasonló gondom. Ott meg a panelra nagyon rá volt tolva a csatlakozó és már a lakkozott részre ráfeküdtek az érintkezők.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Máj 31, 2018 /
 
Meg hozzá teszem ma próbáltam taho nélkül elindítani a gépet és ugyanazt produkálta,szóval az lesz a ludas.
(#) mlaci989 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 1, 2018 / 1
 
Meglett. Megosztom hátha valakinek segítek vele.
Reggel kipihenten ránéztem a panelra és rögtön kiszúrtam az egyik taho körben lévő smd ellenállás árnyalatnyit volt barna. Kimértem és szakadt volt,eredetileg 1k ohm. Csere után minden megy mint régen!
(#) FAZ1 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Már gyárilag kissé alá lett volna méretezve?
Érdekes ...
Ez lenne a beépített "telepített akna", mint minden más általános és "korszerűnek mondott" háztartási szerkezetben (pl. TV, DVD, mosó-, szárító-, és mosogatógép, vagy kávéfőző csodaokosság, stb.)
(#) mlaci989 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Valószínű. Úgy van már minden mai dolog megcsinálva hogy bizony ne menjen 20 évig.
(#) FAZ1 válasza mlaci989 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
És akkor a galád, no meg persze mindenféle aljas barkácsolók ma már szinte mindent megjavítanak! Tiszta és kész kitolás ám ez az ide "begyűrűző fejlett nyugati" nagy fogyasztói társadalomnak!

Én például tavalyelőtt szétszedtem a 32 éves HAJDU Energomat automata mosógépünket, (mert vettünk helyette újabbat - egy Electrolux kész csodát),
és begyűjtöttem hozzá még másik két kidobásra ítélt hasonlót. Az egyikük valami féle Minimat (vagy Midimat), a másik pedig egy Energomat Thermál volt.
Aztán - abból a 3 darab félig kissé rossz gépből szépen összehoztam egyet, ami azonban jó.
Kicsréltem a mosódobot olyanra, aminek nem kell levenni a tetejét, csak benyomjuk - és jól van. Teljesen újra csapágyaztam (és "csapágyházaztam"), meg szimeringeztem, no meg kicseréltem (sima felfúrásokkal - a későbbi méretváltások okán) az összes oldalsó persely és gumitömítést. Kicseréltem a fedélzáró elektromos bimetálokat, magát a fő programkapcsolót,
- és persze az anyalúgos szivattyút a motorjával együtt. Vele pedig a teljes mosógépi alaplapot (abból van ugyanis legalább 3 féle), és vadi újak lettek a rugók, a rugóperselyek - és a kerekek.
Tavaly levittük anyósomhoz, megcsináltam hozzá a vízhálózat módosítását, és a konnektorig érő hálózati vezetéket.
Hadd ne mondjam - a gép 35 évesen még úgy mos, mint az álom!
Bezzeg az új - az az Electrolux mosó-masa .... már a 7. év után beállt bohóckodni, de én szerencsére kiszúrtam, hogy csupán "krónikusan" szénkefe elfogyása van.
Beletettem egy itt a házban leselejtezett Philips Whirpool automata félig használt szénkeféit - és mindmáig azzal üzemel. Az vadiúj szénkefék meg (mivel azokat időközben megvettem hozzá) várnak szépen a sorukra ...
Nálam bizony megy még a kb. 45 éves GIRMI (olasz) kávédaráló, és a 30 éves NDK (AKA) robotgép ...
(#) mlaci989 válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Hát igen kell nekünk a modern digitális világ minden túlkomplikált kütyüvel.. Aztán meg ha nem megy dobd el és vegyél újat had gazdagodjanak a gyártók.
(#) kisskarex hozzászólása Jún 4, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítséget!
A mágnes szelep nem engedte be a vizet.Mechanikusan működött de hiába kapott áramot nem nyitott ki.Utána a lég csapda szórakozott a tömitetlenség miatt a gumi csőnél elment a nyomás és a gép sikeresen megtelt vízzel......szinig
(#) FAZ1 válasza kisskarex hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Nekünk csupán egyszer telt meg, aztán tőle később a túlfolyón - csaknem még a fürdöszoba is.
Rendszeresen a nagydobozos TOMI Kristály mosóport használtunk, így aztán a legvégére bejött ...
Utána szét kellett szedni. Na nem a Tomit, hanem magát az automata mosógépet.
A gumiból készült légcsapdája csontra telve volt valami fehér ragacsos trutyival, amit persze én elsőre sem tudok másra fogni, csakis arra a tényre, feltehetően magából a mosóporból vált ki valami takony. Bőven sok ahhoz, hogy a szintet mérő nagyon érzékeny nyomáskapcsoló éppen ne kapcsoljon.
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018
(#) Hellboy911 hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok! Új vagyok ezen az oldalon. Olyan problémám lenne hogy van egy aeg electrolux 74810 mosógépem amnek az volt a hibája hogy nem kapcsolt be. Ki cseréltem egy táp ic-t két ellenálást mert rossz értéket muatott. Most be kapcsol a gép de e60 hibát villantja be kb 2 masodpercenként ami hőérzekelő hibára utal elvileg. Meg néztem, cseréltem is és a kábel kontaktok is jók. Nagyon szeretném megcsinálni de még nem tudom merre induljak a panelon mert csak most tanulom az elektronikát szóval ha valaki tud tanácsot adni vagy küzdött már hasonló problémával nagyon jó lenne ha írna. Köszönöm.
(#) FAZ1 válasza Hellboy911 hozzászólására (») Jún 5, 2018 1 /
 
Maradj inkább a fotózásnál. Akkor nem csap agyon az áram ...
Viszont jók a képek - élesek és tiszták. (mivel csináltad? Tán valami mobiltelo?)
(#) Hellboy911 hozzászólása Jún 5, 2018 / 2
 
Sikerült megoldani. Köszi a hozzászólást. Remélem pont ugyanennyi segítséget fogsz kapni te is az életben. igen azzal.
(#) solesz hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok,

AWM8125 mosógépről van szó. Beállítok egy kb félórás programot.
Kb 10 perc után a program nem lép tovább, a 2. LED világít, mosás zajlik, a dobot forgatja a motor előre és hátra, az idő visszaszámlálás halad, 00:01 percig, onnan a visszaszámlálás megáll, de a mosás meg csak megy és megy. A dob forgásirány váltásoknál hallani hogy kattog benne a programvezérlő, és ilyenkor kétszer felvillan a kulcs lámpa is. Az ajtót nem lehet kinyitni.
Van valami támpont, javaslat hogy mi lehet a hiba?
(Most problémamegkerülésként egy idő után lekapcsolom a gépet majd centrifugára kapcsolom, a vizet kiszivattyúzza, a centri végigmegy)
Köszi előre is!
A hozzászólás módosítva: Jún 5, 2018
Következő: »»   494 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem