Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Erősítő mindig és mindig
Mielőtt kérdezel, a következő két dolgot ellenőrizd! I. A helyes tápfeszültségek megléte. II. A kimeneten van-e egyenfeszültség. Élesztés.
Lapozás: OK   2093 / 2489
(#) black1989 válasza Kovidivi hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Az érdekes az egészben , hogy 100 indításnál is megmaradnak a végek!
Az egyik oldalt sikeresen megcsináltam , de a másiknál ez a probléma , és 2 napja nem találom a hibát! Minden úgy van ahogy mondom, nem az az ellentmondásos típus vagyok !! Köszönöm egyébként a segítségeket!
(#) Karesz 50 válasza black1989 hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Találkoztam már olyannal, hogy a bemeneti differenciál erősítő tranzisztora volt elszállva. Nézd meg milyen fesz. van a diff. erősítő két bemenetén és ehhez képest merre billen el kimenete. Tehát, ha pozitív táp van a kimeneten, akkor a nagyjelű erősítő bázis ellenállásán a diff erősítő áramgenerátor áramának és a bázis ellenállás szorzatának megfelelő feszültség kell, hogy essen. (NPN diff. erősítős elrendezésben gondolkodok most.)
(#) black1989 válasza Karesz 50 hozzászólására (») Júl 26, 2018 /
 
Köszi!

Ezen is túl vagyok !

Várom a további tippeket, segítséget !
(#) tothbela válasza black1989 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Azon a két 130 Ohmon mekkora feszültséget mérsz a gnd-hez képest? A polaritás fontos.
(#) kistee válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Szerintem nincs semmi baja. Ez egyszerűen ilyen. Bekapcsoláskor elképzelhető, hogy be kell melegednie és idő kell, amíg beáll a hőegyensúly (és vele az üzemi állapot).

Mivel (gondolom) nem pár centiről hallgatod, a zaj sem fog zavarni. Minden erősítőnek van több-kevesebb zaja, ez ellen nem tudsz semmit tenni.
(#) mek-elek válasza kistee hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Én azt gondolnám, hogyha zaja van, vagy gerjed, vagy nem megfelelő a föld csillagpont.
(#) kistee válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Azt írta, hogy a zaj csak pár centiről hallatszik és fehérzaj ("súg halkan mint egy rosz FM rádió").
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) tothbela válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Egy pontosabb megnevezést kérnénk. Gyártmány, név, meg ilyesmi. Egy normálisabb erősítőnek nem kell bemelegedési idő, meg nem kell sustorgás. Vagy elromlott és javításra szorul, vagy a tervező volt hanyag és akkor vagy tunning, vagy kuka. Ezt a konstrukció dönti el. Viszont az a tapasztalat, hogy mindent lehet jobbá alakítani. Már csak a befektetett energia és pénz a kérdéses, hogy megérje.
(#) melorin hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Honnan lehet szerezni manapság nagyméretű (~ 500mm széles 150mm magas) fém dobozt végfok építéséhez? Egyszerűen nem találok a neten semmi hasonlót.
(#) CIROKL válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
500mm ?
Mi lessz benne az nagyon óriás.
(#) melorin válasza CIROKL hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Dual mono végfokok, 3db toroid trafó, fejhallgató erősítő, motoros ALPS, DAC, Arduino
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) jocko válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Ez tényleg nem tűnik szabványnak. Egyedit lehet gyártatni, talán 15 e körül (?).
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) CIROKL válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
430mm ert szoktunk gyártani illetve a gyári is annyi.
(#) melorin válasza jocko hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Épp most nőttem ki a Lege Sound System dobozát, az 49cm széles, 29cm mély és 10cm magas.
Talán ha a mélysége és a magassága több lenne, még beleférnék.
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) Ge Lee válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Veszel egy tábla lemezt, elvagdosod, lehajtogatod. Ha nem lényeges az esztétika akkor nekem van egy 44x25x16,6 cm külső méretű. Ez valami célműszer volt egyedi előlappal, az egész egy speciális alu idom keretből épül fel, minden oldala cserélhető, mert ebbe az idomba vannak beletolva az 1mm-es alulapokból készült oldalak. Tehát horony van körben a keretben, amiből minden oldalt ki tudsz húzni és be tudsz tolni.
Ebbe nagyon régen a segítségemmel építettek egy 2x300W körüli végfokot, a végfok már nincs benne, de talán még az előfok rész (hangerő, hangszín, 2x6 ledes kivezérlésjelző) igen, és talán még az önrezgő kapcsolóüzemű táp is, ami 2x65-75V körüli feszt szolgáltatott már nem emlékszem. A hátuljába volt építve egy hosszú borda, talán még az is megvan valahol csak jól össze van már furkálva. A kimenet karmos hangszórócsatlakozó, a bemenetek tuchel csatlakozók amiből 6db van, merthogy keverőerősítőnek indult. Szóval szinte csak egy végfokot kell beletenni és működik, de én már biztosan nem fogok.
Ha érdekel keress meg privátban, csinálok róla képeket stb. Meg van még két Beag 453-as üres dobozom, ezekbe sem fogok már tenni semmit. Esetleg feltehetem az apróba, akár csak az üres dobozt is, bár nekem nyűg már a becsomagolása is, azért is van még meg.
(#) CIROKL válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Igen van ez igy amikor kevés a hely .Ebben az esetben csak is egyedi doboz ami alternativa.
https://get.google.com/albumarchive/116086899954902323779/album/AF1...GaPV77.
Itt van egy felelmetes meretü doboz de 430 ez is szélességben
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) honnerdavid4 válasza tothbela hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Pure acoustics xp12-200 170watt rms ez van rá írva. Nem találtam róla kapcsolási rajzot és ha valaki talál akkor elküldhetné nekem. Azt nagyon meg köszönném.
(#) sandor1632 válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 / 1
 
Én a dac-ot mindenképp elszeparálnám külön dobozba, mert elég sok zajt termel vissza a hálózat felé. Érdemes minimum külön trafóról hajtani. Esetleg a saját trafója elé egy hálózati zavarszűrőt is érdemes lehet betenni.

Próbálkoztam korábban én is mindent egybe cuccal, de mindig van alapzaj ilyen esetben, mert egymást szórják az egységek.
(#) melorin válasza sandor1632 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Nálam nincs zaj. 5 éve használom egy dobozon belül megelégedettséggel. Igaz külön trafóról. Annyi, hogy most bekerül 1-2 dolog mellé és így már szűk a hely.
(#) mek-elek válasza sandor1632 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Kedves Sándor1632!
"Próbálkoztam korábban én is mindent egybe cuccal, de mindig van alapzaj ilyen esetben, mert egymást szórják az egységek."

Nem ellenkezés gyanánt, de tapasztalatilag nem értem a problémát.
A képeken mutatott módon, fülhallgatóval nem hallani semmilyen zajt.
(#) tothbela válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Én sem találtam, de nem a legrosszabb szub, így elvárható hogy ne kelljen várni rá egy percet. Nem hinném hogy ilyennek készült. Valami megadta magát benne.

Most jönne az, hogy megbontás, meg a lényegi részek visszarajzolása, vagy néhány fotó az áramkörökről. Aztán meg mérni is kellene pár dolgot. Legalább egy multiméter, de egy szkóp sem lenne felesleges.
(#) melorin hozzászólása Júl 28, 2018 /
 
Toroid trafókat egymásra pakolni szabad erősítőben?
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Meg szabadna annak a DAC-nak nézni a másik oldalát?
(#) mek-elek válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Kedves Melorin!
Attól függ mit akarsz építeni, raktárt vagy erősítőt?
Mert ugye az elektronika dönti el, hogy minek hol a helye, nem a hely, hogy mi hova kerül.
Mert a "bosszú" nem marad el.
(#) CIROKL válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szabad ha tudod hogyan.
(#) mek-elek válasza tothbela hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Béla, ilyen kedves kérdésnek nem tudok ellenállni.
Nézd el az álmos ember rezgő kezét.
(#) tothbela válasza mek-elek hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) pinyó39 válasza melorin hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Láttunk már ilyet gyâri végben.
(#) honnerdavid4 hozzászólása Júl 29, 2018 /
 
Egy két képet készítettem. A konstrukció így néz ki. Az összes alkatrész ami melegszik a pufer kondik közelében van.
(#) mek-elek válasza honnerdavid4 hozzászólására (») Júl 29, 2018 /
 
Köszi.
Következő: »»   2093 / 2489
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem