Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Quad 405-ös erősítő tapasztalatok és hibák
Lapozás: OK   369 / 398
(#) agcsa99 válasza reloop hozzászólására (») Okt 1, 2018 /
 
Köszönöm szépen a sok segítséget! A napokban újra fogom mérni a panelt és feltöltöm a jelenlegi értékeim
(#) solymarlaszlo hozzászólása Okt 5, 2018 /
 
Sziasztok!
Építenék egy Quad 405-öt, sok szép (drága) alkatrészt már beszereztem, de nem sikerül a hűtéshez való L profilt venni.(60x30x6 mm) Ha valaki tudja hol lehet kapni, segítsen. Köszi.
(#) agcsa99 válasza agcsa99 hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
A mérést hangszóró nélkül végeztem itt vannak az eredmények amit újonnan mértem.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2018

ertekek.png
    
(#) reloop válasza agcsa99 hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Ez nagyon biztató! Következzék az élesztés 8-as pontja.
Gondolom már hűtőbordán vagy. A forró R26, R27 természetes viselkedésnek számít.
A hozzászólás módosítva: Okt 5, 2018
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Szia reloop!
Sikerült át módosítanom a Quad-ot a megfelelő érzékenységűre hogy ki lehessen vezérelni telefonnal is.
Ahogy mondtad relopp R6, C3-at kellet módosítani.
Az R6 értéke 3,3K, a C3 pedig 4,7µF értékekre kellet módosítani, így ezzel a két értékkel tökéletesen ki lehet vezérelni a Quad-ot.
Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek!
(#) reloop válasza soos csaba hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Örülök, hogy sikerült. Az általad kipróbált megoldással szemben remélhetőleg így kevesebb az alapzaj.
(#) soos csaba válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Egy nagyon kicsi van, de nem vészes.
Nagyon halkan van egy kis brumm, de nem is csodálom, mert a trafó közel van a végfok panelhez.
Ja és a bemeneten lévő potenciométert is le cseréltem 1K-ra, így tokéletes!
(#) agcsa99 válasza reloop hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Sikerült minden! Viszont egy kis alapzaj nekem is jelen van csatlakoztatott bemenet esetén.
(#) reloop válasza agcsa99 hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Remek! A zaj milyen jellegű, sustorgás, búgás?
(#) agcsa99 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Búgás.
(#) reloop válasza agcsa99 hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
A búgás megszűnik-e akkor, ha a "Be" csatlakozási pontot a közvetlen mellette található test ponthoz kötöd? Ha nem, akkor a tápot kell vizsgálnunk, ha igen, akkor pedig a jelforrást.
(#) szendi001 válasza solymarlaszlo hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Ez nagymértékben függ attól, hogy melyik Nyák típussal dolgozol. Ahol garantáltam vettem ilyen profilt az Szombathely, Harmatos kft, Oladi városrész. Nyilván nagyobb fémkereskedések árulhatnak ilyet, de utána kell menni. Ha a "kínai" nyákod van Ebay-ről, ők árulnak komplett kifúrt L profilt, amely alakosra van marva. Arányaiban sok szerelés és türelem, és jó szigetelő gyűrűk kellenek az eredményhez. Dunakeszi Bauhausban is láttam hasonlót. Tranzisztor típustól is függ a kérdés, nyilvánvalóan.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) agcsa99 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Ha átkötöm akkor megszűnik.
(#) reloop válasza agcsa99 hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Innen már viszonylag leszűkül a kör. Mi a jelforrásod? Használsz-e hangerőszabályzót, ha igen milyen értékűt és fém, vagy műanyag házút? Kétcsatornásra építetted ki az erősítőt? Ez a földhurok szempontjából érdekes.
(#) agcsa99 válasza reloop hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
Sikerült kipróbálnom egy asztali PC vel, a búgás megszűnt, torzításmentes. Telefonnal viszont észlelhető továbbra is. Egyébként használok egy 10 K fémházast. Kétcsatornásra építve. Soos Csaba (volt)problémájához kísértetiesen hasonlít az enyém, ő is ezt a kapcsolást építette?
(#) reloop válasza agcsa99 hozzászólására (») Okt 6, 2018 /
 
A telefon kimenete 32 Ω terhelésre számít. Ha az erősítő bemeneti csatlakozójának jel és test pontját összekötöd egy-egy 330 Ω körüli ellenállással, az a telónak meg se kottyan, viszont a jelkábelre rakódó környezeti zajokat hatásosan elnyomja. Ez a hatás a PC hangkártya kimenetnél is érvényesül.
A potenciométer fém házára juttasd el a testet, ha ez még nem történt volna meg.
A 10k érték elég praktikus.
A hozzászólás módosítva: Okt 6, 2018
(#) Mikey051104 hozzászólása Okt 8, 2018 /
 
Sziasztok! lLehet, hogy hülyeség, de szeretném megkérdezni, hogy hogyan tudnáék 2két, qQuad 405 végfokot hídba kötni.?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) reloop válasza Mikey051104 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Szia! Elég kitárgyalt téma, csodálom, hogy ez kérdés számodra. Rá is kérdezek, nem a párhuzamosítással kevered esetleg?
(#) Mikey051104 válasza reloop hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
sSzia! bocsiBocsánat, de sajnos nem vagyok nagy műszerész, csak kaptam két ilyen végfokpanelt, és szeretnék egy szubot hajtani vele. és nNem tudom, ha esetleg csinálok egy fázisfordítót elé, az működhet-e?
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Alkotó válasza Mikey051104 hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
Talán egy ilyen áramkör lenne a leginkább alkalmas a számodra. Ez meghajtaná a frontokat is, külön a SUB-ot is, természetesen mindkét végfokot ellen-ütemben, és a hangerő szabályozást is.
És tőlem tudsz venni hozzá alkalmas panelt, ami nem a fotón látott, hanem attól eggyel frissebb változat. Szükség esetén stabilizátor panelt is tudok adni, ami ESP-05C kapcsolásának SMD-s változata saját elképzelésem szerint.
(#) Mikey051104 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 8, 2018 /
 
sSzia! nNekem megvan már a crossover, csak végfokot szeretném hidalni, mert ugyebár csak egy hangszórót szeretnék hajtani a két végfokpanelről.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Alkotó válasza Mikey051104 hozzászólására (») Okt 8, 2018 1 / 1
 
A "crossover" keresztváltót jelent szabad fordításban a témához kapcsolódóan. Tehát szinte semmi köze a SUB meghajtáshoz. Ehhez egy aktív eszköz kell, ami a végfokozat elé kapcsolódik, és a hídkapcsolás miatt van neki egy normál fázisú és egy ehhez képest fordított fázisú kimenete. Az ajánlott fokozat éppen ezt kínálja.
A két végfok hídba kapcsolása ez éppen az ellen-ütemű meghajtásukat jelenti, illetve a hangszóró a két végfokozat "meleg-pontjai" közé kerül.
Fontos körülmény, hogy ilyen kapcsolásnál a hangszóró impedanciát duplázni kell, mert egyébként a végfokozat túlterhelődhet. Ez nem tűnhet lényegesnek, de a Quad 8R-ra van tervezve, aminek a duplája 16R, és ez pont olyan érték amiben szinte lehetetlen mélysugárzót találni (sőt már 8R-t sem könnyű, éppen ezért szokás a SUB hangszórókból többet használni, és szükség szerint akár sorba kötni őket).
(#) Mikey051104 válasza Alkotó hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
aAzt hiszem, így már értem, és nagyon szépen köszönöm, hogy így elmagyaráztad nekem.
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Tiggey válasza Mikey051104 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Korrekt építéssel 4R is terhelhető, előrelátással 2R is elmegy. 8R mély szóró se probléma, gyakori típus...
(#) reloop válasza Mikey051104 hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Látom a hídkapcsolás lényegét érted. Arra kell még felhívjam a figyelmed, hogy a Quad405 elég szigorú áramkorlátozója miatt a híd terhelése 8-16 Ω lehet. Ha 4 Ω-os a mélysugárzód, akkor a híd sem ad le több teljesítményt mint a szóló panel.
(#) Tiggey válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Például.
(#) reloop válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Ez már csak a topológia szintjén kapcsolódik a téma címében szereplő erősítőhöz
Egyébként gondos és szép munka
(#) Tiggey válasza reloop hozzászólására (») Okt 9, 2018 /
 
Köszönöm, csak van egy "kolega" pont privátban győzköd az igazáról, neki raktam föl a képeket. Ezeknek is Quad a "lelkük" csak profeszionális felhasználásra készültek annó.
(#) Mikey051104 hozzászólása Okt 10, 2018 /
 
Megoldottam a problémát. vVettem egy tT-amp_2400-as végfokot, használtan. Mindenkinek nagyon szépen köszönöm a segítséget!
A hozzászólás módosítva: Okt 10, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) frissadam válasza Tiggey hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Hello! A Net.JPG képen szereplő paneleknek nem tudnád esetleg feltenni a kapcsolási rajzát ?
Következő: »»   369 / 398
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem