Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2925 / 3553
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Köszi. Van egy haverom aki nagyobb rádió bolond mint én bár ő NASA technológiát használ.
(#) Ge Lee hozzászólása Aug 8, 2018 /
 
Akad itt olyan, akinek ha nem is szakmája az esztergálás de dolgozott benne huzamosabb időn át? A késekről kérdeznék, mert a talált infók elég zavarosak, néha még egymásnak is ellentmondóak.
(#) Gafly válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 8, 2018 / 1
 
Van, de nyúlápolást végez éppen (mellesleg az egy fontos szakma).
(#) Dióda válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Kérdezz válaszolok.
(#) elektroncso válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Mit értesz NASA technológia alatt? Több éves csúszással csinálja a projektjeit?
(#) jani1987 válasza elektroncso hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Ragasztó szalagos nyák maratás és ez csak egy a sok közül.
(#) nagym6 válasza jani1987 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Az őskori kezdeti technika, nálam öntapadós tapétával történt.
(#) Ge Lee válasza Dióda hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Van egy doboznyi késem, zömében keményfémlapkás, de semmit nem érnek mert olyan élesek mint egy bot. Próbáltam köszörülgetni de azzal a koronggal ami nekem van nem igazán ment.
Józan paraszti ésszel azt gondolnám, hogy minél keményebb a kés vége annál jobb, ezért csak ilyet kellene venni, vagy váltólapkásat, olyanokat is találni néha megfizethető árban a hirdetési oldalakon. Aztán találtam egy videót ahol a fickó elmondja hogy ezeket inkább el kell hajítani jó messzire, és a hagyományos gyorsacél kést kell borotvaélesre köszörülni, mert hogy azokkal lehet igazán szépen dolgozni. Majd találtam egy másik videót is, amiben egymás után bemutatják a 3 kést munka közben (váltólapkás, keményfémlapka betétes és gyorsacél), és ott is a gyorsacél kést hozták ki győztesnek, merthogy szebben dolgozott mint a keményebbek.
Szóval most már eléggé tanácstalan vagyok kés ügyben, de azt néztem hogy a gyorsacél késnek való nyersanyagok nem éppen olcsók, és nincs olyan köszörűm amivel a teljes felületét szép egyenesen meg tudnám élezni.
Az én késtartómba a 25x25x160-as négyszöganyag lenne jó, de annak 6-7 ezer körül van darabja, és akkor még meg is kellene köszörülni a kívánt formára.
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Csak így Nyúlápolás közben. Ezt a baromságot felejtsd el a gyorsacéllal kapcsolatban. Van amihez jó, de többnyire nem. Kemény, szívós anyagokhoz (rozsdamentes, saválló, önedző), kerámiához, nagy sebességű forgácsoláshoz alkalmatlan; de már egy S100-as anyaghoz sem. Ha veszel kétféle finomságú SiC köszörűkövet, úgy ,-és olyanra köszörülöd, amilyet az anyag kíván. Olyan finom felületet készítesz, amilyen tetszik. Csak köszörülés-függő. Ha hazajutok Györökre, előkeresem a forgácsolós könyveimet, és elküldöm Neked. Igaz, hogy 40-50 évesek, de a mai napig az az érvényes, ami abban van. Valamint részletesen taglalja az ezzel kapcsolatos tudnivalókat.
(#) Ge Lee válasza granpa hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Közben találtam még egyet, nézd végig, pár perc az egész. Ez mondjuk más kategória, de itt sem a betétes kést dicsérik.
Ennek a kőnek utánanézek.
(#) granpa válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Engem ez nem hat meg, pár évig gyakoroltam a szakmát ; amit írtam, az tapasztalat. Mint írtam: A köszörülés a lényeg! 50 év alatt nem találkoztam 50 emberrel, aki tudott köszörülni. A rapidot meg könnyebb.
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) dokidoki válasza Ge Lee hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Idézet:
„Az én késtartómba a 25x25x160-as négyszöganyag lenne jó,”
Ettől jóval kisebb anyagot használnak. Jellemzően az aláhézagolással állítják be a kívánt ill. szükséges élmagasságot. Amit köszörüléssel nem lehet könnyen eltalálni. Csak azért írom, mert Én még láttam embert közelről, ki tudott esztergálni, sőt még munka közben is
(#) tbarath hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Sziasztok,

Zárral kapcsolatos kérdésem lenne. Tegnap történt meg egy lakásajtóval: a kulcsot bedugom, belemegy, de nem fordul el. Kínlódtam vele vagy 20 percet, feszegettem erre, feszegettem arra, semmi. Egy másik kulccsal ugyanez volt a helyzet. Nem akad, nem szorul, belemegy-kijön simán, csak nem fordul el. Jobb ötletem nem volt, belefújtam WD40-nel, így némi kulcs ki-be dugdosás után végül csak elfordult, mindkét kulccsal sikerült nyitni-zárni. De valahogy nem az igazi, még így se, de legalább sikerült bemennem és kihozni az irataimat és a telefonomat.
Szerintetek egy olajozás/zsírzás megoldaná a dolgot, vagy cserélni kell?

Kösz,
Tamás
(#) jani1987 válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Típustól függő melyiket tudod szétszedni és javítani. Én legalábbis szoktam "bizgerálni".
(#) Gery78 válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szia Tamás!
A zsírozás, és az olajozás nem igazán jó a cilinderzáraknál, mert egy idő után beragadhat. Gondolom most is hasonló történhetett. Nekem egyszer egy lakatosmester aki zárat szerelt fel nálunk, azt mondta, hogy időnként egy kis grafitport szórjunk be a zárba és azzal megoldott a kenés. Lehet azt kellene most csinálni, ha nem akarsz új zárat venni, hogy szét kellene szedni és alaposan kitisztítani, például benzinben hogy feloldódjon benne a leragadt szennyeződés és utána ceruzabélből kinyert grafittal beszórni, ha kiszáradt.
(#) (Felhasználó 116638) válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Teljesen igazad van, semmilyen kenést nem igényelnek,sőt kifejezetten tilos olajozni, zsírozni a
zárbetéteket.
tbarath: cseréld ki a zárbetétet újra.
Mosogatni felesleges, csak jobban szétfolyik,és beleköt a benne lévő kenőanyag.(Később ugyanilyen meglepi lesz a vége)
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Elég egybehangzóan azt mondja mindenki, hogy nem kell kenni, de ha mégis, akkor grafitpor vagy WD40:
Bővebben: Link
Bővebben: Link
(#) (Felhasználó 116638) válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2018 1 /
 
Nincs olyan hogy mégis
A WD-40 pedig semmire sem jó, főleg nem zárra.
Az új EU-s gyártási szabvány csak rontott rajt, pár összetevő kimaradt, gyakorlatilag veszel egy flakon petróleumot.
Fújd ki egy sík felületre,és nézd meg pár nap múlva, milyen szép kocsonyás lesz.
Ezt képzeld el egy zárbetétben.
Úgy látom a régi Magyar Mentalitás sosem veszik ki hogy WD40-nel, meg zöld-sárga szigszalaggal minden javítható.
(#) tbarath válasza Gery78 hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Jobban belegondolva tényleg nem jó ötlet a zsírzás/olajzás. Most is beragadás volt (bár "bizgerálva" nem volt), a WD40-es befújás vagy elfújta, vagy elmosta mocskot, legközelebb viszek sűrített levegőt is. A hosszas tisztítás/grafitozás most nem fér bele (most költözök el onnan), csere lesz szerintem. Főleg hogy - bár korábban nem volt baja - most kicsit furcsán jár, a bedugott kulcs "fején" egy bizonyos ponton egy bizonyos nyomást kifejtve elfordul, amúgy nem.

Köszi a választ, és persze jani1987-nek és Tubeamp-nak is!
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Neked is köszi, magamtól is eszembe juthatott volna rákeresni
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Lehet hogy hagynám, ha úgyis elköltözök. Az új tulaj úgyis lecseréli a zárat, gondolom...
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Nem akarom lecserélni mostanság, az biztos. Időközben felhívtam egy zárboltot, elmeséltem neki a dolgot. Azt mondja hogy a wd40 annyira nem is rossz választás, bár ők egy speciális zárolajat javasolnak inkább, ami 3000 Ft, és belefújva felhabzik, kimossa a dzsuvát és finoman ken is. És azt is mondta, hogy wd40 után nehogy nekimenjek grafitporral, mert egy masszív dzsuvává fog összeállni.
(#) Alkotó válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Kicsit ellenkezve a karbantartás szükségtelenségével, ajánlom a féktisztítót. Sokszorosan ki van próbálva. A zárbetétet vedd ki a zárból, és fújd be vele, majd állítsd fel, hogy ki tudjon folyni. Szinte koromfekete szmötyi jön az elején, ami másodszorra már egészen tiszta lesz. Ezután én szoktam olajozni -hiába tilos-. Ha nincs tényleges kopás a zárbetétben, akkor ez megoldja a kérdést 1-2 évre.
A féktisztító még rendkívül jó darázsirtónak is.
Készítettem egy képet arról, amivel ma éppen a lakatot kezeltem.
(#) nedudgi válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Megerősítem, a WD40 Elzett fejlesztő szerint is megfelelő, bizonyos környezetben pedig a megoldás.
Mostanában a csónak lelakatolása ügyében beszélgettünk, akkor azt mondta, hogy abba a környezetbe jelenleg nincs jobb megoldás, mint telefújni WD40-el.
(#) tbarath válasza Alkotó hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Pont egy ilyen féktisztítót vettem tegnap. (Pontosabban kaptam, mert ki akartam fizetni de nem hagyta.)
De jogos, a féktisztítóról azt mondják egy mindenre is jó tisztítószer...
(#) jani1987 hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Ahogy mondottá vala ezelőtt a wd40 se olyan mint ezelőtt. De amióta a kromofágot kivonták a forgalomból azóta rémálom a műhelyes barkács ember élete.
(#) Gery78 válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Szivesen! Hát ha meg kell nyomni a kulcsot akkor szinte biztos hogy el is van kopva rendesen. Akkor inkább én is a cserét javasolnám.
(#) SzervízMacska válasza tbarath hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
Prevent jégoldó-zárolajozó. Évtizedek óta bevált autóban és lakásajtóknál is...
(#) kowi válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
WD40 polírozásra esetleg mosásra jó egyébként semmire
(#) elektroncso válasza nedudgi hozzászólására (») Aug 9, 2018 /
 
A WD40 a lakatokhoz szerintem sem rossz választás. Elvileg a WD-t a NASA fejlesztette, mégpedig a SaturnV rakéta üzemanyagtartályát kezelték vele, korrózióvédelemként. Vagyis elsődleges funkciója a korrózióvédelem és csak minimális kenést ad. Egy zárnál ez nem rossz, főleg ha sok vizet kap (pl. kertkapu). A zárak kenésével az a probléma (főleg huzatos helyen), hogy a kenőanyag összeragad a porral, szösszel és belül a stiftek nem tudnak szabadon csúszni. Egy lakatnál kicsit más a helyzet, más a stiftek kialakítása is, mivel ellenben egy hagyományos ajtózárral ott bármilyen pozíció elképzelhető. De én a zárakat konzervációs olajjal szokom befújni (ha muszáj) egyrészt kifújás után felhabzik és nagyon jól kimos minden szennyeződést, másrészt nagy része elpárolog és csak egy lehelet vékony fedőréteget hagy maga után.
Következő: »»   2925 / 3553
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem