Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PLC kérdések
 
Témaindító: Thomas10100, idő: Nov 12, 2005
Témakörök:
Lapozás: OK   102 / 126
(#) satu89 válasza naptukor hozzászólására (») Jún 7, 2018 /
 
Megoldódott a gond. Maga a programozó kábellel volt a gond. A rajz alapján a 4-5-8 lábakra kellet használni, de a valóságban a rajz szerinti 4-3-6-os lábakat kelet használnom. Gondolom a rajz készítői nem szemből nézve adták meg a bekötést, s ezt így be is néztem.

Köszönöm szépen a segítséget
(#) em hozzászólása Jún 29, 2018 /
 
Sziasztok, dolgoztatok már Unitronics Samba PLC-vel? Konkrétan SM35-J-R20 típusúval tervezek valamit, ha van hasznos tanácsotok, örömmel veszem.
(#) kowi hozzászólása Júl 10, 2018 /
 
Sziasztok. Adott egy fröccsöntő gép ami "sima számítógép" kommunikál a PLC-vel. Áramszünet után tápegység elesett kicseréltem, Checksum errorral indul (ez eddig is így volt) Alaplapi elem halott (több okból sem lehet kicserélni) Első indításra communication interrupt-ot írt. Következőre kiírta milyen sebességgel lehet rácsatlakozni mivel nem találja a PLC-t és ha jól értelmeztem stop bit-en áll. A legnagyobb bajom hiába van del billentyű nem bírok Bios-ba belépni. Ráadásul ez "cél PLC" Semmi infó semmi prog lehetőség... Kb 10. feszmentesítésre indul... Alaplapi Elemcsere segítene?
(#) otvenkilenc válasza kowi hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Szokott lenni az alaplapon egy jumper ami CMOS-t kiktatja. ilyen esetben leszoktam húzni a tápfeszültség csatlakozót az alaplapról, a jumpert is átállítom (CMOS Clear állásba) és így várok néhány percet. Öt, tíz perc elég szokott lenni. Az elem se legyen benne. Vissza állítod a jumpert, ha nincs az sem gond, de elem ne legyen és a táp se. El kell indulni az alap beállításokkal. A Bios a
a felprogramozási dátummal indul. Nyilván dátumot időt be kell állítani.
(#) kowi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Igen csak mint írtam nem lehet bios-ba belépni... ráadásul annyira régi gép hogy borzalom. És arra sincs lehetőségem hogy billentyűzetet vagy bármit csatlakoztassak rá... (Csak ami az operátor panelon van) Szervíz sincs már gyártás is megszűnt. De ha állni fog valami okból lefényképezem minden porcikáját.
(#) otvenkilenc válasza kowi hozzászólására (») Júl 12, 2018 /
 
Írtam hogy én mit csinálok ha makacskodik a gép általában bejön. Mi az alaplap tipusa?
(#) kowi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Júl 13, 2018 /
 
Meg fogom nézni, de én csak javítani járok... Nem tudom mikor megyek legközelebb. Köszönöm válaszod!
(#) roozsa hozzászólása Júl 21, 2018 /
 
Sziasztok. Mitsubishi FX1n PLC-hez csatlakoztatható FX0-8ex bemenet bővítő?
(#) Tjanicsek hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Valaki nem tudja hogy honnan lehet letölteni a Sucosoft S40-et?
(#) Saggitarius válasza Tjanicsek hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Demo innen letoltheto: Bővebben: Link
(#) Tjanicsek válasza Saggitarius hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) kowi válasza otvenkilenc hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Most már szinte naponta újra kell indítani... Szétszedtem nincs benne elem És írja az elem hibát... Alaplap típus-PCM-4894 Rev.A2.2 Lehet is venni de az nyilván "üres" lesz Ha meg ebből átrakom a flash-t nem tudom... Mi okozhatja ezt?
(#) vottokar válasza kowi hozzászólására (») Aug 15, 2018 / 1
 
Ha jó gépképet talált a google képkereső, akkor az alaplapod "közepén" van egy dallas gyártmányú óra ic. Bár az általam talált képen a típusszám nem leolvasható, a nálunk üzemelő cél plc-ben használt hasonló Dallas ic-kben van statikus ram és elem is. Nem lehet, hogy itt is ez a helyzet és ez "merült" le? Mi elég sűrűn cserélgetjük őket.
(#) kowi válasza vottokar hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Elképzelhető. én utolsó infóm a tulajtól hogy 14 éve megy 0-24 be De az okozhat folyamatos újra bootolást?
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) vottokar válasza kowi hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Nálunk ugyan plc-ben van nem egy ipari pc alaplapban, de ha legyengül a beépített lithium elem, először jönnek a hibaüzenetek, aztán "meghal" teljesen a vezérlő. Még a "programot" sem lehet visszatölteni, hiába van feszültség alatt.
(#) kowi válasza vottokar hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Tényleg igazad lehet. Egyébként ez egy plc re van kötve. Lenne egy kérdésem. Ha kicserélem ugye nem bírok semmit lenullázni benne?
(#) vottokar válasza kowi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Sajnos erre az eszköz ismerete nélkül nem tudok válaszolni.
(#) kowi válasza vottokar hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
A program magában a PLC-ben van. A PC-ben csak a séma van illetve olyan mint egy HMI. Ami mutatja az útjeladók hőmérsékletek nyomástávadók aktuális és beállított értékét. Ha ezek kinullázódnak nem baj mert ezeket vissza bírom írni. De ebben a pc-ben se hdd semmi. Hogy lehetne kinyerni belőle a programot? Nehéz úgy tanulmányozni hogy egy fényképre volt most is időm mert nem állhat meg... Az nagyon perverz lenne ha az RTC lábára ráforrasztanék egy aku-t?
(#) czinka válasza kowi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Szerintem szedd még jobban szét ezt a kütyüt biztos, hogy van még a PC mellet egy CF kártya. Azon van az oprenszer, meg a program ami a PLC adatait jeleníti meg. Azon a kártyán van a lényeg. Több ilyen kártyát is klónoztam már, ha megvan tudok segíteni.
(#) pipi válasza kowi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Ilyen vastag Dallas tokot láttam már hogy hekkeltek meg, szerintem youtube-on találsz videot.
Azért olyan vastag mert ott az elem benne, viszont kivulről az elem érintkezőt nem éred el,
meg kell furkálni/bontani hogy hozzáférj. Ha a tápra teszel akkut, az meg az egész készüléket ellátja villannyal
(#) kowi válasza czinka hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Ebbe cél PLC van. Nincs CF kártya se info... A szervíz ebből élt míg volt. Más lenne a kérdés ha egy szokványos siemens stb PLC lenne benne. De legközelebb lefotózom kb 70cm*40cm óriási kártyákkal Az a progi fut azzal nincs baj. De úgy indul hogy battery fault vagy comunication interrupt néha az útjeladókat nullázza ki... Szétszedném én. De csak akkor lehet ha megáll és állnak fölötted hogy mikor lesz kész
(#) Gabó válasza kowi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Vagy van a B variáció, átviszed a technológiát egy mai PLC-be. Persze, ez csak akkor kivitelezhető, ha tudsz rendesen PLC-t programozni, megvan a leírás, hogy mi merre hány méter, stb.
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok

Siemens Op17 egyik pillanatról a másikra lefagyott. Indításnál 631 hibakódot ad.
Főképernyő bejön, nem reagál semmire.
Biztonsági mentés visszatöltve, ugyanaz.
Plc nem jelez hibát

Köszönöm a segítséget
(#) kowi válasza vottokar hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Csak még egy... mert nem hagy nyugodni. Ha kicserélem és nem jött össze még mindig visszarakhatom a régit nem?
(#) Thomas10100 válasza Thomas10100 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
631es hibán belül 5-ös a hibakód, ami elvileg ezt jelenti:
Event message triggered not configured

Ez mit takar? Olyan eseményt indítana a PLC ami nincs a HMI szoftverében konfigurálva?
Mit tudok tenni ilyenkor?
(#) pipi válasza kowi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Hali!
Mi annak a chipnek a tipusa?
Lehet tudok adni, és azon gyakorolhatsz
A hozzászólás módosítva: Aug 16, 2018
(#) vottokar válasza kowi hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Mivel nem ismerem a gépet semennyire (és ahogy olvasom te sem teljesen, és ez nem leszólásként írom) ezért sajnos fogalmam nincs, hogy mi történik akkor, ha cseréled az óra IC-t. Mivel egy 14 éve üzemelő gépbe van, akár lehet más baja is. Én azért beazonosítanám és szereznék bele egyet, vagy valami kiváltó típust. De ez csak magánvélemény.
(#) kowi válasza vottokar hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Igen sajnos én sem teljesen... Én csak javítani járok mióta a szervizelése megszűnt. De ez is csak tűzoltás...
Pipi DS DS12887A típusa már ha az RTC-re gondolsz. Most hozzám került a gépkönyv átnyálazom (azt ami nem csak olaszul van )
(#) pipi válasza kowi hozzászólására (») Aug 17, 2018 / 1
 
Ha akarsz gyakorolni, van olyanom (Kispest).
Ez hasonló: Bővebben: Link
Bővebben: Link
Bővebben: Link
Írj emilben
(#) Thomas10100 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy OP17 panel programját próbálnám meg átírni TP277 panelre. Már majdnem mindent átraktam, de van pár kérdésem mert OP panellel nem volt még dolgom.
1. Az OP panelen van egy sor:
K1 Adagoló fűtés (változó= 1:ON 0:OFF (M0.0 értéke mondjuk))
- Van a sor végén ami az állapotát mutatja (M0.0),
- K1 funkciógombbal lehet kapcsolni(a képernyőn Prootolban be van X-elve a K1 és ha rákattintok akkor
kiírja hogy Tag: MW12 és Bit 0
- Viszont van a Protool System menüjében még egy rész is ahol a LED-eket és ugyanúgy az összes gombot lehet beállítani itt pedig az van a K1-re hogy M119.0

Most ezek közül a sor végén lévő a WinCC-ben a process Tag gondolom (M0.0)
Az adott képernyőnél lévő K billentyűk az Eventsnél a Change SetBitInTag (MW12 a Tag és a 0. bit)
De mi az ami a System menüben van konfigurálva a K1-től K16-ig?
Visszajelző LED-ek nem kellenek, mert ugyis látom az aktuális értéket.

2. Protoolban az Event Messages összes bitje megvan, illetve az összes eseményt átírtam WinCC-be.
OP17-nél alapból az Event Messages volt a főképernyőn és itt írta fixen 1db eseménnyel a gép gyártóját időt, dátumot és alatta voltak a többi üzenetek, amit ACK gombbal lehetett nyugtázni, vagy a gépen lévő RESET gombbal, de mindig volt olyan ami kinnt volt a képernyőn és itt volt megadva az is hogy K16 gombbra a Főmenübe lépett (viszont ez volt megjelölve Protoolban kezdőképernyőnek)
Ezt hogy tudom megoldani WinCC-ben?
Tehát ha az Event Messages közül valamelyik Bit aktív akkor ez a képernyő jöjjön be és sorban egymás alatt mutassa a hibákat és ha nyugtázom Reset gombbal akkor az a sor eltűnjön, illetve innét át tudjak lépni a Főmenü képernyőre is, úgy hogy ne ugorjon automatán vissza a hibaképernyőre.

3. Enter gomb
OP17-nél volt olyan képernyő amin adatot tudtam beírni egy meghatározott DB-be(DB 50 DBW 30 pl)
nyilakkal lépegettem a sorok között és a sor végén tudtam írni a változót, Viszont ENTER gombot kellett nyomni és ezt a PLC program is figyelte az M121.6-os rendszer bittel amit a képernyő adott át.
Most hogy tudom ezt egyszerűen megoldani? Ahol kell használni az ENTER gombot, arra a képernyőre csináljak egy nyomó gombot és Events-nél SetBit legyen az M121.6-os bit?

Minden segítség jól jönne, ha kell tudok feltenni képet is!
Köszönöm!
Következő: »»   102 / 126
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem