Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Labortápegység készítése
Egyéb népszerű labortáp témák:
- SMPS labortáp
- Labortáp javítása
Lapozás: OK   699 / 840
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Tud valaki olyan helyet, ahol M3 -asnál nagyobb ( M4 - M5 )
műanyag csavart lehet venni ? Megköszönnêm, ha megosztaná velem a tudását.
(#) Bakman válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
(#) Egri Frédi válasza Bakman hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Köszi, ha más nem lesz, akkor innen rendelek.
De ez min. 1 hónap. Valami itthonit, ha tud még valaki ...
(#) ticko válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
HESTORE-ban van M5X12.Bővebben: Link
(#) erzsé válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Köszönöm!
Olyat kaptam, mint amit te. Nem a hagyományos formájút, hanem a laposat.
Néztem is, hogy a kisebb lapos felületre van nyomtatva a típusa.
Ezért kérdeztem, hogy merre felé áll a típusfelirat.
Ahogy én értelmeztem az ábrákat, felirattal a szitázott pozíció felé.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Milyen érdekes, anno a QUAD 405-nél vitáztunk a BC212 lábkiosztásáról. (364. oldal) - most pedig itt a BS250. Ezek szerint vannak még véletlenek, attól függően, hogy az ember nem találkozott eddig vele. És mit is néz valójában a felhasználó: keres egy adatlapot, és döntse el, jól rajzolták-e meg, megfelel-e a valóságnak.
(#) Egri Frédi válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Te találkoztál fordított lábklosztású BC212 -vel? Az egy ezeréves darab !!! Én még sosem találkoztam ilyesmivel ... Azon a nyüves fet -en semmi nem utal sem a gyártóra, sem a tipusra. Még egy karcolás sincs rajta, nem egy embléma. Csak ennyi: BS250
(#) elektroncso válasza (Felhasználó 122012) hozzászólására (») Szept 2, 2018 / 1
 
Én erre használom az AVR-es alkatrészteszteremet. Beleteszem a tranzisztort vagy FET-et és ő kiírja a valós lábkiosztását.
(#) Egri Frédi válasza ticko hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Köszi. Azt hiszem ez lesz a nyerő ...
(#) Egri Frédi válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Mi ez a teszter ? Lehet, érdekel engem is egy.
(#) elektroncso válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Ez egy alkatrész teszter. A belehelyezett alkatrészt automatikusan felismeri és kiírja az alap adatait. Ha grafikus kijelzőset veszel akkor még ki is rajzolja az adott alkatrész rajzjelét. Például ez a legolcsóbb és legegyszerűbb grafikus teszter, Kínából pár dollárért kapsz egyet. Az enyém ennél komolyabb, az drágább volt, innen vettem az apróból. Van neki saját témája is.
(#) Hp41C válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Ez
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Kivéve amikor nem. Sokszor hasznos dolog a teszter az biztos, de amikor két egyforma triak esetén az egyikre azt mondja hogy tranyó, megnevezi még a lábait is, kiírja bétáját stb. a másikra meg azt hogy 127 ohmos ellenállás, akkor van még neki hova fejlődni.
(#) elektroncso válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 2, 2018 / 1
 
Szerintem attól is függ, hogy milyet veszel. Az enyém 2015-ben lett véve, az akkor piacra dobott legfrissebb hardver és szoftver volt benne, 40€ körül fizettem érte postával együtt. Soha nem hagyott cserben és soha nem tévedett. Vigyázok is rá nagyon. Sajnos a gombja kezd hülyéskedni, néha nem érzékeli azt, hogy megnyomtam (cserélni kéne, a tesztfoglalattal együtt mert már nagyon elkopott, rengeteget használom).
De van itthon olyanom is ami egy szimpla zöld LED-re 27F-os kondenzátort mondott. A suliban a legegyszerűbb legolcsóbb sárgánk van (mint amilyet linkeltem feljebb) és elégedettek vele.
(#) Ge Lee válasza elektroncso hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Semmilyent sem vettem, építettem, elvileg az akkori legfrissebb szoftverrel. És nem igazán az volt az ebay-esekkel sem a tapasztalat, hogy minél többe kerül annál jobb lenne.
(#) bbatka válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
(#) Hp41C válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Triak.... Azt hiszem, erről volt már itt szó...
A műszer csak max. 5V -os feszültségekkel dolgozik. A triak -okat nem igazán ezekre a feszültségszintekre tervezik / tervezték.
(#) Ge Lee válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 2, 2018 /
 
Mást is írhattam volna, de most éppen az jutott eszembe. Előfordul hogy a fetet is összevissza méri, vagy éppen ha háromszor megmérek vele egy kondit akkor minden alkalommal más értékeket kapok.
(#) Hp41C válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 3, 2018 /
 
FET detto: Ha az Ugs min összemérhető a 4.5 .. 5V táppal, akkor ki sem tudja nyitni rendesen.

Minden készüléknek vannak korlátai: Ez a teszter nem jól vagy egyáltalán nem kezeli a következőket:
Zener (Uz > 3 .. 4V), Tyristor, Triak, FET (Ugs > 4 .. 5V) , nagyfeszültségű dióda (nyitófeszültség > 4..5V), LED (sok darab sorba kötve: Nagy kijelző, amiben 3-4 LED van szegmensenként), egyes fehér LED -ek. Túl kicsi illetve túl nagy kapacitás és induktivitás. stb.
A hozzászólás módosítva: Szept 3, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Hp41C hozzászólására (») Szept 3, 2018
 
Azt hiszem, a beszélgetés némiképp elkanyarodott az eredeti témájától.
(#) gernerakos hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Üdv!
Megépítettem az LPSU3A50V-t, szerintem én vagyok az első akinek nem indul. Olvastam a fordított BS250-es fet-es dolgot is. Nekem fordítva kellett a fetet beültetni, pedig hestore-ból van. Így már a zöld ledet tudom kapcsolni, de a kimeneti feszültség marad 50V. Szabályozni sem tudom, az Uki potméterre egyáltalán nem reagál a panel. Viszont ha hosszabb ideig (30 sec) bekapcsolva hagyom, akkor az R10-es ellenállás füstölni kezd. Emelett az MJE350 és a 7912 langyosodik.
Mi lehet a gond? Mit mérjek?
Válaszokat előre is köszönöm.
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Tényleg Te vagy az első, akiről tudok. Vagy hibás alkatrész, vagy rossz érték, vagy elkötés jöhet szóba. Illetve esetenként fura TL072-ket árulnak, ezért ennek cseréje is megoldást jelent alkalmanként.
Mutass értelmes minőségű képeket a panel két oldaláról.
Alapesetben mérd meg a C1 puffer pozitív lábához képest
UC1 = ? (C1 puffer feszültsége. 60-70V-ra számítunk)
Uic3-4 = ? (IC3 4-es lábán a feszültség. -12 V-ra számítunk)
Uic3-8 = ? (IC3 8-as lábán a feszültség. 0 V-ra számítunk)
Uref = ? (referencia feszültség értékét, ami pl IC2 anódján mérhető. -6 V körül számítunk)
Végül a potméterek csúszkáján változik-e a feszültség a tekergetés hatására nulla és a közel a referencia között.
Adatlapja szerint a BS250-et nem kell fordítva betteni ha az a HEStore-ból van, és olyan mint az adatlapon.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Itt vannak a képek, a többit mérem, aztán jelentkezek.
A T1 (Bc557) nél uralkodó káosz azért van, mert azt figyelmetlenségből fordítva forrasztottam be, és míg megcseréltem feljöttek a forrszemek. Úgy nem kapott áramot a panel, hogy a T1 fordítva lett volna bent.
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Puffer feszültsége: 50,7V (kevés?)
A következő feszültségeket a puffer pozitív lábához képest mértem:
Uic3-4: +12V
Uic3-8: 0V
Uref: 6V a TL431 középső lábán
Mindkét potin változik a feszültség szépen.
(#) Alkotó válasza gernerakos hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
A fotó értékelhetetlen. A fény-kép szóösszetétel első fele lényeges része az eredménynek. Kapcsolj be néhány lámpát, vagy ha az nincs kéznél, akkor várd meg a holnapi napsütést, és az udvaron fényképezd le a panel alkatrész oldalát. Az lenne a cél, hogy meg tudjuk nézni.
Ez egy furatgalvános panel. Eléggé durván kell nekimenni a forrszem felszakadásához. Kicsit másképpen kell forrasztani, mint egyoldalas társait, de azért megoldható a feladat. Alkatrészcserénél nagyobb odafigyelést igényel, esetleg ónszippantó, vagy egy szélesebb betét a pákába, ami az összes lábat tudja egyszerre melegíteni.
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Egy száraz fogkefével dörzsöld már végig a forrasztási oldalt. Nagyon sok "ónfröcsögés" látható a képen. Ettől még nem hiszem, hogy megjavul, de rövidzárat a későbbiek folyamán is előidézhet. Különösen, ha bekerül a "sűrűbb" részekre.
Mennyi a bemenő fesz ?
(#) gernerakos válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Próbáltam jobb képeket csinálni. Az a baj hogy könnyen becsillan, vagy sötét lesz. A fóliás oldalról is csináljak képet, vagy az elég világos?
A bemenő fesz +/- 18.8V
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Az AC feszültségre, a bemenő váltó áramra gondoltam. Az nem lehet +/-. Vagy 2*~18V vagy nincs értelme a diódahídnak.
Az egyenáram értékét nagyjából, terheletlenül úgy kapod, hogy a váltóáram értékét ( ha az nálad 2*18 V ) megszorzod 1.42 -vel. Nálad ez 2*18*1.42 lesz.
(#) gernerakos válasza Egri Frédi hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
2*18 lesz az, bocsánat.
(#) Egri Frédi hozzászólása Szept 5, 2018 /
 
Ha elvégzed a szorzást: 51.12 -re jön ki. Ettől nagyobb üresjárati feszültséged nem lesz. Terhelés alatt a trafó teljesítményétől függően 2A felett egy 120VA trafónál akár 42 V -ra is leeshet ( vagy még lejjebb ) az egyenáram feszültsége.
Következő: »»   699 / 840
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem