Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Bojler javítása, kérdések
 
Témaindító: lift, idő: Feb 22, 2007
Lapozás: OK   85 / 130
(#) kortisz válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Szia!

Sajnos erre is volt példa vagy 25 éve anyuéknál.
(#) proli007 válasza kadarist hozzászólására (») Jún 16, 2018 / 1
 
Ha meg bidet, akkor gőzborotvád is van..
(#) gkari válasza proli007 hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Én 30 évig laktam olyan lakásban, ahol bojler (hajdan: boyler) volt, ill. anyósnál ma is az van. Mindig megfogadtam azt a tanácsot, hogy soha sem szabad a hőfokszabályzót koppra feltekerni, valamint vízkővezés alkalmával minden szondát istenbizony a helyére kell visszatenni, ezért soha nem volt gőz, hamis helyen melegvíz stb. nyűg. Igaz az is, hogy mindegyik kizárólag HAJDÚ gym.!!
(#) Tomi111 válasza kortisz hozzászólására (») Jún 16, 2018 /
 
Szia! Szétszedted a bojlert vagy csak a kapcsolókat cserélted? A fűtőszál nincs kinyílva, oldala kirepedve? Akkor is tud ilyet. Ha a fázis nem a hőfokszabályzón megy keresztül, hanem azt kapja direktben, a vízbe érő fűtőszál a földelésen keresztül simán működik, legalábbis vízbontást csinál. Találkoztam már ilyennel.
(#) kortisz válasza Tomi111 hozzászólására (») Jún 18, 2018 /
 
Szia!

Nem volt szétrepedve. Hallottam, hogy az is tud érdekes dolgokat.
(#) Wind-Storm hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Sziasztok!

Felül szerelős Hajdu FT 10 szabad kifolyású vízmelegítő gumis szelepbetétjét szeretném kerámiásra cserélni. Valaki tudja a pontos méreteit? Egyelőre kulccsal megmozdítani sem tudom, hogy lemérjem, ezért ha ilyen méretű nem létezne, vagy nem találok korrekt áron, inkább ki sem tekerem addig, ameddig még használható állapotú.
Néztem Ebay-en: Bővebben: Link
Kérdés, hogy van-e köze a valódi kerámiához, bár mindegy is, feltétlenül kipróbálnám.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) fixman hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
De ha nem vagy biztos benne, akkor inkabb kérj segítséget. Akár itt is: Szakemberek
(#) klembi hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Üdvözlök minden fórumtársat!

Van egy 3 éve üzemelő Hajdú Z 300 T Bojlerünk. Vízkőteleníteni szeretnénk egy szakival,de ahhoz alkatrészek ,tömítések kellenek. Valaki csinált már ilyet?? 4800 W-os 3 fútőszál van benne.
Előre is kösz: Klembi
(#) Bakman válasza klembi hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Igen, többen is.
(#) gyuszo válasza klembi hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Itt írtam le lépésről lépésre a javítást, a hozzávaló alkatrészekkel :
Bővebben: Link
(#) klembi válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Gyuszó ! Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!
(#) Bakman válasza klembi hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Tulajdonképpen mi a kérdés? Ha szakival csináltatod, miért kellenek alkatrészek?
(#) klembi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Üdv Bakman! Ez egy kamion parkolóban van, és itt Győrben nem nagy az alkatrész ellátás.
Nem szeretnénk ha nem lenne kész aznap a munka ezért biztosítjuk be az alkatrészeket,nehogy amiatt legyen gond.Konyha fűrdő mind erről megy. Én csak pusztán vízkőtelenítést szeretnék,egyébként jól működik.
(#) nagym6 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Igen, a korlátozó hibája sajnos csak ilyenkor derül ki, amikor éppen szükség lenne rá.
(#) Bakman válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ezt nem értem. Hogy jön ide a korlátozó? Ha valaki megrendel egy munkát, a szaki elvállalja, legyen már annyi benne, hogy felkészül.
(#) klembi válasza klembi hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Üdv! Egy kis porszem akadt a rendszerbe ezek a Hajdúsok azt a választ adták ,hogy semmi féle alkatrészük nincs hozzá ,és be se tudják szerezni. 2 fűtőszál van benne???? Ő szerintük.Én 3 at látok. Hogyan tovább szerinted? Gábor
(#) gyuszo válasza klembi hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Pedig abba 3 db van.
Bővebben: Link
Itt látni is a zárólapon a 3 db fűtőbetét helyét. Bővebben: Link
Egyéb alkatrész : Bővebben: Link
Bővebben: Link vagy :Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 10, 2018
(#) klembi válasza gyuszo hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
Kösz a segítséget,ha minden igaz jól rendeltem. Reggel a hajdúsok rám ijesztettek,de én is rátaláltam erre a cégre .Vacilláltunk ,hogy 24 es vagy 30 as fűtőszál megy bele. Végül 24 est rendeltem,mert ebbe van 1600 wattos és ez az eredeti is. Mégegyszer kösz: Gábor
(#) Wind-Storm hozzászólása Okt 13, 2018 /
 
Sziasztok!

Fég V4 gázos átfolyós vízmelegítő vizes armatúráját javítom.
Az probléma, hogyha az új tehermentesítő hengeres része már átfér az öntvényen mint az a képen is látható? Olyan, mintha az erózió megette volna a furat peremét.
Ha jól sejtem, az armatúra membrán tömszelence alatti fölső részébe nem szabad, hogy víz jusson?
A tömszelence és a csap új, kivettem további zsírozásra, de nem feltétlenül irányhelyesen tettem vissza, már amennyiben gyárilag helyes irányban állt. Az egyik vége gömbölyű, a másik egyenes lenne, de gyanítom esztergálási probléma miatt van a közepén egy tűhegyes kiálló rész. Ennek simának kéne lennie, valamint melyik fele nézne a membrán és a gázszelep felé?
A hozzászólás módosítva: Okt 13, 2018
(#) mikoszabolcs hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Sziasztok! Normál régi típusú Hajdu villanybojler FŰTŐSZÁL tömítését hogyan helyes betenni? A tömítés kúpos része az alaplap felé nézzen, vagy a kúpos rész a fűtőbetét felé nézzen? Köszönöm a választ! Mellékelve kép.

tomites.jpg
    
(#) gyuszo válasza mikoszabolcs hozzászólására (») Okt 15, 2018 / 1
 
A kúpos rész a fűtőbetét felé, a hosszabb egyenes rész megy át az alaplapon.
(#) joetata hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Tisztelt Fórumozók!
SOS segítséget kérek. Van egy Junkers átfolyós vízmelegítőm. Egyik napról a másikra behányt. Melegvíz csap kinyit, szikra nuku. Egy hetes új elemek. Leszerel, szétkap, vízkőmentesítés, gázcső kifúvatás, összeszerelés. Melegvíz csap kinyit, szikra továbbra sincs. Próba gyufával, így sem gyullad be a főégő. Mi a qrva anyja lehet vele?
Kérem segítsetek!
(#) antikzsolt hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Üdv.

Van egy idropi le80 nevezetű kombinált bojlerem. Nem tudja valak hogy kell szétszedni milyen tömítés kell bele? Esetleg a fűtőszál milyen benne? Tavasszal szét kell kapnom és szépen kitakarítani. Érzésre elég vízköves lehet. A konyhai csapon van szűrő és mindig megtelik apró vízkődarabokkal.
Legkésőbb tavasszal ki akarom mosni teljesen. Előre is köszönöm a válaszokat.
(#) pont hozzászólása Nov 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Már korábban itt is volt probléma Bővebben: Link , hátha azóta valaki ismeri a megoldást. Szóval esetemben egy műhely 120L Hajdu bojlere mellé lett felszerelve egy 10L Bosch mini bojler, műanyag csövekkel bekötve. A Hajdúból továbbra is szagtalan meleg víz folyik, a Bosch-ban megbüdösödik, kénes bűz, akár 40 fok akár 90 fok.
(#) antikzsolt válasza pont hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Nem lehet hogy gyógyvíz van nálatok?
Ezen felül lehet van valami a kicsi bojlerban. És az szagosodik meg.
Első körben le kell engedni teljesen belőle a vizet. Kimosni és újra feltölteni. ÉS lehet reménykedni hogy nem kell szétszerelni.
(#) mugab válasza pont hozzászólására (») Nov 21, 2018 /
 
Ki kell venni a kicsiből az anódot, a nagyból már rég elfogyott azért nem büdös...
http://napkollektor.cser.eu/bojler-felulet-vedelem-anod/
(#) Bakman válasza mugab hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Idézet:
„Amit az úgynevezett ‘szakemberek’ szoktak csinálni

Ha jön a szaki és kiszereli az anódot mondván, ez okozza a bűzt, legyen kétkedő. A bűz valóban megszűnik, de ugyanakkor a bojler felületvédelme is. Továbbá a garancia is. Jó esélye van rá, hogy viszonylag hamar kilyukad a bojler.”
(#) pont válasza mugab hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Köszönöm! Tudtam én, hogy itt vannak a mindentudók....

Bakman mester, hidd el elviselhetetlen a bűz, akkor már csak azt kell kisakkozni, mi a gazdaságosabb a titán anód, vagy pár évente bojlert cserélni...
(#) mugab hozzászólása Nov 22, 2018 /
 
Én sem rajonganék az anódmentesítésért, szóval ha valaki tud a gyakorlatban működő és a titánanódnál jobb megoldást, azt szívesen olvasnám...
(#) erbe válasza mugab hozzászólására (») Nov 22, 2018 /
 
Biztos, hogy titán? Én eddig csak magnéziumról tudtam. A titán a boltban kapható anód 1000-1500.-Ft-os árához képest ~10-szeres áron lenne. Vagy még több.
Titán heg. pálca - 1 szál. !
Titán pálca 1 kg
Következő: »»   85 / 130
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem