Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Mosogatógép hiba
 
Témaindító: Redsaw, idő: Dec 13, 2008
Témakörök:
Lapozás: OK   203 / 259
(#) botesz válasza Balaton hozzászólására (») Aug 23, 2018 /
 
Ha van a motoron tacho cseréld.
(#) 741 válasza philips100 hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Értem!
Köszönöm!
(#) Balaton válasza Balaton hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Megoldottam! A fűtés relé volt a ludas. Valamiért a szárításhoz szükséges hőmérséklet nem volt a kedvence. Relé csere után jól működik a gép.
(#) Balaton válasza botesz hozzászólására (») Aug 24, 2018 /
 
Köszönöm, de a relé (fűtés) csere megoldotta.
(#) didyman válasza didyman hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Nem szeretnék türelmetlennek tűnni, de egy kapcsolási rajz is nagy segítség lenne akár a közeli típusokról is.
(#) Dino71 válasza didyman hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
(#) didyman válasza Dino71 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Gondolhattam volna én is erre. Köszönöm!
(#) szombathely hozzászólása Szept 3, 2018 /
 
Sziasztok! Zanussi ZD101 mosogatógép elárasztásvédelmi hibát jelez, ezért a vízet kiszívattyúzza, utána sajnos megáll! Elkezdtem szétszedni, a sótartály feletti lapos tartály tele van vízzel, ez normális jelenség? Kép mellékelve! Köszönöm a segítségeteket!
(#) dombi76 hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok.
Van egy whirlpool adp 6993 eco mosogatógépünk.
Ami E3,F3 hibát dob és nem lehet kitörölni.
Ahogy a neten néztem ez túlhőmérséklet hiba. Ez lehet, mert a sütő van mellette a konyhában és ment mindkettő amikor előjött a hiba először. 7éves a gép és mindig ott volt a sütő mellett.
Azóta kétszer futtattam egy teszt módot ami az optikai érzékelő hibát megszüntette már közel 1 éve. Azért futtattam mert ez kitörli a hibát és utána megy a gép megint egy darabig. Kb. 2-3 mosást csinál aztán megint megáll ezzel a hibával. Van más megoldás a hibakód törlésére?
Ha ez tényleg NTC hiba akkor azt hol tudom beszerezni?
Elöre is köszi.
Üdv.
(#) boszivi hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Segítséget illetve tanácsot szeretnék kérni...
Van egy Bosch Silence (SMS40M25EU) típusú mosogatógépünk ami meghibásodott.
A hibakód E09 amit néha kiírt, de aztán már a kismegszakítót is elkezdte lecsapni.
A neten való keresgélés alatt több lehetséges hibát is írtak erre a hibakódra és már nem nagyon tudom, minek higgyek.
Utaltak panel hibára is és szivattyúra is.
Az utolsó teszt inkább szivattyúra utalna mivel a gép indítása után (vélhetően, amikor vizet szívna) pár perccel ismét írta az E09-et.
Még nem álltam neki szétbontani, de amennyire megnéztem a készülék belsejét a hátulján nyitható műanyag kis "ajtó"-n keresztül a géptestben nem találtam vizet.

Előre is köszönöm a segítséget.
(#) botesz válasza boszivi hozzászólására (») Szept 7, 2018 /
 
Fűtőtest hiba ami szivattyúval együtt cserélhető.
(#) boszivi válasza botesz hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Köszönöm a választ.
Esetleg egy szerelőben vagy alkatrész beszerzési helyében tudnál még segíteni?
(#) botesz válasza boszivi hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Neten találsz.Heilmannál a legolcsóbb.
(#) fege hozzászólása Szept 9, 2018 /
 
Sziasztok....

Teka 602 DW 602 s tipusú készülékhez kellene, egy robbantott ábra.
A gép egyik pillanatról a másikra befejezte a melegvíz előállítást.
Emiatt lenne segítségemre egy ilyen ábra, valamint ha van valakine valami jó ötlete kérem ne fogja vissza magát .

Előre is köszönöm
(#) dombi76 válasza dombi76 hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Na úgy látom, hogy az optikai szint érzékelőben van a hőmérséklet érzékelő is.
Rendelek egyet, mert a szint érzékelő már úgyis szórakozott.
Vkinek vmi ötlet?
Üdv.
(#) T-Adee hozzászólása Szept 10, 2018 /
 
Üdv urak!
Az alany egy Ariston lsw 66 (nem mai gyerek) gép.
A gondja,hogy nem melegíti a vizet(minden programot végigpróbáltam)
A fűtőszálat szakadásra csipogóval megnéztem,majd direktbe kötöttem,jó.
A kixonra gyanakszom,multival hogyan lehet kimérni,hogy jó e? Vezetékeket,sarukat végigbogarásztam
ott nem láttam semmit,esetleg mi lehet még a gond? Köszönöm.
(#) fulcsii válasza T-Adee hozzászólására (») Szept 10, 2018 /
 
A biztonsági klixon zár folyton, akkor szakad, ha baj van. Tehát a szakadás vizsgáló sipol. A másikakban, (hőfok szabályzó) találkoztam ilyennel is, olyannal is. Kiveszed, ha sipol el kezded melegíteni és ha egyszer csak nem sípol, akkor jó. Illetve fordítva.
(#) negist hozzászólása Szept 11, 2018 /
 
Bitteeeeeeeeeeeee.

mocó.JPG
    
(#) Dino71 válasza negist hozzászólására (») Szept 11, 2018 /
 
Átfolyásmérő, vízszint szabályzó, szivattyúk letapadva stb
(#) negist válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 12, 2018 /
 
Köszi a válaszodat. Ezek az alkatrészek javíthatók/tisztítás/ vagy cserések.
(#) Dino71 válasza negist hozzászólására (») Szept 13, 2018 / 1
 
Akár cserélheted is , csak úgy nem biztos ,hogy megéri. Átfolyásmérőben elég a reed relét cserélni. Szivattyúkat elég megforgatni, hogy könnyen megy e. Ha van vízszintkapcsoló Azt ki kell mérni esetleg kontaktsprayzni
(#) negist válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 14, 2018 /
 
Köszönöm szépen
(#) zsoika hozzászólása Szept 16, 2018 /
 
Sziasztok! Van egy Candy CSF 4570E és egy CED 110 mosogatógépem aminek a felső tálcájának a tömítő hollander gumija folyton kiszakad. Évente elhasználok vagy 5db-ot belőle a 2 géphez. Hogy lehetne megoldani házilag, hogy tartósabb legyen mint a gyári vacak? Köszönöm

701-75.jpg
    
(#) Dino71 válasza zsoika hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Hát nem egy drága alkatrész. Igen sajna tipushiba, fogyóeszköz, de azért évente egy átlag háztartásban nem megy tönkre. Én még nem jöttem rá mivel lehetne helyettesíteni
(#) zolika60 válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Egy megfelelő méretű O gyűrű?
(#) Dino71 válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Sajna a tömítő gumi rétegre rá van öntve az a fehér műanyag anya. o gyűrű nem jó gondoltam rá már én is. De tényleg nem összeg Ha jól rémlik 500ft körül van és úgy is a kuncsaft fizeti És nem félévente megy tönkre általános használat mellett.
(#) boszivi válasza botesz hozzászólására (») Szept 16, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat Botesz!
Már szétkaptam... az alkatrészt még vadászom, de megnézem amit javasoltál.
(#) Balaton válasza zsoika hozzászólására (») Szept 17, 2018 / 2
 
Én egy 1 colos tömítést (gumi) szoktam oda tenni. Kipucolom a benne lévő gumit és utána belerakom. Mögé is kell valami, mert kicsit vastag a tömítés és nem tudod rendesen meghúzni, folyni fog. Ne rójatok meg - bicikli belsőből 2-3 cm széles darab és ráhúzni összehajtva, sodorva.
Aki úgygondolja barkácsolás, igaza van, viszont több évig helytáll, működik.
(#) zsoika válasza Dino71 hozzászólására (») Szept 17, 2018 /
 
Köszönöm a válaszokat!
Sajnos nálunk átlag háztartásban is tönkremegy min 1db/fél év és 1200Ft/db +szállítás (1000Ft). Ha tudsz olcsóbban akkor jöhet az infó!
A gyári fehér színű sokáig bírta,de ez a szürke (állítólag gyári gorenje, olasz) nagyon kemény gumival van szerelve.

Balaton: Leírnád még1x máshogy hogy csinálod mert nem nagyon értem hová megy a bicikli belső.
A hozzászólás módosítva: Szept 17, 2018
(#) Balaton válasza zsoika hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Írom
Csak a menet van, akkor teszed rá a bicikli belsőt. Közben valaki hátul megtámasztja a csövet. Erre tekerd az 1 colos gumi tömítéssel ellátott "anyát" és jól húzd meg. A gumi tömítés azért ne deformálódjon.
Sajnos ez tényleg gyári hiba/probléma. Ezért ne vessetek rám követ. Próbálok több féle gyári hibát javítani a magam módján. Kényszer, ez van.
Következő: »»   203 / 259
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem