Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LED szalag
 
Témaindító: kosaga, idő: Nov 17, 2009
Lapozás: OK   37 / 53
(#) mocorgo válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Kipróbáltam, és mindegy, hogy milyen messze kötöm a konverter betápját a rádiótól, ugyanúgy zavarja, úgy hogy majd kipróbálom Barni87 ötletét, hátha az beválik, mert jobbat egyelőre nem tudok.
(#) proba válasza mocorgo hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Valamiért ez a fajta táp nálam is instabil, terhelésre sem normálisan reagál, lehet valami más fajtával kellene próbálkozni... Amúgy fémdoboz, ferrites ki-bevezetés , a rádió tápjával minél kevesebb közös rész...
(#) nedudgi válasza mocorgo hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Nem a betápot, hanem a tápegységet kellene arréb tenni.
(#) mocorgo válasza nedudgi hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Kipróbáltam úgy is hogy az akksi tetején volt, meg hosszú vezetékkel a csomagtartó végébe raktam, és ugyanúgy zavarta a rádiót sajnos.
(#) mocorgo válasza proba hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Ezt a rajzot Barni87 leírása alapján készítettem. Jó lesz így? Mert ha igen, akkor hétfőn megyek és veszek ferrit gyűrűt és kondenzátort, és kipróbálom!
(#) mocorgo válasza Barni87 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia! Így kell bekötni a kondenzátort és a ferrit gyűrűt a DC konverterhez???
(#) uniman válasza mocorgo hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Olvasgass egy kicsit...egyik se jó. De nem ártana az egész DC-DC konvertert egy fém(vas) dobozba is zárni...
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2017
(#) Barni87 válasza mocorgo hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Szia!
Egyik rajz sem jó. Egyenáramnál nem folyik áram a soros kondikon.
100nF és pár nanós kondik párhuzamosan a betáp oldalra és a kimenet oldalra is. Ferrit gyűrűt pedig úgy szokás feltenni, hogy fogom a két szigetelt eret (+ -) és a kettőt együtt 2x áthurkolom a gyűrűn továbbmenően. Tehát bemenő oldalra 1 gyűrű, kimenőre 1 gyűrű. A konverter és a gyűrű a lehető legközelebb legyenek egymáshoz. Fémdoboz sem ártana...
(#) mocorgo válasza Barni87 hozzászólására (») Okt 26, 2017 /
 
Köszönöm szépen a részletes leírást! Csináltam egy másik rajzot a leírás alapján, remélem ez már jó lesz! Elnézést kérek érte, csak egy kicsit vizuális típus vagyok, és rosszul értelmeztem az előző írást.
(#) bancsi15 hozzászólása Dec 19, 2017 /
 
Sziasztok!

Van 5 méter smd5050-es LED-del szerelt ledszalagom. 60 LED van méterenként.
Kb.80-100W-os táp kellene neki ha jól számolom.
Az lenne a kérdésem, hogy egy PC táp használható lenne-e meghajtani a ledszalagot?

Köszönöm a segítségetek!
(#) wbt válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 20, 2017 / 1
 
Igen, de valószínűleg egyéb kimenő tápfeszültséget is egy kicsit terhelned kell majd egy ellenállással, általában a +5V-ra kell egy kis terhelés, hogy ne oldjon le, de felépítés függő. (...és természetesen be kell tudnod kapcsolni egy kontaktussal)
(#) bancsi15 válasza wbt hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Renden köszönöm!
A bekapsolás mar megoldott. Egy mar nem használt még fekvőhazas gép tápját szedtem ki. Fel van kapcsolózva és sorkapcsozva is.
Kis tehelésnek elég lehet mondjuk egy kis 2-5W 6V-os izzó?
(#) Gafly válasza bancsi15 hozzászólására (») Dec 20, 2017 /
 
Próbáld azért ki, hogy kell-e egyáltalán, könnyen lehet, hogy nem is kell leterhelni az 5V-ot, és elindul így is.
Tönkre nem megy semmi a próbától, vagy ha mégis, akkor nem ezért történt...
(#) balint730 hozzászólása Jan 7, 2018 /
 
Sziasztok.
Egy RGB led szalagon lehetséges előállítani a narancssárgát úgy, hogy a megfelelő ellenállásokkal szabályozom a színek erősségét? A szalag 4vezetékes (R,G,B,GND) Esetleg más módszer is lenne?
Természetesen megfelelően nagy teljesítményü ellenállással.
(#) Bakman válasza balint730 hozzászólására (») Jan 7, 2018 /
 
Természetesne lehetséges. A kérdés csak az, hogy miért akarsz fűteni az ellenállásokkal, amikor sokkal energiatakarékosabban is meg lehet csinálni.
(#) balint730 válasza Bakman hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Annyira nem értek hozzá, ezért tettem fel a kérdést, hogy milyen megoldások vannak amik könnyen kivitelezhetőek. Nekem az RGB led szalagból csak a narancssárga és a fehérre van szükségem emiatt nem szeretném megvenni a több ezer ft-os vezérlőt. Nagy teljesítményt így sem kellene elfőteni mert csak 20-30cm-es ledcsíkról van szó.
A hozzászólás módosítva: Jan 8, 2018
(#) Gafly válasza balint730 hozzászólására (») Jan 8, 2018 /
 
Ebben az esetben nyugodtan használhatsz ellenállást.
Abból sem kell nagy...
(#) AVAST8 hozzászólása Jan 19, 2018 /
 
Sziasztok!

Remélem jó topicba írok.

Van egy Philips 32PFL3017H típusú TV-m, és maradt egy kis kínai "RGB" ledszalagom. Azon gondolkoztam, hogy ráraknám a TV hátuljára dekorációnak, de ne csak világítson, valahogy meg tudnám oldani, hogy valahogy tudnám a TV-vel vezérelni a fényerejét hangra.
1 fix színbe szeretném megvalosítani.

Erre van valami lehetőségem?
(#) uniman válasza AVAST8 hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Hello! Ezeket nem olvasgattad?:
1.)
2.)
3.)
(Ötleted bizonyára többünket is erősen idegesíteni filmnézés közben...engem biztosan!)
Fix LED-világítás a TV hátlapján az hasznos lehet... Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Jan 19, 2018
(#) AVAST8 válasza uniman hozzászólására (») Jan 19, 2018 /
 
Köszönöm, olvasgatom őket, rakok egy kapcsolót a LED 12V-os ágára és probléma megoldva. Legalább nem a kukába dobom ezt az alapból is silány minőségű szalagot.
(#) H2opok hozzászólása Feb 23, 2018 /
 
Üdv
A ws2812, 96 vagy 144 ledes szalagot lehet vágni?
Mert nekem 60 ledes kelkene ami kb 50-60cm es nek kellene lennie.
Köszi
(#) wbt válasza H2opok hozzászólására (») Feb 23, 2018 /
 
Természetesen igen.
(#) std66 hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Vettem olcsóért kínai RGB LED szalagot. Magán a szalagon vezérlő IC nincs, 12V feszültséggel üzemel. 16,5 centiméterenként (vagyis egy levágható részen) van külön-külön 3 darab piros, 3 darab kék és 3 darab zöld LED (mellékeltem róla képet működés közben).

Az elképzelésem az volna ezzel, hogy egy ágy alját szeretném megvilágítani vele. Ahogy számolom, az ágy két hosszú oldalaira kell 24 darab 16,5 cm-es rész, a rövidebb oldalára 16 darab, vagyis összesen 40 részt kellene meghajtanom.

Mindehhez jelenleg van egy 2A-es tápegységem, illetve egy maximum 6A-t kibíró vezérlőm. Amennyi sejtésem nekem van az elektronikáról, úgy terveztem, hogy az ágy oldalán lévő 4 LED csíkot párhuzamosan kötném a vezérlő kimenetére, vagyis így lenne két 12 részből álló szalag és két 8 részből álló szalag. Viszont a tápegységet illetően van némi aggodalmam, hogy nem lesz elég. Sajnos adatlapot nem kaptam a szalaghoz, és multiméter híján nem tudom megmérni az áramfelvételét.

Mekkora tápegységet lenne érdemes ehhez vennem, hogy biztosan elbírja ezt a terhelést? Maga a vezérlő elég lehet hozzá, vagy abból is érdemes újat vennem?

led.jpg
    
(#) proba válasza std66 hozzászólására (») Aug 21, 2018 /
 
Mivel a ledszalagban a vágható részek mind párhuzamosan vannak, így bárhány részre vágod és párhuzamosan kötöd őket, az eredeti állapot áll helyre. Ha áramfelvételt nem tudsz mérni, pontos típust nem tudsz, eléggé esélytelen bármilyen tanács. Láttam már olyan szalagot ami méterenként 1A-t fogyasztott, de volt olyan is ami kevesebbel beérte.
(#) CIROKL hozzászólása Aug 21, 2018 /
 
Mindenek előtt tudni illik mit vettél milyen tipusú led szalagot akkor lehet kalkulalálni .vagy mérni és azonnal van eredmény .
Ezek hiányában senki nem fog tudni neked segiteni!
(#) std66 válasza CIROKL hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Most, hogy vettem egy multimétert, így már meg tudtam mérni. A teljes LED szalag úgy, hogy az összes LED teljes fényerőn világít, beleértve a vezérlő áramkör áramfelvételét is, 0,55A áramot vesz fel. Maga a LED szalag 30 részre vágható. Vagyis ha jól értem, az a 2A-es tápegység elég is lesz hozzá?

A mérés során a multiméter így volt beállítva:
A hozzászólás módosítva: Aug 26, 2018
(#) std66 válasza std66 hozzászólására (») Aug 26, 2018 /
 
Némi netes keresgélés után (Bővebben: Link) szerintem ez pont ez a 3528-as LED szalag.
(#) Sinike hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
Üdv újra.
Egy kérdésem lenne. Van egy méter fehér szalagom, és 0-3,3V közti szabályozható feszültségem. Ezt szeretném használni fényerő-szabályozásra. Gondoltam egy LM317 ADJ lábára kötném a szabályzó feszt, de kicsit ellentmond a logikámnak Úgy gondolom, valamennyire test is kell neki, vagy akármi..? Hiszen aktív ÁK, nem?
Sajnos hasonló rajzot sem talált a gugli...
(#) dB_Thunder válasza Sinike hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Nem lehetetlen, csináltam hasonlót!
Nézd át és értsd meg a LM317 működését!
Ha a sejtésem jó, a kimeneti feszültséget visszaosztva várja ott. 1egész pár tized volt szokott ott lenni.
Szóval az fesz osztó mellett egy plusz ellenálláson keresztül bevisszük a 0-3,3v-ot szabályzásnak.
Meg kell határozni hogy a led szalag mekkora feszt kapjon 0 voltnál, és mennyit 3,3voltnál tehát kívánt kimeneti feszültség intervallumot.
A fesz osztó alsó ellenállása legyen mondjuk 1kOhm. innentől felírható a 2 ismeretlenes egyenlet a maradék 2 ellenállás értékének meghatározásához.
(#) usane válasza Sinike hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
Nem a legjobb módja a LEDszalag fényerőszabályozásának.
Csinálj 555-ből egy PWM-es szabályozót.
Mi adja a 0-3.3V-ot?
A hozzászólás módosítva: Okt 3, 2018
Következő: »»   37 / 53
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem