Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   787 / 1117
(#) coyote55 válasza _barby_ hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
(#) Udvari Zsombor válasza _barby_ hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Ne idegesíts! A gépet 2000/XP-vel adták ki...
(#) Shance válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
Hello,
System32, osk.exe. De ha beírod a Win10 keresőjébe, hogy képernyő, rögtön megtalálja.
(#) _barby_ válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
1865 ben. idegeskedni annyi, mint mások hülyeségei miatt, magunkat büntetni.
(#) Udvari Zsombor válasza _barby_ hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Na de mit tehetnék hogy a VLC elinduljon? Így nem tudom lejátszani a meglévő videókat!
(#) qvasz2 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Keress egy 20 évvel ezelőtti kiadást belőle, az menni fog
(#) Udvari Zsombor válasza qvasz2 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Az 1.1.5 verziónál hova van lejjebb?
Szerencsére az ORIGO Szoftverbázison még elérhetőek régebbi verziók és az 1.0.5 verzió simán elindult Windows 2000 rendszeren is! (Most látom hogy már 3.0.3 cerzió is van! Ennyire le lennék maradva?? )
(#) RoliNyh válasza Shance hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Ezt majd kipróbálom, kösz...
(#) Kovidivi válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Gondolom nem dolgozol még, és abból építkezel ami van. Majd ha melózol, meglátod, milyen olcsón lehet szuper gépeket összerakni, és kinövöd ezt a Win2000-es témát. Egy i5-ös laptop már elég olcsón megy, akár újonnan is!
(#) Gabó válasza Kovidivi hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 1
 
Már így is lépett, mert nem az arab milleniummal harcol
(#) Ivan93 válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 / 2
 
Idézet:
Ennyire le lennék maradva??

Ez könnyen elképzelhető, mivel az op.rendszered szerintem idősebb nálad...
A hozzászólás módosítva: Aug 14, 2018
(#) antikzsolt válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
kmplayer
(#) deebo válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Tegyl rá XP-t legalább és menni fog.
(#) uniman válasza Udvari Zsombor hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 
Inkább azt írd le, hogy milyen fájlokat szeretnél "lejátszani"...
Szerintem rossz irányból közelítesz a problémamegoldáshoz, a helyes irány inkább ez lenne: Bővebben: Link
A megfelelő "Codec-pakk" feltelepítése után valószínűleg már a Media player is le tudja majd játszani azokat a bizonyos fájlokat...esetleg DivX-hez még ez is OK : Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) Udvari Zsombor válasza uniman hozzászólására (») Aug 15, 2018 / 1
 
Mindegy, már a VLC 1.0.5 verzió felrakása simán megoldotta az egészet...
Különben is a Media Player "nem a megváltó", még kodek csomaggal se támogatna annyi mindent mint a VLC...
(#) RoliNyh válasza Shance hozzászólására (») Aug 15, 2018 1 /
 
Végül is kipróbáltam, és valójában ez egy másik képernyőbillentyűzetet indít el, nem azt ami a tálcáról indul. Kíváncsi vagyok, ha befagy a tálcán lévő, ez akkor is indul -e (mindenesetre a "hangszóró" jár)...
A hozzászólás módosítva: Aug 15, 2018
(#) coyote55 válasza _barby_ hozzászólására (») Aug 15, 2018 /
 

Megszépítetted a napom, kösz!
(#) nagym6 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Beüzemeltem, javítás, hiánypótlás, Win7 telepítés, driverekkel fél nap kínlódás, és minden várakozásomat felülmúl. Net erre a célra bőven jó, pld. 300 oldalas pdf adatlap letöltés 5 másodperc, az "Origo.hu" szinte azonnal bent van. Tehát amire kell elektronikai programokhoz, adatlapok letöltéséhez bőven megfelel, lényegében az előző jóval gyorsabb gép sem volt gyorsabb ezeknél az alkalmazásoknál. A videó már lényegesen gyengébb, yutubon a 360p minőségnél akadozik a kép, hang jó, előző gép a 720p videót szépen vitte, de nem erre kell.
Egy ilyen ősrégi gép még bizonyos feladatokra megfelelhet.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) gyuszo válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Igen, tudtam, hogy a videó lesz a gyenge pont, ezt írtam is. Bizonyos feladatoknál a processzor is terhelve lesz, melegedni fog, csak bírja a ventilátor levegővel.
Pár hete volt ilyen gép is nálam, ezért írtam.
(#) nagym6 válasza gyuszo hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Amint írtad a video driver gond, azaz eddig nem találtam erre működőt. Wifi csak a sokadik driverrel működik ami Vistára van, de éppen Win7-nél is jó. Még a monitor felbontását sem tudom, eladó szerint 1400x1050. De csak 1280x1024 a maximum beállítható, lehet, hogy 1400x1050, de csak driverrel tudná ezt?
Ventilátor alulról szív, hátulja alá van egy léc megemelni, jobban kap levegőt alulról remélem.
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
1400x1050? Ez a felbontás nekem elég gyanús, még csak nem is szabványos. Az 1280x1024 annál inkább. Ha rákeresel a monitor típusára, elképzelhető, hogy találsz valami doksit a neten, amiből megtudhatod a valós felbontást. De nem csodálkoznék, ha az utóbbi volna a legnagyobb natív felbontás amit a készülék tud.
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Régen elterjedt volt az 1400x1050 monitor, 4/3 oldalarány. A széles monitorok megjelenésével tűnt el.
(#) gyuszo válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 17, 2018 /
 
Igen, ez a felbontása. Bővebben: Link
Erről a laptopról van szó.
A hozzászólás módosítva: Aug 17, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 17, 2018 /
 
Oks, akkor ez nekem is új, pedig volt pár 4:3 -as monitorom nekem is anno, de ezt a felbontást még sose láttam...
(#) antikzsolt hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Üdv.

Egy kis megerősítés kellene. Miszerint hogy a lent látható képen jól állítottam be a hőmérséklethez függően a ventilátor sebességét. Amd prociról van szó. Kicsit zavaró volt hogy mindig maximumra 3000 fordulatra pörgött amikor elérte az 52°c fokot.
(#) coyote55 válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Pontosabban milyen proci? A mostaniak már saját maguk vezérlik a ventilátort, ha engedélyezve van. Ebben a melegben még jó, hogy pörög a ventilátor...
(#) antikzsolt válasza coyote55 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
amd athlon ii x2 250 processzor 3000 mhz A típusa. Igen tudom hogy saját maguknak vezényelnek. Csak egy kicsit zavaró ha 3000 fordulaton süvilt a 8cm venti. Mikor elég lenne ha egy kicsivel többet forogna kb 2000 fordulat. Az még hangerőben elfogadható.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) RoliNyh hozzászólása Aug 23, 2018 1 /
 
Eldobom az agyam, ezen a nyomorult horizongón a Discovery Science gyakorlatilag 10 -ből 10 -szer elindíthatatlan ebben az időpontban (11:00). Tegnap ugyan ez volt...
Ha nagy nehezen meg elindul, akkor kb öt percenként pufferel, és leáll, újra kell indítani. De amikor megy, néha akkor is a képminősége kb egy gagyi agyonmásolt VHS hazettáéval vetekszik. Érdekes módon, más csatornáknak jobb a képminősége, indul rendesen és még a képminősége is jobb, hiába ugyanolyan SD csatornáról van szó.

Internetkapcsolatom 500/20Mbps tehát az nem lehet probléma. Ráadásul, az IE még mindig a Silverlight telepítését követeli a lejátszáshoz, viszont az ügyfélszolgálatos válltig állítja, hogy már nem kellene hozzá. Mozilla Firefoxban pedig egyik csatorna sem játszható le, mert állitólag "Rejtett mód" -ban van a böngésző, holott ez nem igaz, nem vagyok rejtett módban...
Még egy ilyen hulladék szolgáltatáshoz nem volt szerencsém eddig mint ez a horizonfos...

Ja, a másik meg ami kiakaszt, hogy állandóan kéri a jelszót ez a nyomorult, ha pár napig nem néztem, hiába van bejelölve, hogy maradjon belépve...
És a műsorvisszajátszás csak 4:3 oldalarányban működik, hiába 16:9 -es műsorról van szó, átvált 4:3 oldalarányra, összeszűkítve a képet, így a kör gyakorlatilag tojásnak látszik...
A hozzászólás módosítva: Aug 23, 2018

HorizonGo.jpg
    
(#) lelkes amatőr hozzászólása Aug 24, 2018 /
 
Sziasztok,

2 TB-os USB3-as HDD okoz gondot. Pár perc után elmegy alvó üzemmódba ha nem használom.
Pl. ha megnyitok egy szövegfájlt olvasásra, mire a végére érek, addigra leáll és megint várni kell a felpörgésre ha nyitom a következőt.
Hogyan lehetne kikapcsolni vagy hosszabb időre beállítani az alvó módot?
Próbáltam az energiasémában, HD-Sentinelben, sehol se tudok állítani rajta. (Win7 rendszer)
Van valakinek használható ötlete amivel lehetne orvosolni a problémát? Jelen állapotban nagyon bosszantó így használni.
(#) Bakman válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Ha jól értelmezem, ez külső HDD. Annó mi is találkoztunk ilyen problémával, alapesetben csak a ház cseréje oldotta meg a gondot. Megoldás volt egy touch parancs ciklikus futtatása de azt már nem tudom, hogy Windows alatt van-e ilyen/hasonló egyáltalán.
Következő: »»   787 / 1117
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem