Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   786 / 1116
(#) krauszkrisztian14 válasza Poli hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Igen, és még mindig ugyan az...
(#) blasz válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Aug 10, 2018 / 2
 
Malwarebytest töltsd le megoldja a problémát,nekem is volt ilyen csak ezzel tudtam megoldani. Vírusirtó hidd el segít majd.
(#) krauszkrisztian14 válasza blasz hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Köszönöm!
(#) Chipmunk1960 válasza Chipmunk1960 hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Ez egy egész jó SD kártya, most jött meg 6,30€ volt.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 10, 2018 /
 
Ma megint nem ajánlgat random videókat a YouTube! Mégis mi a frászt kavarhatnak ottan??
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Jéé nálam MOST is ugyan olyan, mint hónapokkal ezelőtt, vagy tegnap, vagy 1 hete, de sorolhatnám...
Valamit te nyomkodtál el, az fix....
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Ez a hozzászólás támasztja alá hogy nem én nyomkodtam el valamit mert másnál is jelentkezett a dolog!
(#) Gabó válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Ez rajtad kívül +1... DE!!
Akkor másnál, és nálam miért is jó?? Ja és napi szinten van használva...
Itthon is, meg benti gépen is melóba... Ja és ott is jó.... érdekes
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Nálam is jó amúgy...
(#) attika válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 10, 2018 / 2
 
Nálam is minden oké, sose találkoztam olyan hibával amit leírtál.
(#) Udvari Zsombor válasza Gabó hozzászólására (») Aug 11, 2018 /
 
Emiatt ne essünk egymásnak... Amúgy pedig ma újra jó. Ha YouTube-nál kevernek valamit, legalább örüljünk hogy nem mindenkinél jelentkezik a dolog...
Na, ha megint jelentkezni fog akkor alá fogom támasztani egy képernyőképpel!
(#) Chipmunk1960 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 11, 2018 / 2
 
Az jó, mert kép nélkül, nem vagyunk képben!
(#) Pacso hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Sziasztok! Szép nyári napot mindenkinek !!
Segítsetek ! Pár napja olyan jelenséggel szembesülök, hogy ha usb.-n. csatlakozok a gépre (pendrive,fényképezőgép, nyomtató) akkor akad és lassú, egy újra indulás után már jó .
Alaplapom: D3011-a1, proci:Q8200, DDR3 memó. Mit nézzek meg vagy cseréljek ?? Előre is köszönöm !
(#) nagym6 hozzászólása Aug 12, 2018 /
 
Üdv mindenkinek.
A HP Conpaq NC6220 laptop (1.86GHz) netezésre alkalmas lehet? Ilyet vennék olcsón, másra nekem elegendő. Proci: Pentium M760
A hozzászólás módosítva: Aug 12, 2018
(#) gyuszo válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Használatra legalább Core 2 Duo processzor, DDR2 800 Mhz Ram, ha alacsonyabb fogyasztást akarsz, akkor SSD-vel. A netezés tág fogalom, bizonyos dolgokra már ez is lassú lehet.
Amit leírtál ennél is régebbi.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) gyuszo válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Itt a különbség leírva: Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 13, 2018 / 1
 
Azon a konfigon is fog menni az internet, mint bármilyen más konfigon...
Inkább azon érdemes elgondolkodni maga az oprendszer milyen, és mennyire gördülékenyen fut.
Xp -vel már nem nagyon érdemes netezni (bár lehet) viszont az IE benne lévő verziója gyakorlatilag már használhatatlan. Ha Xp -n nyomulsz, mindenképp alternatív böngészővel kell próbálkozni pl opera, firefox, chrome stb. Ha W7 -el nyomulsz, az már használhatóbb, viszont az XP -nél nagyobb hardverkonfigurációt kíván. Minimum 2Gb RAM, de erősen ajánlott a 4Gb inkább.
Még annyit érdemes tudni, hogy egy W7 rendszer egy régebbi vason érezhetően lassabb, hiába a kamu reklámszlogen. Ha régebbi vason akarsz W7 -et használni, erősen ajánlott egy legalább SATAII SSD beszerelése rendszermeghajtónak. Ez a hardwareupdate gyakorlatilag azonnali, érezhető és látványos rendszergyorsulást eredményez. A másik amire érdemes lehet figyelni, hogy ha jellemzően nagy képernyőfelbontást szeretnél használni, akkor mindenképp érdemes olyan VGA kártyát használni, amint azért van némi memória is FullHD kijelzőhöz 1Gb video RAM már elég. Valamint ha lehet, olyan legyen a VGA kártya, amiben van hardveres mpeg H.264 lejátszási támogatás. Újabb VGA -kban ez már alap, de régebbiekben még nem biztos, hogy benne van.
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
S ha már itt vagyok, W10 -en van valami indítóprogramja a képernyőbillentyűzetnek nem tudjátok?
Gyakran előjön olyan hiba, hogy az óra mellett a tálcán hiába nyomogatom mint egy félőrült,
nem hajlandó megjeleníteni a képernyőbillentyűzetet.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
HP Compaq dc5700 Small Form Factor számítógépbe telepítettem egy PCI TV tuner kártyát Windows 2000 rendszerrel. Az alaplapon van egy "Aux in" feliratú 4 pines csatlakozó, de nem tudom hogy mit válasszak ki hogy az oda csatlakoztatott hangot tudjam használni! Így most a tunernek nincs hangja!
Kérem segítségeteket hogy hogyan lehetne előhozni a hangot arról a csatlakozóról!
(#) RoliNyh válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Hangkártya vezérlőprogramjában nincs letiltva/lenémítva az említett bemenet?
Vagy még a Tv kártya programjában a kimenet nincs -e lenémítva?
Ha emlékeim nem csalnak, a TV kártya Audio out csatlakozóját kell bedugni a hangkártya Audio in csatlakozójába. Ha ez megvan, elvileg mennie kellene.

Próbálj más forrásból jelet adni az említett bemenetre, kiderül, melyík eszközben kell keresni a hibát...
Ha a tunerkártya kimenetére fülhallgatót csatlakoztatsz, megállapíthatod, hogy van -e hangkimenet...
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Nos, jelenleg kreáltam egy kábelt a tuner négypines kimenete és a hátlapi stereo jack bemenet közé és így van hang. Tulajdonképpen
- Rear Green In
- Front Mic
- Rear Blue In
bemenetek vannak, valamint van egy "Külső hangerő" de az nem tudom hogy mi. Szóval akkor most mi legyen hogy működjön az alaplapi "Aux" is?
(#) Udvari Zsombor válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Egyrészt a tuner programban nem volt még valami beállítva, másrészt a "Külső hangerő" nevű bemenet az alaplapi "Aux" amivel most már kitűnően szól a tuner!
(#) gyuszo válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
A kérdezett laptop IDE csatolós, abba nem megy bele SSD meghajtó. A memória bővítés csak max 2 GB, az is DDR 400 Mhz. Csak az XP javasolt rá. A WIN 7 -hez a videó driver gond lesz.
Sajnos az már elavult napi használatra, ezért javasoltam mást.
(#) RoliNyh válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Én nem néztem a konfigot, de ha ez a helyzet, akkor valóban érdemesebb olyan gép,
amin legalább a W 7 elmegy...
(#) gyuszo válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Amit leírtam, szerintem ott van az alsó határ a WIN 7-hez, persze 4 GB rammal.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) nagym6 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
gyuszo RoliNyh
Köszi mindkettőtöknek a segítséget. Pontosan arról van szó, hogy műhelyemben bedöglött a gép, venném a jelzett gépet 5e. Ft-ért. Ott csak kis gépigényű munkákhoz kell, elektronikai tervezésekhez. Internet csak pld.: adatlapok letöltéséhez, nagy adatmennyiségek itt nem lesznek. Lakásban van normális gyors gép, ha olyan a feladat.
Win7 drivereket találtam hozzá, akkor gondolom?-remélem menni fog vele.
Sokat nem akarok rá költeni, csak azért venném, ne kelljen a lakásból mindig kicipelni.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) gyuszo válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
OK, szeretnénk visszajelzést a tapasztalatról, amikor használva lesz .
(#) Gabó válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Akár merről nézem, és gondolkozok (inkább kiindulok egy hasonló notiból), akkor még a netes adatlapok betöltése is eléggé kínkeserves lesz. Ok, hogy nem drága, de ha nem offline gép, amin csak kisebb programokat futtatsz, programozol, stb, akkor nem éri meg.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Aug 14, 2018 /
 
Windows 2000 rendszeren egyáltalán nem indul a VLC, a Windows Media Player pedig nem tudja lejátszani amit szeretnék! A mellékelt képen van hogy mivel száll el a VLC indulás helyett!
Szerintetek itt mit lehet tenni?

VLC error.png
    
(#) _barby_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
Válts Win95-re, elvégre haladni kell a korral.
Következő: »»   786 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem