Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   202 / 259
(#) botesz válasza fodorzolii hozzászólására (») Aug 4, 2018 /
 
Ha kondis moci van benne akkor lehet hogy melegen megszakad a tacho.
(#) galdody hozzászólása Aug 5, 2018 /
 
Sziasztok

Van egy privileg 11113 mosogatogep .A programled villog 5 -ot majd felvaltva program ende led 3-at .Mit jelenthet ez a hibauzenet?Bekapcsolasnal haltszik hogy mukodik a szivatyu kinyomja a vizet ,ha toltok bele mast nem csinal.
Koszinom
(#) robi019 hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok!
Lenne egy Whirpool ADP4415 mosogatógépem.
kb.1 éve felütötte egy olyan hiba a fejét,hogy ha bekapcsoltam a gépet,mindegy milyen programon de azt csinálta,hogy kikapcsol-bekapcsol,kikapcsol-bekapcsol és így tovább jó sokáig,de egyszer ezt megunta és lefutott a program,szépen elmosogatott.
kb.3 hónapja már csak a kikapcsol-bekapcsol van és már a program nem fut le.
Találkoztatok már ilyen hibával?
Egy videót mellékelek a hibáról.Hiba
(bekapcsolásnál a vízszivattyú hangját halljátok,aminek a mikróját természetesen kicseréltem)
(#) Dino71 válasza robi019 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Szia! Szerintem táp hiba. Melyik szivattyú melyik mikróját cserélted? Ezt kifejthetnéd, mert zavaros.
Esetleg az elektronikáról egy kép.
(#) Dino71 válasza robi019 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
(#) robi019 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Köszönöm.
(#) Janibacsi23 hozzászólása Aug 18, 2018 /
 
Sziasztok! Miután megcsináltam az átok mosógépet, most a mosogatógép döglött be. Egy Samsung DW-FN320T. Kicsi csap piktogram megjelenik. nem kap vizet. Próbálom megérteni ezt az aquastop rendszert, mert gondolom az a bumszli a csapnál, amire megy két vezeték is. Elsőre azt gondoltam oda tették ki egyszerűen a mágnes szelepet, de gyanítom ettől bonyolultabb. Szóval azt levettem a kis szűrőt kivettem, kipucoltam, de semmi. Annyi, hogy a múltkor azért nem ment, mert szivárgó vizet, vqagy mit érzékelt, ekkor olvastam valahol, hogy döntsem meg a gépet és utána jó is lett, viszont most azt néztem, hogy van némi víz alatta. Ötlet?
(#) pipi válasza Janibacsi23 hozzászólására (») Aug 20, 2018 / 2
 
Hali!
Nekem egy gumicső lyukadt ki, nyomás alatt csöpörgött mikor ment a szivattyú.
Alul meg van egy tálca, benne vízszint érzékelővel...
Ha megdöntöd, kimegy belőle a víz és ismét működik amíg a tálca meg nem telik vizzel.
(#) 741 hozzászólása Aug 20, 2018 /
 
Sziasztok!
A Bosch SGS55E92EU/36 mosogatógépben, vezérlőpanel megéget.
Az alaplapon 4 db vezeték meg szakadt, ebből kettő van használatban, ennek a beazonosításában kérek segítséget tőletek!
(#) Dino71 válasza 741 hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
Szia!
itt írnak valamit róla és vannak képek is.
https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3371610.html
https://elektrotanya.com/bosch_sgs55e92eu-33.pdf/download.html
A hozzászólás módosítva: Aug 20, 2018
(#) Janibacsi23 válasza pipi hozzászólására (») Aug 20, 2018 /
 
az a baj, hogy egyrészt nem látom, hol csöpög, másrészt meg kivettem a tálcát az úszóval (hugarocell) csak a mikor kapcsoló van rajta, tehát elvileg nem érzékel vizet maga alatt és mégsem megy
(#) 741 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szia!
Köszi a linket.
A Lengyel oldalon azt írták "szén híd" (a Google-fordító szerint), ennek az alkatrésznek mi lehet a rendes neve vagy mivel tudnám helyettesíteni?

A bekötéseket így sikerült megoldani: 4-C "szén híddal", 1-D, 2-E, 3-F.

Most drótdarabokkal összeforrasztottam, így működik a gép, viszont kicsit félek a szén híd helyett, drót híd, tartós lesz-e?
(#) Dino71 válasza 741 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Az csak sima átvezetés. Szerintem jó lesz az dróttal is. Tartósnak biztos tartós lesz. Ezzel a megoldással kikerülik a több réteges nyákot szerintem ennyi.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) Rába Tivadar hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
F6 E3 hiba

Kedves fórumozók!

Van egy Whirlpool ADP8673A mosogatógépünk, ami természetesen a hosszú hétvégén a fenti hibakóddal állt meg.
A kézikönyve szerint ez a következők miatt történhetett:
1, Szennyezett vagy eltömődött szűrők. - Természetesen a szűrőt kitisztítottam
2, Túl kevés víz van a mosogatógép vízrendszerében. - Hát nem tudom mennyinek kellene lennie (kb. 2 cm magasan állt)
3, A lefolyócső rosszul van bekötve. - Hát menet közben még a manók sem kötötték át
4, Magas belül a hab szintje. - Ha nem teszek mosogatószert a gépbe akkor is így áll meg, tehát ez sem ok

Leírnám a hibás működést:
Bármelyik programnál előjön és kb. így is zajlik le:
A gép elindítása után rendesen engedi le, majd be a vizet. Elindul a mosogatás alsó és felső karok forognak (észre lehet venni az eltérő hangról). Szépen melegíti a vizet, de kb. negyedóra múlva a mosási folyamat megáll, majd félperc múlva, mintha kevés lenne a víz enged hozzá, nem sokat, a csap 2 mp-ig van nyitva. A mosás folytatódik, de pár perc múlva a megállás-víz hozzáengedés és folytatása mosásnak ismétlődik kb. 5x-6x. Egyszer-csak úgy érzi, hogy már sok benn a víz és a fenti ciklus (ami szintén 5x-6x fut le), már 2 mp-es kiszivattyúzással történik. A következő megállás hosszabb ideig tart kb. 2 perc, ezután teljesen leszivattyúzza a vizet, majd újra enged be tiszta vizet, olyan mintha elölről kezdené a programot, de kb. 5 perc után csippan egyet és az F6 E3 hibakódot dobja, majd leszivattyúzza a vizet.
Olvasva a fórumot az optikai vízszint? víztisztaság? mérőre terelődött a gyanú, ezt megtisztítottam de nem segített. Kivettem, de minden féle műszer nélkül nem tudtam megállapítani jó-e. Az alábbi képen nem sok jelölés látszik. Ez alapján tudok hozzá venni ilyet, ha ez a rossz? <kép:Optikai érzékelő>
A víz be-ki engedés miatt megnéztem a labirintot, ki is tisztítottam csak egy helyen nem tudtam, mert csak egy 2 mm-es lyukon tudtam egy kis drótot bedugni, ami a harmadik kanyart már nem akarta bevenni Ez a labirint egy zsákutca nincs másik kijárata. Mivel ezen semmilyen érzékelő sincs nem tudom mit csinál. (valami szerepe van mert csak heccből nem tették volna oda) <kép:Labirint>
A fórum szerint a vezérlésnél is lehet gond, amit Ti X1-es feszültség csökkentő kondenzátor kapacitás csökkenés miatti cseréjével orvosolnátok. Ha jól látom ezen a vezérlésen nincs ilyen. Direktbe megy a 230V egy Greatz-hídra majd egy 120µF 450V elkóra. <kép:Vezérlés> Ha rosszul látom szóljatok.

Ami érdekel:
1, Mi a baja a gépnek
2, Az optikai érzékelőt hogyan lehet letesztelni, hogy azzal van a gond?
3, A labirintusnál az a zsákutca mit csinál?
4, Valójában milyen idődiagram szerint működik ez a gép? Ha valaki tud egy letöltési helyet megköszönném.
5, Vezérlési hiba-e, ha igen javítható-e a panel?

Mindennemű választ szívesen fogadok:
Tivadar
(#) Dino71 válasza Rába Tivadar hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szia!
A víz keringető motorról is teszel fel képet.? De tulajdonképpen mindegy is. A keringető szivattyú motortengelyét meg kellene vizsgálni, hogy lötyög e a perselyben a tengely.
Ha az jó akkor optikai szenzor hiba. Hiába méregeted ki az opti szenzort nem elektromosan szokott behalni hanem hajszálrepedések keletkeznek a plexin amiben benne van az optika. Ezért nem mér rendesen. Lehet kapni az orczyban utángyártottat az elviselhető áron van 4000ft környékén. Esetleg óvatosan 200Cfok körül hőlégfújóval óvatosan megmelengetni a plexit Nekem már volt, hogy segített de volt hogy nem.
Ja a legvégére. Legelőször cserélj reed relét a bemenő vízmennyiség mérőbe.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) Rába Tivadar válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Szia!

A reedet kimértem jó, (legalábbis "szakadás vizsgálóval").
A keringetőt nem néztem jó nagy erővel nyomja a vizet, ha hirtelen kinyitom az ajtót látom.
Ezt az optikai vackot lehet, hogy megrendelem, ennyi belefér.
(#) Dino71 válasza Rába Tivadar hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
A reedet ne méregessed cseréld. (tapasztalat) Az hogy nyomja a vizet a szivattyú az csak egy dolog. Attól még kilehet kopva a persely. Egyszer megy egyszer nem . A forgórész bele ér az állórészbe és vagy megnő az áramfelvétel amit figyel. Az ingadozó áramfelvételből azt hiszi, hogy kevés a víz benne ezért enged rá.Vagy egyszerűen néha lefogja úgy hogy nem is pörög ez már a végkifejlet.
A hozzászólás módosítva: Aug 21, 2018
(#) elektronika95 hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Tudom, hogy nem teljesen ide passzoló téma, de a mosogatógépekkel kapcsolatosan kérdezném, aki esetleg több típust kipróbált már, milyet érdemes venni? Egyáltalán szépen elmosogat? Még a leégett edényeken sem hagy nyomot?

Előre is köszönöm!
(#) Dino71 válasza elektronika95 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Egy igen őszinte vélemeny. Az öszes sz a r. Pontosan anyit ér amenyi garanciát vállalnak. Ja az odaégetett lábast egyik sem fogja kitakarítani. Nem is konyhamalac. Az ételmaradékot a kukába kell kotorni.természetesen elöblíteni nem kell a tányért behelyezés elött. Az egést azt neked kell levakarni. Es a lerakódott zsírt és koszt is neked kell kitakarítani a mosogatógép szűrőiből,szórókarjaiból. Különben nem mosogat rendesen.
A hozzászólás módosítva: Aug 22, 2018
(#) Rába Tivadar válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Szia!

Vannak reedjeim, de azt hiszem ilyen kicsi nincs.
A hétvégén újra szétszedem, és megnézem a mennyire kotyog a forgórész.

Ui.:
Azt hiszem érzi a vesztét, most rendesen mosogatott. o-)
(#) stefan57 hozzászólása Aug 22, 2018 /
 
Üdvözletem Fórum Társak!
Egy sikeres Candy CDP 4609 kilenc terítékes mosogatógép sikeres javításának menetét szeretném megosztani veletek! A gép négy program led.-del van megáldva, azok négyféle verzióban tudnak villogással hibát jelezni! Sajnos az én gépem a világhálón fel nem lelehető módon ismeretlen verziójú, 2-3-4 led villogtatásával és teljes működésképtelenséggel örvendeztetett meg. Periférián mérések mindent rendben lévőnek mutattak. Hogy gyorsítsak a javítás menetén a Candy honlapján a műszaki segítség kérést oldalt kerestem fel. Leírtam a hibajelenséget, három napig vártam a válaszukra, jött is a válasz, forduljak a márkaszervizükhöz. Szokásos duma, cipőt vegyen a cipő boltban. Kimerítő, támogató hozzá állása a gyártónak a vevőjéhez! Innentől a vezérlő panel alapos mindenre kiterjedő vizsgálata következett. A kondi cserék semmit nem javítottak a gépen! Csipog, villog rendületlenül! A relé meghajtó ULN2003 ic.-t méregetve 4.-es láb belső dióda érték eltért a többi dióda értékétől. Nosza ic ki, foglalt beforraszt új relé meghajtó ic be. Bekapcsoláskor ugyanaz, 2-3-4 led villog + csipog! Próbálkozás az érzékelőknél, méricskélés majd elárasztás kapcsolóról vezeték lehúz, és lám hibajelzés vált, csak 2.-es led villog! Mérése a mikrokapcsolónak 0.5 ohm mérhető! Mindenféle tisztogatás a kapcsolón 0,3-0.5 ohm! Lehúzva és rövidre zárva a vezetéket, most lássatok csodát a gép normálisan működő állapotba került!! Tanulság, a sokszor vezérlő panelnek vélt, kimondott hiba ennek a vacak, gyenge amúgy korrodálódó mikrokapcsolónak a műve! A processzor nem tud mit kezdeni az átmeneti ellenállással! Javítási költség "0" Ft.! Használjátok egészséggel ezt az írást!
Üdv: stefan
(#) kovax1 válasza elektronika95 hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Szia! Amikor a 90-es évek elején asszonykám felvetette azt az abszúrd ötletet, hogy mosogassak el, megvettem az első mosogatógépünket, (egy használt, forgókapcsolós Philipset, amit még meg kellett javítanom is). Sok minden voltam egy ideig, csak normális, meg rendes ember nem! Azóta a 3. gépünket nyüstöljük és már el sem tudná képzelni asszonykám nélküle az életet,,,,, a háztartásban elfoglalt hellye, körülbelűl az automata mosógépéhez hasonló. Volt használtan vásárolt, forgókapcsolós, motoros vezérlésű Philips,,,, szintén használtan vásárolt, nyomógombos, elektronikus vezérlésű Siemens és jelenleg egy újonnan vásárolt LCD kijelzős, digitális vezérlésű Fagort használunk. Mind tette a dolgát tisztességgel, de egyik sem gond nélkül! Mindegyiket többször is kellett javítani és legalább 2 évnte szét kellet szedni egy alapos tisztításra. Bár nekem Fagor van, de azt semmiképpen ne vegyél, mert nincs magyarországi képviselete. Bármit is veszel, a szervízhátterét alaposan ellenőrizd le. Abban egyetértek Dino71-el, hogy egyiket sem az örökkévalóságnak csinálták és csodákra sem képesek, de a mosogatni valók zömét adó, normál módon szennyzett cuccokat, szépen elmossa mindegyik. Mivel nagyjából mind, ugyanazt, ugyanúgy teszi és valószinűleg nagyjából ugyanaddig is, ezért a mai eszemmel a legegyszerűbb, legolcsóbb gépet venném, ami a kialakításában és a méreteiben a legmegfelelőbb. Az "A" utáni +++ ok is csak akkor érdekelnének, ha azok nem bonyolítják és számot tevően nem drágítják a gépet, mert amit nyernék a plusszokon, azt többszörösen buknám az árán és az esetleges szervizeken. Biztos lesznek akik nem értenek velem egyet, de ahogy bárkié, úgy az enyém is csak egy vélemény.
(#) kovax1 válasza stefan57 hozzászólására (») Aug 22, 2018 /
 
Szia stefan57! A magam részéről köszönöm a részletes leírást. Jó olvasni néhá siker történetet is és nem csak a problémákat. Már kétszer futottam bele ebbe a problémába, hogy alig mérhető átmeneti ellenállás miatt kellett mikrokapcsolót cserélnem, de azt hittem, hogy csak én vagyok ilyen peches.
(#) negist hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Üdv Mindenkinek.

Adott egy Bosch SKS50E18EU mosogatógép ami nagyon rég volt használva, de ma szerettem volna használni. Sajnos minden programon az indúlás után 1-2 percre kigyulladt a "vízcsap" pitogram és ott vége volt. A víz betáp csövet leszedtem szűrők tiszták. Ez a gép 100x sem volt használva. Kérem ha tud valamit a hibáról akkor segítsen. Köszi

mosog.jpg
    
(#) philips100 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Szia,
Nem átvezetés, hanem védelmi szerepe van. Ha a szenzor meghibásodik akkor ez "füstöl el".
A biztosítékot is meg lehet patkolni egy drótdarabbal.
üdv
(#) Dino71 válasza philips100 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Ok persze. de akkor mit tegyen a helyére? Így se élte túl a gixert. És ha elolvasod a lengyel fórumot, na ott sem ért semmit az a védelem. És még láttam egy párat. Kíváncsi lennék hányan pótolják azt a szén átvezető védelmet. Vagy egyáltalán hány háztartási gépes javítja meg olyan technológiával mint a gyári.
Inkább vetetnek egy új elektronikát. És az sem fogja tovább bírni mert már van minden más baja a gépnek ami előbb utóbb az elektronikán csattan.
(#) philips100 válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Minden carbon hídnak megvan a specifikációja. Azzal egyenértékűre kell cserélni. A híon túl már a microvezérlő bemenete van.
(#) 741 válasza philips100 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Szia!
Véleményed szerint, jobb lenne ha biztosítékra cserélnem az átkötést?
Ebben az esetben segítségre szorulok, vajon hány mA-es legyen?
(#) Balaton hozzászólása Aug 23, 2018 /
 
Üdv mindenkinek! Egy AEG Favorit kb. 10 éves gép nem minden programon szárít.
- gyors programon felmelegíti az utolsó öblítést, ez rendben
- 70 fokos programon hideg az utolsó öblítés, így hidegen indul a szárítás. A mosogatás melegvizes.
- automata program szintén, mint a 70 fokos.
- az 50 fokosnál van szárítás.
Tehát a fűtés jónak tűnik. Esetleg lehet a relé bizonytalansága?
Segítsetek légyszi valamilyen ötlettel, tapasztalattal.
Köszönöm!
(#) philips100 válasza 741 hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
A karbon átkötéssel egyenértékű ellenállást tegyél oda. Ha megméred a többit a panelon látni fogod az értéket. 10-200 ohm közötti érték jó.
Következő: »»   202 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem