Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mikrofon
 
Témaindító: fortuna, idő: Aug 8, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   15 / 16
(#) Naszrai hozzászólása Feb 3, 2018 /
 
Sziasztok!
Panasonic WM61A mikrofonhoz van valakinek kalibrációs fájl frekvenciamenet korrekcióhoz?
(#) Lina1591 hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Hello!
Érdeklődnék templomba milyen mikrofont érdemes venni?
Jelenleg egy SHIYA WM-803 van ez elég jól müködik de van egy másik és az nem lényeg hogy kb 15cm tudja érzékelni a hangot és vezetékes legyen.
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) pucuka válasza Lina1591 hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Templomban hangosításkor az a probléma, hogy eléggé visszhangos a tér. Ilyen helyre éles, előre irányú iránykarakterisztikájú mikrofon kell. Olyasmi, mint a puska mikrofon. Sokszor, mert nem vesznek ilyen mikrofont, inkább érzéketlen mikrofonnal oldják meg.
(#) Lina1591 válasza pucuka hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
És más egyébb esetleg dinamikus vagy kondenzátor mikrofon?
Melyik lenne jobb oda?
(#) Massawa válasza Lina1591 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Keress egy ATR6550, vagy valami hasonlot. Ez aránylag olcso és ilyen célra nagyin jo.
(#) Lina1591 hozzászólása Júl 9, 2018 /
 
Oké
De amúgy melyik jobb még oda a dinamikus vagy a kondenzátoros?
(#) Massawa válasza Lina1591 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
A kondenzátoros (elektret) jobb.
A hozzászólás módosítva: Júl 9, 2018
(#) Lina1591 válasza Massawa hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Köszönöm szépen a válaszokat!

Esetleg abba tudsz segiteni hogy a hangszorok mért zúgnak?bebekapvsolom az erősítőt és zúgnak egy univox apt100 és egy univox minimix akt 408 erősitők vannak
(#) Sebi válasza Lina1591 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Az APT már magában is brummos, vagy csak ha a jelvezetékkel össze van kötve a keverővel?
(#) Lina1591 válasza Sebi hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Igen csak ugy van összekötve
(#) Sebi válasza Lina1591 hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Tehát csak a végfok magában zajtalan, ha összekötöd, akkor búg. Ez esetben a keverő okozza, a benne lévő tápegységet kell vizsgálni (elkók).
Az is előfordulhat, hogy a védőföld - ami ugye be van kötve mindkét hálózati csatlakozóba - és a jelkábel fölhurkot képez.
(#) Lina1591 hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Oké köszönöm a válaszokat
(#) elektrorudi válasza Sebi hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Látatlanban, a 2. verziódra szavaznék.
(#) mineral hozzászólása Dec 4, 2019 /
 
Sziasztok! ISS SSTV vételhez szeretném a rádióm (Baofeng UV5R) hangszóró kimenetét a telefonom mikrofon bemenetével illeszteni. A bekötéseket megtaláltam. Én egy egyszerű feszültség osztóra gondoltam. De nem tudom a jelszinteket. Találtam olyan rajzot is, hogy direktbe lett kötve a hangszóró kimenet a mikrofon bemenettel. Ezt azért nem gondolom megfelelőnek.
Tudnátok valami illesztést tanácsolni?
(#) Mócsing hozzászólása Feb 28, 2020 /
 
Sziasztok !
Ha van valakinek RFT /NDK/ telefon mikrofonja vevő lennék rá . Ez egy piezo mikrofon .
(#) uniman válasza Mócsing hozzászólására (») Feb 28, 2020 /
 
Az apróhirdetés helye nem itt van !!!
(#) Mócsing válasza uniman hozzászólására (») Feb 29, 2020 /
 
Ott is próbálkoztam már .
Elég nehezen beszerezhető , azért keresem mindenhol .
(#) szikorapéter hozzászólása Máj 31, 2020 /
 
Sziasztok. Vásároltam egy BM800-as "stúdió" mikrofont, viszont nem tudok neki fantom tápot adni (+48V), viszont sok helyen láttam hogy átalakítják. Hogyan tudnám átalakítani hogy a pc mikrofon portján kijövő 5V-al működjön megfelelően? Válaszokat előre is köszönöm.
Kapcsolási rajz mellékelve.

BM800.jpg
    
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia Peti!
Én azzal kezdeném a kisérletezést, hogy R5 és C16 egyik fele kiszabadit.
3.5mm-es Jack GND pontja a Q2 Source, Hot meg a Q3 Drain.
Remélem érthető voltam. Lehet hogy a beállitásoknál be kell kapcsolni a "Boost"-ot.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Nem lesz az úgy kicsit "izmos"?
A hangkártyára próbálok vigyázni azért. Valahogy úgy oldották meg hogy a tápfesz és kimeneti oldalon variáltak kicsit.
SMD ezért inkább csak egyszer alakítanám át.

Mod.: Ha jól értelmezem az előfok 9V-ot kap, ha lényegébe majdnem a felére veszem ott az ellenállást (2.2K helyett mondjuk 1K) , és a felső stabilizátort kiiktatom akkor az ott kaphat (R1, D3, C7, Q6 kikerül) Akkor már csak valahogy a végén kell változtatni kicsit.

Még annyit hogy akkor a máik két ellenálláson is legalább feleznem kellene hogy ne másszon el a munkapont.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
A hangkártyának semmi baja nem lészen (ki kell birnia a bemenetén a rövidzárat, bárki összekeverheti a fülest a mikrofonnal, mégsem illik tönkremenni...).

Bonyolithatod persze, én inkább amiatt aggódnék, hogy:
- Kevés a tápfeszültég a kapszulának,
- Kicsi a jelszint a hangkártyának,
- Kicsi tápfeszültség miatt a hangkártya nem érzekeli a mikrofon bedugását.
A hozzászólás módosítva: Máj 31, 2020
(#) oxygen válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Szia

Én nem alakítanám át, a legtöbb kondimikrofonnak nem kell 48V, általában 15-18V is elég (akár 2db 9V-os elem), a rajz meg elleshető valamelyik fantomtápos keverőről, hogyan kell adni neki. De ha van 2x15V szekunderű trafód abból tudsz csinálni 48V-ot (vagy majdnem annyit), bármelyik fantomtápos keverő rajzát ha megnézed ott is 15-17VAC-ből oldják meg. Mellékeltem egy rajzot, tanulmányozd.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Jelenleg ha bedugom (van hozzá XLR-JACK gyárilag) irdatlan halk a mikrofon, bár ez egyértelmű hisz a pc portján csak 5V jön ki a 48 helyett amire méretezték. Brutális erősítéssel hallható a mikrofon de akkor már nagyon zúg.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Máj 31, 2020 /
 
Vagy csinálsz hozzá "táp adaptert", vagy ha bele akarsz nyúlni, akkor meg leirtam, hogy én mit tennék.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Na ide jutottam, közben bejött a hétvége nálam is.
Körübelül ez körvonalazódott meg bennem, így megmaradnak az előfok áramkörök, és az 5V-os működési feszültséget is megkapom. Annyit változtatok még hogy Q1 68K-ja egy helipoti lesz, persze lesz előtte ellenállás, de valamennyire szabályozni szeretném a végerősítést hogy a számgép hangkártyának ne kelljen erősíteni a jelen szinte semmit.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Sajnos ez igy tutira nem fog működni, mert Q1 emittere kondenzátorban végződik, és nem kapja meg az "éltető" egyenáramot.
(#) szikorapéter válasza Gafly hozzászólására (») Jún 2, 2020 /
 
Köszönöm így már feltűnt. Ujrarajzoltam, most változtatható "Gain"-el a végén. Megkaptam a tápfeszültséget, és a munkaponthoz az ellenállásokat.
(#) Gafly válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Sajnos szerintem igy sem fog működni, mert nincsen miért/mitől kinyisson a Q1 tranzisztor. Talán ha a 68k helitimmer a GND felé lenne... (Bajom van ezzel a helitrimmerrel, úgy egyébként, mert lehet bele sem fér az SMD-k közé, meg minek is kellene oda trimmer?)

Amennyire én tudom (de nem értek hozzá), vannak (profi?) hangkártyák, akkor nem kell mókolni semmit, adják a fantomtápot meg minden.

Alaplapi/mezei hangkártyák mikrofon bemenete meg valami ilyesmi.
Kérlek tűnjön fel, hogy nincsen olyan a 3.5mm-es jackon, hogy +5V.
Maximum olyan mint:
Idézet:

Microphone bias
Audio, right, in (biased, mic. level)”

belül jó nagy ellenállással felhúzva.

Röviden: Arra van kitalálva, hogy direktbe rá lehessen kötni egy elektret mikrofon kapszulát, amit a kártya/alaplap érzékel és táplál.

Kérlek fontold meg ezek tükrében ismét az eredeti javaslatomat (ha már úgyis átalakitod a mikrofont), hogy kikapod azt a két alkatrészt, marad érdemben a kapszula és a FET.
(#) Massawa válasza szikorapéter hozzászólására (») Jún 3, 2020 / 1
 
Nem egyszerübb 2 DC-DC átalakitoval megoldani a fantom tápellátást??????
Nem kel belenyulni semmibe, akár egy 9V -s elemröl is mehet.
(#) Gafly válasza Massawa hozzászólására (») Jún 3, 2020 /
 
Én sem szivesen nyúlok bele semmibe, ami jó, régi és működik.

Ez egy öreg dinamikus mikrofon, a PC hangkártya illesztés (3 alkatrész) a 3.5mm-es jack dugó házában van...
A hozzászólás módosítva: Jún 3, 2020

din_mik.JPG
    
Következő: »»   15 / 16
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem