Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Ki mit épített?
 
Témaindító: Dióda, idő: Jan 26, 2006
Ez a téma ha úgy tetszik a mi "kiállítótermünk", nem pedig a ki mit csinált volna másképpen, mások helyett, és legfőképpen nem javítós téma. Minden készüléknek van saját témája, ott kell kitárgyalni a részleteket!
FONTOS! A kapcsolási rajzok keresésére is van saját téma, ott keressetek rajzokat!
Lapozás: OK   1481 / 1672
(#) kalmi.kalmi válasza janigel hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Profi vagy !
(#) jocko válasza janigel hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
A videó végén azt hittem ,hogy tényleg elrepül a led stroboszkóp,amit órának álcáztál! Zseniális !
(#) kameleon2 válasza janigel hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Pont egy ilyet szeretnék, csak kapcsolóóra nélkül !
(#) granpa válasza janigel hozzászólására (») Júl 27, 2018 /
 
Nagyon "design"! (Jól néz ki!)
(#) lóri válasza janigel hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Teljesen jó, gratula. Egyébként ugyanaz, kapcsolóóra.
(#) Udvari Zsombor válasza jocko hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Ugye nem lesznek véglegesek a krokodilcsipeszek? Ha minőségi munkát szeretnél akkor forrassz direktben vezetékeket a hangszórókra. Valamint én is csak azt tudom mondani hogy elő az ecsettel, ne tartsd vissza magad!
(#) Udvari Zsombor válasza jocko hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Jesszus, biztosan jó az a mikrofonos megoldás? Ha visszajut a mikrofonba az effektezett jel (vagyis a mikrofon utáni végleges kimenet) akkor akár kéretlen effektek is keletkezhetnek!
A hozzászólás módosítva: Júl 28, 2018
(#) jocko válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Júl 28, 2018 /
 
Szia! Első kérdésedre a válasz: forrasztva lett minden vezeték, természetesen, ez csak próba volt. Második kérdés: A mikrofonos megoldás : Egy koncerten szerintem hasonlóképpen működik ez, csak ott már a gitár ládából az a hangzás jön ki ami tökéletes. És nem ekkora hangerővel szól a végeredmény, hanem akár Kilowattokkal, mégsem gerjed vissza a rendszer. ( jó esetben) Közben én is gondolkodtam, és nézegettem a beállításokat az effekten, és észrevettem, hogy nem logikus, de az ECHO-t max- ra kell tenni, a repeat ,és delay-t meg minimumra, de hogy miért azt nem tudom. Óriási a változás amikor feltekerem az echo-t maximumra. És nem visszhangos a rendszer valamiért. Ennyi benne az effekt,még a hangszíneket sem emelem ki a mixer-en. A torzító pedálban ugye nincsen effekt , viszont le lehet venni -15db- re a hangszíneket ami jót tesz az utána lévő nem gitár végfoknak. Volt kettő másik gyári pedálom, azokon ilyen lehetőség nem volt, ami szóba jött volna még a boss mt2, de nagyon drága pedál. Ma is játszogattam, nagy hangerőt nem lehet elérni így sem, a mikrofon meg kellőképpen érzéketlen ahhoz, hogy gerjedjen a rendszer, hiszen a szoba sarkában már kialakítottam egy üreget a kis ládának, ami előtt van a mikrofon ,mutatom fotón. (hátulra azóta falhoz is került a visszaverődések elkerülése érdekében csillapító anyag. (jelen esetben polifoam , de megteszi.)Igazából filléres megoldások , nem is erre a célra vettem annak idején a mixer-t, tehát nincsen plusz kiadás.

kamra.JPG
    
(#) pjg hozzászólása Júl 30, 2018 / 6
 
Itt is készül egy hangdoboz. Csak még a hangszórók nincsenek nálam.

Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2018
(#) mek-elek hozzászólása Júl 30, 2018 / 4
 
Hangfal kiegészítésként készült (a tetejére). Mivel középsugárzó funkcióra, a térfogat épphogy számított. A stabil ráhelyezés volt az elsődleges szempont a kivitelezésben. Egyszer átmázolom még, valamikor.
(#) mek-elek hozzászólása Júl 30, 2018 / 2
 
És még:
(#) Gafly válasza pjg hozzászólására (») Júl 30, 2018 / 1
 
Azért látszik az asztalos "gyorstalpaló" végzettség eredménye
(#) pjg válasza Gafly hozzászólására (») Júl 30, 2018 / 5
 
Ez is most lett készen:
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2018
(#) attika válasza pjg hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
A radiátor végénél ki az aki ott bujkál? Nagyíts rá a képre, egy emberi fej rajzolódik ki.
(#) pjg válasza attika hozzászólására (») Júl 30, 2018 /
 
A sötétítő függönyt gyűrtem föl, mert belógott.

Ja, hogy ott.

Vázában egy csokor művirág.
A hozzászólás módosítva: Júl 30, 2018
(#) Attila86 hozzászólása Júl 31, 2018 / 11
 
Kitaláltam hogy a bejárati ajtó mellé teszek egy kis OLED kijelzőt ami kiírja hogy a ház előtti buszmegállóból hány perc múlva indul a következő busz. Egyenlőre még TFT-vel és a fejlesztőpanelemen működik csak, majd most tervezek neki saját panelt.

Bővebben: Youtube

Csatlakozik a routerhez WIFI-n és a BKK futár API-jától lekérdezi 5 másodpercenként hogy mikor indulnak a buszok a megállóból. Ha nagyon lesz időm akkor megcsinálom hogy a WIFI hálózat nevét és jelszavát, illetve a megálló azonosítóját soros ponton be lehessen állítani. Illetve a járatokat is szűrni kell majd, mert nekem szerencsém van mivel olyan megállót kérdezek le ahonnan csak egy járat áll meg.

Kicsit még bugos (néha irreális számokat ír ki) de nem sokáig...
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) krauszkrisztian14 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Jó lert.
A 17. másodpercben az egy kakadú?
(#) Sanyesz5 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Ha tippelni lehet akkor nimfa, a kakadú hangja kemény dió.
(#) Ivan93 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Ötletes és hasznos kütyü
Kb. egy éve nekem is eszembe jutott hasonló, csak én a vonatok késését szerettem volna kijelezni. Sajnos hamar elhalt a projekt, a MÁV-hoz csak egy gyengén dokumentált api-t találtam, végül meg sem próbáltam.
(#) Szasza9668 válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Kemény vagy! Ezért járok motorral. Nem késik nem siet, pontosan akkor indul amikor én akarom. Kivéve ha túlszivatom. Ment a mancs az ötletért!
A hozzászólás módosítva: Júl 31, 2018
(#) Bakman válasza Ivan93 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 2
 
Mi értelme olyat figyelni, ami mindig biztosan bekövetkezik?
(#) Attila86 válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 2
 
Két kis tarajos köcs*g. Polgári nevén nimfa.
(#) Ivan93 válasza Bakman hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Igazad van, de nem a késés tényét, hanem a mértékét figyeltem volna.
(#) gernerakos válasza Ivan93 hozzászólására (») Júl 31, 2018 /
 
Vonatinfó vagy vonatdroid alkalmazást ajánlom figyelmedbe.
(#) Szárnyas válasza Attila86 hozzászólására (») Júl 31, 2018 / 1
 
Ha ketten vannak, akkor már corporationról van szó. Nimfas Corporation.
(#) Udvari Zsombor válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Hejj, nagyon ötletes! Például egy ilyen 4×20 OLED kijelzőre lenne jó áttervezni saját panellal és esetleg 3D nyomtatott burkolattal! Kijelző végett az energia fogyasztása is csökkenne meg sokkal láthatóbb is lenne (most elég apró betűmérettel közöl mindent).
Észerevétel: az addig jó hogy ilyen sűrűn kérdezi le az adatokat, de esetleg csak a (pillanatnyi időhöz képest) következő három indulást írná ki ["járatszám" "megálló rövidített neve" "indulási idő (óra:perc)"] formulával...
(#) silent15 válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Szia, csak a statikus GTFS adatokat használod, vagy elérhető a realtime is ?

Szép munka amúgy !
(#) Attila86 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
128x64 pixeles fekete alapon fehér színű, 2-3 col körüli méretű OLED kijelzője lesz. És mindössze három számot fog kiírni vesszővel elválasztva: a következő három busz indulását. A "doboza" egy 3D nyomtatott kis házikó lesz melynek tetején lesz a kijelző, alatta pedig három kulcstartó kis akasztó. Az enyém és a párom kulcsainak, illetve a kocsikulcsnak.
(#) Attila86 válasza silent15 hozzászólására (») Aug 1, 2018 /
 
Valós idejű adatokat jelenít meg. Ilyen lekéréssel dolgozik: Bővebben: Link
(#) Udvari Zsombor válasza Attila86 hozzászólására (») Aug 2, 2018 /
 
Javaslom inkább egymás alá négy sor kialakítását és az indulási idő [óra:perc] formátumban megjelenítését (hogy könnyebb legyen értelmezni) valahogyan így:

"járatszám"
"indulási idő (óra:perc)"
"indulási idő (óra:perc)"
"indulási idő (óra:perc)"
Következő: »»   1481 / 1672
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem