Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » LM1036 sztereo hangszínszabályzó áramkör
Lapozás: OK   88 / 91
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Ha nem adsz tápot a végerősítőnek, akkor elsősorban az annak a kimenetéről jövő visszacsatolást akadályozod meg. Próbáld ki, hogy az erősítő kapjon tápot, és bemenetéről válaszd le a hangszínszabályzó jelét!
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Rákötöttem a quadomra a hangszínt. Semmi gerjedés. Biztos, hogy az stk végfok és hangszín között van valami hurok. Amit írtam nem jó. Úgyhogy szerzek egy 24V szimetrikus nyák trafót egyenirányítom, visszarakom a stab kockát a hangszínbe, és a két táp gnd közösítem, majd a gnd lessz a -12V a +12V meg az egyenirányitás után rákötöm. Szeriinted íly módon közös a gnd, nem lehet gond?!
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Akkor minimális gerjedés van, de ha kézzel megérintem a bemenet testjét, eltünik, vagy ha rövidrezárom a bemenetet akkor is, gondolom valani zavart összeszed a nyitott bemeneten, hiszen az élesztésnél is ez lehet.
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
A bemeneti RCA csatlakozók test és meleg pontját helyben kösd össze 1-1 10 k-ellenállással.
Az eddigiekből akár arra is következtethetünk, hogy a kivezérlésjelző zavarja a működést.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Megpróbálom majd, de most elkezdtem beültetni a másik quad panelomat, mert már nagyon kiborít. Érdekes mert most is szól szépen, zúgás nélkül, semmi de tényleg semmi alapzajz, csak ha bemeneti csati nélkül max hangerő akkor jelentkezik. Illetve most annyit figyeltem meg, ha tekergetem a hangerőt fél hangnál és csak a jobb oldalon recseg, de csak fél hang magasságában, lehet veszek egy másik IC párost és kicserélem, de kipróbálom majd az ellenállást is. Gondolom teljesítményre elég a 0.6W-s.
(#) reloop válasza Spanyol 5 hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Kétségtelen, számos tényező gátolja az építésed sikerét.
A hangszín táplálás eltér az ajánlottól, a feszültségstabilizátor nincs az LM1036 közelében.
A kivezérlésjelző áramkörét nem ismerjük, nem tudjuk milyen hatással van a hangszínszabályzó kimenetére.
Roppant szerencsétlen, hogy a bemenet nem a hátlap trafótól legtávolabbi pontján van és a kimenet nem kerüli el messze az előerősítő bemenetét.
Végső soron az LM1036 hibája sem zárható ki, volt már erre is példa.
Bemeneti lezáró ellenállásnak megfelel a 0,6 W-os.
(#) Spanyol 5 válasza reloop hozzászólására (») Márc 15, 2018 /
 
Mindenesetre megpróbálom az IC cseréket, aztán az ellenállásokat, és ha így sem működik jön a segédtáp cseréje, szimetrikusra, és akkor össze tudom hozni a gnd- csillagpontban, ha így sem jó megbarátkozok vele, hogy a hiba bennem van. Mindenesetre köszönöm a sok segítséget. Majd beszámolok a végeredményről. A kivezérlésjelző :Bővebben: Link
(#) teglascs hozzászólása Ápr 16, 2018 /
 
Sziasztok,
az halott ötlet, hogy hangszóró kimenetet használni egy LM1036-os IC-vel szerelt panel bemeneteként?
(Egy AKAI minihifi hangjával nem vagyok megelégedve. Előre beprogramozott, gyári hangképek vannak benne, de egyik sem hoz számomra elfogadható eredményt.)
(#) kezdoke hozzászólása Máj 29, 2018 /
 
Sziasztok másodjára építem meg az alkotós lm1036 v2.1-es kapcsolást és azt tapasztalom hogy a 7812 melegszik és mintha kicsit torz is lenne, másik kérdés mit kellene módosítanom ha egy erősítőre kötném amin van csatolókondi
(#) reloop válasza kezdoke hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Szia! Általános esetben a 7812 a túl magas bementi feszültségtől melegszik, 16-20 V lenne ideális.
A torzítás a túl nagy bemenő jeltől lehet.
(#) kezdoke válasza reloop hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Na erre nem is gondoltam pici Makrai 12V-os trafó van rákötve ami simán üresjáratban 17V-is tud lenni ez ellen mit lehetne tenni ? (eredeti kapcsolásban 12V-AC-t kér a rajz)
(#) reloop válasza kezdoke hozzászólására (») Máj 29, 2018 /
 
Fabrikálj hűtést a 7812-nek!
(#) fastaction hozzászólása Jún 8, 2018 /
 
Sziasztok ! A cikkben szereplő áramkört építem . Szeretném a tanácsotokat kérni , hogy a kimeneti kondenzátorra van - e bevált érték ? Beag AET 453 típusú végfokok mennek rá . A végerősítő 10 UF csatoló kondenzátorral veszi a jelet . Köszönöm !
(#) reloop válasza fastaction hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Szia! Egy kondi elég az LM1036 és a végfok közé. Arról ne feledkezz meg, hogy koppanásgátlót kell beépítened.
(#) fastaction válasza reloop hozzászólására (») Jún 8, 2018 /
 
Köszönöm .
(#) subwoofer220 hozzászólása Szept 24, 2018 /
 
Sziasztok! Az lm1036 mennyire erősíti fel a bemeneti jelet? 1 pár mx 50 se erősítő panel elé szeretnék beépíteni egy előerősítőt.

Az mx 50 se paneloknak 1,2v input sensitivity írtak. Elegendő lesz az lm1036?
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szia! Az LM1036 nem erősít jelet, 500-800 mV tartományban optimális a torzítás és a jel-zaj viszony.
(#) subwoofer220 válasza reloop hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szia! Köszönöm a segítséget!

NE5532 jobb lenne előerősítőnek?

Bővebben: Link
(#) reloop válasza subwoofer220 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Esetedben jobb választásnak tartom.
(#) gernerakos hozzászólása Okt 13, 2018 /
 
Kíváncsiságból kérdezem, próbált már valaki Lm1036-osokból keverőt építeni? Gyakorlatilag mindent tud, amit a keverőkön egy egy csatorna tud, tehát pl hangszínszabályzás, balasz, fader, csak a Lm1036-osok kimenetét kéne egyesíteni, majd maser hangerő, kivezérlésjelző, stb és kész is a keverő. Van valakinek tapasztalata ilyen téren?
(#) Kovidivi válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Szerintem olcsóbb egy készet venni.
(#) pucuka válasza gernerakos hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Elvileg nincs akadálya.
Gyakorlatban: Az a gond, hogy kissé (nagyon) zajos. Alapfelhasználásban még csak elmegy, de ha többet összekötsz, a zajok összeadódnak, és a végén nagyon leromlik a jel/zaj viszony.
Maga a keverő az egy ellenállásos összeadó áramkör lehet, minden kimenettel sorba egy 1 - 10 kohmos ellenállás, és egy, a közös pontjukról földre. Ezt kell kövesse egy erősítő fokozat, ami visszaállítja az LM1036 eredeti bemenő szintjét. (ennek az erősítőnek a zaja is rontja az eredő jel/zaj viszonyt)
(#) gernerakos válasza pucuka hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Engem is egyedül a zaj kérdése az, ami elrettent ettől. Amúgy is csak elmélkedek róla, ha lesz is ebből valami az nem most lesz.
Én úgy gondoltam, hogy minden csatorna kapna egy LM1036-ot is, aztán a master mégegyet. Hogy ez így mennyire lenne zajos, nem tudom. Inkább az a kérdés, zajosabb lenne-e mint egy átlag keverő. Amivel én dolgozam, egy 12 csatornás reloop, annak is volt zaja, de mivel olyan helyen volt használva, nem volt zavaró. (Ha odaálltál a hangszóróhoz, hallottad, hogy súg, de amint volt kivezérlés, elnyomta a zajt.)
(#) penszel hozzászólása Nov 24, 2018 /
 
Sziasztok!
Vettem én is egy LM1036 modult.
Nagyon szépen adja a magasat, mélyet. Meg vagyok vele elégedve majdnem teljesen, csak egy a baj
neki! Ha halgatom a zenét és le stopolom akkor főrterlmes alapzaj halható. Pld búg a mély, magasból meg pattógó sistergés halatszik. Ha elindítom a zenét akkor meg nem hallom, gondolom elnyomja a zene.
Tápszűrés az biztos hogy jó, mert inverteres tápot használok, sőt kipróbáltam aksiról is nem volt változás. Anyit elmondanék még hogy ez a morajlás akkor halladszik a legjobban ha teljesen kivan vezérelve a hangerő. Amúgy a pc hangkártyám integrált és nem ép csendes! Van neki elenyésztő zaja amit ki ad magából. De telefonrol is kipróbálva zaj szinte ugyan az ennek mit lehetne csinálni? valakinek volt már evvel dólga?
(#) penszel válasza penszel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Közben azt tapasztaltam hogy fülest bedugva a hangkártyámba innen ered a pattogó magas, és halkan búgó mély.
A modul meg felerősíti ezt a kétszeresére.
Senkinek semmi ötlete hogy lehetne ezt a zajt csíllapítani?
A hozzászólás módosítva: Nov 24, 2018
(#) gernerakos válasza penszel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Új hangkártya.
(#) lóri válasza penszel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Hát, ha nem a pc tápról járatod a kártyát, hanem külsőről. De, ha a kártya zajos a gyenge minőségű alkatrészektől, akkor ez nem megoldás.
(#) penszel válasza penszel hozzászólására (») Nov 24, 2018 /
 
Közben megtaláltam a hibát a hankártya hálla a jóistenek jó! Legalább is hátúról.
Előlapi hangkimenet a rossz! Árnyékolatlan vékony kábel köteg szedi össze a zajokat de rettenetesen! Na majd Ezt órvoslom.
Egy kérdés még! Nekem a LM1036 modulban a hangerő szabájzóra nincs szükségem, ha ezt kiveszem és áthidalom fulra kivezérelve ez megoldható ilyen módon?
(#) penszel válasza penszel hozzászólására (») Dec 2, 2018 /
 
Valaki tud segíteni?!
Van ennek a vacaknak egy kis frekvenciához hasonló alapzaja.
Ezt hogy tudnám csökenteni,vagy megszüntetni?
Hangerő szabájzót ki iktattam mert nem kel! De ez nem fojásolta be a zajt.

original.jpeg
    
(#) zotya1983 válasza penszel hozzászólására (») Dec 3, 2018 / 1
 
Szia! Milyen a tápegység amire rákötötted? Használsz valamiféle (10-100nF) hidegítést párhuzamosan a szűréssel?
Következő: »»   88 / 91
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem