Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hangsugárzó építés, javítás - miértek, hogyanok
Lapozás: OK   639 / 726
(#) zaza99 hozzászólása Aug 9, 2018 /
 
Sziasztok!

Ha a hangszóró felfogatási pontjai 100mm-es négyzet sarkain helyezkedik el akkor 130mm-es hangszóró kell bele?
A hozzászólás módosítva: Aug 9, 2018
(#) Pinhead hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Üdv!

Hogyan lehet összekötni úgy több hangszórót, hogy az összes impedancia ne változzon és ne legyen minőségromlás? Ezek egyforma hangszórók szóval nem akarom őket frekvenciaváltóra kötni, de talán létezik valami hasonló elektronikai megoldás.
(#) zaza99 válasza Pinhead hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
2x 2db-ot sorosan majd a létrejött 2-t párhuzamosan kell összekötni. De így megoszlik a teljesítmény is.
(#) reloop válasza zaza99 hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Előbb szoktam párhuzamosítani, utána kötöm a hangszórócsoportokat sorba. Az eredő impedancia ugyan változatlan, de így a hangszórók impedancia menete közötti szóródás jobban kiegyenlítődik.
(#) Mzolee hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Reloop RSP-30 hangfalam javítása közben kiszedtem a magas drivert és a mellette lévő védelmet. Át volt forrasztva alul a bemenet a kimenettel összekötve valaki alkotott.

Amit észreveszek hogy az izzóban már a szál le van esve. Visszarajzolás után rá is akadtam a neten is erre a kis áramkörre.
Kérdésem ha csak 12V/10W izzóm van itthon, azzal mi lesz az eltérés? Az eredeti izzón viszont nem látható felirat, csak a netes rajzhoz tudok igazodni. Ja meg az R1-es ellenállás a panelomba az nem 100 hanem 68 ohm-os.
Köszi!
(#) Dióda válasza Mzolee hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Ahogy elnézem a kapcsolást 6v plusz gretz híd az kb 8v körül elkezdi zárlatba vezérelni a tranyót így elhezdi a graetz hídon keresztül rövidrezárni a driver előtt a jelet ami így az izzón fog lecsapódni. Az izzó ha túl kicsi akkor a végfok kilövi ha meg túl nagy akkor a graetz híd és tranyó páros fog kegyetlenül izzadni.De szerintem a 12v 20W-os izzó beszerezhető gond nélkül.
(#) Pinhead válasza reloop hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Szóval akkor nem szükséges semmi kütyü hozzá. És ha csak az impedancia egyezik, akkor is elég ez a fajta megoldás?

A helyzet úgy módosult, hogy két egyforma mélynyomó egy közép és egy magas, mindegyik 8 ohm. Ebből kellene egy 8 ohmos hangfalat összehozni. De ha a magasat kihagyhatnám, az lenne a legjobb.
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) Pinhead hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Még egy kérdésem lenne; Hangfalak összeköthetőek ilyen módon?
Pl: Két egyforma 8 ohm mély párhuzamosan + két egyforma hangfal 8 ohm párhuzamosan, sorba kötve.
(#) reloop válasza Pinhead hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Ez a kötözgetés, csak azonos típusú hangszórókkal működik elfogadhatóan, ilyet építettem már.
A különböző frekvenciatartományra méretezett hangszórókhoz hangváltó kell.
Az azonos impedanciájú, de különböző hangsugárzók soros kapcsolása nem szabálytalan, de neked kell elbírálnod, hogy elégedett leszel-e a hangzással.
(#) newDesigner hozzászólása Aug 26, 2018 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Tudom, hogy nem ez a megfelelő fórum, de itt van/lehet a legnagyobb sűrűsége az érdeklődőknek.
Van egy pár ingyen "elvihető" B&W DM302. Az idézőjel a jelenlegi norvégiai "tartózkodási helye" miatt van. Szóval hamarosan magyarországra kerül és postadíj fejében megszerezhető. Van nyoma használatnak, de rendberakható. Illetve lesz egy pár skandináv exkluzív yamaha (Vifa), ha rendbe tudom rakni a leszakadt csévetestet. Illetve az már kész, de a pille és a membránszél még nincs vissza ragasztva. Nincs rájuk szükségem, mert vettem egy pár KEF Q55-öt.

Üdv: Norbert
(#) tiggersoft válasza newDesigner hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Szia
Lehet, hogy ezt kimoderálják, de engem érdekel a B&W.
(#) newDesigner válasza tiggersoft hozzászólására (») Aug 27, 2018 /
 
Folytassuk privátban.
(#) enree hozzászólása Aug 27, 2018 /
 
Üdvözlöm a topiklakókat!
Szeretnék szobába, zárt mélyládát építeni. Van valakinek valami olyan típus, ami beszerezhető, nem aranyáron van és van hozzá bevált dobozterv?
(#) villámkéz hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
Nem tudjátok, hol lehet szerezni olyan elektromágnest, mint amit a mélynyomókban használnak (500-1000 W körülit)? Vagy esetleg hibás, beszakadt mélynyomókat? Nekem csak rezgéseket kelteni kéne, (szimulátor székbe, rázkódáshoz), ezért nem akarok egy teljesen jó mélynyomót szétmarcangolni, meg drága is.

Az a célom, hogy egy hangforrással kisfrekvenciás, de nagy amplitúdójú rezgéseket tudjak kelteni (max 20-30 Hz). Ehhez milyen (olcsó) erősítő modul lenne alkalmas? Megint csak kár ehhez egy fullexrás audio erősítőt venni.
(#) jocko hozzászólása Aug 29, 2018 /
 
Sziasztok! Ma felvettem egy rövid "demonstrációs" videót a kedvenc hangrendszeremről, ezúttal a legnagyobb teljesítményű végfokkal van hajtva a kettő láda. Széles sávú hangszóró és az elektronikus zene találkozása. Kicsit lehetne erősebb a papír magas által lesugárzott tartomány, én más hibát nem vélek felfedezni rajta. Bővebben: Link
(#) pjg válasza villámkéz hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Nem jó! Gyenge.
Anno volt egy földrengéses katasztrófa film. Annyira élethűre akarták megcsinálni, hogy a széksorokat villanymotorokkal rángatták. A fény és hanghatásokon kívül ez volt a fő atrakció.
A nézőtérről több nézőt vittek el a mentősök. A szomszéd házakból földrengést jeleztek a rendőrség felé.
(#) Primary válasza villámkéz hozzászólására (») Aug 29, 2018 / 1
 
Tactile transducer / Bass shaker
(#) villámkéz válasza Primary hozzászólására (») Aug 30, 2018 /
 
Na igen, pont ilyen kéne. Nem tudom, milyen erős ez, de talán elég lesz.
(#) Benji94 hozzászólása Szept 1, 2018 /
 
Sziasztok!
Ez miféle jószág lehet? Hasonlít a felépítése a hagyományos dinamikus hangszórókra?
Manger Audio
(#) Benji94 válasza enree hozzászólására (») Szept 1, 2018 /
 
Szia!
Az autós mélynyomókhoz általában adnak gyári ajánlást.
De ha személyesen elmész egy autóhifi boltba, akkor meg személyesen is kapsz útbaigazítást, esetleg még jobbat is, mint a gyári ajánlás, tekintve hogy neked szobába kell.
Nekem DLD Acoustics Limited 30 volt 28 liter zárt ládában szobában, azzal nagyon elégedett voltam.
Szépen szólt, és mélyre ment. Igaz nem egy hangnyomásbajnok, inkább szépen szól mint nagyot, használtan találhatsz még ilyet pl itt is van egy ládával együtt:
DLD
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
(#) martin66789 hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Sziasztok

Egy 3 utas hangsugárzót javítok (Universum). A mély hangszórót peremezni kellett mind a kettőben mert el voltak porladva. Peremezés után összerakva elég szép hangja van ennek a darabnak is. Nem tudom hogy mihez volt én így kaptam azt a párt. Sajnos szét kellett szednem teljesen mert majdnem tőben elvágták róla a vezetéket, a kivezetésnél meg még el is volt törve. Így a hangváltóját is kivettem kitakarítottam a dobozt mert maradt még benne a régi habszélből darabok. Rezgéscsillapítónak ilyen üveggyapot szerűséget tettek bele. Egy kis érdekességet látok a hangváltóban hogy a magas és a piezo hangszóró között olyan huzalból csináltak tekercset mint amit a rádiókban az AM antennánál használnak, a mély hangszóró előtt lévő tekercs réz huzalból tekerték és ferrit vasmagba tették.. Már ha szétszedtem vissza is rajzoltam a gyári hangváltóját hátha valakinek még jól jön (a tekercsek értékeit én mértem).
Véleményeket várok a gyári hangváltóról (mennyire jó vagy nem).
(#) martin66789 válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
A lemaradt képek.
(#) Bluger hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Sziasztok
Lehet láma kérdés lesz. Van 2db kis szélessávú hangszóróm. A gond az lenne vele, hogy közel úgy szól mintha éles lenne, nagyon úgymond "visít". Nem lehetne valahogy tompítani ezt a hangot? Kb 30-40wos lehet próbáltam több féle erősítővel.
(#) uniman válasza martin66789 hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Hello! "Piezo" nincs köztük...az a magassugárzó.
A "magas" pedig a középsugárzó: Bővebben: Link
ITT gyármány a hangszórók mindegyike.
A hozzászólás módosítva: Szept 2, 2018
(#) Benji94 hozzászólása Szept 14, 2018 /
 
Sziasztok!
Loudspeakerfreaks-ről tervezek rendelni.
Ha valaki társulni akar hozzám, írjon, én Budapesten lakom.
(#) roland7 válasza Benji94 hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Szia!
Nem tudom, mit akarsz rendelni, de készülj fel a közel 1 hónapos várakozási időre.
(#) tothbela válasza Bluger hozzászólására (») Szept 15, 2018 / 1
 
Ha éles, tompa tárggyal csapj a magas közepére, oszt kimegy az éle.

Valami típust kellene írni, vagy ha maszek, akkor a hangszórók típusát, meg a hangváltó kapcsolási rajzát. Nekem is van olyan izé ami nem azt csinálja mint kéne, de ha valaki megmondaná mi a baj, örülnék.
(#) tothbela válasza Benji94 hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Nekem kettő kellene.
(#) tothbela válasza Mzolee hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Ha nem tévedek, talán ezek nem sima izzók, hanem kimondottan hangsugárzóhoz vannak gyártva. Az egyik hazai hangszórós webáruházban van is ilyesmi. De lehet hogy csak egy normál szofitta autós izzót adnak többszörös áron.
(#) elektrorudi válasza tothbela hozzászólására (») Szept 15, 2018 1 /
 
Szerintem a "b" válasz a helyes. Minden izzó ugyan úgy működik. A külömbséget a hangsugárzó paramétereinek kell meghatározni, nem pedig a felhasználás helyének.
Következő: »»   639 / 726
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem