Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » PIC programozás
 
Témaindító: G-Lex, idő: Okt 24, 2005
Lapozás: OK   61 / 66
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Előbb derüljön ki, hogy miféle vezérlő van rajta és miféle eeprom. Az eepromot nagy eséllyel ki tudom olvasni, viszont kérdéses a tartalma, lehet, hogy csak nyelvi fájlok vannak benne - ez kiolvasás után derül ki. A mikrovezérlőt pedig meg kell nézni, hogy a pickit2, ami nekem van támogatja-e, ha igen, akkor egy próbát megér.
Ha a nevemre kattintasz, láthatod, hogy Dunakeszin lakom, viszont Óbudán dolgozom, a kettő között ingázok.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 13, 2018 /
 
Jó.Amint lesz időm kibontom és átküldöm a számokat.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 1 /
 
Szia.A nyomógombok közötti IC-n ez van írva:

82C25iY
8103
nD750
és oldalban meg:NXP

A nagy IC-n meg ez van írva:

Microchip
18F46K80
..... ezt nem látom
1720Y8V

Sajnos annyira láthatatlan az írás, hogy nagyítóval is alig tudtam kiböngészni.
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
A 82C25 egy CAN illesztő IC, nem eeprom - nem is kell vele semmit kezdeni.
Elivleg a PICKit2 egy módosított devicefile-lal tudja írni/olvasni a pic18f46k80 típust is, egy próbát megér a dolog.
Ha viszont levédték (csak két kattintás bekapcsolni a védelmeket), akkor ennyi meg egy bambi.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Értem.A levédés mit jelent?Adnak neki egy jelszót?
(#) kissi válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Szia!

Nem, hanem bekapcsolnak egy bitet és utána kiolvasásnál mindig 00-t olvasol !
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Én ezt nem tudom ugye itthonról megpróbálni leolvastatni?
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Mit értesz az "itthonról leolvastatni" alatt?
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Hát,hogy én leolvastatnám, ha valaki elmagyarázná, hogy kell.
Egy ilyen eszköz jó hozzá?

Bővebben: Link
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Egy ilyen jó hozzá de a már említett védelem miatt 0,1% esély van arra, hogy értékelhető lesz az eredmény.
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Egy próbát megérne,csak nem tudom hogyan kell ezt csinálni.
De nem is várom hogy itt most valaki leírja, elég lenne egy két link is ahonnan meg lehetne tanulni.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2018
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Gyakorlatilag annyi, hogy amit belinkeltél, azzal összekötöd, majd elindítod a hozzá kapott programot, kiválasztod a pic típusát, majd rányomsz a kiolvasás gombra. Ha véletlenül nincs levédve, akkor visszajön a program hexában, amit utána át lehet bogarászni.
Ez az átbogarászás ami annyira nem egyszerű - a hexát assembly nyelvre visszakódolod (C-re az optimalizálások miatt nem biztos, hogy sikerül), majd megpróbálod megérteni és megtalálni benne azt a limitet, ami miatt az egész elindult.
És megint itt jön egy nagy HA, ha szerencséd van, akkor egy nyilvánvaló helyen van benne a limit eldugva és csak egy változó értékét kell átírnod, hogy jó legyen ismét.

Viszont mindennek feltétele, hogy ki tudd olvasni a kódot belőle, amire azért 50% esélyed van (vagy sikerül, vagy sem alapon), de ha cask egy kicsit is értelmes volt a fejlesztő, akkor nem felejtette ki belőle azt a két kattintást, hogy le legyen védve ez ellen...

Viszont, mint kérdezted, ha összefutunk, akkor ezt a legelső lépést én megteszem neked, azaz megpróbálhatom neked kiolvasni.

Na meg persze most már inkább egy PICKit3 fele küldenélek el, mert a 2-es támogatása már lejárt egy ideje...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2018
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Köszi szépen.Szerintem is le van védve,annyira nem buták hogy ne tegyék ezt meg,-ha megtehetik-amint említetted.Mert akkor nem lenne nekik üzlet.És elég jó üzlet,mert 230 euróért árulják.És az a szívás, hogy miután megvettem rátaláltam a neten egy másik olyan eszközre amellyel szintén meg lehet tenni ugyanezt, sőt, korlátlan bicajjal, az ára meg mindenestől kb 70 euró.Ez van, ha az ember elsieti...
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2018
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
De ha mégis megpróbálnám ,hogyan kell összekötni a kettőt?
Mostanában nem megyek Magyarországra.
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Ott van rajta az ICSP csatlakozó, ránézésre szabvány lábkiosztással. A programozón pedig szintén ott a csatlakozó. Megfelelő lábakat kösd csak össze (GND-GND, VPP-VPP, …)
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Ne haragudj, hogy ennyit értetlenkedek, de a programozón csak olyan dugaszok vannak, ami talál a bionX rendszerhez.Te melyik csatlakozót mondod?

https://www.ebiketuningshop.com/shop/bionx-tuning/jum-ped-bionx-2-e...s.html


https://drive.google.com/file/d/1-DWi95vVZ33MQ_DAwjCCpoFDKhXYMlNF/view

https://drive.google.com/file/d/1ugy9tbFlkGL5L5JvbXRytEO1da661Fto/view
(#) Olits válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Tehát ilyen dugaszok vannak a műszeremen
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2018

d.jpg

g.jpg
   
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
A panelon a kijelző felett van 6db forrszem, ahova a tüskesort be tudod forrasztani. Na az kell neked.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
És ott a panelon balról az első forrszemhez melyik színű kábelt kell forrasztani ?Az alábbi képen láthatók a kábelek.Az első a kék, a barna a legutolsó.
A hozzászólás módosítva: Szept 15, 2018

w.jpg
    
(#) bbb válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Azt tudod ugye, hogy a kábelt úgy fordítod, ahogy akarod? A nyíllal jelölt láb legyen összekötve a négyzetes forrszemmel.
(#) Olits válasza bbb hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Jaj,értem.Szóval van egy láb ami nyíllal van jelölve és az jön a négyzetes forrszembe, a többi meg sorban után.Köszi szépen.Megrendelem az aliexpressről. Egy próbát megér.
(#) lóri válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Persze, egy próbát megér, de úgyis le van védve a uc, legalább lesz egy programozód....
(#) Olits válasza lóri hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Vajon egy ilyen műszerrel be lehetne lépni az elektromos bicikli motor vezérlőjének a IC programjába is?Ebben az esetben hová kellene csatlakoztatni?Nekem van pl egy motorvezérlőm, ami gázkar nélkül is mindig forgatja a motort, mert állandó jelleggel 2.5 V van az IC -be menő zöld (jel ) kábelen
Ilyenre gondolok.
(#) Hp41C válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Ha látszódna a kontroller tokján a felirat...
(#) Olits válasza Hp41C hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Jah.Szóval az a lényeg.Most nem tudom leolvasni, de akkor adnál egy listát azokról az IC-kről amelyekkel kompatibilis ez a műszer?
(#) Bakman válasza Olits hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Itt (már ha a PICKit2-ről van szó): Bővebben: Link. Ez az alapeset, ezt még lehet bővíteni azzal is, ami neked van. PIC18FxxK80
(#) Olits válasza Bakman hozzászólására (») Szept 15, 2018 /
 
Köszi szépen.
(#) lóri válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Az a műszer miféle? Még nem láttam ilyet. Kicsit ötletszerűnek tűnik a kérdésed. Nix ugri-bugri. A pic-hez legjobb a pickit3, de a kiolvasást esélytelennek látom. Kevés a tudásod hozzá, de még bbb 13:24-es válasza is erre int téged. Assembly, C ismereted milyen? Miben programozol? Ez így net-en keresztül elég macerás lesz...
(#) Olits válasza lóri hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Erre gondoltam.Hát programozásban nulla vagyok.De gondoltam ,hogy egy kisérletet megér, hogy haddlám ,hogy milyen kódok vagy egyáltalán mi jön elő beolvasáskor,és hátha meg tudom fejteni valahogy.Szeretek ismeretlen dolgokkal foglalkozni.

g.jpg
    
(#) lóri válasza Olits hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Ez jó lenne. De a sok próbálkozás sok pénzbe kerül. Ha nem sikerül, lesz egy programozód, legfeljebb kedvet kapsz a programozáshoz.
Következő: »»   61 / 66
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem