Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2941 / 3546
(#) sany válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Megvan , nem kell inni alkoholt!
(#) pjg válasza tbarath hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Én ezt vettem meg. Nagyon sokáig elegendő az egész családnak.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) tbarath válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Az 1kg baromi sok, de majd szétnézek, köszi.
Csak azt nem értem, hogy ha jogszabályi baromság miatt gyógyszertár nem adhat ki 10 grammnál többet, akkor máshol hogy a fenébe árulhatják ezt 100x nagyobb kiszerelésben???
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Idézet:
„Megvan , nem kell inni alkoholt!”

Vedelni kell?
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Lehet. Csak mértékkel, de a legjobb ha elkerüli az ember.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Miért, Te mikor iszol?
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Ha szomjas vagyok. De szigorúan csak vizet.
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Fújj. Mint az állatok!
(#) Remci válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 3
 
Egy ismerősöm mondta: A víz örüljön hogy megfürdöm benne
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Azért nincs annak annyira rossz "íze".
(#) nedudgi válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Neked elhiszem. Megjegyzem Babilont is a sör mentette meg. Aki ott vizet ivott, nem élt sokáig.
(#) Remci hozzászólása Szept 27, 2018 /
 
Lenne egy kérdésem. Használ itt valaki szén-monoxid érzékelőt? Milyet érdemes venni, ami ér is valamit? Persze nem a 2-3000 Ft-os vackokra gondolok.
(#) tbarath válasza Remci hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
A kollegám 2 különbözőt is vett, miután alaposan utánajárt a témának. Az egyikre emlékszem hogy Honeywell, a másikat passzolom.
Két link: Bővebben: Link, és Bővebben: Link
Na jó, még egy harmadik: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) sany válasza nedudgi hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Van amikor az embert is megmenti.
(#) Remci válasza tbarath hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Köszi, át tanulmányozom őket. Mintha nekem is a Honeywelt mondták volna,de nem emlékszem pontosan.
(#) pjg válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
A vízbe *** a halak!

Nem kéne!
A hozzászólás módosítva: Szept 28, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) tbarath válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Meg még mit is csinálnak benne? Fúj...
(#) sany válasza pjg hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Ja tényleg. ( Azért lehet emberek is ha még tagadják is. Pl.: szennyvíz )
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) ferci válasza Remci hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Honeywell XC100, 10 évet írnak rá, 15 eFt volt tavaly.
(#) zolika60 válasza ferci hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Nekem volt ilyen. A vejemtől kaptam ajándékba. Az elem nem hozzáférhető roncsolás nélkül. Két év után egyszer nyár közepén amikor minden ajtó ablak nyitva és nem is fűtünk elkezdett jelezni. Kikapcsolni nem lehetett, szét törtem és kidobtam.
(#) nagym6 válasza sany hozzászólására (») Szept 27, 2018 / 1
 
Már ketten vagyunk. Ha tudnák vízutálók, hogy a sör, bor nagy része víz.
(#) Bakman válasza zolika60 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Az elem nem véletlen nem szedhető ki belőle roncsolásmentesen. A gyártó addig vállalja a garanciát a működésre amíg az elem tart. Tudtommal maga a gázérzékelő is öregszik, nem garantálható évtizedekig a helyes működése akkor sem, ha mindig friss elem van benne.

Még ha évente is kell venni egyet, szerintem akkor sem sok, cserébe a biztonságért.
(#) pucuka válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Az igaz, de a borban levő vizet igen jól megszűri a szőlőtőke. Már ha nem vizezik a bort.
A sörben viszont olyan víz van, amilyen.
(#) Kovidivi válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Csak az alkohol kivonja a szervezetből a vizet, és többet, mint amit beviszel sörrel. Ezt a tapasztalat is bebizonyította már nem egyszer, miszerint egy átmulatott éjszakán, 5-7 sör után következő nap vattát köpök.
A hozzászólás módosítva: Szept 27, 2018
(#) Remci válasza Bakman hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Ezeket nem lehet takarítani, mint pl a füstérzékelőket? Már arra gondolok,hogy egy bizonyos idő után megtelik porral és az nem okozhat riasztást?
(#) nagym6 válasza pucuka hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Idézet:
„Az igaz, de a borban levő vizet igen jól megszűri a szőlőtőke.”
Kívülről gyakran permetezni kénytelenek a gazdák, innen ami bejut... Szüretelni szoktam segíteni egy ismerősnek, tíz perc szedés után permetszínű a kezem a felületen lévő permettől. Darálás préselés ezt szépen bemossa a lébe. A gazda megsértődik, hogy nem vagyok hajlandó egy korty mustot sem inni. Őt nem zavarja a rengeteg permet, azt gondolja ha eddig túlélte, ez nem árt.
(#) Bakman válasza Remci hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
A füstérzékelők, legalábbis a mostaniak, optikai elven működnek, azokat lehet takarítani. A CO érzékelők, a leírások szerint, félvezető vagy elektro-kémiai elven működnek, bővebbet nem tudok.

Minden szenzornál megadják a hosszútávú csúszást, miszerint mennyi idő múlva milyen mértékben csal. Ez egy udvari páratartalom mérőnél nem okoz nagy gondot, CO érzékelőnél már "kellemetlenebb" mellékhatása is lehet a hibás mérésnek.
(#) granpa válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Oda ne menj többé szüretelni! Én sok éve járok szüretelni, -igaz csak 2-3 ismerőshöz, rokonhoz-, de még soha nem lett permetes (színű vagy szagú) a kezem. A muston sem éreztem soha ilyet. Ők elmondták, hogy szüret előtt mikor, mennyit, meddig lehet permetezni, hogy kimenjen a szőlőből.
(#) sany válasza granpa hozzászólására (») Szept 27, 2018 /
 
Sajnos itt a piacon néha van olyan szőlő, amelyiken érzik a permet.
(#) Ge Lee válasza granpa hozzászólására (») Szept 28, 2018 /
 
Idézet:
„Ők elmondták, hogy szüret előtt mikor, mennyit, meddig lehet permetezni, hogy kimenjen a szőlőből.”
Olyat nem tud csinálni, mert nincs lába. De ha lenne is lába, a szemeken lévő viaszrétegbe alaposan beleragadna, elég nehezen kecmeregne ki belőle. Ha elolvasol egy korrekt vegyszergyártó leírást, abban még azzal is dicsekszenek, hogy a szer beépül a viaszrétegbe, sőt a viaszréteg alá, ezáltal is hatékonyabbá téve a szem védelmét.
Az meg onnan már nem megy sehova, úgymond felszívódik. Bomlik, hogy mennyire azt vagy ráhazudják a leírására vagy nem, de ha le is bomlik teljesen (amit nehezen hiszek), a bomlásterméke akkor is ott lesz, amit megeszel (iszol).
A víz meg lehet jó is, csak nem olyat kell inni amit a Balatonból vagy a Dunából szipókáztak ki és tisztítottak előtte, hanem mondjuk 160m mélyen lévő kútból. Nálunk falun az utóbbi van.
Következő: »»   2941 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem