Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Házilag építhető fémkereső
Lapozás: OK   245 / 269
(#) mateatek válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 5, 2018 1 / 1
 
Egyszer valaki föltett egy videót a topikba, hogy talált vele egy akna fedlapot. Határozottan jelezte.
(#) Ge Lee válasza mateatek hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Valamelyik régi RT-ben van egy 2 IC-s BFO. Az olyan 30-40 centiről már jelez egy gázkonvektort. A Feri féle DX-1000-nek viszont volt valahol egy oldala, érméztek is vele, de annak a megépítési foka már nehezebb.
(#) mateatek válasza Ge Lee hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Habár nem építettem, de szerintem egy DX-1000-et nehezebb éleszteni, mint egy Surf-öt.
(#) nagym6 válasza mateatek hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
A keresőfej pedig sokkal nehezebb építés.
(#) fecameca válasza mateatek hozzászólására (») Szept 5, 2018 /
 
Én megépítettem egymás után 2x. Előbb megkért rá valaki, másodszor csak azért, mert megtaláltam mindent hozzá a fiókomban, az itt csücsül a kamrában. Ha van oszcilloszkóp, esetleg frekvenciamérő, nem nagyobb durranás az élesztése a BFO-s nál. Sajnos lakásból még nem vittem ki, nem tudom, mire használható, itt viszont nem találni fém mentes helyet sehol. Sajnos a padló alatt is betonvasak vannak. Annyit tudok, hogy a megrendelő utána kért egy impulzus rendszerű gépet is, az viszont talán 1,5 2x messzebbről jelzett egy ugyanakkora éremnek.
(#) cilinderrr hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
milyen Pi rendszerü fémkeresők vannak? aminek a megépitése közepes nehézségü? esetleg kapcsolási rajzot kérhetnék? róluk?
(#) nagym6 válasza cilinderrr hozzászólására (») Szept 7, 2018 / 1
 
Pld.: amit építettél a Surf, a többi sem egyszerűbb. A Surf sem bonyolult, valami apróságon buktál el, de így messziről nem tudjuk a hibát megmondani.
(#) cilinderrr hozzászólása Szept 7, 2018 /
 
A surf mar alakul vegre lassan kesz azert szeretnek ujba belefogni eleg sokat tanultam ezen teren azert kerdeztem mik vannak meg.
(#) proelctromaster hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Sziasztok engem is èrdekelne pár kapcsolási rajz
(#) proelctromaster hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Minipulset valaki épitett már? Hány centire lát le normális fejjel? Èrdemes lenne megèpiteni???
(#) dokidoki válasza proelctromaster hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Olvasgassál, 245 oldalnyi ez a topik, képekből rákeresve 23 oldal van, ezek jó része kapcsolási rajz is,...

topik.PNG
    
(#) nagym6 válasza proelctromaster hozzászólására (») Szept 8, 2018 /
 
Én építettem néhány féle PI gépet, a Surf szerintem eléggé jó, ezek közül a legjobb volt. Nagy előnye, hogy nem "mászik" el, nem kell folyamatosan utána hangolni. Nagyon jó szűrések vannak benne, az erősítő fokozatok különböző átvitel jellemzői ügyesen vannak tervezve, hatékonyak, látszik, hogy ez gondos tervezés eredménye. Azért mondom jónak, mert erzékenysége akkora, hogy a föld jelzése szab határt. Tehát növeltem a surf érzékenységét az alapkonstrukciónál jobbra, ekkor már a föld is bejelzett úgy, hogy a púpoknál amik közelebb vannak a fejhez, jelzést adott. Ebből következően nem igazán lehet jobbat építeni ebben a bonyolultságú kategóriában.
(#) Sam Seed hozzászólása Szept 8, 2018 /
 
Sziasztok. Ebayról rendeltem egy ilyen fèmkeresöt cirka 200forintèrt, hogy a fiammal együtt forraszthassunk, aztán ömeg kèsöbb jatszhat vele. Jó pofának tűnik elsö blikkre.
(#) nagym6 válasza Sam Seed hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Forrasztgatni jó lesz. Előnye, hogy ásni nem kell a kincs után.
(#) sirbedevir válasza proelctromaster hozzászólására (») Szept 9, 2018 /
 
Én építettem párat, kicsit más célra. Cuki kis pi gép, kis fejhez, nem tudom mire akarod használni, de nem jut eszembe olyan funkció, amire ne tudnál ennél sokkal jobb konstrukciót választani. Ha csak gyakorláshoz építenéd, arra tökéletes. Ha használatra szánod, érmézni egy IB géppel sokkal jobban jársz, mélyekeresőnek pedig a delta pulse klasszisokkal jobb.
(#) proelctromaster hozzászólása Szept 10, 2018 /
 
delta pulse-t lehet megépitem csak nincs kapcsolásirajzom, neten meg hiába nézem zavaros nekem
ha valakinek van elküldhetné megköszönném.
(#) proelctromaster hozzászólása Szept 18, 2018 /
 
modernkori aranyékszereket hol érdemes keresgélni? gondolom vizpart mellet igaz?
(#) Ge Lee válasza proelctromaster hozzászólására (») Szept 19, 2018 /
 
Ott nem nagyon, inkább a vízben. Meggazdagodni nem nagyon fogsz belőle.
(#) proelctromaster hozzászólása Szept 20, 2018 /
 
érmézésre kb 15 cm mélységig vagy több milyen kis házilagépithető kereső van? pl Bfo stb amit egy fél óra allat egyszerüen össze lehetne rakni?
(#) mateatek válasza proelctromaster hozzászólására (») Szept 20, 2018 /
 
A DX-1000 nevű BFO kereső leírásából egy részlet:

"Ezután szemből közelítsünk egy régi 10 fillérest - vagy hasonló méretű korongocskát - a kereső tekercshez! Kb. 10...15 cm-ről kell úgy érzékelnie a fémkeresőnek, hogy a remegésnél észrevehetően nagyobb kitérése lesz a mutatónak."

Szerintem a DX-1000-es gépnél finomabb BFO-s gépet nem nagyon találsz.
A hozzászólás módosítva: Szept 20, 2018
(#) zamatőr hozzászólása Szept 21, 2018 /
 
Sziasztok.
Segítenék egyik kollégának de nem működik a kapcsolási rajz szerin elkészített rész. Próbapanelen már megcsináltam (sajnos nem vetem figyelembe, hogy az 555 12v-ról megy a kapcsolásban ) 5v-ról járatva jó a - 5v is de beültetve a végleges panelbe már nincs -5v csak -2.7v és az is ingadozik.
Az megfigyeltem ha a 12v-ot lecsökkentem 7.5v-ra akkor a kimenő-4.56v ig felmegy .
Valakinek működött ez eredeti állapotában?
Ha az 555-öt is 5v-ról járatnám a Q1-Q2 vezérlését befolyásolná?
Köszönöm.

hiba.png
    
(#) nagym6 válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Az összes ic. -5V-ról megy, tehát ezt rendbe kell szedni, nem lehet variálni. Nagy valószinűséggel valami terheli a -5V-os tápot. Szkóppal nézd, mi működik, mi nem. Nézd át a panelt, fordítva berakott ic., nyákzárlat, stb. Ha foglalatban vannak az ic.-k, próba kivétellel hol szűnik meg a hiba.
(#) zamatőr válasza nagym6 hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Csak a pirossal körbezárt rész van beültetve. Ha kiveszem a D4-et és az R17-et akkor jó a -5v .
Ennek a panelját használom: Bővebben: Link
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) nagym6 válasza zamatőr hozzászólására (») Szept 21, 2018 /
 
Érdekes, az ICL7660 órajelét az R17-en keresztül kapja, az működteti, tehát ebben a kapcsolásban külső órajelről rezeg az ICL7660. R17 nélkül valami fals rezgése van, amit 7-es lábán "légből" kap, ez nem normális üzemmód.
TLC555 rezeg-e megfelelő frekvencián, megfelelő kitöltési tényezővel?
Most fejből nem tudom, de párszáz Hz rövid tüskékkel.
Itt vannak jelalakok erről.
És még itt is.
A hozzászólás módosítva: Szept 21, 2018
(#) proelctromaster hozzászólása Szept 29, 2018 /
 
a pinpointer kereső tekercse hogyan nézz ki?
(#) mateatek hozzászólása Szept 30, 2018 / 1
 
Jelenlegi projektem egy IB mélykereső. Non-motion masina lesz mikrokontrollerrel. (Magyarul hogyan lehetne helyettesíteni a non-motion kifejezést? Nem mozgatós?)
Már megvan a nyák, lassanként ültetem be, és elkészült az adó tekercs is.

IMG_0972.JPG
    
(#) proelctromaster válasza mateatek hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
szép, milyen rajz kapcsrajz alapján csinálod elkérhetem?
(#) mateatek válasza proelctromaster hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Saját tervezésű vas. Még az sem biztos, hogy működni fog. Csak hát én olyan nagyon optimista vagyok.
(#) cilinderrr hozzászólása Okt 1, 2018 /
 
olyan kérdésem lenne hogy ebben milyen tranzisztorokat kell tennem? mert ami most benne van az bc 183c és semmit nem csinál a referencia tekercsen és a kereső tekercsen 0.70v ir a multiméter nem jó tranzisztorokat raktam bele? válaszokat köszönöm előre is! innen van

https://www.instructables.com/id/bfo-metal-detector/

bfosch.jpg
    
(#) mateatek válasza cilinderrr hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Transistors:
All BC 183B. Just about any small signal npn with a gain of 250+ will do. There are hundreds to choose from.

Tranzisztorok:
Minden BC 183B. Éppúgy, mint bármelyik kis jel npn, amelynek nyeresége 250+ lesz. Több száz közül lehet választani.
Következő: »»   245 / 269
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem