Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1475 / 1670
(#) manolo hozzászólása Jún 9, 2018 / 23
 
Sziasztok! Üdv. Mindenkinek!
Egy régi, jó barátomnak csináltam ajándékba egy ilyen küklopsz órát.
Egész óránál annyit csipog, ahány óra van. Küldök egy „nyugalmat megzavaró képet is (08)” a kezdeti (szadis) állapotról, és eredményéről.
Derűs estét kívánok!
manolo
(#) manolo hozzászólása Jún 9, 2018 / 12
 
Még képek:
(#) exabit válasza manolo hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Nagyon ötletes! A fényképezőgép választás is jó. Az akkumlátor amúgy minek kell bele?
(#) Gafly válasza exabit hozzászólására (») Jún 9, 2018 / 2
 
Talán, hogy ne felejtse, el hogy mennyi az idő?
(#) manolo válasza Gafly hozzászólására (») Jún 9, 2018 /
 
Köszi, hogy megválaszoltad helyettem!
(#) silent15 hozzászólása Jún 10, 2018 / 5
 
Ki mit épített, inkább ki mit programozott, de azért megmutatom

ESP8266 - NodeMCU, DHT22 és MySQL összekapcsolása. A célom az volt, hogy egy hőmérséklet / páratartalom mérőt rakjak össze, ami egy MySQL adatbázisba loggolja az adatokat, ez eddig sikerült is. Érdekes kihívás volt, sok keresgélés és ollózás kellett hozzá. Mint kiderült MySQL hez is van libary, amit az ESP nél fel lehet használni.
A kód jelenleg 10 percenként felküld egy adatot, amit elötte 5 mérés átlagából számol.

Később szeretném kibővíteni, hogy RTC modult használjon, a pontos időközökért, illetve szintén MySQL adatbázisból lekér pár változót és aszerint kapcsolja a kimeneteit.

UI: a kibővítést már csak a kínai RTC modul megérkezése késlelteti.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) zosza18 válasza silent15 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia!
Nekem tetszik! Szép munka!
Vigyázz a DHT-val, nehogy beledugj valami alkatrész lábat... nagyon beleolvad a dugdosós panelba.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) pjg válasza silent15 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Ez érdekelne engem is.
Sajnos nem vagyok otthon a témában.
Milyen modul kellene. Van itthon 2 féle is. Holnap tudnám postázni is.
(#) silent15 válasza pjg hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Szia, köszönöm már meg van rendelve. Ilyen modulból rendeltem kettőt próbaképpen, illetve majd szeretnék egy saját panelt és dobozt csinálni, amivel összefogok mindent, minél kompaktabb méretben. A végcél egy bárhova lerakható kis ketyere, ami a ház körüli dolgok vezérlésében, mérésében segít.
(#) Gabó válasza silent15 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Na pont ez az a modul, ami olyan iszonytatóan pontatlan, mint az időjárás jelentés....
Nálam 2-ből 2 no comment kategória....
(#) pjg válasza Gabó hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Melyik a jó?
(#) silent15 válasza Gabó hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Olcsó volt, kipróbálni meg jó. Ha beválik, kap valami más drágább modult. A cél, hogy néhány feltöltés után is csak 1-2 mp késés legyen, arra meg jó, amúgy meg x időközönként le fogja kérni a szerverről az időt.
(#) Gabó válasza silent15 hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Én nem 1-2 mp késésről beszélek ennél az rtcnél. Inkább 1hét alatt több perc, és itt se 1-2ről lenne szó.
pjg: Amik nekem beváltak, és fél év alatt még 1-2 másodpercet se találtam benne, azok a DS3231es rtc-k. Itthon is megy pár óra velük, és semmi pontatlanság. Ellenben a fent említettel
(#) Kovidivi válasza Gabó hozzászólására (») Jún 10, 2018 / 1
 
Én cseréltem kvarcot benne, és jó lett.
Ha logikusan belegondolsz, mi hibázhat? Egy számláló, a világ legegyszerűbb dolga? Vagy az őt hajtó kvarc? A hiba nem az IC hibája.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) Bakman válasza Gabó hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
HEStore-ból DS1307 és az ott kapható óra kvarccal fél év alatt kb. egy percnyi sietést szedett össze az óra, amíg ki nem váltottam GPS vevőre ar RTC IC-t.
(#) Kovidivi válasza Bakman hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Én olyat is csináltam, hogy szoftverből korrigáltam a hibát. Azóta 4 hónap alatt pár mp hibát szedett csak össze.
Nem kell hozzá drága frekvencia mérő, csak elég megmérni, hogy mondjuk 24h alatt mennyi a hiba. Aztán ezzel lehet szépen korrigálni, az a pár mp módosítás hajnali 4-kor a háttérben senkinek sem feltűnő.
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) Gabó válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Vegyek egy modult, és vegyek mellé még kvarcot is (ami szintén lehet hibás...), és cserélgessem?? Ha vehetek olyan modult is, ami pontos, és jóval többet tud, minimális plusz összegért?? Ezt te se gondoltad komolyan...
Persze korrigálható is, mint írod, de azért valljuk be, nem elegáns megoldás... Aztán, ha megadja magát, csere, méricske, korrigálás, stb... Még mindig inkább 100ftal több, mint ez a macera
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) Kovidivi válasza Gabó hozzászólására (») Jún 10, 2018 /
 
Teljesen igazad van. Nekem 8 lábú I2C-s RTC kellett, nagyobb nem fért volna be, pl. a másik amit ismerek, sűrűbb lábkiosztású, hőkompenzált, kicsit drágább, de ha nincs hely? Csak ötletként dobtam fel, hogy ha az ember találékony, a hibásat is ki tudja javítani. Sorozatgyártásnál egyszer kell leprogramozni, aztán mégiscsak olcsóbb a "hibás" IC vagy modul, nem? Csak elmélkedem...
A hozzászólás módosítva: Jún 10, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Jún 10, 2018
 
Ez a Ki mit épített téma! Kérjük, az RTC-s beszélgetést az RTC-s topikok egyikében folytassátok.
(#) konyak6 hozzászólása Jún 13, 2018 / 7
 
Ma elkészült egy Marshall előfok. Teljesen brumm mentes. A gyári feszültségeket is sikerült el találni. Videoton rádió trafója van. A képen lévő erősítő is most készült el. Hiányzott a kapcsolója.
A hozzászólás módosítva: Jún 13, 2018
(#) don_peter hozzászólása Jún 16, 2018 / 8
 
Egy kicsit hosszabb projektünk első már bemutatható formájában.
A képeken és videó szösszenetben egy elektromos autó töltött láthatunk, oszlop és mobil változatban. Az eszközzel lehetőségünk van meghatározni a maximum töltőáramot, ami nagy előny a normál gyári (autóhoz kapott) töltőkkel szemben.
Az eszköz a szabványos Type 2, SAE J1772 protokollt alkalmazza.
Videó: Bővebben: Link
(#) kameleon2 válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2018 / 1
 
Nekem a papucsos kép a kedvencem!
(#) kalmi.kalmi válasza don_peter hozzászólására (») Jún 16, 2018 / 1
 
Adhatnának az autóval mobiltöltőt...
(#) kameleon2 válasza kalmi.kalmi hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Biztosan van az a pénz.
(#) don_peter válasza kameleon2 hozzászólására (») Jún 16, 2018 / 1
 
Az a legszuperebb szerintem is.. , de nem eladó..
A hozzászólás módosítva: Jún 16, 2018
(#) teddysnow hozzászólása Jún 16, 2018 / 7
 
Sziasztok
van szerencsém bemutatni Kommandant Lautstarkeregler -t, a hangerő parancsnokot. Annyival tud többet, mint a gyári modellek, hogy a külön lehet némítani a jobb és bal oldalt és a mono/stereo kapcsoló némítás után van. Így a lehetőség van csak a jobb vagy csak a bal oldal mindkét hangszórón való meghallgatására.
(#) teddysnow hozzászólása Jún 16, 2018 1 / 3
 
Ez két tárgy ihlette:
(#) Moderátor hozzászólása Jún 18, 2018
 
Ez a "Ki mit épített" téma, ezért ismét kérjük, hogy a nem ide tartozó beszélgetést (úgy is, mint autós töltő építési tapasztalatok, észrevételek) a megfelelő "szaktopicban" szíveskedjetek folytatni!
(#) Zoli_bácsi hozzászólása Jún 18, 2018 / 11
 
Elkészültem egy újabb nixie órával.

(A képek illusztrációk!)
(#) papus51 hozzászólása Jún 18, 2018 / 11
 
Hali! Ilyet én is építettem
Következő: »»   1475 / 1670
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem