Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Csöves erősítő készítése
 
Témaindító: seedz, idő: Márc 31, 2006
Témakörök:
Ne feledd betartani a fórum viselkedési szabályait, és a topik megmaradásának feltételeit. [link]
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   2042 / 2208
(#) djhans hozzászólása Szept 5, 2018
Ha kezdő lennék és először ide tévednék lehet, hogy elmenne a kedvem ez építéstől. Ez a topik már egy ideje nem a régi. A rendszeres segítő látogatók már rég eltűntek mert elment a kedvük attól ami itt folyik. Szerintem már meg se érdemli hogy kiemelt téma legyen.

Ha valaki PCL86 SE-t akar építeni annak is lehet segíteni hogy műszakilag korrekt legyen. A hangja persze nem lesz olyan mint egy 300B-é de lehet valakinek ez is sikerélményt okoz. Majd eldönti akar-e tovább lépni.
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) FordPrefect válasza djhans hozzászólására (») Szept 5, 2018
Amúgy mindenkinek igaza van. De. A PCL86 SE-nek kellene egy külön rovat. Mert ez nem minőségi hangvisszaadásra alkalmas "cucc"
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) granpa válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 5, 2018
"Mert az nem minőségi hang visszaadásra alkalmas cucc" Valamint nem is csöves erősítő, csak annak rossz karikatúrája! Tehát ne is szerepeljen itt! (Külön témába sem, elvégre nem vagyunk "amatőrök"!) No csakhogy eljutottunk idáig.
(#) boti2 válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 5, 2018
Megosztanád velünk milyen saját tapasztalatok alapján jutottál erre a következtetése?
(#) bta válasza FordPrefect hozzászólására (») Szept 5, 2018
Lehet csatornánként 2db 6C4C DHT-vel is, miért ne? A megépíthetőséget, végösszeget, és a végeredményt tekintve sokkal inkább "felhasználóbarát", mint a nagyobb feszültségel működő, nagyobb belső ellenállású adótriódák, és hiába a 3x nagyobb teljesítmény (+5dB), a 25w-os SE kényesebb a hangsugárzóválasztásra, mint a 20W-os PP. Ez a realitás, és ezért döntöttem 6C4C PSE helyett egy 6C4C PP mellett (nehéz döntés volt). Az alkatrészárat nem mondanám eltúlzottnak, ha azt veszem alapul, hogy mennyibe kerül használtan(!) egy gyári rendszer, ami rendesen kiszolgálja a Naim SBL-t.

Akkor lett volna értelmetlenül drága, ha mondjuk vettem volna Sovtek 2A3-akat, és nem marad pénz jó minőségű vasra a kimenőtrafókhoz, és sajnáltam volna a 120 dollárt adni az elismerten jó fázisfordító interstage darabjáért. Akkor garantáltan elmaradt volna az elvárásaimtól...
(#) bta válasza djhans hozzászólására (») Szept 5, 2018
Jól látod. Néhányan jobban járnának, ha olyan hobbit keresnének, amely olcsóbb, illetve ahol sokkal könnyebb valódi sikert elérni. Miért ámítsam őket, mire jó az? Aki nem eléggé elszánt, bizony jobban teszi, ha bele sem kezd...
A hozzászólás módosítva: Szept 5, 2018
(#) sandor1632 hozzászólása Szept 6, 2018
Urak!

Vita helyett inkább építsetek..
Jobb az elkészült műveket nézegetni, mint ezt az agyhalott vagdalkozást.
Így tényleg nem sok értelme van ennek a topic-nak, sok oldal halandzsa telt már el, mióta utoljára valaki egy elkészült erősítőről publikált..
A hozzászólás módosítva: Szept 6, 2018
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Igazad van, törd meg a csendet...
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 6, 2018
Ő lenne az újabb projekt.
Megfüleltem a vásárhelyi találkozón, megtetszett, megépítem.

Még kicsit foghíjas, de lassan a végére érek.

A panelt én terveztem hozzá, ügyelve az áramutakra és a földfólia kialakítására, ahogy tőled eltanultam.

Lehet, hogy a kapcsolást tervező személy néhány fórumozó számára nem szimpatikus, de az erősítő nagyon szépen szól, azt bízvást állítom.
(#) sandor1632 válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Ő pedig a táp panel alulról.
(#) Ge Lee válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Körbeolvastam egy picit az elmúlt pár napban. Ha ez amit építesz a discus féle M60 modifikáció, akkor az valóban nem lehet rossz, mondom ezt úgy, hogy nem hallottam. Ez az aminek talán értelme is van nekiállni, nem a 2-3W-os SE-knek, meg hasonlóknak.
Nem ismerem a munkásságát, de ő legalább letett valamit az asztalra, ahogy félvezetősben is kádé a B100-zal. Lehet őket szidni (vagy irigykedni?), de én azt mondom inkább mutatni kell valami jobbat, mert amíg valaki csak elméletben, a szájával tud jót "építeni" addig hiteltelen.
Nem tudom merre laksz, de ezt ha elkészül pl. szívesen meghallgatnám, hátha mégis megváltozik a véleményem a csövekről. Ha mégsem, akkor viszont az legalább egy életre.
(#) Orbán József válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 6, 2018
Reklám...?
Én annyit tennék hozzá, olvastam egy levelet, aztán ki mit milyennek hall, más kérdés:
Idézet:
„Amugy anno en is azt hittem a beirasok alapjan hogy vmi nagyon tuti cuccokat csinal. Aztan elmentem a gyori DIY talira, leultem es neztem ki a fejembol hogy mi ez a sz@r. Rideg idegesito kaosz jott a rendszerebol. Aztan ott is el kezdte magyarazni hogy az a vilag legjobb cucca. Akkor ertettem meg hogy ez csak biznyic.

De biztos csak egy irigy lehetett.
(#) sandor1632 válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 6, 2018
Szegeden lakok, természetesen megfülelhető lesz amint bejáródik.

Ez kicsit másképp fog szólni mint amit vásárhelyen megfüleltem, mert a tápot saját szájízre/fülre alakítom, csatoló kondenzátor is más, valamint a kimenőket és a hálózatit is én tekertem hozzá.

Amit akkor hallottam, nagyon tetszett, engem nem kellett győzködni. Attól hogy valakinek valami nem tetszik, az még nem feltétlen rossz, csak nem az ő ízlésének megfelelő. Ha ebből indulnék ki akkor nem építenék semmit, mert minden erősítőnél van legalább egy ember akinek nem tetszik..
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Jól haladsz, ez már a harmadik lesz, ha jól sejtem.
Jó kimenővel szerintem nem fogsz csalódni benne.
(#) Orbán József válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Ehhez* mit szólsz?

* A linkelt tartalom megválltozása miatt - felhasználói kérésre - a link eltávolításra került.
A hozzászólás módosítva: Szept 7, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) mek-elek válasza bta hozzászólására (») Szept 6, 2018
Milyen hit, milyen "realitás"? Milyen tisztelet?! A tisztelet ott kezdődne, hogy konkrétan elmondod, mivel és miért nem értesz egyet - a magyar nyelvű fórumokon megszokott semmitmondó személyeskedés helyett. És ez az a tempó, melyen minden tisztességes ember "beizgul".

Kedves bta! Mivel ez nem hit-tan oldal, személyesben válaszolok Neked.
(#) bta hozzászólása Szept 6, 2018
Ha esetleg valaki nem értené, mi az a (virtuális) véleménybuborék, itt egy tökéletes példa:

Idézet:
„Nem ismerem a munkásságát, de ő legalább letett valamit az asztalra, ahogy félvezetősben is kádé a B100-zal”

Idézet:
mondom ezt úgy, hogy nem hallottam

Nyilván egyiket se... korrekt.
(#) bta válasza mek-elek hozzászólására (») Szept 6, 2018
Miután kitöröltetted a személyeskedést, privátban is megbeszélhetnénk. Elvileg. Gyakorlatilag viszont mégsem, mert nagyon is ide tartozik, hogy a szövegemből konkrétan mit vélsz hitnek, és milyen alapon...
(#) mek-elek válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 6, 2018
"Nem tudom merre laksz, de ezt ha elkészül pl. szívesen meghallgatnám, hátha mégis megváltozik a véleményem a csövekről. Ha mégsem, akkor viszont az legalább egy életre."

Ez nálam pontot ér.
Megjegyzésem: soha ne mond, hogy sohasem, mert nem logikus egy műszakinál, szerintem.
(#) bta válasza Orbán József hozzászólására (») Szept 6, 2018
Igazán megtisztelő, hogy egy ekkora majszter a szájára vesz, noha az égvilágon semmit sem tud rólam. El lehet képzelni, milyen jelzők várnak (a háta mögött!) arra, aki nem csak a fényképek köré kerekített álobjektív mesékben sulykolt kinyilatkoztatásokkal mer vitába szállni, hanem mondjuk érdemi kritikát írna a kütyük hangjáról...
(#) CIROKL válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Szép nagyon bár nekem ez a festett panel mizéria nem jön be .
A sokak által semmibe vett csövel szépen lassan készül nálam is egy.kis gép .
A doboza már régen kész gyakorlatilag csak a hálózati trafó meg pár apróság hiányzik.
Megmutatom a panelt nem szép egyáltalán de legalább saját gyártmány .
A kimenöket is saját magam tekertem a vasak bilincs is meg.a keret is kell még .
Lehet nyugodtan fikázni.nem zavar .
(#) bta válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 6, 2018
Idézet:
„nekem ez a festett panel mizéria nem jön be”

Szerintem is fontosabb NYÁK-szempont lehet, amit a profifórumon írnak: a lézerrel kinyomtatott "transzferfóliát" sörösdobozzal köll hengelni.

Üdv: Azarendesziparosz Akimindigitalosz
(#) CHZ válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 6, 2018
Én is hozzáfogtam egy másik csöves PP-hez, még nagyon az elején tartok.
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 6, 2018
Köszönöm!
Olyan értelemben a harmadik, hogy mindig az előző alaktrészeit újrahasznosítva épül az újabb.
Amikor a mostani készült, akkor egyszerűen csak kicseréltem a panelt erre a meghajtásra.

Sajna a mostaninak már új dobozt is kell készítenem, mert nem fér el.

Érdemesnek tartom, hogy hozzád hasonlóan én is többfélét kipróbáljak, hogy fejleszteni tudjam magam, a véleményem tudjam mire alapozni.
(#) CHZ válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Igazad van, mások véleményére nem kell alapozni!
Kipróbálva tudod meg, hogy neked tetszik-e.
(#) sandor1632 válasza CIROKL hozzászólására (») Szept 6, 2018
Nagyon jól néz ki, jövőbeli kellemes hallgatózást hozzá!
Előre várom a képeket a bezodobolt állapotról, láttam már sok munkád, öröm nézni

Nem tudom milyen festett panelről van szó konkrétan.
A panel alján az maratásálló lakkfilc, amivel magát a rajzolatot vittem fel.
Rajta szoktam hagyni, mivel a korrozíó ellen védi a rézfóliát.

A panelből megtetszett ez a fehér színű (cem1 ha jól emlékszem), ezért ezzel készült, valamint azért, mert ez 70 mikronos és bakelit alapú.
(#) bta válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Idézet:
„Attól hogy valakinek valami nem tetszik, az még nem feltétlen rossz, csak nem az ő ízlésének megfelelő.”

Gyakorlatilag bemásoltad a jólismert hasbaakaszó marketing szöveget, melyet végképp nem szabadna jelszóvá tenni, mert nem előre mutat, hanem a káosz felé ... sajnos egyre többen jutnak el a High Fidelity egykoron tiszta, világos ideájától a szubjektum mindenek fölé emeléséig. De nincs itt semmi látnivaló, tökéletesen rímel a korszellem fene nagy "haladására".
(#) CIROKL válasza sandor1632 hozzászólására (») Szept 6, 2018
Ja ez alapból fehér akkor nem szóltam semmit.
(#) sandor1632 válasza CHZ hozzászólására (») Szept 6, 2018
A te terved is nagyon jól néz ki, pár részletet (pl a végcső körüli alkatrészek elhejezését) kölcsön vettem ehhez a projekthez a korábbi altalad tervezett panelről. A többi részét magam álmodtam meg olyanra, amilyen.
(#) sandor1632 válasza bta hozzászólására (») Szept 6, 2018
Van is mire alapoznod ezt a felszólalást?

Én olyan erősítőt álltam neki utánépíteni amit előtte meghallgattam, a panelt és a komplett elrendezést a saját szememnek tetszőre formáltam, nem csak egy az egyben lekoppintottam.
Azért építem meg, mert tetszett amit produkált, nem azért mert xy azt mondta hogy szerinte az jól szól.

Vagy manapság már az a módi, hogy ha egynek valami nem tetszik, akkor az senkinek ne tetszen?
Ha valaki tervez valamit és neked az a személy nem szimpatikus, akkor már csak rossz lehet minden amit csinál?
Meghallgattad egyáltalán egy pillanat erejéig is, vagy csak a levegőbe beszélsz??
Következő: »»   2042 / 2208
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem