Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kompresszor építés
 
Témaindító: saca2, idő: Feb 8, 2009
Lapozás: OK   124 / 180
(#) gyulatimko válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Hát nekem elsőre elég az olcsó és halk . Jónak csak annyira legyen jó, hogy 1-2 évet kibírjon ritka, barkács használatban
Az első linken szereplő gép kapható hyundai címkével is, ott az LWA 63 dB.
(#) elektroncso válasza gyulatimko hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Ritka barkácsban szerintem pár évet ki fog bírni ha az alap karbantartást megcsinálod (vízleeresztés, kiporolás stb.). A miénk már 6-7 éve teszi a dolgát havi 1-2 bekapcsolással. És ez annó még olcsóbb volt (25€ de tömlővel, fújó- és festőpisztollyal). Annyit megért csak ne lenne ilyen hangos.

U.i.: Nem tudom, hogy pontosan mi a cél de lehet megérné használat előtt megolajozni a tartály falát belülről, akkor nem fog rozsdásodni (több olyannal találkoztam aminek a tartálya rohadt ki és azért dobták ki). Esetleg le is lehet festeni ugyanis ezeknek a barkácsgépeknek nincs belülről felületkezelésük.
A hozzászólás módosítva: Jún 28, 2018
(#) gyulatimko válasza elektroncso hozzászólására (») Jún 28, 2018 /
 
Köszi!
van egy hangos bauhaus verziójúm, ott minden haszbálat után leeresztettem a vizet.
Max hétvégente menne, akkor se sokat.
Jó hallani pozitív példákat.
(#) gyulatimko hozzászólása Júl 3, 2018 /
 
Sziasztok!

Újra kérdeznék: elgondolkodtam, hogy a vásárlás helyett mégis építenék. Barkács célokra Ti mit ajánlotok? Esetleg Ti mennyiből hoztátok ki a kompresszoraitokat?
(#) zolika60 válasza gyulatimko hozzászólására (») Júl 3, 2018 /
 
Szerencse függő. Az enyém szinte ingyen volt, csak a munka volt vele, meg néhány szerelvényt vettem. A kompresszort úgy kaptam ajándékba, a tartályt egy gázos autóból bontottam, a motor meg a MÉH telepről jött, kilóra vettem. (Akkoriban még volt ilyen.)
(#) Peeeet hozzászólása Aug 2, 2018 /
 
Üdv!
Ha valaki építeni szeretne saját kompit, fel tudok ajánlani tartályokat hozzá.
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/08/02/186IMG_20180802_1...19.jpg
http://www.kepfeltoltes.eu/images/hdd1/2018/08/02/864IMG_20180802_1...32.jpg
A tartályok hossza 70cm, a kisebbik (amin a kerekek is vannak) kb. 35L, a másik kb. 45L űrtartalmú. A szállítást a vevőnek kell megoldania (a Velencei-tó mellől).
(#) rolandi350 hozzászólása Aug 13, 2018 /
 
Sziasztok, lenne pár kérdésem a szakértőkhöz.

Hagyományos dugattyús kompresszorok az idő hányad részében működhetek úgy, hogy megmaradjon a "hosszú" vagy normális élettartam?
Valahol olvastam 70-75%-ot. Ez ilyen sok lenne? Tehát pl mehetnek 7 percet és elég nekik állni 3 percet és így mehetnek egész nap bármiféle gond nélkül?
Nagyon régtől valami 1/10-es arányra emlékszek ami 10%, tehát 1 percet megyen és 9 percet áll.

Hogyan van ez a mai modern egy vagy több dugattyús kompresszoroknál ezek már nem melegednek annyira túl?
Köszönöm előre is a felvilágosítást!
(#) witi válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Hali !
Érdekes kérdés... Anno, amikor tanultam, az volt az "ideális" ha a kompresszor óránkénti indításainak száma maximum 10, vagy kevesebb legyen.Az igaz hogy itt a kompresszor, mint teljes egység ( kompresszor, villanymotor, hűtés,és egyéb kiszolgáló egységek) összhatásfoka és a gazdaságos üzemeltetése a fő szempont.Gyári (ipari! )gépeknél nincs ezzel gond mert ugye azokat a tervezők és a mérnökök kiokoskodták és megcsinálták.A házi készítésű gépeknél ez többnyire nincs meg. Én a barkács minőségű gépeket is ide sorolom.
Ezért is vagyunk itt a fórumon.
A lényeg, névleges terhelés esetén egy jól kialakított gép akár non-stop is működhet hosszú éveken át. Tehát ha nem hajtasz ki és nem spórolsz le mindent az alkatrészekből ( ami a mai világ fő jellegzetessége) akkor sokáig jó lesz.
A hozzászólás módosítva: Aug 13, 2018
(#) witi válasza witi hozzászólására (») Aug 13, 2018 /
 
Lemaradt...
Pár napja volt szerencsém egy Hyund@i nevű géphez... Három hengeres, egylépcsős, 7,5 kW motor (deltába kötve!!). Ordít róla hogy kínai... a motoron a 2.5 -ös vezetékre ráerőltetve az 1,5-ös vezetékre való villás saru, a "főkapcsoló" csak a vezérlést szakítja meg, ami 400 V-os. A röhej hogy a leírásban 3f+N+PE -t kér... a kapcsoló dobozban a bekötési ábra a 230 V-os verziót mutatja...
No komment!
(#) szsrobert válasza rolandi350 hozzászólására (») Aug 14, 2018 /
 
Mitol hasznalodik el a komp? Kopas, keneshiany. Tehat mindig elegendo mennyisegu es elegendo minosegu olaj kenje.
Mitol hasznalodik el az olaj? A hotol. Tehat csokkentsuk a hotermelest, es javitsuk a huteset.
Kisebb fordulatszam alacsonyabb dugattyukozepsebesseg, kisebb kopas.
Minel kisebb nyomasra kell suritenie annal kevesbe fog melegedni.
(#) Pali79 hozzászólása Aug 31, 2018 /
 
Sziasztok!
Honnan lehetne megtudni, hogy egy kompresszort hajtó motornak mekkora teljesítmény szükséges? Azt tudom, hogy kompresszor fordulatszámma 1450-2150 között kell lennie, az optimális 1700. Gondoltam egy 2800-3000 fordulatú motor jó lenne, hogy legyen lassító áttételre is lehetőség, de nem tudom mekkora teljesítmény szükséges.
(#) RoliNyh válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Ez gyári adat, ha meg van a típus, akkor dokumentációból megtudható, esetleg adattáblára írva.
De gondolom utóbbi nincs, sem típus. Tegyél be képet, valaki fel fogja ismerni ha nem egy ritka darab...
(#) Pali79 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
AK 150 típus, orosz harckocsikba gyártott kompresszor. Az adatlap is megtalálható a neten, innen a fordulatszám adat. De csak annyi van, hogy a hajtást a motorról kapja, de az még a régi típusoknál is legalább 600LE
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) vision61 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Szia!

Nem ismerem, de a talált képek alapján nem egy nagy darab.
Itt ebben a hirdetésben egy 550 W-os 3 fázisú motorral van egybeépítve.
A hozzászólás módosítva: Aug 31, 2018
(#) RoliNyh válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Az a motor teljesítménye, nem a kompresszor szükséges teljesítménye.
Ha adatlapban van furat és röket méret, írd be, az alapján ha van valakinek hasonló, lehet saccolni.
Esetleg kutasd fel a harckocsi/repülő (T55/T72/T80/TU154 stb) gépkönyvét amiben alkalmazták,
talán abban van teljesítményigény is feltüntetve.
(#) RoliNyh válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Esetleg vedd fel a kapcsolatot velük...
Talán tudnak mondani róla valami teljesítményadatot...
(#) Pali79 válasza vision61 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Igen, azt én is láttam, de az egy kókler megoldás, látszik rajta. Ha ki akarja használni az ember az ebben rejlő lehetőséget akkor külön olajazó rendszert kell csinálni. Biztos így is működik, de messze nem tudja azt amire tervezték. Egyébként a kis kínai kompresszoron ami direkt meghajtású még azon is 1,8 kW motor van. Úgyhogy ez egy vicc.
De köszönöm a segítő szándékot!
(#) Pali79 válasza RoliNyh hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Van a youtube-on egy magyar videó. Írtam a készítőnek, az írja kb 3kW motor hajtja direktben, 1440-es fordulatszámon és így tud 150bart. De szerintem kevés a fordulatszám.
(#) zolika60 válasza Pali79 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
150-et? Akkor az kamu.
(#) Pali79 válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Pontosan mi a kamu?
(#) erbe válasza zolika60 hozzászólására (») Aug 31, 2018 /
 
Idézet:
„AK-150 MKB Tip 300-320 bar kompresszor Alkalmazása harckocsi/repülőgép T55,T72,T80-TU154 stb,Üzemi nyomás 300-320 bar max nyomás 350 bar Üzemi fordulat: min:1450/min, normál:1750/min, max:2100/min”

Russia designed air compressor
(#) RoliNyh válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Én mindenképpen a 3 fázisú delta kapcsolásu motor és KW nagyságrendben gondolkodnék,
minimum 2, de inkább 3, feltéve ha bírja a kismegszakítód is, csillag delta indítással...

Ez a sűrítő nem piskóta, mint látható két lépcsős, azért tudja a nagy nyomást.
Minél kissebb motort teszel rá, annál kissebb lesz a kivehető végnyomás is, de nem hinném,
hogy otthonra kellene neked az akár 20 BAR is...
(#) Pali79 válasza RoliNyh hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Idézet:
„de nem hinném, hogy otthonra kellene neked az akár 20 BAR is...”
Búvár vagyok...
(#) PIRO válasza Pali79 hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Szia!

Tekintve hogy ez egy segédberendezés repülőgépen ill harckocsiban, így arról a tengelyről van hajtva, mint a többi hasonló gép. Azt tudom, hogy a Vegyenyejev M14-P csillagmotorban, illetve a MiG 15-ös vadászgép gázturbinájánál a segédberendezések adatait mindig 3000 1/min fordulatra adják meg. (dinamó pl 27V 100A)

Szummázva: Kétpólusú motorral hajtanám, és az elektromos hálózathoz képest a lehető legnagyobbal. 3kW környékével biztosan meg kell kínálni.
(#) Pali79 válasza PIRO hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
Szia!
Köszönöm a tanácsokat! Pontosan mit jelent a kétpólusú motor?
(#) kakinsky hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok! Adott egy csonka tk 200-as kompresszor jó állapotban! Kérdésem a következő : 60 literes ddr német azthiszem ifa légtartályal használnám 8 bár nyomáson visszacsapó szeleppel . 2.2kw 1430 ford.230v villanymotoral ami nem kínai hanem tudja is a ráírt teljesítményt! A kompresszoron gyári 140 mm tárcsa a motoron 90mm tárcsa így kb. 1000-es fordulat lenne. Elbírná ez a villanymotor ?
(#) Pali79 válasza kakinsky hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Szerintem el fogja bírni csak nagyon alacsony lesz a légszállítása. Ha ez nem zavar akkor jó lesz.
(#) bistvan196700 hozzászólása Szept 21, 2018 /
 
Sziasztok! Összeraktam egy kompresszort, 3fázisú 2.2kw-os motor, egy dugattyús ifa kompresszor. Próbáltam kb:1000-es fordulaton meg 1440 ford/perc is, de brutálisan rázkódik. Szinte szétrázza az egész szerkezetet. Maga a légsűrítő jól működik termeli rendesen a levegőt. Azt gondoltam, hogy teljesen simám nem fog pörögni a kompresszor, de ilyen szintű remegésre nem számítottam. Különben rugós rögzítést alkalmaztam mégis katasztrófális a helyzet. Másnak nincs ilyen gondja?
(#) qvasz2 válasza bistvan196700 hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Idézet:
„Különben rugós rögzítést alkalmaztam mégis katasztrófális a helyzet”

Lehet, hogy pont itt a gond?!
(#) bistvan196700 válasza qvasz2 hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Szia! Fix rögzítés esetén is ez a helyzet. Ha betonra rakom a cuccot, életre kel és elmászik, ugrál mint egy bakkecske, pedig van súlya.
Következő: »»   124 / 180
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem