Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED-es kivezérlésjelzők
 
Témaindító: KeserűCukor, idő: Márc 27, 2006
Témakörök:
Lapozás: OK   139 / 150
(#) Helios válasza kokozo hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Jelenleg igen változatos, mobiltelefon, laptop, asztali PC.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
A 7-es lábra menő kondit úgy ültesd be, hogy test menjen a negatívra. Nekem úgy tűnik a terv és a kivitelezés is fordított polaritású.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Ez alapján készítettem. ADATLAP javítva
A hozzászólás módosítva: Aug 25, 2018
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Rossz a link. Akkor látod azért mi a hiba?
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Javítottam az adatlapot egy képre, nézd meg légyszíves.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Ismerem az adatlapot. A kérdés, látod-e a C1 beültetési hibáját. Az elkó nem szeret fordított polaritással töltődni.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Igen látom. Javítom is. És mindjárt jelentkezem.
(#) (Felhasználó 122012) válasza Helios hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Elég ramatyul forrasztott vezetékek a bemeneten!!!
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Ettől nem várok lényeges javulást, csak a kijelzés lesz így pontosabb.
A jelvezeték túlsó végén nem szakad le a testvezető? Úgy látom elég vaskos árnyékolás van egybe sodorva. Lágyabb vezetékből szokás pár cm előkét beiktatni a csatlakozási pontig.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Nem szakadt a test vezető, elleöriztem. Kicseréltem a 2 kondit vadi ujra, megjavult az eszköz.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 25, 2018 /
 
Ezek szerint addig bírták a kondik míg ujjal piszkáltad
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Hello!

Beültettem a panelt a végfokhoz. Szuperál is csak nem elég érzékeny. Nincs véletlen egy egyszerű erősítő fokozat amit a jel elé tehetnék?

Vagy esetleg a hangsugárzó kimenetre nem lehetne kötni?
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Az adatlap szerint a 0 dB kijelzéshez kevesebb mint 100 mV-ra van szükség, csodálkozom, hogy nem találod elég érzékenynek. Hány LED villan fel teljes hangerőnél?
A végerősítő után kötve nem fogja mutatni a túlvezérlést, bár a +6 dB elég értelmetlen ebben az alkalmazásban.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
A következő a helyzet: A jelútba be van iktatva egy hangerő szabályzó potméter, ami 50k. Ez után van kötve a kivezérlésjelző panel, illetve 2db TDA7294-es hidalt panel. Teljes hangerőnél minden LED felvillan szépen, de azt már a védelem nem kultiválja ezért leold, továbbá a hangsugárzók sem szeretik. Ezért szeretném még érzékenyebbé tenni, hogy a megfelelő hangerőnél már jelezzen.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Az 50 k-s potinak lehet nem szerencsés a 10 k-s terhelés. Tegyél be egy nagyobb bementi impedanciájú erősítő fokozatot, mondjuk TL072-ből Bővebben: Link.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Ne5532-esem van itthon. Arra gondoltam hogy egy 10x erösitésre beállított kapcsolást illesztek a jel elé. CSak ott a probléma, hogy csak 12V áll rendelkezésre, nem +-12V

A linkelt oldalon konkrétan melyik kapcsolásra gondoltál?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
A 2-es ábra a legalkalmasabb kapcsolás. Az RA, RB, C2 lehet közös a két csatornánál. Ez a topológia csak pozitív tápot igényel, erre szolgál az RA / RB osztó.
Természetesen NE5532-vel is működik.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Az érték nélküli kondenzátoroknak milyen értéket javasolsz? Továbbá mennyi eltérést engd a kapcsolás a megadott értékekhez képest?
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Széles határok között választhatsz értéket, RIN és R2 maradjon 100k közelében, hogy ne terheld a végerősítő bemenő jelét.
A kondenzátorokhoz van képlet az ábra bal oldalán. A BW töréponti frekvenciához egységesen 20 Hz-et javaslok.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Ilyen fokozat kell a kivezérlésjelzö érzékenységének növeléséhez? :O Ez durva.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Elvileg nem is kéne előerősítő, a TDA7294 híd jelerősítése a szokásos alkatrészekkel 36 dB.
A kivezérlésjelző 0 dB-hez tartozó jellemző feszültsége 85 mV, tehát 4 W kimenő teljesítménynél már három LED világít, 8 W-nál pedig az összes, ha a 10 k-s trimmert maximumra állítod.
Ami az előerősítőt illeti megépítheted két-két tranzisztorral is, de az szerintem több alkatrészt igényel.
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Készítek NYÁK-ot a kapcsoláshoz, és utána jöhet a számolás.
(#) reloop válasza Helios hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Eltűntek a képek. Nézegettem volna, mi lehet még hibás, mert akár hogy számolom semmi szükség előerősítőre.
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) Helios válasza reloop hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Leegyszerűsítve azt szeretném, ha 3/4-ed hangerőn minden LED világítana. A képekért bocsi, a képfeltöltő leszedte.
(#) Lightblue hozzászólása Szept 13, 2018 /
 
Sziasztok. Megépítettem egy régi Rádiótechnikás kivezérlésjelzőt, és van vele egy kis gond: gerjedékeny. Bekapcsoláskor az összes led világít, és kb öt másodperc alatt fut csak le a fénycsík. Ha a bemenetet letestelem, ismét minden LED világít pár másodpercig. TL072-t használok, de próbaképpen tettem bele NE5532-t, amivel jobb a helyzet, de nem hibátlan. Szkóppal néztem a műveleti erősítő 7-es lábát, és 60-100kHz-es zaj van rajta. Hogyan lehetne ezt megszüntetni? A táp ágban van 100nF-os kerámia kondi, közvetlenül a műveleti erősítőnél.
Köszönöm.
(#) Zsiroskenyer válasza Lightblue hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Szerintem tápszűrő kondinak(C3) kevés az a 10uF. Első körben ezt cseréld le legalább 100µF-ra.
Milyen tápról hajtod? Rossz minőségű kapcsoló üzemű táp okozhat ilyen 60-100kHz-es zavarokat.
Az élesztés/javítás idejére próbáld meg elemről vagy akkuról táplálni a kapcsolást!
Esetleg még R2-vel párhuzamosan köthetnél egy elkót, mondjuk 10µF-osat.
(#) Lightblue válasza Zsiroskenyer hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
A táp egy sima transzformátor, diodahíd, 10000uF, 7812, 100nF, 100uF. Az R2-n lévő féltápfesz teljesen sima, semmi zaj nincs rajta, de próbaképpen rakok rá kondit, megnézem vele.
(#) Zsiroskenyer válasza Lightblue hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Hát 10000µF-al biztos sima a táp.
Esetleg ha tudnál küldeni képet az áramkörről, többet tudnék mondani.
A hozzászólás módosítva: Szept 13, 2018
(#) proli007 válasza Lightblue hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Hello! A bemeneten a 10µF-os kondi, teljesen felesleges. Egy 220nF is simán megteszi. És ekkor, az erősítő munkapontra állásához nem kellene másodperceket várni. Ahogy Zsiroskenyér is javasolta, tedd a 10µF-so kondidat párhuzamosan az R2-vel, mert a kapcsolás tápoldali rángatása bekerülhet az erősítő bemenetére. Ha tényleg gerjedne, tegyél a 220koh-al párhuzamosan egy 47pF-os kondit. Ha zavar, hogy a bement rövidre zárásakor felugrik a kijelzés, tegyél egy 100kohm-os ellenállást a bement és a GND közé. Ez majd feltölti a bemeneti kondit bekapcsoláskor, és nem lesz ugrás rövidzárkor.
(#) Lightblue válasza proli007 hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Köszönöm, ezeket este kipróbálom.
Következő: »»   139 / 150
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem