Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LCD TV probléma
 
Témaindító: ReFi, idő: Szept 17, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   130 / 208
(#) mraulajos válasza FAZ1 hozzászólására (») Jún 1, 2018 /
 
Idézet:
„Kell ám hozzá valami tápfesz. Ha jól tudom, +5V !”

Ez természetes. Így indítottam.
(#) FAZ1 válasza mraulajos hozzászólására (») Jún 2, 2018 /
 
Akkor CSUPÁN egy nagy gáz marad.
ROSSZ lehet a megvásárolt cuccod.

Én csaknem hasonlót vettem nemrég az aliexpress-től, és nálam minden OKÉ-zsoké.
(#) MAKAI489 hozzászólása Jún 10, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy UE37C6000 típusú Samsung TV-m. A hibajelenség, hogy a képernyőn az alábbi hibaüzenet jelenik meg: "Nem jeleníthetők meg a közös illesztő felület szolgáltatások. Ellenőrizze, hogy megfelelően működik-e a modul."
A készülék HDMI ill. USB bemenetről tökéletesen működik. Tuner hibára gondolok. Hol és kb. milyen árban lehet egy tunert beszerezni? Előre is köszönöm a segítőkész válaszokat.
(#) Jeszi1 hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Tisztelt fórumozók!
Adott egy 32"-os samsung Lcd tv aminek működik a háttérvilágítása még sincs rajta kép.
A T-Con Led vezérlő Panel lehet a hibás?
Kérdezem hol lehet esetleg ezt beszerezni?
A pontos típusa a panelnek: RUNTK 5351TP 0055FV ZA
Segítségüket előre is köszönöm.
(#) Jeszi1 hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Tisztelt Kovács István!
Köszönöm Szépen.
(#) Eclipse85 hozzászólása Jún 11, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy apró gondom a TV-vel. Pár napja megjelent rajta egy nagyon halvány csík. Rá 1-2 napjára először elkezdett villogni a mellette lévő sor, majd az is elfeketedett. Most pedig egy újabb sor kezdett el villogni mellette, valamint pár centis részeken piros, vagy kék színben villog.
Szerintetek ez panel hiba lehet, vagy "csak" vezérlés.
Azért érdekelne, mert ha panel gond lehet, akkor el sem cipelem szervizbe. Azt mondták, hogy annak a cseréje kb. annyi lenne, mint egy új TV.
Mellékelek pár képet is, hátha úgy egyszerűbb.

Köszi, ha valaki esetleg tud segíteni.

Üdv.:

Laci

Kép 1
Kép 2
Kép 3
(#) FAZ1 válasza kovacspista hozzászólására (») Jún 13, 2018 /
 
Érdekes tény, hogy ezeket pl. Magyarországon általában meg sem lehet venni sehol, másrészt pedig
- de ha mégis lehet, többnyire szinte annyiba kerülnek, hogy akkor inkább egy új TV!
Kerestem én 81"-es Orion LCD TV-be - csak kijelzőt ... aztán inkább kidobtam az egészet ...

És vettem már pár dolgot az Aliexpressről, de nem bántam meg.
A majd 40-50 ezerért kapható LG vagy Samsung TV Soundbar-ok például -
onnan csupán 16-20 ezer (+ a posta) forint. De még akkor is sokkal olcsóbb!
Most hogy akkor mi a neve? Ugyan kit érdekel?
Működjön - és kész!
De azt se feledjük - nálunk az ÁFA - 27%! Az aztán a nem mindegy ...
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) Szasza9668 válasza Eclipse85 hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
Szia!

Youtube-on keress rá a függőleges csíkok javítására. Elvileg javítható, bár nem egyszerű.
Nekem vízszintesen csíkos a samsung tv. Gari idő után két nappal kezdte.

Üdv.
(#) Szasza9668 válasza Jeszi1 hozzászólására (») Jún 15, 2018 /
 
(#) erbe hozzászólása Jún 15, 2018 /
 
LG 32LK450 TV nem reagál a távirányítóra. LED világít mellette, a táp panelen 3,5 V feszültség megvan. A vevő IC-n GND, 1,57 V, 0,9 V mérhető. Típusa nem látható. Gondolom, kevés a feszültség, mert amiknek az adatlapját nézegettem, 5 V-osak. A panele rá van sütve két műanyag csapra, ha nem muszáj, nem venném le.
(#) Hegesztő hozzászólása Jún 16, 2018 /
 
Sziasztok! Kérdésem lenne, ledsorhibás tv javítással foglalkozik e valaki ? A szervízár igen magas akkor inkább mást kell találnom.LG smart FHD 3D tvről lenne szó. Ha tudnátok valakit ajánlani köszönettel venném.Budapesti cím hozom viszem ha kell!Egy próbát még megérne.
(#) erbe válasza erbe hozzászólására (») Jún 17, 2018 /
 
Nézegettem a vételi lehetőségeket, végül elkezdtem méregetni. GND-táp között először kondit jelzett, ~100 µF-ot, később 70 Ohm ellenállást. Párhuzamosan vele volt egy Zener (világoszöld keret), először azt vettem ki. Az jó. Továbbra is 70 Ohm. Kondi kiforrasztva (sárga keret), melegen ~80 Ohm. Értéket nem tudom, beforrasztottam egy azonos méretű 2,5 µF-osat. A mütyürke Zenert már nehezebb volt visszatenni.
"Minden nagyon szép, minden nagyon jó, mindennel meg vagyok elégedve. (Ferenc József)"
Tudom, a hivatásos TV szerelők 99,99 %-a nem így javítaná. Bár lehet, hogy 0,01 %-ot tévedek (100?).
Végeredményben nem is lenne túl drága, komplett panel szállítással 5-8000.-Ft.
A hozzászólás módosítva: Jún 17, 2018

32LK450.jpg
    
(#) kowi hozzászólása Júl 1, 2018 /
 
Sziasztok. Első olyan tv a műhelyembe amiben led háttérvilágítás van. Táp-ról lekötve műszer ráakasztva bekapcsoláskor egy pillanatra 10V jelenik meg. Egyébként minden működik rajta kép is van (csak nem látszik) Van ötletetek mi adja meg magát ilyenkor? Vagy keresgéljek
(#) Dino71 válasza kowi hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Maga a LED adja meg magát a háttérben
(#) kowi válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Én is így gondolnám de szuflát se kaonak a ledek mint írtam.
(#) Dino71 válasza kowi hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Nem hát, mert szakadt vagy zárlatos több LED is. A 10V ból látszik hogy próbálkozna a LED meghajtó csak gond van a LED el ezért le tilt. Szedd szét és teszteljed le a LEDeket Nem egy bonyolult művelet.
(#) kowi válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Elbeszélünk lehet egymás mellett... A led csatiját lehúztam direkt azért ha zárlat lenne akkor attól indulhasson így mértem. Másrészről azért sem indulhat mert a meghajtás nem "látja" a ledeket... Tudom nem nagy kunszt tesztelni. DE! Mielőtt rommá szedném jó lenne biztosra tudni hogy a led a ludas. Meg az is jó támpont lenne ha tudnám mennyi fesz kell a sorba kötött ledeknek (Szétszedés nélkül) Mert akkor ráakasztanám a labortápot.
(#) Dino71 válasza kowi hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Ha szakadt az ugyan úgy hiba. vagy is ha lehúztad a csatit az szakadás.Nem fog beindulni a LED meghajtó.
(#) kowi válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 1, 2018 /
 
Ettől féltem Akkor szétborítom Köszönöm!
(#) kowi hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Egy tanulságos javítás: Egyik napról másikra hang megszűnt. Hűtőszpré a végfokra visszajött később a d osztályú végfok csere 2 hétig volt hang... A 8 Ohm-os hangszóró mérve 100 Ohm. Én eddig még ilyennel nem találkoztam hátha segítség valakinek.
(#) Janika. hozzászólása Júl 16, 2018 /
 
Sziasztok! A segítségetekre lenne szükségem. A lányom 3 éves 32" Blaupunkt tv-je, már másodszor romlott el. Ismét háttérvilágítás adta meg magát. Először szervizbe vittem, 15000Ft-ért megjavították, 2 hónapot ment. Visszamentem a szerelőhöz aki azt mondta, hogy nem javítja meg újra gariban, mert nem ledsort cserélt, csak ledet. A ledsor csere 35000Ft lett volna. Bepipultam, szétszedtem, megtaláltam a hibás ledet a sorban, de nem tudom beazonosítani milyen típus. Az Aliexpressen sokfélét találtam, 3v-os, 6v-os, 1w-os, 2-3w-os, és itt elvesztem. A ledsoron levő azonosító számra a google csak annyit dobott ki, hogy blaupunkt backlight. Adatlapot nem találtam hozzá. A kijelző a tv-ben: LSC320AN02, Samsung gyártmány. A ledsoron ez az azonosító szerepel: A8L07J2-CA353LP. A tv tipusa: Blaupunkt 32/148l. Tudtok segíteni milyet rendeljek? Előre is köszönöm! Sziasztok!
(#) kovacspista válasza Janika. hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Szia! A kijelző a lényeg, mekkora és milyen gyártmány.

https://www.aliexpress.com/af/samsung-LSC320AN02-backlight-led-tv.h...mp=afs
(#) Janika. válasza kovacspista hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Szia! Idáig én is eljutottam, de nem találtam ilyen típusú ledsort. Vagy a hossz nem stimmelt, vagy a csatlakozó helye/típusa, vagy több, vagy kevesebb volt rajta a led. Ezért kezdtem el nézegetni azokat a különálló ledeket, amiket itthon fel tudok forrasztani a rossz helyére. Gazdaságosabb is lenne számomra ez a fajta javítás. A tv paneljén, nem tudok feszültséget mérni, mert terhelés hiányában a led meghajtó letiltott. Igy túl könnyű dolgom lett volna, hogy a mért feszültséget elosztom a ledek számával, így megkaptam volna egy ledre mekkora feszültség esik. Túl nagy a kínálat, nem tudom kiválasztani, melyikre van szükségem.
(#) deebo válasza Janika. hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
Ha vannak rajta jó ledek, akkor mérd meg, hogy egy lednek mekkora feszültség kell.
(#) Janika. válasza deebo hozzászólására (») Júl 16, 2018 /
 
3.3v-al teszteltem, nem vakított, de már szépen világított.
(#) deebo válasza Janika. hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Kicsit magasabb fesszel próbáld és soros ellenállással, számolj 3V-ra 100mA-t az ellenállás méretezéséhez és akkor nem lesz baj és kiderül, hogy hány voltos a led. Ezeknél előfordul, hogy viszonylag alacsony fesz mellett is már világítanak,d e emelve az áramot a feszültség is jelentősen emelkedik.
(#) Dino71 válasza Janika. hozzászólására (») Júl 17, 2018 /
 
Hidaljad át a rossz LED et és úgy már tudsz rajta feszültséget mérni.
(#) Janika. válasza Dino71 hozzászólására (») Júl 18, 2018 /
 
Szia! A hibás led helyére, beforrasztottam egy ledszalagból kitermelt ledet. Igy már elindult a háttérvilágítás. A következő adatokat kaptam: a ledmeghajtóból kijövő feszültség- 77,2-78,2V között van, a háttérvilágítás 360-400mA között vesz fel, a ledeken mért feszültség 3,36-3,4V. Ha jól számolom, akkor a teljes fogyasztása a ledeknek 27,8-31,3W között alakul. Ezt elosztom a ledek számával, akkor 1,2-1,36W jön ki ledenként. Ha jól gondolom, akkor ide az 1,5W-os led szükséges.
(#) Karma01 hozzászólása Júl 18, 2018 /
 
Sziasztok. Egy Lg 47LB650V képernyő hiba megoldásában kérnék segítséget. A készülék 3 1/2 éves és egyik pillanatról a másikra a kép elsötétült . Ki-be kapcsolás után is a képernyő alján néha bevillan a kép de a képernyő nem kapcsol be , miközben hang van a képhez.
Van e valakinek ötlete, hogy mi okozza ezt és mi lehet a megoldás mert nem szeretném még feltétlenül kidobni .

Minden segítséget előre köszönök.
Következő: »»   130 / 208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem