Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Rendezvény-hangosítás (PA) hangtechnikái
Lapozás: OK   229 / 244
(#) andras99 hozzászólása Máj 7, 2018 /
 
Üdvözletem!

Thomannos MCT 8 csoportkábelt használ(t) itt valaki?
Tervezek beruházni egyre, azt hallottam ennyi pénzért nem olyan rossz, viszont a stagebox oldali csatlakozókat mindenképp érdemes cserélni jobb minőségűre. Ehhez kapcsolódik a kérdésem: szabvány D házas XLR-ek vannak beépítve? Mert akkor jó bele a normál Neutrik, egyúttal azokat is megvenném hozzá.
(#) ozpecs válasza andras99 hozzászólására (») Máj 7, 2018 /
 
Én is használtam régebben ssnake csop kábelt, itthon is lehet kapni 22000-ért a legnagyobb baja a csatik rossz szerelése újra kell forrasztani és rendesen rögzíteni ez típushibája, ha amúgy vigyáz rá az ember akkor elég sokáig használható, most már digitet használok zömmel
A hozzászólás módosítva: Máj 7, 2018
(#) golem hozzászólása Máj 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Volna egy kérdésem ki milyen hangfal álványt használ?
Mert néztem 2 db -ot Ez az egyik Ez a másik mejik a jobb választás.
(#) Csupasz válasza golem hozzászólására (») Máj 10, 2018 /
 
Ezt : Proel - FRE 300 BK
A hozzászólás módosítva: Máj 10, 2018
(#) bencikusz válasza golem hozzászólására (») Máj 11, 2018 /
 
Én használtam / használom az MKAudiot nincs vele bajom. Még nem tört el, mondjuk a max amit rá szoktam tenni 17kg.
(#) game4812 hozzászólása Jún 6, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy klub hangosítását kellene átrendeznem. Most lesz festés, előtte lehetőség van a módosításra. A színpad lábánál már rögtön a tánctér van (konkrétan 0 cm van közötte). 4 topláda van, 2 a színpad-tánctér határán, 2 a színpadon, kb. 1,5 méterre, késleltetve, nem ideális felállás. Én line-array szerűen gondoltam egymás alá 2-2 fektetett ládát elhelyezni, mivel 60x40 fokos a tölcsér, úgy, hogy egyenetes legyen a magas, ne legyen hallható hangnyomás-esés/emelkedés a 2 láda lesugárzása között. A színpad felé, abba a vonalba, ahol a monitorládák vannak zenekar esetén, talán ott a geredéssel még nem lenne probléma, és a tánctér így lenne a legegyenletesebben lefedve. Úgy tudom, állítva nem jó elhelyezni, mert akkor a 2-2 mélyközép egymás mellé kerül, nyalábolódik, és csúnya lesz a frekvenciamenet. Hangerő/biztonságos üzemeltetés miatt kell a 4 láda. Eladás, új vétele nem játszik. Ti hogy oldanátok meg, mi a legkisebb rossz?
A hozzászólás módosítva: Jún 6, 2018
(#) Komjak válasza game4812 hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Sok magas ne legyen, mert attól általában rögtön fáj a fülem és inkább olyankor haza megyek.
Sokan ott rontják el az egész hangosítást hogy a magasakat feltekerik az egekbe, mély meg semmi.
Szerintem 2 top maradjon a színpadon, a másik kettő meg középen két oldalt.
Érdemes beszerezni egy wifis beállító eszközt, és egy technikussal közbe közbe a tömegbe menni után állítani a dolgoknak
(#) game4812 válasza Komjak hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
4 duplamély van alatta, nincs gond a méllyel Jelenleg minél nagyobb területen minél egyenletesebb lefedettség lenne a lényeg, (egy vonalban értve, tehát az, hogy a színpadtól távolodva halkul, nem gond.) 8x15m tánctérről beszélünk, 3 oldalon fal, 4. a színpad. Mivel a tölcsérek szimmetrikusak, nem lenne jobb a jelenlegi fali konzolos megoldás helyett függesztve, 2-2 méterre behozni őket? Tehát: "fal-2m-tölcsér-4m-tölcsér-2m-fal", így nem kellene annyira egymás felé, befelé fordítani őlet, hogy a tánctér elején, közepén is legyen magas lefedettség, talán kevesebb lenne a kiemelés-kioltás az átfedő részeken. Egy vonalban azért látnám értelmét, mert 2 processzor csatornát, 1 erősítőt lehetne spórolni (mert nem kell delay), emellett ha jól tudom, az ideális hangforrás pontszerű. Teamviewerrel állítható a proci bárhonnan, csak olyankor 1-2 másodpercig kihagy a zene, szóval buliban nem játszható el sokszor. Mivel sok a visszaverő felület, ezért sokat számít az emberek száma is, mert megfogják a magas hangokat.
(#) Komjak válasza game4812 hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Esztétikailag biztos jó lehet felül a magas. Viszont helyette akár lehetne széles sávú hangszórókat is elhelyezni. Amúgy azon gondolkodtam hogy nem biztos hogy jó hogy mindenhol egyforma lenne a hangerő, vannak akik szeretnek elbújni a sarokba hogy lightosan kicsit halkabban érje őket a zene.
(#) game4812 válasza Komjak hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
A távolság duplázásával 6dB-t csökken a hangnyomás. Ami a színpadnál (2m a dobozoktól) 100dB, az a tánctér végén (16m) 82db. Kb. Faipari marógép vs. hangos beszéd hangereje. Line arraynál csak -3dB-t esik, ezért is használják, de 4 láda legalább kell, hogy a hatás kialakuljon. A szélessávú hangszóró érdekes ötlet, de nincs tervben a csere. Melyik általad ismert szélessávú tud elfogadható frekvenciamenet mellett 100-18kHz között 130 dB körüli zenei hangnyomást? Esetleg Void Nexus 6-ra gondoltam, ha lenne rá keret.
A hozzászólás módosítva: Jún 8, 2018
(#) Komjak válasza game4812 hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Esetleg a JBL SRX828SP bár árban elég húzós, vagy más 800-as széria esetleg.
(#) game4812 válasza Komjak hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Az SRX828SP, egy duplamély, 4 duplamély felé nem annyira szerencsés. A 800-as szériában nem látok szélessávú hangszórót, mindegyik doboz 2-3 utas.
(#) tomoktober hozzászólása Jún 20, 2018 /
 
Kedves Fórumtagok!

Segítséget, tanácsot szeretnék kérni az alábbi rendszerrel kapcsolatban:

- Kiso PA600
- első képen látható 4db terv alapján készített torony hangfal SAL hangszórókkal szerelve, beépített váltóval)
- Phonic AM220P V2

Mivel iszonyatosan nehézre sikeredett a rack, így elgondolkoztam az analóg végfokok digitálisra cserélésében.
A kiszemelt vég: SoundStation Zeus D900.
Kérdésem az lenne, hogy csak rontani tudok az analóg->digitális váltással, vagy ezen hangszórók esetében fogok egyáltalán különbséget észrevenni?
Felhasználás: egyszerűbb házibulik, kisebb szabadtéri rendezvények hangosítása.
A hangfalakat nem szeretném eladni, közös tulajdont képez.

Minden tanácsot szívesen fogadok, és előre is köszönöm válaszaitokat!
(#) game4812 válasza tomoktober hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Ide megfelel egy Class-D, a dobozok lesznek a szűk keresztmetszet. A típust nem ismerem, de 300W teljesítményfelvétel, szóval zenei 2x300W-ot tudhat kis túlzással, 20Hz-20kHz között meg +-0,5dB-en belül van, ami teljesen jó.
(#) ozpecs válasza tomoktober hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
Ha a súly a probléma akkor kell venni tényleg valami könnyebbet de akkor már inkább LEXON-t vennék azzal egész jó tapasztalatokat lehet olvasni. A hangfal ami nagyon szűk keresztmetszet, azt szokták mondani a legolcsóbb erősítő egy jó hangfal
(#) pinyó39 válasza tomoktober hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Itt sajnos a hangdobozok a leggázabbak. Jó hangszórókhoz sokszor fele kakaó is elég.
(#) Csupasz hozzászólása Jún 25, 2018 /
 
Audio Technika vezeték nélküli mikrofonokat használok, és mindkettőnél azt vettem észre, hogy a kimenő jelszint nem megy feljebb -9db-nél. Mi okozhaja ezt? (potit hiába állítom)
(#) ozpecs válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
A mikrofonban nem lehet állítani az érzékenységet? Nekem van olyan kéziadóm több is amiben lehet
(#) Csupasz válasza ozpecs hozzászólására (») Jún 25, 2018 /
 
Abban nem, annak a jele max. szinten van.
(#) Csupasz hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Tanulgatom a szakmát, de egyedül nehéz rájönni sokmindenre....
Rákötök a keverőre XLR bemeneten egy kondenzátormikit. A csatorna és a master potmétereket milyen állásba tegyem, amikor a gain-t állítom?
Köszönöm a segítséget.
(#) game4812 válasza Csupasz hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
A PFL-t bekapcsolod az adott csatornán, és úgy állítod be a Gain potit, hogy beállítod azt a hangerőt, ahol a visszajelző LED-ek átlag hangosságú bemenetnél kb. 0 dB-t mutatnak, de a leghangosabb várható bemenet (pl. énekben sikítás, kiabálás) mellett sincs klippelés sem a LED-ek, sem a füled szerint. Ezt hallgathatod akár fülhallgatóval is, akkor a csatorna és a master lehet nullán is közben. Ha ez megvolt, aztán a többi eszköz (gitár, dob, laptop, DJ keverő) hangerejéhez képest beállítod a csatorna hangerejét, a masterrel meg a teljes kimenetét. Én a csatornákat 0 körül szoktam beállítani (kb. +3 -10dB). Tudni kell, hogy a hangprocesszor mekkora jelet vár, tehát ha pl. 0dB-es jeltől felfelé limitel, és van +3dB-re állított csatorna akkor a mastert nem érdemes -3 dB felé húzni.
(#) yak54 hozzászólása Júl 7, 2018 /
 
Sziasztok
Ebben a ládába más hangsugárzó is használhatok vagy csak amihez tervezték?
(#) zotya1983 válasza yak54 hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Amihez szánták, mást ne is próbálj vele csak dohog dühög.. Én próbáltam onnan tudom.. Most is van 2 cubó a baltára várva...
(#) yak54 hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
És a rutse-val is ugyanaz a helyzet ?
Láttam Reflex rutset De nem a belevaló hangsugárzóval.
így láttam hirdetést felrakva DJ börzere
(#) zotya1983 válasza yak54 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Rutsche-val kicsit jobb a helyzet az nem ennyire kényes. Viszont oda erős mechanikai képességekkel bíró hangszóró is kell, mert gyakorlatilag a láda semmit nem csillapít, csak maga a felfüggesztés "fogja" a membránkilengést.
(#) yak54 hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Sziasztok
A Master audio hangfalaival mi a tapasztalatotok?

Pl. Master Audio SUB018 Aktív mélyláda 750W

vagy más termékeikkel tapasztalatot ossza már meg velünk.

köszönöm
(#) qwert2009 hozzászólása Júl 15, 2018 /
 
Sziasztok
Van egy Castone 800B végfokom és hozzá 2db Reflex R300 hangfalam.Érdeklődnék,hogy lehet-e még erre kötni 2db mélyládát vagy azt már nem bírná el?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) yak54 válasza qwert2009 hozzászólására (») Júl 15, 2018 /
 
Szia
Arra ügyelj hogy 4 Ohm alá ne terheld a végfokot csatornánként.
De én a te helyedben külön végfokkal hajtaná a két mélyládát.
(#) yak54 hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
JogSziasztok

Mi a tapasztalatok ezzel a ládában.
Power Dynamics PD618SA
Valaki használt már ilyet?

Az infót Előre is köszönöm
A hozzászólás módosítva: Júl 16, 2018
(#) Mzolee hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Kérdésem hogy okoz-e problémát ha a keverőm kimenetjéről (szimmetrikus XLR) 2 erősítőt hajtok
és így a bemeneteik párhuzamosodnak mondjuk 2 ilyen kábellel (jobb-bal csatorna):

xlr.jpg
    
Következő: »»   229 / 244
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem