Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kávéfőzőgép hiba
 
Témaindító: patexati, idő: Nov 3, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   32 / 72
(#) Remete66 hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Sziasztok!
A Szarvasi SZV612 kávéfőzőmön világít a kapcsoló, de nem melegít semmit. Hogyan tudom megállapítani, hogy mi a baja? Ha mikrotemp (hőbiztosíték) baja van, azt ki tudom cserélni házilag?
(#) ftirius hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok!
Szarvasi espresso kávéfőző kazánjánál kifúj a gőz vízkőtelenítés után. Lehet/érdemes e a kazán tömítését javítani?
Anti
(#) ftirius válasza ftirius hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Mini Espresso természetesen.
(#) Tomi111 válasza ftirius hozzászólására (») Aug 12, 2018 / 1
 
Hát lehetni lehet:
alkatrészek
Szerintem érdemes, hisz kb 15eFt egy új, a tömítés meg 300.
(#) ftirius válasza Tomi111 hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Szuper, meg is rendeltem!
(#) Johnny0004 hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Krups EA8105-ös gépem, bekapcsolás után villog a bekapcsoló led. ez eddig normális lenne, majd búg ahogy szokott, de kétszer, ezután szusszan egyet a kifolyónál majd a kávé zacc tartó villog. Kiveszem visszarakom kezdi előröl. Semmi mást nem csinál. Találkozott valaki ilyennel? Köszi.
(#) Remete66 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Szia! Kapcsold ki, húzd ki a konnektorból, vedd ki ki a szűrőpatront,
várj egy percet, és aztán fordítva ugyanez. Általában magához tér.
(#) Johnny0004 válasza Remete66 hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Szia, most ez elmúlt magától, most azt csinálja egyszerre villog a Clean és a Calc, megnyomom a tisztitást, erre csak a gözölő részből folyik a víz, és újra villog mind a két led. A leírás szerint ilyenkor átmosást akar, és közben villágítana a két led majd ha vége elalszik, nekem a mosás közben elalszik, majd a végén újra villog. Kihuzom bármit teszek ugyanez az állapot jön elő.
(#) kovax1 válasza Ambavir hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Szia Ambavir! Az AEG Cafamosa gépek főzőegysége megegyezik a te gépedével. Nekem van ilyen csövem, egy tartalék alkatrésznek használt főzőegységben, amit a saját gépem bütykölésére használok, de a nevét nem tudom.
(#) verbation hozzászólása Szept 4, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Krups EA8005 típusú kávéfőzőm, hasonló problémám van, hogy bekapcsolás után lefut a teszt és elkezd villogni a zacc tartó. Mikor szórakoztam kicsit vele, sokszor megszakítottam a tesztet, akkor sikerült elindítani, de egy nap állás után ismét ez a hiba és most már nem tudom munkára fogni, csak tesztel és hibát hoz. Valaki találkozott már hasonlóval? A mikrokapcsolók jók, szivárgás nincs. Én valami programhibára gondolok, de érdekes mód azt megtartja 1 nap áramtalanítás után is, hogy még nem vettem ki a zacc tartályt és nem indítja a tesztet.
Köszönöm a segítséget!
(#) Johnny0004 válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Közben kénytelen voltam magamtól megjavítani.
(#) verbation hozzászólása Szept 4, 2018 /
 
Megtudhatom, hogy mi volt a probléma?
(#) Johnny0004 válasza verbation hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Igen, az előző tulaj letojta, szétszedtem a csövekben állt a vízkő, amit könnyű volt leszedni levettem kiráztam a vízkövet, majd összeraktam, és ecetes vizet töltöttem a tartályba (az a régi főzőknél is bevált). Ekkor végre elindult prüszkölt, majd elkezdett rendesen folyni. Jó sokszor átmostam, és azóta tökéletes (kopp kopp kopp). Gondolom eldugult a vízkőtől. Vettem tisztító tablettát is, majd a következő tisztítás kérésnél teszek bele.
Lemaradt: nekem a zacc tartó kivétele után ami felette van piros műanyagot ki kell húzni majd betolni, utána szűnik meg a hiba jelzés, nem ez a baj nálad?
A hozzászólás módosítva: Szept 4, 2018
(#) Kovidivi válasza Johnny0004 hozzászólására (») Szept 4, 2018 /
 
Azt a felső kihúzhatót nem a zacctartó kivétele előtt kell kihúzni néhányszor, hogy a préselő részről is lehúzza az esetleg ottmaradt zaccot, ami ezután a tartályba hullik? Én így tudom. Az én gépem még vár 4mp-et, addig ki kell húzva lennie a zacctartónak, csak ennyi idő eltelte után fogadja el, hogy tényleg ki lett öntve a zacc. Nehogy valaki direkt benne hagyja a zaccot lustaságból a tartóban!
(#) Johnny0004 válasza Kovidivi hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Hat nem, a mienken csak a zacc tarto kivetele utan tudod kihuzni, mondjuk nem tul logikus.
(#) verbation hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Ezeket eljátszottam, de visszahelyezés után ismét tesztel és ismét villog a zacc lámpa.
(#) rammeradrian hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Sziasztok. Tanácstalanságomban fordulnék a fórumhoz, hátha valaki belefutott már ebbe. Adott a képek között látható Delonghi kávéfőző.
Kiindulás: akitől vettem annyit mondott hogy főzés közben durrant egyet utána bekapcsol, de piros felkiáltójel világít, semmit nem csinál.
Nálam:
-Első pillantásra látszott, hogy a főzőegység fent maradt felső végállásban
-kivettem a motort, tiszta szénpor volt, kifújtam kompresszorral
-meghajtottam készüléken kívül szépen megy.
-lehoztam (tekertem) kézzel a főző egységet, az orsó könnyen mozog, nincs beszorulva
- kivettem a vezpanelt, a forgásirányokért felelős relék közül az egyik biztosan, de ha jól emlékszem a másik is rossz volt, nem váltottak.
-A TY7-es Triac full zárlatos volt trackerrel mérve, A-K és a Gate is zárlatnak mutatta magát
-A D14-es graetz egyik diódája zárlat
-Kicseréltem mindent, plusz a két elkót
-visszatettem bekapcsol, teszt módba indítom, próbálom mozgattatni vele a szánt, kattog a relé villog a LED de meg se mozdul
- itt nem emlékszem mi is volt, de párszor ki be kapcsolgattam mikor elkezdte a Fi relét lekapcsolgatni az asztalomon. visszakapcsoltam, ekkor nekem is durrant egyet, de nem láttam hogy mi és hol.
- utána minden működik, csak nem mozdul a motor továbbra sem.
-ekkor újra a motor felé terelődött a gyanúm, kivettem szétszedtem, kimostam motormosóval, kemencés szárítás 80 fokon 2 órát, majd megmértem szigetelési ellenállását, 240MOhm feletti
- találtam egy sérült PTC-t ami a net alapján Resettable Fuse 240V 250mA, sérült volt fizikailag, de mérve végülis ellenállása volt, ahogy kell, nem baj a próba kedvéért kicseréltem egy mezei 500mA-es lassú biztire, mondván védelemnek az is jó, csak forrasztással resetelhető.
-beteszem a gépbe cincog a panel nem áll fel, majd minden hibajelző LED-je villog

Találkozott-e már valaki hasonlóval? Illetve mit hagytam ki, mire nem gondoltam?
Rajzom nincs hozzá, minden segítséget szívesen veszek és köszönök!
(#) Dino71 válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Ezeknek a legtöbb problemát a KPE egység elkoszosodása okozza. Azt kell teljesen szétszedni és pucolni.
(#) rammeradrian válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Bocsi, kávéfőző javításban nincs tapasztalatom, a KPE egység az melyik része?
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Most esik le, hogy a KPE az a központi egység rövidítése lenne? Az eredeti hibát okozhatta, viszont amikkel most szembesülök, már más megoldást kívánnak. Mindenesetre ki fogom tisztítani.
(#) verbation hozzászólása Szept 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy Krups kávéfőzőben ki kellene cserélni em egy két magasnyomású csövet, de nem tudom milyen csövet érdemes venni, mert a kávéboltokban árult cső kicsit nagyon drága, 3500Ft 30cm.
Van valami javaslat mit érdemes helyette?
Köszönöm!
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
A motor volt a fő probléma, de a vezérlőpanel is kapott bőven. Mindkettőt cseréltem, azóta működik szépen. A vezpanelen valószínűleg visszapofázott a zárlatos Triac a PIC-re is, mert minden funkciója működik, csak a motorvezérlés nem, hibáa cseréltem ki minden hibás komponenst.
(#) Joe_001 válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Sikerült kiolvasni a programot a pic-ből?
(#) rammeradrian válasza Joe_001 hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Igen, megvan. Már rendeltem is újat bele.
(#) JZoli válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Fel tudnád tenni ide azt a kiolvasott progit? Engem nagyon érdekelne, mert már vagy egy éve küzdök ugyanilyen vezérlőpanellal, ami viszont a darálót nem akarja vinni és egyértelműen a proci adott lába a hibás.
(#) rammeradrian válasza JZoli hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Parancsolj! Próbáld ki, ha nem működik, akkor van még egy gép amiből ki tudom olvasni. Ez A fnti képeken látható Cortinából való, de van egy Magnifica is amit ki tudok olvasni. Van a PIC mellett egy service csatlakozó, azon keresztül lehet írni olvasni a Proci kivétele nélkül.
1-VCC; 2-GND; 3-VPP; 4-PGC; 5-PGD; 6-NC.

PIC18F452.hex
    
(#) JZoli válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Szia! Nagyon szépen köszönöm! Viszont az én panelom pont Magnifica-ból való, ránézésre ugyanez a panel, és azt gondoltam ugyanaz lehet program is. Akkor ezek szerint tévedtem. nagyon megköszönném, ha azt is el tudnád küldeni!
(#) zsa hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok delughi ec680 kávéfözőm nehezen főzi le a kávét. Néha a kompresszor teljesen erölködik. Kilet tisztitva alsószürő levéve , ecet atmosatás , duplafalu szürő is . 1 2 nap ismét erölködik nem jön le a kávé. Tanács kellene vizköves lene még? Kompreszort kellene kitakaritani? Duplafalú szűrőt hogyan lehet kitakaritani hatékonyan? Köszönöm
(#) rammeradrian válasza JZoli hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Tök ugyan az. Nekem most a Cortinába Magnifica vezérlőpanel van és tökéletesen megy. Nyugodtan húzd rá azt.
(#) rammeradrian válasza rammeradrian hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Csak amiatt mondtam, hogy ha nem működne akkor van másik is, mert ugyebár egy sérült MCU-ból lett olvasva a program és ki tudja... Egyébként érdemes elsőre Service módba indítani a kávéfőzőt, letesztelni mindent és csak utána hagyni "bebootolni" normál üzemre.
Következő: »»   32 / 72
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem