Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » DSC riasztó
 
Témaindító: pittyu, idő: Márc 2, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   261 / 282
(#) Syn7h37ic válasza Gafly hozzászólására (») Júl 8, 2018 /
 
Yuasa garantált 4 év üzemidő, a többi lutri, de azok kb 2 évet kihúznak
(#) ha6qt hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Sziasztok,

Egy szokatlan kérdéssel fordulok hozzátok. Egy klasszikus DSC riasztóközpont üres dobozát szeretném beszerezni, nem eredeti felhasználás céljából.

Árnyékolt dobozra van szükségem, olcsón (!), amely egy nedves helyiségben lenne felhasználva, maximum 5-6 évig

Szeretném megkérdezni, hogy a doboz anyag alu, vagy acél? Láttatok már esetleg DSC dobozt erősen korrodálni nedves, régebbi épületekben?

Kérlek, hogy ne ajánljatok drágább dobozt webáruházakból, azt én is tudnék találni

Köszönöm!
A hozzászólás módosítva: Júl 8, 2018
(#) Remci válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
Hát ha nedves helyiségben akarod használni, akkor szerintem másfajta dobozban gondolkodj. Ugyanis szellőző nyílások vannak rajta, bár nem tudom mi lenne benne. Amúgy acél doboz és tud rozsdásodni. Olyat tudok küldeni párat
(#) Kovabe válasza ha6qt hozzászólására (») Júl 8, 2018 / 1
 
Szia

Sima lemez doboz és nem birja a nedves környezetet. Én láttam lerohadni 1-2 év elteltével dobozt.
(#) ha6qt hozzászólása Júl 8, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!
(#) adamka89 hozzászólása Júl 9, 2018 /
 
sziasztok!

szerintetek nem gond, ha 40VA-es trafó helyett 45VA-eset teszek dsc pc1616-ba??? boltban nem volt 40VA- es...

köszi
(#) levaitamas válasza adamka89 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Szia!
Nyugodtan beleteheted, semmi baja nem lesz.
(#) Gafly válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Köszönöm szépen, majd optimális esetben 5+ év után ismét jelentkezem
Az mondjuk problémás kicsit, hogy nem fér bele a dobozba, mert nem akkora, amekkorának mondják, dehát ekkora hibával a...
(#) (Felhasználó 122012) válasza adamka89 hozzászólására (») Júl 9, 2018 /
 
Semmi gond a kérdéssel, de ha valaki ilyet kérdez, ott valami nincs rendben az elektronika- elektromossággal kapcsolatos tudással, hát még az ezután való beépítéssel …
és jön a válasz:
Idézet:
„Nyugodtan beleteheted, semmi baja nem lesz.”


de ha nem úgy néz ki, nem ugyanolyan ...
(#) adamka89 hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
akkor megkérdezném tőled cinikus hozzászóló, mit sem tudván rólam, hogy mi a helyes válasz....(megj.: nem lehet mindenki mindenben profi, bár látom azon magyar átlag közé tartozol...hagyjuk is...)
(#) domosz13 hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok.
Segítséget szeretnék kérni.
DSC Pk5516 ikon , DSCPC1832 és egy PC5108 Bővítő. Minden jól műküdik, de nem tudok bizonyos érzékelőket késleltetett riasztásba tenni pl a bejárati ajtónál. Hiába csinálom meg a :
*8 5555 001 01 vagy 02 végig mind a 15 érzékelőnél azonnal riasztanak. Mit csinálok rosszul? Köszönöm
(#) Kovabe válasza domosz13 hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Szia

A 013-ban a 6-ost kapcsold ki.
Visszalépés engedélyezése.
A hozzászólás módosítva: Júl 10, 2018
(#) domosz13 válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 10, 2018 /
 
Köszönöm szépen egyből működik.
(#) levaitamas válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Miért szerinted mi baja lesz? Milyen problémát fog okozni?
Feltett egy kérdést, kapott rá választ. Azt, hogy milyen tudással minek áll neki.....
(#) (Felhasználó 122012) válasza levaitamas hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Nem nekem van problémám, hanem annak, aki ilyet kérdez … valószínű írhattad volna neki, hogy egy fekete dobozt is betehetsz oda amire rá van írva 45VA. Nagy a baj ott ahol 40VA és 45VA között nem tud különbséget tenni.
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 11, 2018 /
 
Én 5 évig napi szinten szereltem riasztót de még mindig nem tudom mi a különbség a VA és a W között. Az elektronikához valami közöm van de ezt egyszer egy mester elmondta hogy más a számítás de nem emlékszem már a magyarázatra. Ha valaki bizonytalan akkor inkább kérdezzen mintsem bajt csináljon. Sokan a tulzott magabiztosságuk miatt hibáznak és tesznek olyan lépéseket amik nem jók.
Kérdezni nem szégyen szerintem és aki nem akar vele foglalkozni az nem válaszol, nem kötelező beleállni valakibe aki valamit kérdez.
A hozzászólás módosítva: Júl 11, 2018
(#) levaitamas válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 12, 2018 / 1
 
Idézet:
„Ha valaki bizonytalan akkor inkább kérdezzen mintsem bajt csináljon. Sokan a tulzott magabiztosságuk miatt hibáznak és tesznek olyan lépéseket amik nem jók.
Kérdezni nem szégyen szerintem és aki nem akar vele foglalkozni az nem válaszol, nem kötelező beleállni valakibe aki valamit kérdez.”

Maximálisan egyet kell értsek veled!
(#) domosz13 hozzászólása Júl 12, 2018 /
 
Üdv!

Segítséget szeretnék kérni. DSC 1832. PGM1 és PGM2 szeretném felprogramozni eddig nem nagyon sikerült. A PGM2 indítaná a gsm modul. Tudna vaaki segíteni hogyan kell jól beállítani és tudom e tesytelni a kimenetet? Köszönöm
(#) (Felhasználó 122012) válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Idézet:
„Nagy a baj ott ahol 40VA és 45VA között nem tud különbséget tenni.”


és nem a VA valamint a W közötti különbségről írtam, hanem egyszerűen számszerű adatokat szerepeltettem, mert ez volt a kérdés elolvasás és értelmezés után:

Idézet:
„szerintetek nem gond, ha 40VA-es trafó helyett 45VA-eset teszek dsc pc1616-ba???”


Az meg nagy baj, ha tényleg nem tudod mi a különbség!
(#) Kovabe válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Én ezzel eggyütt tudok élni, eddig is megoldottam amire szükségem volt és ezután is meg fogom tudni oldani.
Ha megkérhetlek akkor leírnád mi a különbség, pusztán jó indulatból kérem hátha mást is érdekel illetve hátha megragad bennem is.

Köszönöm
(#) (Felhasználó 122012) válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 1
 
A különbség kérdéses esetnél 5VA.

A Te esetednél:

Watt = VA * teljesítmény tényező
VA = Watt / teljesítmény tényező
(#) em válasza Kovabe hozzászólására (») Júl 13, 2018 / 1
 
Ha a tiszta ohmos ellenálláson eső feszültséget és áramot összeszorozzuk, akkor megkapjuk a teljesítményt W-ban. A gyakorlatban ez azt jelenti, hogy a villamos teljesítmény átalakul hővé.
A kapacitások és induktivitások (reaktanciák) váltakozó feszültségre kötve szintén áramot vesznek fel és van rajtuk feszültség. Ha ezt az áramot és feszültséget összeszorozzuk, akkor szintén egy teljesítményszerű értéket kapunk, ez azonban nem valódi teljesítmény, mert a tiszta kapacitás és induktivitás teljesítményt nem vesz fel. Ennek oka, hogy ezeken az eszközökön a váltakozó áram a feszültségtől eltolva lép fel. Ezért ezt a teljesítményt nem W-al jelöljük, hanem VA-val és meddő teljesítménynek nevezzük. (szép magyar szakkifejezés)
A gyakorlatban sokszor a terhelések egyszerre ohmosak és reaktívak, ezért az ilyen terheléseket is VA-val jelölik a félreértések elkerülésére.
Egy trafó esetén azért lehet ennek jelentősége, mert a reaktív terhelés is vesz fel áramot, amely átfolyva a trafó tekercselésén, vezetékeken stb. ott veszteséget okoz, és a terhelhetőséget csökkenti.
Riasztó és hasonló kistrafóknál nincs jelentősége ennek, egy ilyen áramkör elég tisztán ohmos terhelést jelent.
(#) Kovabe hozzászólása Júl 13, 2018 /
 
Köszönöm mindkettőtöknek a magyarázatot. Lehet a késöbbiekben szükségem lesz rá de nem hinném hogy nagyon alkalmaznám ezeket a számítási szükségleteket.
Szerintem sos embernek hozzám hasonlóan fogalma sem volt ezekről a dolgokról.
Még egyszer köszönet
(#) mps válasza em hozzászólására (») Júl 28, 2018 / 1
 
Bocsi, hogy beleszólok, de ezen egy picit pontosítsunk. A VA nem a meddő, hanem a látszólagos teljesítmény (S). A Watt a hatásos teljesítmény (P). A meddő az a VAr (VoltAmperreaktív, Q ) S=U*I, P=S*cosfi, Q=S*sinfi
(#) robertelektro hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Sziasztok
Adott egy DSC pc3000 riasztó, 4-es hibakód / telefon vonal hiba/ persze mert nincs rákötve, leírásban nem találni semmit hogy lehet lekapcsolni. Sajnos ez miatt beriaszt. Mi lehetne tenni vele szerintetek?
(#) levaitamas válasza robertelektro hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Szia!
Ha van telepítő kódod, akkor ki tudod kapcsolni a (TLM) telefon vonal figyelést. 380-as opció első programpont.
(#) Syn7h37ic válasza levaitamas hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Nagyon nem. A PC3000, nem Power széria
(#) levaitamas válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Igazad van! Bocs a téves infóért.
(#) zeusmaior hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Üdv minden fórumozónak! A kérdésem DSC riasztóval kapcsolatban az lenne, h ma feloldott üzemmódban bekapcsolt a sziréna, majd ezt megismételte kétszer 20 percen belül. A ledek közül a 6-os villogott riasztás közben. 1-5 ig vannak bekötve az érzékelők. Ha jól tudom ez a szabotázs jelzése? Mi a teendő? Melyik érz. a ludas? Köszi a válaszokat!
(#) Gafly válasza zeusmaior hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Ha tippelnem kellene, akkor ezek alapján esetleg a 6-os zóna lehet 24 órásra állítva mint szabotázs és minden erre van kötve?

Ez esetben bármi lehet. Én már jártam úgy, hogy a vezeték csak oda volt dugva a sorkapocshoz, csavar viszont üresen jól meghúzva. Több év után kezdett csak fals riasztásokat produkálni
Következő: »»   261 / 282
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem