Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Fejhallgató erősítő
Lapozás: OK   97 / 144
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Köszi!

Gondolkodtam is, hogy átrakom a csatolókondit az ellenállás elé, vagy teszek valamit oda is.
Még egy kérdés: a tápföldek is legyenek csillagpontosak, és a csillagpont az, ahonnan a potira megy, ha jól értem.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2018
(#) reloop válasza tbarath hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Hol látsz a canampban 220 Ω-os ellenállást?
A test maradék négy elkülönítendő ágát is rátettem az ábrára.
A hozzászólás módosítva: Márc 14, 2018
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Itt látom: Bővebben: Link, a HE cikkben 220 szerepel R5 értékénél.
Nyák ügyben köszi a megerősítést, én is így gondoltam.
(#) reloop válasza tbarath hozzászólására (») Márc 14, 2018 /
 
Az R5 a Q1 áramkorlátozója, az általad linkelt egyszem rajzot leszámítva mindenütt 22 Ω-nak van dokumentálva és az a reális érték.
Ebben a fórum ezt már többször tisztáztuk.
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2018 1 /
 
OK, köszi.
Akkor jelzem a moderátoroknak, hogy *** hirdet az oldal.
A hozzászólás módosítva: Márc 15, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) djnyary hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Sziasztok! Építettem egy Király Tibor által tervezett FH6 Energico fejhallgató erősítőt. 2 rossz értékű ellenállás miatt a méréseim alapján az OPA2134 műveleti erősítő sajnos elhalálozott. A helyi elektronikai boltban ha nem lenne OPA2134 akkor ahogy olvastam az NE5532 is jó lenne bele a lábkiosztás és a tápfeszűltség alapján. Tudnátok még mondani ilyen lábkiosztású OPA-kat? a tápfeszűltség az +-7 V.
(#) mek-elek válasza djnyary hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Ne tedd, mert a hang rovására teszed!
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Szia! A dual műveleti erősítők jellemzően egységes lábkiosztással készülnek. Mely ellenállás okozta az IC vesztét és a hibát miből állapítottad meg? Csak azért kérdem, mert elég nehezen elpusztítható alkatrészről van szó.
(#) djnyary hozzászólása Márc 16, 2018 /
 
Csak ideiglenesen akarok egy olcsóbb IC-vel tesztelni, nem szeretnék tönkretenni mégegy értékesebb OPA-t. Ha már normálisan működik utána fog mindenképpen kapni egy OPA2134-et.
A visszacsatoló ágban a 2,2 kOhm és 1,2 k Ohm ellenállásoknál véletlenül 1,2 Ohm-osat rendeltem és építettem is be figyelmetlenségből az 1,2 kOhm-os helyett. Ha jól tudom ezen ellenállások arányával tudom az erősítést változtatni. Így rettentő módon túlvezéreltem, csak már későn jöttem rá méregetés közben..
(#) reloop válasza djnyary hozzászólására (») Márc 16, 2018 /
 
Még két olcsóbb típus: TL072, LM358.
(#) Sanyesz5 hozzászólása Márc 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Bővebben: Link

Egy ilyen füleshez tervezek csöves fejhallgatót építeni, egyelőre elméletben, soha nem építettem még csöves erősítőt csak jókat hallottam róla. Lenne valakinek kiforrott leírása, kis útba igazítás azt megköszönném.
(#) mek-elek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
840? 940?
(#) Sanyesz5 válasza mek-elek hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
Szia, 940 van
(#) mek-elek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 18, 2018 /
 
SCHURE füles
(#) Bassmester válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Ez egy 42 Ohm-os füles... valószínű hogy jobban passzolna hozzá egy tranzisztoros erősítő.
Ezt úgy mondom, hogy több csövest és tranyóst is építettem a 6 különböző fejhallgatómhoz.
A 6H13C csöves SE OTL erősítő elég jó cucc, de nem sok fülessel szól az elvárásoknak megfelelően.
Én csak a 250 Ohm-os Beyerdynamic DT 990 Pro -mat hallgatom vele.
(#) Sanyesz5 válasza Bassmester hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Szia!

Jelenleg őt használom,

Bővebben: Link

Nem hiszem hogy ennél jobbat tudnék építeni
(#) Bassmester válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 19, 2018 / 1
 
Ne légy kishitű! Könnyen lehet jobbat építeni
A fejhallgató erősítő részére értve...
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) mek-elek válasza Sanyesz5 hozzászólására (») Márc 19, 2018 /
 
Tudod az ára is árulkodik az elvárható minőségről.
És nem olvastad az üzenetedet!
A hozzászólás módosítva: Márc 19, 2018
(#) tothbela hozzászólása Márc 20, 2018 /
 
Egy fórumtárs kérésére egy módosított füleserősítő. 300 ohmos fejhallgatóhoz lett pár alkatrész módosítva. A magasabb terhelő impedanciához alacsonyabb üzemi áram, valamint kisebb GS kapacitású fet lett választva. Az opa negatív tápágában lévő zéner a magasabb tápfeszültség alkalmazása miatt van.

head.png
    
(#) reloop válasza tothbela hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Üdv! Az OPA kimenetére tennék azért pár tíz-ohm ellenállást. Az OPA adatlap kéri és a MOSFET is stabilabb általa.
(#) tothbela válasza reloop hozzászólására (») Márc 20, 2018 /
 
Szia!
Az eredeti kapcsolásban IRF540 volt, és +/-7V-ról üzemelt ugyan így gate ellenállás nélkül, de igazad van, érdemes betenni.
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Egy kérdésem lenne még: a linkelt Canamp kapcsolásnál van két 10 nanós kondi az AC bemenet és az egyenirányító diódák között. Miért vannak ezek ott?
(#) reloop válasza tbarath hozzászólására (») Ápr 2, 2018 / 1
 
A diódák zárásakor keletkező lengéseket csillapítja.
(#) tbarath válasza reloop hozzászólására (») Ápr 2, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) Potkiller válasza mek-elek hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Üdvözletem!

Átolvasva az itteni utolsó pár oldal kommentárait, illetve a Király Tibor által feltöltött FH6-os doksit, majd ezután az Ön "megépítettem" szekcióban rejtőző írását, a képeket is elnézve kedvet' kaptam ennek a ketyerének a megépítéséhez, és ehhez kérnék néhány képet a dobozban rejlő elemekről, egyenirányított trafós panelról illetve az erősítő panelról, a beültetési és forrasztási oldalakról egyaránt, netán ha van, akkor kapcs. rajzot (a módosítások miatt leginkább, illetve maga a konstrukció miatt) és néhány jó tanácsot, természetesen csak akkor, ha a szellemi terméket meg kívánja osztani.

Előzetes köszönetem - Roland!

Írás
Forrás
(#) mek-elek válasza Potkiller hozzászólására (») Ápr 22, 2018 /
 
Kérdeztem az üzenetekben.
(#) mek-elek hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
TC. Hakai
Tapasztalataim a HD650-el, és A FH6-al.
Orion ST240 kisebb szintű kimenet esetében, POPCORN a410-nél 1/4 hangerőnél(nem SACDnél) a FH6-ot félhangerőnél nem szerencsés feljebb tekerni.
Ha PC-n hallgatom néha szépen produkál a fiam 16/44 DAC-jával, nincs hangerő probléma.
Annak idején többen is okoskodtak(mert nem hallották), hogy Tibor FH4-e sem biztosit, ugyan 32 ohm-os fülessel kellő hangerőt PC-ről. Pedig én hangkártyáról azt sem kellett, hogy teljesen felhangosítsam. Viszont igaz, hogy az SACD-k lényegesen halkabbak.
Én a HD600-mat ezzel járattam be, semmi baja nem lett.
Ami a FH6-nál felmerülhet az az, hogy 70-80ohm felett illesztetlenség miatt öblösödik a hangja, ami enyhe magasszegénységgel is párosodik, de ez nem azt jelenti, hogy tönkremenne bármi is.
(#) tbarath válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
"Annak idején többen is okoskodtak(mert nem hallották)"

Az a többen leginkább én voltam egyedül. És az "okoskodás" annyi volt, hogy leírtam, hogy az egy adott kapcsolásnak 2x-esnél kisebb a maximális feszültségerősítése (az opamp nem invertáló kapcsolásban van 1+4k7/4k7 gain-nel), ami nem ideális ha valakinek feszültségerősítésre van szüksége.
Aztán ezt valahogy személyes sértésnek vetted, balhézni kezdtél, ha jól emlékszem talán moderálás is lett a vége. Nem kellene ezt se folytatni, se újrakezdeni...

Jó zenehallgatást!
(#) mek-elek válasza tbarath hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Bocsi, igazad van!
Tehát, Te nem hallottad, és vitattad amit én hallottam, és eldöntetted a vitát a moderátorral.
Így pontos?
(#) tbarath válasza mek-elek hozzászólására (») Jún 5, 2018 /
 
Bizony igazam van, az történt amit előtted írtam.

A többire pontokba szedve válaszolok:
1. egy kapcsolás erősítése (gain) olyan paraméter, ami független attól, hogy azt valaki hallgatta-e vagy sem
2. nem vitattam én semmit, csak épp ezt az állítást tettem
3. aztán jöttél mindenféle szubjektív tapasztalataiddal, csak épp erre az állításomra nem sikerült érdemben válaszolnod - sem akkor, sem azóta
4. a dolog - a moderátori post alapján - személyeskedésbe ment át, nem tudom hogy ki kezdte és ki folytatta, nyilván minden verekedés úgy kezdődik hogy valaki visszaüt
5. azt sem tudom, hogy ki kért moderációt
6. a moderátor arról döntött, hogy milyen post-ok maradhatnak ebből a - fölösleges - vitából.
Így pontos.

Az előző vitánk eredménye és a mostani kommentjeid stílusa alapján ezt itt részemről be is fejeztem - van jobb dolga is a moderátornak mint hogy velünk szórakozzon.

Jó zenehallgatást!
Következő: »»   97 / 144
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem