Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosógép vezérlők és általános problémáik
Lapozás: OK   495 / 580
(#) botesz válasza Hellboy911 hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Teszmódban olvasd ki a pontos hibát.A neten megtalálod..
(#) Dino71 válasza Hellboy911 hozzászólására (») Jún 6, 2018 /
 
Ha a táp IC sérült meg az ellenállás akkor a kondenzátorok is rosszak, cseréld azokat is.
(#) Hellboy911 hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Rendben. Köszönöm. Van egy fagor mosógépem is se kép se hang. Mindenki azt mondja hogy javíthatatlan. Holnap megpróbalkozok vele hátha...
(#) stevepapa válasza Hellboy911 hozzászólására (») Jún 7, 2018 / 1
 
Ez így egy kicsit tág, hogy "Fagor" rengeteg típusú van. Van régi mechanikus programtól az érintő kijelzőig, ezekből kéne egyet megjelölni
(#) Hellboy911 hozzászólása Jún 7, 2018 /
 
Bocs csak az aeg csapágyazása melett döntöttem. Holnap meg kislányom szülinapja. Az az igazság hogy nem egy hanem 3 fagor van. Egy 6 egy 7 és egy 8 kg-os írok ha el kezdem a 8 kilos panelt
(Pontodabb leírásokkal)
(#) Hellboy911 hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Fagor f-2910 ez az alkatrész volt eldurranva. Cseréltem még táp ic-t is. Jelenleg sekép se hang viszont ha be dugom az ajtót lezárja. Amit cseréltem az ajtózárásért felel. Valoszínüleg a régi zárjával is gond lehet de kapott masikat. Majd valamelyik nap a régibe is bele nézek. Most ott tarok hogy amit tudok kimérek meg nagyítóval az utolsó mm-ig átnézem hátha észreveszek valamit. Közben meg iszok 1-2 sört.
(#) Sword hozzászólása Jún 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Van egy sasmung mosógép. Évek óta vissza-vissza térő probléma, hogy nem érzékeli, hogy zárva van az ajtó és nem indul el. Kiszereltem az ajtózárat (kapcsolót) de nem tudom milyen elven működik, mit kell mérnem rajta. Van 3db. saru (N,L és külön egy C) Az N, L az fázis és 0, ezt vágom. Itt 250V-ot ír, zárás 16A (4A), Nyitás 0A. A C nem tuom mi.
A hozzászólás módosítva: Jún 9, 2018
(#) Temela válasza Sword hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Üdv!

Bimetalos, pattanó kapcsoló. L,N kap áramot és amikor felmelegedve "átbillen, akkor kap a harmadik láb áramot- ezt figyeli a vezérlő. Általában elfáradnak a bimetálok és nem mozdulnak annyit, hogy kapcsoljanak, vagy a pattanó kapcsoló fárad el és nem pattan át.
(#) Sword válasza Temela hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Tehát, ha L,N-re feszültséget kapcsolok, akkor iővel kattannia kéne és a 3. lábon meg kell jelennie a feszültségnek?
(#) Temela válasza Sword hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Szerintem igen.
(#) qwertzu30 hozzászólása Jún 14, 2018 /
 
sziasztok! lenne egy samsung hőszivattyús szárítógépem, és Hc hibakódot ír nem indul el! szerelő nézte és a kompresszor az jó! Samsungnál is ki kel törölni a hibakódot?
(#) abstrax hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
Üdv, Kedves Fórumtársak!
A problémám a következő...
Indesit W105TX mosógépem azt kezdte csinálni, hogy a mosás megkezdésekor (be van pakolva, program beállítva, bekapcs), utána még vízvétel és bármilyen motorikus mozgás előtt még levágja a Fí-relét. Megfigyeltem, hogy kikapcsolt állapotban az ajtózár LED-je folyamatosan világít (ezt eddig nem csinálta). Kb. úgy, mintha a mosás végeztével még x ideig zárva tartaná az ajtót. Tehát amint bedugom/áram alá helyezem máris folyamatosan világít ez a zárást jelző fény. Kiszedtem az ajtókapcsolót, hátha - sajnos a csati lehúzott állapotában is ugyanez (világít). Magát az ajtózárat szétszedtem, kipucoltam kicsit. Néztem továbbá, hogy nincs-e víz a gép alatt/gépben (hátha valahol csöpög, és zárlatot csinál?) - de nem látok vízfolyás nyomot.
Igazából bármi ötlet segíthet, esetleg ha valakinek volt már ilyen gondja...
Egy kapcsirajz sem volna rossz ehhez a típushoz.
Előre is köszi, üdv!
(#) palko0125 válasza abstrax hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Szia!
Motor szénkeféket, fűtőbetétet ellenőrid.
Üdv, Palkó
(#) abstrax válasza palko0125 hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Szia! Köszi az ötletet, a következőre jutottam....

Szétkaptam a gépet kicsit....
Szénkefék jónak tűnnek első blikkre....kb 2 éve cseréltem őket, akkor ők voltak a ludasok (csutkára lekopva). Akkor azt produkálta, hogy a programkapcsoló körbe forgott, minden álláson kattant egyet de rögtön forgott is körbe....hmmmm...mire rájöttünk h szénkefe - hát hadd ne mondjam.
De vizsgálódok még a motor környékén....
Fűtőbetétet mértem, az 30 ohm.
Nem tudom ez a normális értéke-e, de nem merev zárlat és nem is szakadt.
Kiszedtem a panelt is a műanyag házából. Finom por volt rajta (szén?, vagy csak síma?) - lekompresszoroztam, alkoholban lemostam, megszárítottam. Csatikba kontaktspray.
Összeraktam, próba....most azt csinálja, hogy már ugyan nem vágja le a fírekét, de nem is indul el egyik programon sem. Start után van 2 gyors felvillanás (volt amikor 3-mat számoltam) - szerintem ez valami hibakód lehet, de nem tudom mi.
Addig is túrom a netet, hátha.
Köszönöm még egyszer, üdv. Péter
(#) Ambavir hozzászólása Jún 17, 2018 /
 
Estét!
Tegnapi csapágy és lengéscsillapító feljavitás után próba, mosás és a hibakód.
Panasonic NA16VX1. H25 hiba.
Feltúrtam már a netet...
Mos, melegit, de a vizet nem engedi le.
Pumpa jó, direktben kinyomja a vizet.
Eldugulva nincs tehát sehol.
Köszönöm
(#) abstrax válasza abstrax hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Közben még fejlemények....
Valószínűleg a szénkefe sem áll már a helyzet magaslatán, azért lekopott már, és minden tiszta szénpor....gondolom tök jót tesz mert átvezet...:o(
Kikompresszorozom az egész motort szerintem.
Találtam egy szervizmanuált, amiben olyasmit ít, hogy a 02-es hiba (gondolom ez a 2 felvillanás) - az motor hiba ill. motor zárlat - vagy tacho-generátor gond. Hmmm....nagyon errefelé mutatnak a jelek.
(#) ktamas66 hozzászólása Jún 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Ilyen szénkefét lehet kapni valahol Budapesten?
5x13,5mm

DSC05379.JPG
    
(#) stevepapa válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Honyne lehetne, leginkább mosógép alkatrész boltban. De egyéb alkatrész szaküzletekben is.
(#) zolika60 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
A Népszínház utcában is egészen biztosan. Ráadásul valószínűleg a legolcsóbban is.
(#) Ambavir válasza Ambavir hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Megoldva.
Az üst és a pumpa között található ez a szelep.
Ennek hibája.
A csatik lazák voltak.
Tk ha nem nyit ki, nem pumpál kifele.
Asszem, ha jól értettem az angolt, szerepe van abban is, hogy nyitott szűrőnél letilt.
Panasonic H25 hibakód.
(#) abstrax válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Hahó!
Pont ma vettem, én is mert kellett...
VIII. ker. Népszínház u 19. (Carbosint Kft. egyik mintaboltja) - Tolnai Lajos u. sarkától kicsit visszább a Blaha felé.
'70-es éveket idéző faborításos boltbelső, kedves hölggyel, aki ráadásul vágja is a dolgokat.
én Indesithez néztem 5 x 13,6 vagy ,7-est (szerintem neked is ez kell, ugyanilyen volt az enyémben is) - pototm 655 Ft/db.... vettem is mindjárt 4-et, hátha kell még....
Igaz, ezeket neked kell felforrasztanaod, de ennyit igazán megér a dolog.
Ellenben pl. nem messze az Orczy-ban (Baross u. 127) kompletten tokostul, készre szerelve 4-5 ezer/db-tól indulnak....hmmmm.
Amúgy állítólag nem kell becsiszolgatni őket formára, úgyis bekopnak (mondta nekem valaki).
(#) Tityi válasza abstrax hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Szia!
Szerintem mindenképpen csiszold be őket!
(#) abstrax válasza Tityi hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Szia! Igen, azt hiszem, inkább be fogom... Ha már a kommutátor is szépen le lett takarítva. Sajnos egy műanyag dugó a felfüggesztésből megadta magát - ragasztanom kell, a boltban is csak komplett motorhoz jár... így húzódik az összerakás ma estig... meglátjuk, remélhetőleg jó lesz.
(#) fulcsii válasza abstrax hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
A Fi relé leoldása, csak is valami test zárlatra utal. Sajnos ezt elég nehéz kiszűrni szigetelés vizsgáló nélkül. Elég ha valahol pára, vagy egy csepp víz van.
(#) fulcsii hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Valaki esetleg bontót tud? egy speciális motorra lenne szükségem.
(#) abstrax válasza fulcsii hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Friss tapasztalatok....nem vagyok boldog, ennyit elöljáróban.
A motor kitakarítva (kb. fél kiló szénportól), kommutátor felpolírozva, két vadiúj szénkefe installálva. Visszavarázsol, mindent visszaköt, start.....
Fí-relé helyén marad megintcsak, de már nem világít az ajtó-zárás LED-je - bíztató hír, gondoltam.
De ettől eltekintve semmi, nem indul el.
Csak világít az üzemi piros LED - nem kattan be az ajtózár, nem villog a piros LED, nem kezdi el beengedni a vizet.
Gyanítom, hogy pont az ajtó be nem záródása miatt nem is megy tovább (?)
A penelen remélhetőleg mindent a helyére dugtam vissza (1 pár kivételével az összes csati eltérő, logikus tervezés volna....) - sajnos van 2 csati, ami tök egyforma. Valamikor felíratoztam őket (a kontaktspray kissé levitte) - a panel rajzolatából ill. az alkatrészek visszakövetéséből lehet kikövetkeztetni, hogy hova melyik való.
Csatt és füst eddig nem volt, remélhetőleg ott minden rendben.
Lehet most meg az ajtózár?
Kifogytam az ötletekből....
(#) ktamas66 válasza abstrax hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Én végül az Orczy-nál vettem 3000 volt a kettő. Ezt is forrasztani kellett, de le volt ferdére csiszolva. Beraktam, eddig rendben működik. Nekem néha úgy is lecsapta a fi relét, hogy nem volt bekapcsolva, csak be volt dugva a konnektorba.
(#) abstrax válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Na akkor jól van, így nem volt olyan vészes árban..... 1500/db még nem rablás. Sajna nekem (még) nem az igazi, motorfelújítás-szénkefecsere után sem indul meg....
(#) maszek0005 válasza ktamas66 hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Az ilyen hiba, a bemeneti zavarszűrő kondenzátor hibájára utal. Ebben az Y típusú kondenzátor csinál ilyen hibát. Üdv: Jani
Következő: »»   495 / 580
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem