Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   246 / 269
(#) cilinderrr válasza mateatek hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
ezt nemigazán értem, hogy amit irtam az enyém jó e bele?
(#) proelctromaster hozzászólása Okt 2, 2018 /
 
ha pl érmézni szeretnék akkor kis fejjel kell vagy naggyal? mélyre és hogy érezze is az érmét ne csak a nagyobb dolgokat? milyen átmérőben hány tekerés? bfo.
(#) mateatek válasza proelctromaster hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Használjad a "Válasz" gombot, mert így nem tudni, hogy kinek válaszolsz.
(#) proelctromaster válasza mateatek hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
direkt irtam igy hátha valaki tudna ötletet mondani
(#) mateatek válasza proelctromaster hozzászólására (») Okt 2, 2018 /
 
Akkor bocs.
Íme egy kép, amiről leolvashatod a kívánt dolgokat.

BFO.JPG
    
(#) proelctromaster hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
mély érmézésre nagy fej a jobb vagy a kicsi?
(#) fecameca válasza proelctromaster hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Lehet, hogy ezt csak én gondolom, de a maximális észlelési távolságnál nagyobb tekercsátmérő az apró tárgyakat már nem érzi. Ugyanúgy, a túl kicsi tekercs sem jó, mert annak az átmérőjénél nagyobb távolságra rohamosan csökken az érzékenysége. Olyan 15 és 25 cm átmérőjű fejekkel érdemes próbálkozni, az ennél sokkal kisebb, és sokkal nagyobb fejekkel érmézni szerintem nincs értelme.
(#) mateatek válasza proelctromaster hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Én fecameca hozzászólását nagyjából 5 centiméterrel tolnám el. (Saját, szubjektív tapasztalat alapján) Szerintem 20 centis fej alatt, és 30 centis fej fölött nem jó érmére vadászni.
(#) zamatőr válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Érdekes , hogy ugyanaz a probléma minden panelnál (3-ból 2 én ültettem be 1-et cilinderrr fórumtárs). Most van időm megint foglalkozni vele, csak az 555 és 7660 áramköri rész van beültetve és ha a 2N3906 -ot kiforrasztom akkor jó a negatív táp is. A tranzisztor erősítése 254 a teszter szerint. a frekvencia az 555 3 lábán 596Hz. Mi lehet a hiba?
(#) nagym6 válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 8, 2018 / 1
 
A negatív táp nálam -4.75V, ezzel tökéletes a működés. Beültetési rajzon félreérthező a "BATT" pozíció, halványzöld a 0V pont (GND), azaz 12V tápfeszültség negatívja. Narancssárga +12V, azaz 12V tápfeszültség pozitívja.
555 ic. kimenete 560Hz, ebből 1,743ms a pozitív szakasz, 50us a negatív szakasz, 0V-12V között van a négyszögjel. Az mindegy, hogy 596Hz, vagy mint nálam 560Hz.
Ezt kell megnézni, ez adja az ütemet a 7660 ic.-nek is.
Az 555 ic. kimenete és az IRF9640 fet gate pontja közé betettem egy 39 Ohm ellenállást, nyákot megszakítva, oda bekötve sorosan. Ez eredetileg nincs.

Az 555 ic. CMOS legyen !!! Ez fontos.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) zamatőr válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Bővebben: Link
Itt találtam egy megoldást.
Az 555 már cseréltem cmos-ra de a 7660 is kritikus (7660S-el nem működik pedig más atmega-s kapcsolásban használom). A 39 ohm az 555 kímélése miatt került bele?
(#) nagym6 válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 8, 2018 / 1
 
Annak ellenállás nélkül is tökéletesen kellene működni, nálam sincs. Az 555 kimenete +12V-nál lezárja a tranzisztort, 0V-nál kinyitja. De kinyitja már 11.5V körül is, a tranzisztor BE nyitófeszültségénél. Tehát fontos, hogy az 555 kimenete legalább 1-2 tized voltra megközelítse magas szintnél a 12V-ot, hogy biztosan zárjon a tranzisztor. Ez csak az 555-ön múlik.
esetleg a bázis előtti 3.3K cserélhető 1K-ra.
A 39 Ohm igen azért került bele.
A hozzászólás módosítva: Okt 8, 2018
(#) zamatőr válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
A feszültség szinteket végiggondolva egy piros led-re cseréltem az adott ellenállást. Az 555 3 lábán 12V tápnál 10.54V van a led-el a tranzisztor emitterén 10.47V és így +4.95V és - 4.81V van stabilan. Nem tudom a működésben mit fog befolyásolni.
Bocsi, hogy nem követtem a tanácsodat de túl nagy a feszültségszint eltérés.
(#) nagym6 válasza zamatőr hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Nálam BC303 van benne, nem volt 2N3906 itthon, tökéletes. Próbálkozz más PNP tranyóval, nagyobb bétájúval.
Az 555 kimenete nálam 60mV-al kevesebb a +12V-nál, ez terhelhető kimenet, ha jól tudom 200mA-el. Nem szabadna észrevennie a terhelést, azaz a tranzisztor bázisellenállást, tehát 555 kimenetén +12V -nál kb. 60mV-al lehet kevesebb. Akármilyen is a tranzisztor, mivel ott van a 3,3K bázis ellenállás, ezt a terhelést észre sem veszi az 555. Itt kell kezdeni, miért kisebb az 555 kimenete, pld.: lekötni a 3,3k bázisellenállást, hogy semmi ne terhelje, így kimenete 12V lesz-e. De 3,3K nem terhelheti, arra nem csökkenhet a kimenet szintje.
Nálam foglalatan van az 555, kicseréltem próbára másik példányokra (CMOS), minddel jó.
(#) proelctromaster hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
ilyen kereső tekercset hogyan lehetne házilag? megcsináltam, de 2-3 cmre érez csak
(#) mateatek válasza proelctromaster hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Ha nem tévedek, akkor ez egy magnetométer.
(#) cilinderrr hozzászólása Okt 17, 2018 /
 
Valamifele modositassal vagy egyket alkatresz kicserelesevel lehetne ezt egy kicsit tuningolni hogy melyebbre lasson?
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Nem. Ez az elv csak ennyi, azaz gyenge.
Illetve ha ásol a tekercsnek is pld.: fél méter gödröt, akkor már fél méterrel mélyebben lehet a tekercs, így lát fél méterrel mélyebbre.
(#) cilinderrr hozzászólása Okt 19, 2018 /
 
Valaki nem csereli el velem a surf pi femkeresom masikra? Kis hibaja van de aki jobban ert hozza mint en annak mukodni fog!
(#) Ge Lee válasza cilinderrr hozzászólására (») Okt 20, 2018 /
 
Miért cserélné el? Aki fémet akar keresni az eleve nem olyat épít mert semmit nem ér, tehát csak a szemét lenne több a fiókjában.
(#) cilinderrr hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
keresném azt az embert aki megosztotta ezt a képet a csoportban lenne pár kérdésem!

bfoo.png
    
(#) TreasureHunter hozzászólása Okt 22, 2018 /
 
Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, hogy szerintetek ha szénszálból lenne a kereső rúdja, illetve az elektronika tartódoboza, az bezavarna-e a jelbe? Illetve tudtok-e valami epoxi- vagy más keveréket ami könnyű lesz a végén? Esetleg a keresőfej súlyát lehet-e csökkenteni azzal, hogy az epoxi keverékbe levegőbuborékokat fújunk, így üregessé, ezáltal könnyebbé téve?
(#) nagym6 válasza TreasureHunter hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Idézet:
„epoxi keverékbe levegőbuborékokat fújunk”
Amíg megköt az epoxi, a levegő buborékok kimennek belőle.
(#) Ge Lee válasza TreasureHunter hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
A rúd kérdésre nem tudok mit mondani. A gyantakeverék, akármilyen is legyen, az nem lesz könnyű. Amit meg lehetne próbálni az az, hogy létezik extra kemény szigetelőanyag, a nevét és a gyártóját ne kérdezd, több éve már hogy foglalkoztam vele, már nem emlékszem.
Hasonló mint az XPS, csak jóval keményebb, szinte egyáltalán nem lehet sem hajlítani sem benyomni, tetőszigetelésre gyártják. Volt a kezemben, a lap is majdnem deszka merevségű, csak töredéke súlyú. Felső maróval bele lehetne marni a tekercsek helyét, a nyelet, vagy annak rögzítő végét pedig két műanyag lap közé fogva bele lehetne ragasztani.
Nem árt neki sem a víz sem a nap melege, sem a napszakok hőmérséklet változása, szóval nem deformálódik.
A másik amit láttam, műanyag térhálósítva. Tehát ki van öntve egy kb. 4cm vastag fej méretű műanyag, de nem tömör a belseje, és nem is egy üreg, hanem olyan méhsejtszerűen üreges az egész, tehát iszonyú masszív. A súlya viszont kicsi, mert maga a fal az talán még 0,5-ös anyagvastagságú sincs. Ilyet mondjuk házilag nem nagyon lehet csinálni, talán 3D nyomtatóval, ha az anyaga megfelel hozzá.
(#) TreasureHunter válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
értem, ha esetleg valaki tudja milyen szigetelőanyagról van szó, írja majd meg ide

A 3D nyomtatós dolog is tetszik, ma már nem lehetetlen hozzájutni, ismerek egy helyet ahol pénzért nyomtatnak. Szóval még akár azt is érdemes volna kiszámolni, hogy olcsóbb lenne-e 3D nyomtatóval kinyomtatni, mint megvenni a műgyantát. Illetve, hogy mekkora súlybeli különbség lenne a végén, gyanítom a műanyag térhálós dolog jóval könnyebb lenne.
(#) mateatek válasza TreasureHunter hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Vannak olyan gyanták, amik térhálósodás közben habosodnak, ezáltal könnyű öntvény lesz belőlük. Gondoljunk csak a kétkomponensű poliuretán gyantára. Az a legkönnyebb. Persze ide nem ideális. Lehet venni kilóra légbuborékot is, a neve mikroballon. Az persze megoldandó feladat, hogy ne ússzon ki mind az összes az öntvény tetejére.
A 3D nyomtatós dolog sem drága, ha megírod a nyomtatandó tárgyhoz a tervfájlt. Ugyanaz a helyzet, mint a CNC-nél. Egy jó szerszámpályát megírni viszonylag sok idő, és komoly hozzáértés kérdése. Ha ez megvan, akkor onnantól pillanatok műve a kész munkadarab.
(#) TreasureHunter válasza mateatek hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
valaki már megírta:
https://www.thingiverse.com/thing:2388113

Érdemes szétnézni az oldalon, hátha vannak még érdekességek. Azt nem tudom, hogy ez mennyire tömör szerkezetű, és mennyire térhálós. Azt végképp nem, hogy mennyivel könnyebb mint egy epoxis öntvény, ki kéne próbálni.
(#) mateatek válasza TreasureHunter hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
A képen a fej 24 négyzetrács méretű, ha az ovál hosszabb felét nézzük. Az ívek és a merevítők kb 2 centi szélesek lennének, ha ezt 30 centiméteres méretben készítenéd el. A vastagságát nehéz lenne saccolni, de kb 15 milliméter lehet az is.
Namármost, én 11 milliméteres külső ívvel, 8x6 milliméteres, fele ennyi merevítővel, 13 milliméter vastagsággal, de teli középrésszel 520 gramm körül tudok egyet megcsinálni. A nagyobbik 850 grammosra sikerült, pedig igyekeztem könnyíteni.
El tudom képzelni a linkelt fej súlyát. Mert a tekercsed, a fejkábeled és a csatlakozód fix súlyú, azon nem tudsz mit lefaragni és az is a fejhez tartozik.

FHD0001.JPG
    
(#) Ge Lee válasza TreasureHunter hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Nekem annak a fala teljesen tömörnek tűnik, gondolom a tekercs helye pedig benne van mint üreg. Csak az úgy meg minden lesz csak nem merev. Illetve ha kiönti gyantával akkor merev lesz, csak egyben nehéz is.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
A tervet tudod forgatni is, alulról is bele lehet nézni, a négyzetrácson keresztül.
Következő: »»   246 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem