Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » SMD forrasztás profin
Lapozás: OK   80 / 104
(#) patexati válasza Primary hozzászólására (») Dec 13, 2017 /
 
Ha van merszed nekikimész mint az asszonynak ,ha nincs nem lesz beforrasztva..Csatlakozom az előttem szólóhoz ,le kell ónozni. Én ólmosan szoktam és flux,ónszalaggal "lenyalom"Akár kisebb BGA is mehet rá csak kell tapasztalat..Be lehet forrasztani bármivel ha nincs más de a kockázat nagy.. Én régen reflowoztam alaplapokat sima halogén izzóval ,vettem egy hőlégállomást azzal sokkal több volt a selejt ,meddő..
(#) Chipmunk1960 válasza Primary hozzászólására (») Dec 14, 2017 /
 
Szia, Annyira nem melegíti fel, hogy a pad beolvadjon. Inkább hajtsál drótból lábat, tedd az elektromos főzőlap fölé, még szabályozni is tudod, felülről a hőléggel könnyen beforraszthatod.
(#) kleinie hozzászólása Jan 8, 2018 /
 
Hol lehet venni flux pen-t? Normális áron és nem 2 hét szállítással? Conrad-nál találtam, de ott is 5-7 nap, meg nem éppen olcsó. Ill. más megoldás is érdekel, nem feltétlen kell a "toll".
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) attika válasza kleinie hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Szia.
Vaterán szoktam látni.
(#) gerleimarci válasza kleinie hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Jobb a fecskendős. Pl. EZ. Több van benne és az olcsó filcekre pedig akárhogy "No clean" van írva, én amiket kifogtam, azokban valami savas lötty volt és úgy marta a szemem forrasztáskor...
Ezeket inkább napelem forrasztásra találták ki, ahova az oxid miatt tényleg kell a sav.
(#) kleinie válasza gerleimarci hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ez az adag kb. mire elég?
(#) Bakman válasza kleinie hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Mivel sűrített (én is ilyet használok), meglepően lassan fogy.
(#) kleinie válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2018 / 1
 
Körülnéztem a "keleti" piacon. A forrasztó pákámhoz kellett hegyet rendelnem, találtam egy csomagot ~3200 Ft, van benne pár hegy, meg egy tubus AMTECH flux gél. Kíváncsi leszek milyen minőségű lesz.
(#) freddyke hozzászólása Márc 21, 2018 /
 
Fluxtollban nekem ez és a tisztítófilce nagyon bevált de már nem tudom beszerezni normális áron.

Ilyet nehéz beforrasztani, szükség esetén eltávolítani?
(#) Viktoria211 válasza freddyke hozzászólására (») Márc 21, 2018 / 2
 
Szerintem eltávolítani nehezebb házilag mint befforrasztani. Hőléggel szoktam leszedni mégpedig úgy, hogy közben rakta tartom a pákát a hátsó szélesebb szélén vagy a peden. Befforrasztani úgy szoktam, hogy a pedet letisztítom az ónmaradéktól. A nagyobb felületet vékonyan felónozom, az alkatrész ráteszem és pákával melegítem. Amikor felolvad az ón akkor az alkatrész szépen beül a helyére és utána forrasztom le ónnal a lábait. Peresze ez függ attól is, hogy a közelében milyen alkatrészek vannak, mennyire érzékenyek a hőre. Ha olyan helyen dolgozok ahol hőre érzékenyebb vagy műanyag alkatrészek vannak, ott vagy egy meghajlított fémlemezzel vagy ugynevezett folyékony hőmaszkal védem az alkatrészeket.
(#) freddyke válasza Viktoria211 hozzászólására (») Márc 21, 2018 /
 
Köszönöm, hasznos. Az adatlap szerint 150-200°C-on 60-180 másodpercig előmelegíthető, 217°C-on forrasztható 60-150 másodpercig (maximum 260°C-ot kaphat). Régen forrasztottam SMD-t, nem emlékszem a hőmérsékletekre. Mennyire tartható? Hőlégfúvóm nincs, forrólevegős állomásom van. Ezzel önmagában is le lehetne szedni, de sajnos simán le lehet fújni vagy hősokkal megrongálni a többi alkatrészt is. A folyékony hőmaszkra tudnál példát írni? DPAK forrasztása ugyanez gyakorlatilag?
(#) Chipmunk1960 válasza freddyke hozzászólására (») Márc 22, 2018 / 1
 
A kapton szalag is megfelelő lehet.
(#) freddyke válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Márc 22, 2018 /
 
Jó ötlet leragasztani a többi alkatrészt. A fent említett beforrasztási hőmérséklet tartható gyakorlatban? Mindenhol 300°C feletti hegy-hőmérsékletekről olvasok.

Kicsit off kérdés. A panelen a fóliát teljes felületen felfekvőre (jobb hőelvezetés) vagy pontozottra érdemes tervezni a könnyebb beforrasztás miatt? Nem számítok rá, hogy valaha is cserélni kell az alkatrészt. A jobb hőelvezetés hangsúlyosabb lenne.
(#) Chipmunk1960 válasza freddyke hozzászólására (») Márc 22, 2018 / 1
 
320 ra szoktam állítani, mire odaér a levegő, úgyis hűl, + gyorsabb a forrasztás, kisebb hősokk. Nincs annyi ideje a belsejének átforrósodni. Teljesre, + ha van hely el lehet húzni oldalra a nagyobb hűtőfelület végett. Ahol pöttyöset láttál, ott lyukgalvánokkal át volt vezetve a másik oldali fóliára, de ez otthon nehezen megvalósítható.
(#) herzsolt hozzászólása Jún 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Keresek valakit, aki Pest és környékén, én Gödöllői vagyok , kicserélne egy JBL klón hangszóróban a táp USB dugóját, nekem nincs hozzá cuccom, de nagyon időm se .
(#) Chipmunk1960 válasza herzsolt hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Az Aprohírdetés rovatban lehet hamarabb találsz.
(#) sugark hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Sziasztok! Vállal valaki BCM4339XKUBG 145-ball WLBGA (4.87 mm × 5.413 mm) chip cserét? Köszi!
(#) molnarp hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Telefonról levált UFL csatlakozót mivel tennétek vissza levegő vagy páka?
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) bbb válasza molnarp hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
A forrszemek a helyükön maradtak? Én első körben simán pákával visszaraknám, ha van hova.
(#) molnarp válasza bbb hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia igen. Már megcsináltam.
(#) molnarp hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Még tudná mondani valaki, hogy ez milyen alkatrész?
Szerintem bizti de nem tudom.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018

image.png
    
(#) (Felhasználó 116638) válasza molnarp hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
2db tekercs/zavarszűrő egy tokban.EMI filterként is ismerik.

Bővebben: Link
(#) molnarp válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Köszi! Ha szakadt akkor elvileg átjumperelhetem?
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Szia, Elvileg igen, de nem jellemző, hogy szakad, illetve annak égési nyoma is van.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Igazából elvált az egyik fele a padtól és annyira kicsi és kényes helyen van, hogy nem biztos, Hogy helyre tudom tenni. A csatlakozótól balra a 3 szürke négyzet egymás alatt. Ott a legalsó.
Mikor leszedtem a csatlakozót, akkor ennek az egyik fele felhajlott. Nagyon nem mertem még melegíteni a műanyag miatt, a 0.7-es hegyemet meg nem találom. Visszahajtottam, de valószínű nincs kontakt.
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018

image.jpeg
    
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Hőlég + Kaptan szalag a csatira?
(#) molnarp válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Van igen. Hány fokon fújtam? 250-300?
(#) Zsora válasza molnarp hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Vagy nyomj zselés fluxot az alkatrész mind a 4 lábára, majd 2 pákával 2 oldalról egyszerre 2-2 lábat melegítve vissza fog ülni a helyére! De persze nem bádogos pákát kell használni, hanem olyat ami szépen befér az alkatrészek közé úgy hogy nem olvasztod meg a csatit.

A hőlég + capton szalagos megoldás nem biztos hogy alkalmazható, mert túl közel van hozzá a csatlakozó, és lehet hogy befúj alá a forró levegő. Nem tudom hogy mennyire érzékeny a hőre az a csatlakozó.

A képen egyébként egy kondi is el van fújva.
(#) molnarp válasza Zsora hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
Tényleg, kondit észre se vettem. Itt még nem volt fújva, hanem a csatlakozó lefeszítésekor elment ezek szerint 2 cucc. 0.4-es ersa hegyem van és az is nagynak tűnik nekem. Ott a kondi a hegy végénel... Valakinek sikerült ekkorával elbírnia? A hegy a képen 0.4-es...
A hozzászólás módosítva: Jún 11, 2018

image.png
    
(#) Chipmunk1960 válasza molnarp hozzászólására (») Jún 11, 2018 /
 
K-type heggyel is meg lehet forrasztani egyszerre a két lábat, az befér közé, pici ón+flux. Ha már a helyén van, de összefolyt, letisztított heggyel+ flux leszedi a felesleges, végső esetben rézszalag.
Következő: »»   80 / 104
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem