Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Vezetékes telefon szerelés
 
Témaindító: Busz, idő: Dec 1, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   17 / 23
(#) Hedv Janos válasza Sebi hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Igen, az LCD szélességével cca. egyezik a szalagkábel.
(#) Hedv Janos válasza Hedv Janos hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
kép a szalagkábelről
(#) Sebi válasza Hedv Janos hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Hát, nem erre számítottam... Nagy valószínűséggel a kontakthiba az üvegtest felőli végen van, nem a panelre forrasztottnál.
Nem karcoló szerszámmal (pl: golyóstoll ), óvatosan nyomást lehet gyakorolni rá és közben figyelni a kijelzőt. Általában jól látható az eredmény.
(#) pucuka válasza Hedv Janos hozzászólására (») Márc 30, 2018 /
 
Én a Média Markt -ban orvosoltam. Vettem egy újat.
(#) Hedv Janos válasza Sebi hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
Nekiugrottam megint..fotó..nyomásgyakorlás megtörtént, próbálgattam, sajnos maradt a töredezett állapot!
(#) Hedv Janos válasza pucuka hozzászólására (») Ápr 1, 2018 /
 
..aranyos..
(#) tomszojer hozzászólása Máj 31, 2018 /
 
Sziasztok.Adott egy Panasonic KX-TG6522-es vezeték nélküli telefon.
Van egy bázisállomás telefonnal és egy másik állomás telefonnal ami csak tölt.
A telefonok össze vannak hangolva a bázisállomással.
Szabálytalan időközönként eltűnik a jel és mindkét telefon azt írja,Bázis állomás nincs áram.
Természetesen van,a töltő csatlakozáson megvan a 6,5 Volt.
A bázisállomás tápegységét ki kell húzni legalább 10 másodpercre.
Utána ismét van jel.A készülék töltést jelez.
Kis idő múlva ismét ugyanaz a hibaüzenet.
Cserélgettem a tápegységeket is,de semmi változás.
Ha megcsörgetem mobilról,akkor kicsörög,de nem tudom felvenni,mert kiírja hogy nincs kapcsolat a bázisállomással.
Van valakinek tippje?
Üdv:Tom
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2018
(#) Sebi válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Valószínűleg a hibaüzenet nem a valós hibára utal.
Igazából nem "látja" egymást a bázis és a mobil egység. Ha eddig is ugyanezek voltak a pozíciók és a környezetben sem történt változás, akkor készülék hiba.
A bázistól pár méterre elhelyezve sem működik? (Szokott a bázison lenni egy "pager" nyomógomb, amivel lehet csengetni a mobil egységet. Ezzel ki lehet találni a biztonságos kapcsolat távolságát.)
(#) tomszojer hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Az biztos hogy készülék hiba.Úgy veszem észre,hogy amíg tölti az akksiját addig jó.Miután feltöltötte,nem csak a töltést kapcsolja le,hanem a jelet is.Az üzenetrögzítő ledje világít,tehát tuti kap feszültséget,mégis azt írja,nincs áram.Tegnap is egy órát telefonáltam vele gond nélkül.Töltés végeztével ismét hiba.Meg lehet ezt javítani,vagy esélytelen?
(#) Sebi válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Ezek nem kapcsolják le a töltést, hanem biztonságosan kis árammal állandóan töltik az akkut, amíg valamelyik egységen ül a készülék.
Könnyen lehet, hogy a bázis tápegysége a hibás (kis pihenés után ismét feléled).
Én arra felé tapogatóznék: kapacitás-szegény elkó(k), túlmelegedő szabályzó eszköz, stb.
(#) nedudgi válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Mikor volt cserélve az akkumulátor? Ha kapacitását vesztette az állandó töltés miatt, hasonló a jelenség.
(#) Sebi válasza nedudgi hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Ha működik, 1 órát is beszélt rajta és a bázis ki-be kapcsolásával (hálózat) megjavul...
(#) tomszojer válasza Sebi hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Próbáltam a másik egység tápjával is,ugyanezt produkálja.Új és régi akkuval is.Ha van jel és csak mellé leteszem a kézibeszélőt,kis idő múlva ismét nincs áram a bázisállomáson hibát ír.Amíg tölt minden rendben.Teljesen lemerített akkuval 5 órán kersztül volt jel.Mikor feltöltve jelzés lett,2 perc múlva hiba.Ha kihúzom a tápot és pár másodperc múlva vissza,akkor csak azért van jel,mert töltést ír.De teljesen feltöltött akksiknál az utántöltés nem tart sokáig és hamarosan újra nincs áram hiba.Pedig van áram.Szétszedve,adott pontokon megvannak a feszültségek.
A hozzászólás módosítva: Jún 1, 2018
(#) Sebi válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Természetesen nem a külső adapterre gondoltam, hanem a belső táprészre. Nem találtam rajzot, de valahol kettéválik a töltés és a rendszer tápja.
Ez a "nincs áram a bázison" üzenet jelenik meg akkor is, ha hatótávon kívül kerül a mobil?
(nem hiszem.)
(#) tomszojer válasza Sebi hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Akkor azt írja,nincs hálózat.Ha jó minden és kihúzom a tápot,akkor is ezt írja,persze jogosan.Valamiért úgy érzi,ki van húzva a táp.De mint írtam csak azután,miután teljes töltöttség van.Itt az összefüggés.A nyákon semmi rendellenességet nem látok,persze attól még lehet rossz valami.Keresem én is a rajzot.Köszi hogy segítesz.
(#) Sebi válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Igen. Ezért gondolom a belső táp rendellenességét. Valahol figyeli és kiadja ezt az üzenetet. Ha valóban nem lenne meg a táp, akkor nem is tudná kiadni a hibajelet...
(#) tomszojer válasza Sebi hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Pontos rajzot nem találtam,de talán ez az ami a legközelebb áll hozzá.
https://www.manualslib.com/manual/1097569/Panasonic-Kx-Tg6511rub.ht...manual
(#) Sebi válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Ha valamennyire stimmel a rajz, akkor a 65.oldalon a táp részt mérd végig: 6,5V, 3,0V, 1,8V.
Ez utóbbi nagyon érdekes, mert a proci tápja, de maga a proc. állítja be...
Mérj működő és hibás állapotban is.
(#) tomszojer válasza Sebi hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Mondtam a telefon tulajának,hogy a probléma megoldása legjobb esetben is sok időbe telik,ha egyáltalán sikerülne megjavítani.Úgyhogy ezt a projektet lezártam.Köszi a fáradozást.Látszik hogy értesz hozzá.Üdv:Tom.
(#) Busz válasza tomszojer hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Vegyél egy bármilyen fajta de kompatibilis bázist, használd azt a kézibeszélőkhöz, tölteni meg van külön dokkolód hozzá meg az "áramszünetes is"tölt csak nem ad ki jelet.
(#) Hedv Janos válasza Busz hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Nekem lenne egy bázis - állomásom, csatolom a képet. Nézd meg..hátha..
(#) Busz válasza Hedv Janos hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Nem nekem kell, tomszojernek. De ha megvan a pinkód, vagy a gyári a pin akkor szerintem ez tökéletes lesz neki.
Más bázissal max a hívószámkijelzés, telefonkönyv, óra stb nem fog működni, de telefonálni lehet majd.
(#) pucuka válasza Busz hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
PIN kódról nem tudok, de hogy a bázis, és a kézi az össze van párosítva, az biztos. Igen kicsi a valószínűsége, hogy passzolni fognak.
(#) Busz válasza pucuka hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Elvileg az újjabb ilyen vezetéknélküliek szabványos DECT készülékek. Sőt, igen kicsi a valószínűsége hogy abszolúte ne legyen jó. Az alap hogy csöngjön meg tudjál hívni az majdnem 100-as hogy működni fog. A mellékfunkciók nem szoktak menni, telefonkönyv, caller id stb.
De a párosításkor kérni fog PINt is.
(#) Inhouse válasza Busz hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Amit én láttam Panasonic-okat, azok is párosítva vannak valamilyen módon gyárilag. Nem megy egyik kézibeszélő egy másik páros bázisával. Valahol logikus is, a szomszéd vesz egy ilyet és a te vonaladon beszélget... Nálunk a cégnél több is van, és gyakorlatból mondom, hogy nem megy.
(#) Hedv Janos hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Nincs mód párosítani? Kuka? Bármilyen ok miatt ( pl. megeszi a macska a kézibeszélőt.. ) lehet ez gond, s olyankor?
(#) pucuka válasza Hedv Janos hozzászólására (») Jún 12, 2018 /
 
Párezer forintért veszel egy újat. Ennyiért még az akkut sem cseréled ki benne.
Bővebben: Link
(#) brrr hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Jó reggelt!
Panasonic kx t 7030 rendszertelefont át lehet alakítani "normál" vezetékes telefonná??
(#) Gafly válasza brrr hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Emlékeim szerint, ezek olyanok, hogy a két középső (piros/zöld) éren valamilyen szinten közönséges analóg telefonként működnek, a másik két éren (fekete/sárga) pedig a digitális jelzések (többlet szolgáltatások) mennek.
Próbáld ki az elmondottak alapján.
(#) micimacko válasza Gafly hozzászólására (») Aug 2, 2018 1 /
 
Gafly,
én úgy tudom, hogy a két szélsőn kommunikál a kisközponttal, a két középsőn pedig egy analóg készülék "fűzhető fel" a vonalra, így egy vezetéken (2 érpár) elvan a két telefon úgy, hogy a rendszerkészülékből "táplálkozik" (oda van bedugva) az analóg készülék, nálunk a fax...(struktúrált hálózat)
Ez a készülék csak a két szélsőt (fekete-sárga) használja tapasztalatom szerint.
(A telefonközpontosunk sajnos meghalt, nem tudott minden infot átadni, mert Ő sem láthatta előre, így néhány dolgot csak a kivitelezésből fejtettem vissza...
Szép napot! )
Következő: »»   17 / 23
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem