Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » A műhely (bemutató topik, ahol az alkotások készülnek)
Ez a műhelyünkről készült képek, leírások, mi miért oda került, hogy lehetne még jobb hozzászólások témája.
Lapozás: OK   291 / 308
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 4
 
Már vannak szortimentereim is!
180db fiók csak elég lesz.
(A műszerek még csak be vannak hányva, külön kis polcocskájuk lesz majd.)
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) Bakman válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Jónak, bár egy kicsit szűknek tűnik.
(#) rascal válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Szép lesz! Azt a két fiókot azért ki lehet húzni valahogy? Ebből a perspektívából a szotrimenter mintha útjukat állná.
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 1
 
Ja és vettem egy pici NAS-t amit felszereltem a plafon alá a sarokba. A projektjeim forrásállományai mostantól ide mentődnek titkosítva. Mellette a falon felszereltem egy kisebb radiális ventilátort oda ahol eddig a légszelep volt. A hátulsó fal tetején a gipszkarton mögött megbúvó szellőzőcsőből kiflexeltem egy darabot, betoldottam egy T-idomot és felszereltem egy egész komoly radiális csőventilátort. Hatalmas a légszállítása (450m3/óra!), a nyomása (40 méterig elnyomja a levegőt!) és a hangja. Ez le van vezetve egészen ahhoz a részhez ahol forrasztani fogok, hogy a forrasztási gőzöket elszívja.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) Attila86 válasza rascal hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Persze hogy ki lehet húzni, így néz ki ha teljesen kint van a fiók:
(#) Attila86 válasza Bakman hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
1,7x1,37m az egész helyiség szóval valóban picike. De elektronikai labornak tökéletes. Ennél nagyobb helyre eddig sem volt szükségem akkor sem amikor volt rá lehetőségem.
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Majd lesz! Mindenesetre diétázhatsz, hogy mindig elférj.
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Brutális az a ventilátor!
Amúgy szuper kis műhely, kívánom hogy használd egészséggel sokáig, és alkoss benne olyan szép dolgokat, mint eddig!
(#) alex0 válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Attila mindenben precíz, nála minden pontosan a helyén van. Még a fiók is bőven elfér.
Én is gratulálok a szuper kis műhelyedhez! Nagyon ki van találva a berendezése is.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
A hely kicsi és szűkös, de az adottságok korlátait nem lehet túllépni.
Nekem a lelkem és a gondolataim is teret kívánnak. E nélkül nem jutnak eszembe a jó megoldások. Az én műhelyem ehhez képest csarnoknak számít -és kettő is van-, mégis sokszor kiülök az udvarra a gondolkodó hintaágyba a meggyfa alá rajzolgatni.
(#) Frankye válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Idézet:
„... sokszor kiülök az udvarra a gondolkodó hintaágyba a meggyfa alá rajzolgatni...”

Az a legjobb hely gondolkodni! Én a gesztenyefa tövében szoktam.
(#) Attila86 hozzászólása Szept 21, 2018 / 2
 
Elkezdtem felcímkézni a kis fiókokat és az ajtó fölé felszereltem két darab egy méteres rudat filament-tartónak.
(#) Alkotó válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Jól alakul.
Úgy látom légi segítség is van.
(#) Bakman válasza Alkotó hozzászólására (») Szept 22, 2018 /
 
Nem biztos, hogy segítség: Bővebben: Link.
(#) Attila86 hozzászólása Szept 28, 2018 / 4
 
A 3D nyomtatóm saját tervezésű és még tervezés/építés alatt van, ezért sokszor kell rajta szerelgetni valamit. Mivel a sarokba raktam így elég nehéz hozzáférni a hátuljához de még az oldalaihoz is. Főleg baj ez azért, mert az X és Y motorok illetve az extruder(ek) és a filament is hátul van. Ezért kitaláltam egy szerkezetet amivel ha szükséges, akkor ki lehet húzni a gépet úgy ahogy van:
(#) Frankye válasza Attila86 hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Ügyes! Elbírja gond nélkül a szerkezet súlyát?
(#) Attila86 válasza Frankye hozzászólására (») Szept 29, 2018 /
 
Persze, 40kg-ot bír el. Mondjuk a nyomtató nem tudom hogy milyen nehéz de annyi közel sincs.
(#) rascal válasza Frankye hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Úgy látom ilyesmi sínre van szerelve, bővebben: Link, nekem is van hasonló az egyik szekrényem fiókjához pont azért, hogy teljesen ki lehessen húzni. Teleszkópos, a középső elem mind a fiókhoz, mind a szekrényhez kapcsolódó sínnel elég nagy átfedésben van ahhoz, hogy rendesen megtartsa a megpakolt fiók súlyát teljesen kihúzott állapotban is.
(#) Attila86 válasza rascal hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Igen, ugyan ilyen van rajta.
(#) Frankye válasza rascal hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Nem olcsó, de jó kis jószág.
(#) Attila86 hozzászólása Okt 23, 2018 / 12
 
Na tulajdonképpen készen van a kis műhelyem!
- A Synology NAS-t kicseréltem egy épített mini PC-re mert az a NAS rettentően lassú volt.
- A szortimenterek mögötti falra felragasztottam egy színes HDF lapot hogy a gurulós szék háttámlája ne verje le a vakolatot.
- Az asztallap L-alakú részének mindkét felére szereltem egy-egy kihúzható bútorlapot. (Az asztallap alá.)
- A 3D nyomtatóm kihúzó-mechanikája közé még egy kihúzható lapot szereltem, melyben egy 43cm átmérőjű bútorlap van amely forog. Egyenlőre csak kézzel de majd teszek rá léptetőmotort. Hogy mi ennek az értelme? Makrófotózáshoz és a későbbiekben 3D scanneléshez szeretném majd használni. Érdekességképp; ez a téglalap alakú bútorlap melyben benne van a kör alakú kivágás, illetve a kivágott körbe illeszkedő kör alakú bútorlap 20.000Ft-ba került! Ha tudtam volna előre...
- Felülre megépítettem és felszereltem az L-alakú öt ajtós szekrényt (igazából ez két külön szekrény). Ennek érdekessége (számomra legalábbis) hogy ezen az egyik ajtót pillérpántok tartják. Ilyet most használtam először.
- Az alsó L-alakú szekrények aljára LED-szalagokat szereltem. Az alu profilok végében van egy-egy érintésérzékeny rész amelyet megérintve fel-le kapcsol a LED-szalag, ha hosszan érintem akkor pedig a fényerőt lehet állítani. Így nincs hozzájuk rendes kapcsoló.
- Hogy több helyem legyen az asztalon, a forrasztóállomásnak és a hőlégfúvónak csináltam egy kis polcot. Majd a laptop mellett látható kis bluetooth hangszórónak is lesz egy hasonló polca. Ezt is most vettem egyébként, nagyon komoly hangja van...
- A plafonra is szereltem két egyméteres LED-szalagot melyet a fényképeken láthatóan, csodálatosan ízléses vezetékezéssel kötöttem össze.
- Az ajtóra szereltem egy elektromos zárat. Egyenlőre még nincs bekötve (sima kulccsal is működik), de majd ha lesz időm megcsinálom hogy ujjlenyomat-olvasóval legyen csak nyitható az ajtó. Mert miért ne!

A kis műhelynek a költségeit végig precízen vezettem mert kíváncsi voltam hogy mennyi lesz a vége. 450.000Ft
A hozzászólás módosítva: Okt 23, 2018
(#) Attila86 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 23, 2018 / 6
 
És a kihúzható forgó izé:
(#) granpa válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Gratulálok! Nagyon jó lett! Minden tekintetben jól "belehúztál". Bár, én kissé világosabb színt választottam volna; így nagyobbak a kontrasztok, több világításra van szükség, ami nem (mindig) előnyös. Lehet, hogy csak innen látszik úgy, de nem tükrösek/csillogók a felületek nagyon.
(#) Attila86 válasza granpa hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Ez a bútorlap-szín a kedvencem. Minden eddigi bútorom amit készítettem, ilyen színű ezért lett itt is minden ilyen. Szerintem egyébként nem sötét. A felülete a valóságban is annyira tükröződik mint a fotókon.
(#) nagym6 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Idézet:
„Ez a bútorlap-szín a kedvencem.”
Nehezebb rajta megtalálni apróbb bigyókat. Nekem ezért hófehér. Illetve a szemem már nem a régi, nálam már ez jobban számít.
(#) nedudgi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Én "oldalvilágítást" használok, egy opál búra mögötti ledcsíkkal még a 0,25W ellenállásokat is megtalálom.
(#) alex0 válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szia!
Csak egy javaslat:
A sortimenterek védelme érdekében hasznos lenne valamilyen megoldás a fiókocskák fülének letörése ellen. Elég szűk a hely, és elég egy figyelmetlen felállás, és már meg is van a baj. Akár a tároló alá a használt bútorlapból egy 10 cm-es csíkot távtartzóval a falra szelve olyan távolságra, hogy a fülekkel egy szintben legyen. Vagy egy kicsi polc is megtenné, ami olyan széles mint a tároló teljes mélysége, füllel együtt.
(#) SALáta válasza Attila86 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Szuper! Példás még a rend, remélem lesz így se mert az azt jelenti nagyon dolgozol. Egy pici hiba-nekem hiba- felírtad a költségeket . Amikor én csináltam sufnit nem tettem, csak a végén. Majdnem sírtam. Hihetetlen hogy mennyi ment el kötőelemre meg hegesztőpálcára, mint amennyi a betonra!
(#) Attila86 válasza alex0 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Ez tök jó ötlet! Van is a maradék bútorlapok közt három ami pont akkora mint a szortimenterek mélysége.
(#) BarnaPili hozzászólása Nov 18, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettem egy fekete íróasztalt magamnak,hogy legyen min forrasztgatnom.Az asztal a szobában van,ezért fontos,hogy esztétikus maradjon.Meg kellene valamivel védeni a munkafelületet.
Először az ESD terítőre gondoltam,de az ára elriasztott.Ugyanígy a PVC se olcsó(4-5mm vastag).
Mit tudnátok ajánlani ami alkalmas lenne erre a célra?
Ti mivel véditek az asztalt?
István
Következő: »»   291 / 308
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem