Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki hol gyártatja a NYÁK-ot ?
 
Témaindító: kaqkk, idő: Ápr 16, 2018
Témakörök:
Lapozás: OK   5 / 66
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
És te hol intézed ezt?
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Jlcpcb.com.
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 19, 2018 /
 
Magam is teszteltem őket, de még nem rendeltem a cégtől. Itt-ott azért nem barátságos a dolog, viszonylag keskeny az akciós mezsgye. A PCBWay ugyan drágább, de sokkal több minden belefér az extra kedvezménybe.
Mivel az akció kb. 2/3 része a szállítás díja, ezért kevésbé van jelentősége a panel árának. De nem árt tájékozódni, mert ki lehet fogni egy jó kombinációt.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) ABU hozzászólása Jún 19, 2018 /
 
Nekem most ennyi lett sima postával, ráérős a dolog. A DHL már +23USD első regisztrációnál 3,83 volt. JLCPCB. Talán a DHL szállítási díjat új regisztrációval le lehet sumákolni kedvezményesre, aztán a szállítási cím pedig lehet a szomszédé is akár, de a paypal fizetés nem tudom bekavar-e.
PCBWAY minimálisan drágább, de ezek olyan apró differenciák, hogy teljesen mindegy hol van gyártatva. Általában zöld panel kell, egyik helyen feláras az eltérő szín máshol nem.
A hozzászólás módosítva: Jún 19, 2018
(#) zsolt58 válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 20, 2018 /
 
De a JLCPCB-vel össze van kötve olyan oldal ahol alkatrészt tudsz venni, azt is nagyon olcson.
És az elsö vásárlásnál van egy kupon ami -6dollár.
És a posta koöltséh ott van olyan 5,22 körül, szoval free shipping és még valamenyit még ki von az alkatrészböl is.
A JLCPCB alján található.
Üdv, Zsolt
(#) zsolt58 hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
Amugy lehet hülye kérdés de a JLCPCB-nél a viákat csak kifurják és nekem kell majd össze kötni vagy meg csinálják hogy ök kötik össze?
Jah és furatgalvanizált lesz a panel?
Üdv.

A chat-szleng itt nem menő!
A hozzászólás módosítva: Jún 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Alkotó válasza zsolt58 hozzászólására (») Jún 21, 2018 / 1
 
Ha a panel egyoldalas, akkor nem lesznek a furatok galvanizálva. Ha kettő vagy több rétegű, akkor pedig igen.
(#) Alkotó hozzászólása Jún 21, 2018 /
 
A kérdéskör jobb megismerésének érdekében váltottam néhány üzenetet az egyik nagy hazai panelgyártóval (Nyákáruház). Részletekbe menően precízen és készségesen válaszoltak minden szóba hozott témával kapcsolatban, így már többedszerre alakult ki bennem nagyon kedvező megítélés velük szemben.
Többek között a panelizálástól való elzárkózásra is racionális érveket olvastam, és szóba került az E-teszt is. Azt tudni lehet a kínai gyártók ezt a szolgáltatást kínálják-e a paneljeikhez alapesetben? Mellékeltem egy képernyőfotót amin a tegnapi rendelésem gyártásának folyamata kisérhető nyomon, és van a sorban egy tesztelés is. Ugyan ez mit takar?
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 21, 2018 /
 
Elvben az elkészült paneleket letesztelik, hogy az egyes vezető sávok nem szakadtak-e, illetve nincsenek-e zárlatok. De ez csak az elv, természetesen. Mondjuk, ha a sorrend a felsorolásban a végrehajtás sorrendje is egyben, akkor - vélhetően - ezt takarja.
(#) Kovidivi válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 21, 2018 / 1
 
Azt elmondod, hogy a panelizálás miért nem jó?
(#) Alkotó válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
A kérdésedben félreértést sejtek. A panelizálás jó. Sőt nélkülözhetetlen, a gyártók ezt minden esetben meg is teszik a saját gyártási lehetőségeik optimalizálásának érdekében.
Az extra árba viszont nem fér bele. Tulajdonképpen nem is ez a kérdés, hanem hogy miért fér bele 10 db 10x10 cm -es panel monjjuk 5$-ba. Ennyiért az üres nyáklemezt sem lehet megkapni. Egyébként 5 db panel is éppen ennyibe kerül.
Véleményem szerint, az amatőröket a mohóságuk sarkalja a minél hatékonyabb kihasználásra. Nem annak örülnek milyen olcsón lehet panelhez jutni, hanem azon ügyeskednek miként lehetne az egyébként is irracionálisan olcsó lehetőséget még jobban kihasználni.
(#) sdrlab válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Pontosan! Jól megfogalmaztad a jelenséget....
(#) Massawa válasza sdrlab hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Valoban igy van, valaki a kisujját nyujtja, amit egyesek karnak, embernek néznek.
(#) bbb hozzászólása Jún 22, 2018 /
 
Nos a JLCPCB gyártósoráról itt egy kis körtúra:
youtube
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Itt készültek a nyákok. Sajnos azóta ott is változtak a feltételek, több egyforma panel gond nélkül felrakható, és a marásokat is be lehet rajzolni, hogy könnyen el lehessen tördelni a paneleket. Viszont ha több különböző panel kerül a nyákra akkor az már feláras. Amúgy amikor készültek a panelek, a sztenderd 5$ + szállítás volt az ára (10db 10cm x 10 cm).
Úgy tűnik emiatt sok-sok prototípus nyákom lesz a jövőben, mert egyszerűbb és olcsóbb külön-külön megrendelni a különböző nyákokat - de szélsőséges esetben lehet, hogy megpróbálom én is álcázni (pl. összetartozó, gyakorlatilag az egy áramkör-több panelre bontva esetében, pl. amikor 3D szerelés van)
A hozzászólás módosítva: Jún 22, 2018
(#) Skori válasza Alkotó hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Amikor az említett nyákok készültek, nem csak ez a custom service oldal volt, hanem voltak
"csomagok". Pl. fixen 10db 10x10cm-es, kétoldalas nyák 5$, ezt kiválaszotta az ember, utána már csak színt lehetett választani: zöld, kék, fehér fekete. Tehát volt párféle "csomag" olcsón (pl. nagyobb darabszámokra is, meg más méretekre is), és volt a custom service. Most csak ez utóbbi van.
(#) Alkotó válasza Skori hozzászólására (») Jún 22, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
JLCPCB -nél nektek is szokott változni a postaköltség?
Most töltöttem fel a harmadik rendelésem, de eddig mindhárom szállítási díj eltérő volt 1-2$ -al...

Talán a dollár renminbi váltás ingadozása miatt van?
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Inkább a súly miatt.
(#) RoliNyh válasza bbb hozzászólására (») Jún 24, 2018 /
 
Hát eddig mind a három rendelésre 330g írt az oldal...
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 24, 2018 /
 
Egyébként most vettem észre, hogy mivel regisztráltam a JLC -nél,
ezért a www.LCSC.com oldalon is van élő accountom.
Gondolom valami társoldal lehet, ahonnan alkatrészt is lehet rendelni, és úgy látom akár 1db -ot is. Onnan rendelt már valaki?
A hozzászólás módosítva: Jún 24, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Nálatok sem megy a bejelentkezés JLC -éknél?
Aszongyahogy offline...
A hozzászólás módosítva: Jún 29, 2018
(#) Kovidivi válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Nálam megy.
(#) RoliNyh válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Már nekem is, átmeneti volt úgy látszik...
(#) bbb válasza RoliNyh hozzászólására (») Jún 29, 2018 /
 
Előfordul, hogy nem stimmel náluk a bejelentkezés, vagy az oldal működésében egyéb hiba van. Én legutóbb egy nap után jeleztem nekik és pár órán belül javították a hibát.
Ma pedig meg is érkezett a rendelésem tőlük, remeknek tűnik az eredmény, majd, ha hetek múlva be is fejezem a megépítését, akkor fogok igazán örülni neki
(#) lampi001 hozzászólása Jún 30, 2018 /
 
Mindenkit üdvözlök. Rendelni szeretnék prototípus nyákokat külföldről, a GERBER konvertálással van egy kicsi problémám (vagy nem is kicsi). Megnéztem egy két videót és teljesen belebonyolódtam az oldalak elhelyezkedésével kapcsolatban ( Top, Bottom ...) tükrözve avagy sem. Remélem tudtok segíteni mely réteget hogyan kell konvertálni.
(#) niedziela válasza lampi001 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
Nem kell tükrözni semmit.
rétegek külön
top
bottom
silkscreen
soldermask
kontour
furatfájl.
(#) pipi válasza lampi001 hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
(#) lampi001 válasza niedziela hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
kKöszönöm, akkor így meg is próbálom.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) lampi001 válasza pipi hozzászólására (») Jún 30, 2018 /
 
iIgen én is nézegettem, de például az EAGLE alapból tükröz a SL6 viszont nem, igaz ez nincs is a listán.
A hozzászólás módosítva: Júl 2, 2018
Moderátor által szerkesztve
Következő: »»   5 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem