Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hűtőgép probléma
 
Témaindító: ZLED, idő: Feb 4, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   233 / 291
(#) rego válasza evodia2010 hozzászólására (») Aug 10, 2018 /
 
Vigyázni kell és kész. Beszerzek ebből a reléből hisz sok a felhasználási terület ahol alkalmazható és a tól-ig érték is nagyon jó.
Köszönöm!
(#) Oyabun hozzászólása Aug 11, 2018 /
 
Sziasztok!

Adott egy Samsung SR-38NMB hűtőgép, utóbbi napokban arra figyeltünk fel, hogy a hűtő belsejében a hőmérséklet megemelkedik és nem mindig kapcsol be, amikor hűt akkor folyamatosan megy a hőmérséklet is megfelő szintere kerül (fagyasztó -12-18˚C, hűtő +2-5˚C), de után valamiért a megemelkedett hőmérsékletkor sem indul újra a hűtés csak később.

Hűtőgép folyamatosan nem hűt (pl.: nem megy akkor sem napokig csak pár órát, ha a legnagyobb fokozatra van állítva a fagyasztótér és a hűtőtér is.)

Véleményem szerint olyan, mintha a beállított hőmérséletig hűtene, de az újraindulással késlekedne az alsó ˚C tartomány megnőtt volna vagy túlmelegedik a kompresszor, stb...

pl.: fagyasztóban is a jégkrém, szinte olvadt állapoba kerül a hőmérő 0˚C-t mutat.

Jegesedés nincs, hátul a "csepegtető" tartály nem üres, kb. 5-6cm víz található benne.

Hűtő kb.: 18 éves (2000-ben lett vásárolva), eddig nem volt vele gond.

Gázfeltöltés, hőfokszabályozó, termosztát kellene vagy más lehet a probléma?

Hűtő típusa: Samsung SR-38NMB
(#) Joe_001 válasza rego hozzászólására (») Aug 12, 2018 /
 
Üdv!
Ez a relé más készülékben is gyengén muzsikál. Tartós üzemnél nagyobb áramnál, de a névlegesen belül is, olvadozik belülről, ezért beragad bármely állapotában.
(#) busz10 hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Sziasztok!eggy kis segitség kellene!van eggy zanusi hütõláda 220literes!valami miat .nemkapcsolt ki a szerelő termosztát hibát jelentet.tett ujjat akkorsem kapcsol ki.a hőmérséklet -5 foktól nemsüllyed lejjébb!ujra hivtam a szerelõt .azt mondta .hogy eggy uj kompressor csere .megoldja a problémát!Csere megtörtént .több mint 24 órája üzemel .nemtörténik semmi a hőmérséklet -3-4 töbre nem süllyed!Tehát uj kompresszor,termosztát,és gáz!Elõreis köszönöm!
(#) tdi75 válasza busz10 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Szia Lehet hogy a kondenzátor után a kapilláris cső be van dugulva. Szerintem mástól nem működhet ennyire gyatrán. Ez csak arra utal nekem hogy kevés a párologtatóba bejutó cseppfolyós hűtőközeg.
Más, csak egy gondolat.: Tiszteltetem azt a hűtőgép szakit aki nem vette észre hogy hiába dolgozik a kompresszor mint a bolond még a -10 fokot sem éri el a hűtőtér. Erre cserélt egy termosztátot. Na itt kezdődik a nem hozzáértés és az ügyfél lehúzása.
(#) busz10 válasza tdi75 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
No meg azt vettem észre ,hogy a ahol kondenzátor,és a kompresszor össze van forrasztva eggy 15 perc üzem útán a jégcsap keletkezik!ezt mi okozza?
(#) tdi75 válasza busz10 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Az furi.
A kompresszor összepréseli a gázt. Lecsökken a térfogat, megnő a nyomás, ergó ott melegedni kell. Ami hideg lehet az az elpárologtatóból a kompresszor felé visszatérő cső. Bár ebbe a csőbe szokták beletenni a kapilláris csövet is hogy ne tudjon visszatérni a kompresszor felé visszatérni cseppfolyós gáz, mert az szerencsétlen esetben tönkreteheti a kompresszor szívó oldali szelepét.
(#) tdi75 hozzászólása Aug 16, 2018 /
 
Nem lukas valahol az a rendszer???
(#) busz10 válasza tdi75 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Nemtudom !Nagyon szépen köszönöm az infót! Hivom ujra aszerelőt!adfig kinem megy a lakásból mig nem lessz 25c
(#) StMiklos válasza busz10 hozzászólására (») Aug 16, 2018 /
 
Hááát...
Akkor készíts neki vacsorát és fekhelyet, mert ahhoz azért sok óra kell, mire beáll egy rendszer.
Meg minek is a 25? (- ugye?). Ilyen melegben az már húzós, amikor a gyári előírás -18.
Üdv: StMiklos
(#) tigriss hozzászólása Aug 19, 2018 /
 
Sziasztok, tudja valaki mi a megoldás, amikor kinyitom a hűtőt akkor nem világit majd később igen, az érzékelőt ha nyomkodom akkor jó, sőt utána is egy ideig.
(#) antikzsolt válasza tigriss hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
Valószínűleg az érintkező el van koszolódva. Vagy a rugó ami kinyomja el van gyengülve.
(#) tigriss válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 19, 2018 /
 
rRugoóra gyanakszom.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Crocktopus hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Lámpa-rejtély:
Hotpoint Ariston fagyasztós hűtőnkben csak a hűtő részben van lámpa, illetve érzékelő. Mégis, a lámpája csak akkor működik, amikor a FAGYASZTÓT kinyitom. Korábban rendesen működött, nem értem, hogyan "fordult meg" ez a funkció. Még egyszer mondom, a fagyasztóban nincs is rugós érzékelő, csak a hűtő részben. Bármi ötlet?
(#) tigriss válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Ma szét szedtem, és erre az alkatrészre gyanakszom. Eebben van rugó, amin egy gumi_boriítás van, sztem szerintem ez van elgyengülve, csak azt nem tudom, hogy ez mi, és hogy be_tudom-e szerezni.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) antikzsolt válasza tigriss hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Hirtelen igy kerestem rá:
Bővebben: Link

Bővebben: Link

Amúgy ez milyen hűtő?

Indesit gondolom. De sajna a pontos tipust nem találom.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2018
(#) kaqkk válasza tigriss hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
A hűtő tipusa alapján keress rá ,világítás kapcsolónak hívják
(#) tigriss válasza antikzsolt hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Zanussi 200ci
(#) tigriss hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
ZC 205 AO Én nem találtam hozzá.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2018
(#) kaqkk válasza tigriss hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Szegeden a napos út 5 szám alatt tudsz venni ...
(#) tigriss válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
A jobb, mint otthon kis vendéglőben?
Mert a napos u5-nél az van.
Erre gondolsz?Bővebben: Link A listában nem látom.
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2018
(#) kaqkk válasza tigriss hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Ha készleten nincs majd megrendelik a kollégáim
(#) tigriss válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Mi alapján tudjátok megrendelni, és milyen árban lenne?
(#) tigriss válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Köszi, meg is rendeltem, németből érkezik.
(#) rego válasza tigriss hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Szétpattintottam a szüleim akármilyen hűtőjében levő (szinte ugyan ez) kapcsolót. Egyszerű, érintkezési felület tisztítása a varázsszer lehet wd is. A másik megoldás venni újat és kapcsol egy ideig, majd megint újat venni és így tovább.
(#) ha8rdlaci hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Sziasztok!
Egy INDESIT CA138 hütő adta fel a leckét
Hibajalenség :nem hűt leolvasztás után.
Szürő csere, vákumozás, gáztöltés . Itt egy kicsit kitérnék hogy eredetileg R134 el ment de , most R436V került bele cc60g. Elindult a hütő tükéletesen működik szivárgás egyelőre nem tapasztalható, 2 hét mulva a hibajelenség hogy egyfolytába megy és nem kapcsol ki , elkezd jegesedini a fenti hütő belső rész hátfala, alsó fagyasztó rész is fagyaszt mind állat.(A termosztát 1 . állásban van mindvégig)Danfoss 25T65 EN60730-2-9 termosztát volt benne , cseréltem egy univerzálisra de nem kapcsol ki azzal sem. Mégis kéne az eredeti vagy közeli hozzá hasonló?
(#) tigriss válasza rego hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Nálam a rugó gyengült el. Azt fujhatnam.
(#) kaqkk válasza ha8rdlaci hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Nem a termosztáttal van baj , kevés a gáz ...
(#) ha8rdlaci válasza kaqkk hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
A szívó oldal szépen deresedik, mindenhol hűt rendesen. Vagy mégis kell ebből a gázból annyi mint az R134 ból?
(#) kaqkk válasza ha8rdlaci hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Ezt látatlanban nehéz megmondani , a töltőcsaptelep nyomásmérője megmutatja mi a helyzet
A hozzászólás módosítva: Aug 24, 2018
Következő: »»   233 / 291
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem