Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Weller páka (állomás)
 
Témaindító: puli122, idő: Máj 1, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   26 / 33
(#) Johnny0004 válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 / 1
 
Szia! Ne vágd le! Ez például jó.
Link.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) freddyke válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Az enyém 3 pólusú. Eseteg ez?

Ilyet rendeltem 3 pólusúban. Mondjam vissza?
(#) freddyke válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Már látom mi a különbség. Az Amphenol-nál van egy megakasztó, hogy ne tudjon visszafordulni a zár. Az eredeti állomáson lévő csatlakozó is pont ilyen (ezen a képen jól látszik). Lemondom az előzőt és újra rendelem ezt a típust. Köszönöm.
(#) Massawa válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Egy kicsit kuncogok, mert nem tudom ki baszketbalozta el ezt a csatit. De nagyon emlékeztet a hajdani szovjet IC-kre, ott is elöször nemes egyszerüséggel 2,5 mm-re vették a lábak távolságát (raszter).
A kezdetben ezt nem is igen vettük észre mert a 7-8 lábas IC-knél a különbség mindössze 0,28 (0,32) mm volt az egész hosszban ami még vigan a foglalatok gyártási toleranciájában volt, de amikor felbukkantak az elsö 40 lábuak, már gond lett, mert itt már egy majdnem féllábnyi lett a különbség (20x0,04) és képtelenek voltunk öket begyömöszölni a 40 lábu foglalatba.
Itt is ilyen gond lehet, meg elsö ránézésre a weller lábak is vastagabbak mint a DIN lábak.
(#) Johnny0004 válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Ez jónak tűnik igen. Link
(#) freddyke válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Köszönöm. Ez lesz, mert más is kell, ami a TME-nél nem elérhető és két helyről nem éri meg rendelni. A Farnell-nél a lockring-es nincs raktáron, csak "snap-in". Hiába kerestem, nem találtam több infót erről a fajta rögzítésről, remélem nem lesz vele gond.
A hozzászólás módosítva: Máj 28, 2018
(#) Johnny0004 válasza freddyke hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Ennek 180 fokban van a két szélső csatlakozó, amit először küldtem az 5 polusú azon 240 fokban helyezkednek el, mint pl. LR21, WSP80 és WP80as pákák (utóbbi kettőn alul is van egy csap, hogy ne dugják 50W-os állomásba).
Massawa: ezek a Weller csatlakozók jók, nálad úgy emlékszem a PES50-é volt valami katasztrófa méretű, és minőségű, de aztán kiderült az hőelemes páka, és után gyártott. Link
(#) Massawa válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Nincs kizárva, hogy kijozanodott a weller, én csak itt képröl láttam és az ugyanugy nézett ki, mint az enyém. Azt hiszem még kérdeztem is, hogy puha vagy kemény müanyagbol van.
Persze azt egy pillanat alatt ki lehet probálni, hogy passzol-e a DIN aljzatba vagy nem. Emlékszel, az egyém egyböl összetörött, pedig arrol is azt hittünk, hogy DIN csati.
(#) freddyke válasza Johnny0004 hozzászólására (») Máj 28, 2018 /
 
Pont a 3 pólusú kell erre a kábelre. Katalógus alapján a kettő ugyanaz, csak a fentit gyűrűs anyával lehet rögzíteni, a másik "snap-in". Még nem rendeltem meg, talán mégis az anyás lesz.
(#) freddyke hozzászólása Júl 25, 2018 /
 
Interneten vettem egy Weller KH20 típusú tartót a TCP-S 24-hez. A doboza feltépve, szétszakadva jött, a pákatartó rész egyáltalán nem a gyári módon volt beletéve. (Talán újra eladott termék.) Beleraktam a pákatartó részt a talpba. A "bedugós" rögzítés egy rossz vicc. Nagyon könnyen elmozdul oldalra. Oda kell rá figyelni és visszaigazítani, hogy középen maradjon. Ha elmozdul, a saját tömegénél fogva kifordul és kiesik a talpból. Normális amit leírtam vagy reklamáljak miatta, hogy hibás a termék?
(#) ferci válasza freddyke hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Fordítsd el és csavarozd le azt a kampót az alapra...
Nekem új van ( volt valamikor ) és a talp végén lévő lyuknál van lecsavarozva, több nincs is rajta.
A jobb oldali képednél éppen passzolna is a helyzete, ha lefelé billented a kampót.
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Júl 25, 2018 / 1
 
Semmi baja.
A "rugót" bele kell ütni az alu talpba,(az U alakú részét)ennyi az egész.
(Egy lapos csavarhúzó+ kalapács)
(#) freddyke válasza ferci hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Idézet:
„Fordítsd el és csavarozd le azt a kampót az alapra...”
Igazad van, valóban meg lehet csinálni. Nem járna hozzá gyárilag csavar?
(#) ferci válasza freddyke hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Kiesett biztos a vámnál.
Csak akad egy M4-es a családban... alátéttel, anyával..
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Idézet:
„Semmi baja.
A "rugót" bele kell ütni az alu talpba,(az U alakú részét)ennyi az egész.
(Egy lapos csavarhúzó+ kalapács)”
Próbáltam belenyomni kézzel, úgy nem ment. Biztosan úgy van, ahogyan írod, de szétszedhetőre szeretném hagyni a tárolás miatt. 3.3mm körüli a furat. veszek egy 3-as csavart, szárnyas anyát és néhány alátétet, felrakom úgy.

Egy reklamáció megspórolva. Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ.
(#) freddyke válasza ferci hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Idézet:
„Kiesett biztos a vámnál.
Csak akad egy M4-es a családban... alátéttel, anyával..”
Pedig elvileg nagykerből jött EU-n belül. Sajnos csak 3.3mm-es a furat.
(#) ferci válasza freddyke hozzászólására (») Júl 25, 2018 /
 
Vannak szép nagy alátétek is 3-as lyukkal ( a kampót is mérd meg "belül" ) és M3-as csavar.
Ha nem akarod felfúrni..( vagy 4-es menetet belevágni, amihez stimmel is a 3.3 ).
A hozzászólás módosítva: Júl 25, 2018
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Júl 26, 2018 / 1
 
Ez most komoly?
Direkt préselhetőre van gyártva, hogy stabil legyen.
Belenyomod/ütöd, ha nem kell, akkor kiütöd alulról.
Eleve a kérdés feltevése felesleges volt, annyira egyértelmű a dolog.
A honvédség jut eszembe ilyenkor: A gömböt viszik, a kockát gurítják.
De csak amíg le nem gömbölyödik, hogy azt is cipelni lehessen.

Azt gondoltam használni akarod, nem tárolgatni.
A hozzászólás módosítva: Júl 26, 2018

Wel.jpg
    
(#) granpa válasza freddyke hozzászólására (») Júl 26, 2018 / 1
 
Ez pont a beleütős (nyomós) fajta, ha tárolásnál útban van (magas), akkor jobbra elnyomod, és kiugrik a helyéről.
(#) proli007 válasza granpa hozzászólására (») Júl 26, 2018 / 2
 
Dehogy! Kettőt kell venni. Egyiket használja, a másikat tárolja..
(#) freddyke válasza (Felhasználó 116638) hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Érzéssel nyomva egy tizedmillimétert sem ment beljebb attól a ponttól, ahova finoman egyébként is beül. A Weller WTCP 51 használati útmutatójának a borítóképe is így ábrázolja. Logikusnak tűnt, hogy szándékosan kivehetőre csinálták, mert a páka tömege méginkább a helyén tartja. Jobban megnéztem, tényleg beüthető lenne, ahogyan a képeden is látszik (de alulról zárt, úgy nem lehet kiütni). Mégsem látom értelmét minden alkalommal bekalapálni, majd kiküszködni a helyéről (az alumíniumnak sem tenne jót). Csavar, néhány alátét, szárnyasanya a legegyszerűbb megoldás. Nyilván használni szeretném, de az idő nagy részében nem használom. Olyankor minden dobozokban, ládákban pihen.
(#) (Felhasználó 116638) válasza freddyke hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Értem.
A szétszedés miatt könnyebb számodra.Okés.
(#) Bakman válasza freddyke hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Volt Weller WHS - 40 "állomásom", annak műanyag betétes volt az a része, amibe a pákatartó beleült, abból viszonylag könnyen kijött.

Én a helyedben kitágítanám egy picit azt az ovális mélyedést, a fenekét kifúrnám. Így tényleg egy mozdulat lenne szétszedni és összerakni.
(#) liveact hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Üdv!

Van egy Weller WS81-es forrasztóállomásom LR82-es pákával.
Érdeklődöm,tudom-e cserélni csak az adaptert LR21-el,és így kisebb hegyekkel használni?


Elméletileg a fűtőbetét ugyanaz,de nem tudom biztosra.

Köszönöm szépen!
(#) Teaway válasza liveact hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
HT-xx helyek között nem találtál megfelelőt? ► HT-xx hegyek
(#) liveact válasza Teaway hozzászólására (») Nov 27, 2018 /
 
Köszönöm szépen a segítséged,ezek is túl nagyok.
Úgy döntöttem,eladom ezt a Weller LR82 pákát,és veszek egy kisebbet.
Akit érdekel a páka üzenetben elér.

köszönöm!!
(#) gantal válasza Srajmund hozzászólására (») Jan 1, 2019 /
 
Kedves Srajmund!

A hozzászólásban említett "simpi által linkelt megoldás" érdekelne engem is, ( a Weller kapcsolótehermentesítése Ápr 26, 2011) de le fel görgetve nem találom a hozzászólás közelében, el tűnt volna, vagy máshol keressem? Ha segítenél nagyon örülnék neki.

Boldog Új Évet!
A hozzászólás módosítva: Jan 1, 2019
(#) Gogo hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Nagytudásúaktól tanácsot kérek. Melyik pákák,forr.állomások kompatibilisek a Weller hüvelyes hegyekkel? Tehát nem a mágnesesekkel! Köszönöm.(két féle hegy van, a kattogós és a hüvelyes. Hüvelyes hegyhez keresek pákát, mert az eredetit nem tudom megfizetni.) Ki gyárt kompatibilis pákát hüvelyes hegyhez?
(#) synergy válasza Gogo hozzászólására (») Feb 14, 2019 /
 
Szia,

másik posztban kérdeztem, hogy milyen hegyre gondolsz pontosan.
Rájöttem, hogy valószínűleg ET hegyekről van szó (PT a kattogósé).
Ez pl. LR21-es pákával kompatibilis, amihez az összes temtronic rendszerű állomás jó.
(WS/WSD50,51,80,81 stb PU/PUD81, WD1 stb.)
Ennek a pákának 5 pólusú csatlakozója van.
Továbbá létezik hozzá ET-LT átalakító is (ezzel a WP,WSP pákák hegyeit is használhatod hozzá)
(#) Gogo hozzászólása Feb 14, 2019 /
 
Mivel senki nem tudott okosat tanácsolni, én megoldottam. Van egy ilyen pákám:
ilyen
Hőfokra pontos, hegye hulladék.
Kell egy Weller hegy. Én ezt választottam. Ebbe van egy 3,6mm-es furat. Ezt 4mm-re kell tágítani. Kész az olcsó kényszermegoldás. Teljesen jól működik.
Következő: »»   26 / 33
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem