Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Autórádió (fejegység) problémák, kérdések, válaszok
Lapozás: OK   164 / 207
(#) Atis2108 válasza IOsys hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Szia!
Nekem beázási nyomoknak tűnnek, szerintem egy ultrahangos tisztítás segíthet rajta.
(#) IOsys válasza Atis2108 hozzászólására (») Aug 29, 2018 /
 
Köszönöm. Ott az a rész egy fólia alatt van, pára lehetett. A megoldás az lett, hogy tűvel meg kellett böködni az LCD szalagfóliáját a nyákon.
(#) Joe_001 hozzászólása Szept 2, 2018 /
 
Üdv!
Tud valaki erről a csatlakozó bekötősről valamit mondani? Sony D-714G (Akoyaa). Kormánykerék bekötése volna érdekes egy 156-os Alfába.Ez egy sorban 5 pólusú stekker, színei:piros, árnyékolás, fehér, zöld, fekete. Vékony mint egy USB kábel.
A segítséget előre is köszönöm!
(Töltenék fel képet is, de valahogy az "IMG" fájlt nem engedi.)
(#) Szilvi1 hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
Sziasztok, Honda accord gyároi bose cd-be megy egy kis fekete csati. Ennek a bekoteset szeretném ha tudja valaki, szeretném átalakítani az erősítőből és a mélynyomobol a vezetékeket hagyományos iso és rca bemenettel rendelkező cd-rádióra. 2000 évi modell 2.0 benzines. /. generáció.
A hozzászólás módosítva: Szept 12, 2018
(#) mhatalyak hozzászólása Szept 12, 2018 /
 
(#) Atis2108 válasza Szilvi1 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Szia, nekem egy 2001-es Accordom van amiben az előző tulaj kicserélte a gyári rádiót mert tönkrement, egy univerzális Alpine-ra és annyit mondott, hogy sokat szívott vele a szerelője mire az erősítőt működésre bírta és a gyárit már nem is lenne egyszerű visszatenni. Még nem néztem meg, hogy hogyan oldotta meg. A gyárit elkértem tőle, hogy majd megjavítom, de így, hogy nem csak átdugom és működik neki sem fogok állni. A kormányról vezérelhetőség miatt akartam.
(#) Szilvi1 válasza Atis2108 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
szia itt vagy? Lefotozhatnád a bekotést
(#) Szilvi1 hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok, keresnem ennek a magnonak a pin connector bekotési rajzat sehol sem talalom a neten. egy 12 pin egy 20 pin bekotes is eleg volna. Szeretnem átkotni hagyományos cuccra a bose cd-t.
(#) zolika60 válasza Szilvi1 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Érdekes, nekem elsőre sikerült. Bővebben: Link
(#) vkp hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
Sziasztok!

Következő a problémám: Android fejegység can bus adapterrel. Minden can busos funkció működik (ajtónyitás, üzemanyagszint, fordulatszám, tolatókamera, stb), egészen addig amíg nincs ráadva a gyújtás. Gyújtás ráadása után kb. 5-10 másodperccel ezek a funkciók megállnak, nem váltanak státuszt. Ez a fejegység:
Bővebben: Link

A csatolt képen látható can bus dekóder van rajta. Az autó egy 2007-es VW Caddy.
Ha valakinek van bármi ötlete, hogy mit kezdhetnék vele, köszönettel fogadom.

canbus.jpg
    
(#) Honda130 hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Toyota Avensisem és a jobb első hangszórót nem szólaltatja meg a gyári CD-s magnós rádiója. Elképzelhető szerintetek, hogy a végfoka ment tönkre?
Köszönöm!
(#) V8engines válasza Honda130 hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
Szia!
Vagy akár még vezeték szakadás is lehet. Ajtóátvezetőknél betegség ez a dolog.
Nem feltétlen Avensis-nél, vagy a tiédnél.
Próbálgatós procedúra lesz. Csak úgy fog kiderülni.
1. Kapcsold be a rádiót és kézzel mozgasd meg első körben az ajtónál a köteget a gumiban.
2. Ha hirtelen van próbára másik fejegység, dugd rá. (Gondolom erre kicsi a valószínűség.) Vagy kösd át próbára másik csatornára a hangszórót.


S így tovább.
Sok sikert!
(#) Inhouse válasza Honda130 hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Én is a vezeték szakadásra gondolok, esetleg a hangszóró saruja is lecsúszhatott, vagy a hozzávezetése szakadozik. Kihúzod a fejegységből a csatlakozót és méred a hangszórókat. 4ohm körüli értékeket kell mérned, ha nincs meg mindnél, akkor az szakadás.
(#) Honda130 hozzászólása Szept 25, 2018 /
 
Köszönöm mindenkinek a segítő válaszát! Megtaláltam a hiba okát. Szerebcsére sem szakadás, sem pedig végfok probléma nem volt. Kivettem a rádiót és beazonosítottam a kimeneteket. Lehúztam a rádióról és rá kellett jöjjek, valahol megszakad a kör. Komolyabban megnézve, érdekes dologra lettem figyelmes. A hangszóró vezetékei meg vannak szakítva és közbe van iktatva 4db másik szál. Nem értettem mi ez? Aztán visszakövetve nagy felfedezés volt. A kesztyűtartó mögé vezettek a nyomok. Ott volt egy csatlakozó, amibe vezetett a többi vezeték is. Táp, negatív szál, és a 4db hangszóróval kapcsolatos szál. Mikor vásároltam a kocsimat, volt benne egy rettenetes kihangosító készülék. Én azt még akkor kiszereltem a kocsiból, mielőtt rendszám került volna rá. Gyakorlatilag nem ismertem előtte a kocsit és nem tünt fel a dolog. Méghozzá az, hogy a kiszerelés után hallgatott el a hangszóró. A kihangosító miatt megszakították a jobb első hangszóró plusz-mínusz szálát és felhasználták. Ha működésbe lépett a kihangosító, akkor a jobb első hangszóróba beszélt bele.
(#) Attis 79 hozzászólása Szept 30, 2018 /
 
Szép napot mindenkinek .Egy kérdés a fórum tagoknak ,Van egy 2din.Renault trafic 3 magnó.A hiba jelenség az hogy ki/be kapcsol.Az óra jól müködik rajta de más nem .10 másodpercenként ki kapcsol,magátol vissza is kapcsol.Kiszereltem hogy nem e a kábelezés van megsérülve de az asztalon is ugyan ez a gond.Valaki tud esetleg segiteni ?

3.jpg
    
(#) Inhouse válasza Attis 79 hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Úgy szerelted ki, hogy levágtad a kábeleket?
(#) Gafly válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Különben mire forrasztaná a drótokat?
(#) Inhouse válasza Gafly hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Én úgy értelmeztem, hogy javítani szeretné, hogy újra használható legyen a járműben...de így levagdosva, még az antenna koax is... Akkor ez csak nekem fura? Mintha most lopták volna ki egy autóból...
(#) attika válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Most tök őszintén ki az aki ilyet lop?
A bontóban is így szerelik ki, hogy megmaradjon a csatlakozó és ne kelljen forrasztgatni a lábakra.
(#) pucuka válasza attika hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Van olyan is, hidd el, azt meg nem írtad, hogy bontóban vetted.
(#) attika válasza pucuka hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Én sehol nem vettem, én csak válaszoltam.
A kerdest nem en tettem fel.
(#) nitroderm hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
Üdvözlök mindenkit!
Nemrég került hozzánk egy Chevrolet Captiva gyári audióval. Eddigi gazdái nemigen foglalkoztak vele. A rádió szól, de a négyből egyik hangszórón sincs mély hang (mintha egy sokol rádió szólna benne). Merre kedjek keresgélni, mi lehet a baja?
Előre is köszönöm a segítséget!
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Nézd meg, hogy kétutas-e! Ha igen, akkor a mélyközéphez futó szál szakadozik, a magasa szól..már ha jól értem, amit írsz. Ha arra az oldalra rámérsz ellenállásmérésben (rádió kikapcsolva), akkor nem lesz mérhető a kb. 4ohm, ellenben a többivel.
(#) nitroderm válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Még nem bontottam meg de külső szemrevételezésre van rajta egy gyanus aux kimenet ami roncsolódott. Próbálok képet feltenni róla. Lehet hogy ez a hunyó?
Magamról annyit hogy kicsit konyítok csak az elektronikához de azért az ellenállásmérést meg tudom csinálni.
(#) Asciitable hozzászólása Okt 4, 2018 /
 
Sziasztok!
Olyan gondom lenne, hogy van egy BMW e46 om, de a rádió kijelzőjét nappal nem lehet látni. Este is csak indítás után kb 15 percig, közben fokozatosan halványodik ki. Már 3 rádiót próbáltam ki, sajnos mindnel ezt csinálja. Mi lehet a baj?
(#) Inhouse válasza nitroderm hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Szerintem nem ez a baj, ez nehezen okozhatna a négyből csak egyen gondot.
(#) Attis 79 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Helló a neten találtam ezt a képet .Nem az én magnom ez.Viszont ilyen az enyém is .Azért tettem ezt a képet .
(#) Attis 79 válasza Gafly hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Nem ez a lényeg hogy mire foraszrom .Úgy vásároltam hogy a kábelek steker nincs is meg .Ezt a képet azért mentettem le ,mert a kiindulás meg van rajta .
(#) Attis 79 válasza attika hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Nálad a pont .Mindenki azt hiszi egyböl hogy valahonnan lopott .De az aki erre gondol én ***. Én segitséget kértem nem kritikát.

Mod: Az írásod kifogásolhatóságán túl még trágár módon is nyilvánulsz meg. Kérünk, hogy a jövőben jobban figyelj az írásod minőségére, és kerüld a trágárságot.
A hozzászólás módosítva: Okt 7, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Attis 79 válasza Inhouse hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Nem lopott .Vásároltam .de itt látom nem a probléma megoldás a lényeg .Inkább csak a kritika .De ilyen emberektöl nehéz .Ez van .
Következő: »»   164 / 207
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem