Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Lakásriasztó
 
Témaindító: Gabi, idő: Máj 30, 2005
Lapozás: OK   45 / 50
(#) Krzsolt válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Nov 30, 2017 /
 
Köszönöm a választ. Próbálkozni fogok egy kicsit.
Tegnap a felhasználói kódot már megfejtettem. Addig nyomkodtam mig meglett.
(#) zaza99 hozzászólása Dec 6, 2017 /
 
Sziasztok! DSC-601P optikai füstérzékelőt mivel tudom letesztelni?
(#) adam222 hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok.

Van egy Crow PowerWave 4 csatornás riasztónk egy szirénával aminek a központját felújjítás miatt le szeretnék szerelni. Hogyan tudom kiiktatni a szirénát? Ha áramtalanítom a központot majd leválasztom az akkumulátorról a sziréna bekapcsol. Mi a sziréna kikötésének menete? Köszönöm.
(#) bivalyod válasza zaza99 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia, ez egy hagyományos optikai füst érzékelő, pl égő papír vagy fa vagy cigi füst belefujasaval be kell jelezzen, természetesen létezik mufust spray is. De otthoni körülményeket tekintve így egyszerűbb.
(#) bivalyod válasza adam222 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia, sziréna szedd szét, húzd le akkumulátort és utána aramtalanisd a központot.
(#) Gafly válasza bivalyod hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Hacsak nincsen bekötve a szabotázs, mert akkor leugrik a létráról.
Bár ha számít rá, és/vagy füldugó
(#) adam222 válasza bivalyod hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Szia.

Nem ismerem a szirénák belsejét, de ha leveszem a burkolatot akkor nincs ezek mögött egy kapcsoló aminek hatására megszólal? Csak akkor fülldugóval készülök.
(#) bivalyod hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Általában belépsz installed módba és szetszedni, vagy füll dugó és gyorsan csinálni, szetszedni és hangszóró kiköt, vagy lhuz, vagy táp kiköt és aksi lehúzás.
A hozzászólás módosítva: Jan 7, 2018
(#) adam222 válasza bivalyod hozzászólására (») Márc 27, 2018 /
 
Szia!

A közeljövőben aktuálissá válik a sziréna leszerelés, megpróbálom úgy, hogy belépek telepítői módba, benne maradok majd kicsavarom a csavart. Elvileg a csavar kiszedése kapcsolja a mikrokapcsolót?
(#) mraulajos hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Hali!
Egy ilyen lakásriasztót szeretnék beüzemelni, vezetékes mozgásérzékelőkkel. Nem egészen egyértelmű számomra a hátulján lévő sorkapocsnak a jelölései. Kérek valakit, a számokhoz odaírni, mit hová.?
(#) Johnycorp válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Szia.

Egy leírás hozzá:
Bővebben: Link

Ilyen a sorkapocs kiosztása a tiednek is?

A GND pont mindegyike ugyanazon potenciálon van. A COM és a Z1 közé például bekötheted egy érzékelőd zóna pontját. A "hurok" zárt állapotú legyen, bontásra fog riasztani, ellenállás nincs a körben.
Nyitásérzékelő egyszerűen beköthető a két vezetékével.
Mozgásérzékelő esetén az érzékelő COM és NC pontja jöhet ide. A TAMPER pontok pedig egy másik zónájára a riasztóközpontnak (pl: GND és Z7). Ide több érzékelő tamper pontja is mehet sorosan, ez a zóna legyen 24 órás.

FONTOS: A mozgásérzékelőknek neked kell külön tápegységből biztosítani a 12V DC-t. Ennek a központnak nincs ilyen kimenete. A tápegység legyen akkumulátoros, mert egyébként áramszünet esetén megállnak az érzékelők és riasztani fog az egész! De mehet a központ is akár ugyanarról a szünetmentesített tápegységről, ha akarod. Csak szépen kell megoldani.
Az SP+ és SP- (BZ+ és BZ-)pontok a sziréna bekötései. A piros megy az SP+ (BZ+) pontra.

A behelyezett SIM kártyán legyen kikapcsolva a PIN kód kérése, valamint legyen aktiválva a saját szám küldése (másként magánszámként fog hívni)! A hívószám küldést NE egy telefonon aktiváld, hanem az ügyfél-szolgálaton keresztül!
(#) mraulajos válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Köszönöm! Főleg a leírást. Egy az egyben ilyen leírást én nem találtam. Értek mindent.
(#) Johnycorp válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Szívesen.

Amennyiben még lenne kérdésed, akkor írd le nyugodtan.
(#) mraulajos válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Hali!
Három db mozgásérzékelőt szeretnék sorba kötni, és azt bekötni, valamint a szirénát. Azokat a pontokat ahová nem kötök semmit, azt összezárjam? Légyszíves a kötési pontok számait/jelöléseit megadni, úgy mint előzőleg.
(#) Kovidivi válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Sorbakötni, tehát mindhárom érzékelő előtt állnia kell valakinek, hogy kapcsoljon? A soros kapcsolása a mozgásérzékelőknek logikai És-nek felel meg, nem?
(#) Johnycorp válasza Kovidivi hozzászólására (») Máj 30, 2018 / 2
 
Üdv.

A soros kapcsolás inkább a vagy. Mert ha bármelyik is jelez, akkor szakad a kör.
A párhuzamos kötés esetén kellene hogy mindhárom jelezzen egyszerre.
(#) Johnycorp válasza mraulajos hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Üdv.

A három érzékelőt én nem kötném sorba. Mert ha valamelyik jelez, akkor nem fogod tudni, hogy melyik is volt az.
Mivel van jó pár zóna bemenet, én mindegyiket külön -külön kötném.
Például:
Riasztóközpont COM és Z1 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.
Riasztóközpont COM és Z2 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.
Riasztóközpont COM és Z3 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.

Riasztóközpont COM és Z7 pontjai közé mehtne sorosan a három érzékelő TAMPER (TMP) pontja. Ezek az érzékelők fedélkapcsolói, csak akkor jeleznek, ha valaki megbontja az érzékelőt. A központban legyen ez a zóna 24 órás.

A nem használt zóna bemeneteket a központon ajánlott bekötni a COM pontra. Biztos, ami biztos. Bár programban is tiltható, ha jól emlékszem.

Ha meg tudod mondani az érzékelők típusát, akkor tudok segíteni pontosabb bekötést adni.
(#) vargaf válasza Johnycorp hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Idézet:
„Riasztóközpont COM és Z1 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.
Riasztóközpont COM és Z2 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.
Riasztóközpont COM és Z3 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.”

Minden zónára az első érzékelő? Ennek mi értelme van?
(#) Johnycorp válasza vargaf hozzászólására (») Máj 30, 2018 /
 
Gondolhatod, hogy nem
Elírtam.

Riasztóközpont COM és Z1 pontjai közé az első érzékelő NC és COM pontja.
Riasztóközpont COM és Z2 pontjai közé az második érzékelő NC és COM pontja.
Riasztóközpont COM és Z3 pontjai közé az harmadik érzékelő NC és COM pontja
(#) Kovidivi válasza Johnycorp hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Ok. Ha szakadást figyelsz, akkor vagy kapcsolat, én arra gondoltam, hogy valamit kapcsolnál vele. Bocsi.
(#) Johnycorp válasza Kovidivi hozzászólására (») Jún 4, 2018 /
 
Semmi gond. Igen, én a zóna bemenet felől gondoltam a dolgot.
(#) mraulajos hozzászólása Jún 5, 2018 /
 
Hali!
A visszább említett riasztónak tönkre ment a benne lévő, 6 db-ból AAA-s akkumulátor pack. (8-9V) Nem bír ez el 12V ot. Külső aksi lenne.?
(#) pimpoka hozzászólása Júl 31, 2018 /
 
Sziasztok! Lehet-e lakásriasztó akksiját autóakksi töltővel tölteni mert két hónapig ki lesz véve belöle.
Kell-e egyáltalán ha most meg van benne a 12V. Csepp töltéssel vagy lehet 1.5A ral tölteni.
(#) Syn7h37ic válasza pimpoka hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Nem.
Egyrészt, mert a maximális töltőáram csak a kapacitás tizede lehet, másrészt zárt akkumulátor, a gyors töltéstől fel is robbanhat.
De tölteni sem kell, ha kiveszed, nem fog lemerülni. Két hónap tárolás meg sem kottyan az akkunak. Ha mégis,akkor eleve rossz az akkumulátor.
(#) pimpoka válasza Syn7h37ic hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
köszi nem kisérletezünk!
(#) hocsa28 hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Sziasztok!

Lecseréltem a lakásriasztót egy DSC pc1864 re. Az lenne a kérdésem,
Hogy van egy Pager7 es Gsm kommunikátor. Ezt szeretném bekötni,
De lehet e kötni úgy, hogy bizonyos zónákra kapjam a riasztást.
6db. Kontaktus bemenete van 1 out kimenet.
Köszönöm!
(#) Syn7h37ic válasza hocsa28 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Nem lehet.
(#) hocsa28 hozzászólása Nov 4, 2018 /
 
Sziasztok!
DSC pc1864 tipusú riasztóban valaki tud e segíteni?
Kulcsos kapcsolót szeretném bekötni, de nem értelmezem a bekötést.
Mert az impulzusos, és a kétállású kulcsos kapcsolóhoz azt írja, hogy az egyik zónára kel kötni, de a beállítások ellenére sem kapcsol.
Valószinű nem jól kötöm.
(#) levaitamas válasza hocsa28 hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Szia!
Kérdés, van-e vagy vannak-e lezáró ellenállásaid? Hogyan van kötve a többi érzékelő, mert úgy kell kösd a kapcsolót is.
(#) hocsa28 válasza levaitamas hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Szia.
Kettős lezáró ellenálások vannak.
Következő: »»   45 / 50
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem