Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Arduino
A klónok CH340 Soros-USB illesztőjének drivere (Letöltés)
Lapozás: OK   468 / 838
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Én valami olyasmit szeretnék, hogy arduinoval lementek rá valamit, akár számot, akár betűt, és valahogy vissza tudjam olvasni. Bőven elég, hogyha csak egy másik arduinoval fogom tudni.
Viszont nekem csak a kisebbik floppy-m van otthon, szóval arra szeretném csinálni.
Ebben tudna segíteni valahogy?
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) vargham válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Linkeltem egy kész, open source megoldást Arduinora... Megnézted egyáltalán?
(#) Kera_Will válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 7, 2018 / 1
 

Idézet:
„10 A: Motor on
12 Drive select B:
14 Drive select A:
16 B: Motor on
18 Direction of movement of the stepper motor
20 Step Pulse”


Ezekből már lehet tudsz majd egy ilyesmit is csinálni :
floppy controllers


valóban step/dir és a motorokat kapcsolja
(#) krauszkrisztian14 válasza vargham hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Megnéztem, de nagyon hosszú, számomra szinte átláthatatlan a sok változó és a definiálások miatt.
(#) krauszkrisztian14 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Üdv!
Köszönöm!
Itt találtam egy lábkiosztást, de azt honnan kell nézni?
A számítógépes szalagkábeltől vagy magától a meghajtótól?
(#) Kera_Will válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 / 1
 
az egyes pin kábele az piros(vmilyen színnel jelölt) szokott lenni a szalagkábelen
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) krauszkrisztian14 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm!
De az nem baj, hogy ha a szalagkábelen egy darab meg van tekeredve?

Így.jpg
    
(#) Kera_Will válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
nem mert az A: vagy B: floppy meghajtót azonosította
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) krauszkrisztian14 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) bujan hozzászólása Aug 7, 2018 /
 
Megköszönném, ha megírnátok, hogy mi a teendőm?
(#) vargham válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ez ilyen. Ahogy mások is írták: Bit időzítés szintjén kell megírnod. Ez nem SD kártya, ahol a vezérlő egy csomó mindent elintéz.
(#) krauszkrisztian14 válasza vargham hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Tudna segíteni (ha ért hozzá) abban, hogy hogyan tudom mozgatni a tengelyeket, esetleg elmagyarázni, hogy melyik pin mire van, hogyan lehet az egészet működtetni? Az írást majd valahogy kiokoskodom, csak nem akar megmozdulni sehogy sem az olvasó motorja. (Csak táp csatlakoztatásakor.)
(#) zsjkuki válasza bujan hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Ird rá a bootloadert és menni fog.
(#) vargham válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Én sosem csináltam ilyet. De pont pár napja olvastam az Amigas cikket. Ott nagyon szépen, lépésről-lépésre leírja, hogy mit hogy csinált. Itt a cikk első része is.
Ha én akarnék ennek nekiállni, akkor biztosan e két cikk alapján tenném. Érthetően, részletesen, a buktatókkal együtt le van írva minden.
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 / 1
 
Szerintem nem is fogsz itt olyat találni aki ezzel foglalkozott. De nem kell kétségbe esni. Ha csak a motorokat akarod hajtani, akkor én így próbálnám: PinOut-t megnézed, bal felső sarokban a meghajtó csatlakozója. Így ahogy ránézel.
Megadod neki a tápot, megyünk tovább.
Két motor van benne, az egyik a tányért, a másik a fejet mozgatja. A tányérhoz csak egy /MOTEA, vagy /MOTEB-t kell testre húzni hogy elinduljon. Természetesen a /DRVSA, vagy /DRVSB-t is ugyanígy, hiszen ezzel jelölöd ki hogy az A: vagy a B: meghajtót akarod izgatni. Ez meg ugye attól függ hogy a kábelen melyik csatira dugtad a meghajtót. Ha egyik nem megy, akkor próbáld a másikat.
A fejet mozgatni már kicsit macerásabb. Ez egy léptetőmotor, amit neked kell léptetni.
Van neki /DIR és egy /STEP lába. Mindkettő testre aktív, mint a fentiek is voltak (ezt a / jel jelenti amúgy a nevében). A /DIR eldönti hogy előre/hátra kell menni, és a /STEP minden testre érintésére lép egyet. Van egy /TRK00 kimenet, ez akkor lesz nulla volton, ha a fej elérte a legbelső(?) gyűrűt. A /WPT az írásvédelmet jelenti a lemez sarkában. /RDATA a bit amit éppen olvas a fej. /SIDE1 eldönti hogy az egyik vagy a másik lemez oldalt nézed. /DSKCHG ha minden igaz arról informál hogy cseréltél-e lemezt. Az /INDEX a home pozíció lehet.
El lehet ezzel szórakozni, de ha rám hallgatsz, akkor beszerzel még egy párat
És hogy félreértés ne essék, én sem foglalkoztam még vele, csak próbálom neked összeszedni az infót amit a neten találok.
Szerk: Amúgy amit vargham linkelt, én megnézném a helyedben.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Köszönöm szépen!
Ugye az elsődleges célom az lenne, hogy tudjam mozgatni a dolgokat és érzékelni a jeleket.
A másik ez után az, hogy tudjak 0-ásokat és 1-eseket tudjak írni floppyra a megfelelő helyre.
Az lehetséges?
Idáig azt olvasgattam.
A hozzászólás módosítva: Aug 7, 2018
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Igen, lehetséges. De próbáld már ki!
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 7, 2018 /
 
Közös GND kell a meghajtóval, nem? Nekem csak akkor működik... (13-as PIN-t kötöttem rá az Arduino földjére.)
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Természetesen a GND-k mindig közösek
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ezek után mi jön?
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Most komolyan csináljam is meg neked?
Bővebben: Link
Itt van egy muki aki mindent dokumentált neked.
(#) krauszkrisztian14 válasza sargarigo hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Azt látom. A vezérlések mennek. Most az érdekelne, hogy az írás hogy történik.
(#) Kera_Will válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Idézet:
„Közös GND kell a meghajtóval, nem?”

Hááát ez a kérdésed eléggé árulkodó .
Lehet nem éppen egy floppy vezérlő írásával kellene kezdened , ha az alapvető elektronikai ismeretekkel is gondjaid vannak.
Egy ilyen sokrétű feladat megoldásával, sokat fogsz tanulni ami hasznodra fog válni.

Idézet:
„13-as PIN-t kötöttem rá az Arduino földjére.)”

Ez jó , de lényegében minden páratlan számú kivezetés a floppy csatlakozón GND pont.
(#) sargarigo válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Nem értem a kérdésed. Fentebb linkeltük és el is magyaráztam a kivezetések funkcióját.Van egy láb ami az írást kapcsolja be, és van ami visszaolvassa. Ahogy forog a fej alatt a lemez, úgy mágnezesezi fel az elemi részecskéket, illetve indukálja a fejben a jeleket amikor visszaolvas. Ez már nem triviális dolog (szkóp és pontos időzítések kellenek hozzá), azzal kezdtem hogy olvass utána pár dolognak. A linkelt oldalakon le is írta hogy milyen nehézségek voltak, és hogyan oldotta meg őket. Ha ez sok, akkor nem kellene erőltetni egyelőre floppit, az usb-s megoldás sokkal egyszerűbb, mert van hozzá célhardver. Vagy sd kártya. A fentiek alapján valószínűsítem hogy állításoddal ellentétben azokat sem érted. Ha valamelyik működését tényleg elsajátítottad, akkor kezd esélyed lenni arra, hogy a floppy kezelőjét is meg tudd írni. Hidd el, ez egy igen nagy falat, és éppen megakad a torkodon!
(#) krauszkrisztian14 válasza Kera_Will hozzászólására (») Aug 8, 2018 /
 
Ezt én is levettem a lábkiosztásból.
(#) bujan hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Tisztelt kapu48, vargham és zsjkuki!
Mivel a problémám továbbra is fenáll, azaz micro USB-vel nem tudok programot feltölteni az OPEN-SMART Micro UNO 328P-re csak USBasp-vel, még bootloadert is feltöltöttem. A fentiek alapján tennék egy felajánlást. Ha valamelyikőtök vállalja, hogy megoldja gyakorlatilag is a problémát, annak elpostázom a két boardot. Ha sikerűl megoldani, akkor csak az egyik jól működő példányt kell visszaküldeni, a másik az ajándékom a fáradozásért. Remélem lesz vállalkozó e feladatra.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
(#) vargham válasza bujan hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Szívesen megcsinálom neked.
Nem emlékszem már, de a fuse bitek rendben vannak?
(#) bujan válasza vargham hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Kérdezz kettőt, de könnyebbet!
(#) vargham válasza bujan hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Hiába raksz rá bootloadert, ha nem állítod be, hogy indítsa is el azt...
De itt mondod meg a használni kívánt órajelforrást, BOD levelt, flash védelmet, stb.
Ha valami nem stimmel, akkor nem fog futni se az alkalmazásod, se a bootloadered.
A hozzászólás módosítva: Aug 10, 2018
Következő: »»   468 / 838
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem