Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Számítógép hiba, de mi a probléma?
Lapozás: OK   793 / 1116
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Idézet:
„Ezért meg kellene tudni, jelenleg melyík partíció az aktív.”
Ezt hogyan? Először az XP-t telepítettem, utána a Win7-et. Akkor talán az XP aktív, gondolom azt az aktívra teszi, ekkor még semmi nem volt az agész HDD-n. Az XP telepítésnél csináltam a két partíciót, miután XP feltelepült, jött a Win7.
Köszi.
(#) Gabó válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
És mi lenne, ha lementenéd ami kell neked, legyalulnád az egészet, és újratennéd az XP-t?
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
W7 nél egyszerűen a start menüben a keresőmezőbe beírod, hogy "Számítógép-kezelés"
és a bal oldalt a "Tárolás/Lemezkezelés" -t kiválasztva megnézheted...
(#) vladcepes hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Sziasztok! Lehet itt Eset Smart Security-vel kapcsolatosan kérdezősködni?
(#) nagym6 válasza RoliNyh hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Megvan, az XP partíció az aktív, tehát törölhető a win7. Ezután indításkor bejön a vélasztómenü, ahol xp vagy win7 között választok?
(#) nagym6 válasza Gabó hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Sok meló, rengeteg program újratelepítése, hátha van pár kattintásos megoldás. Ha nincs, újratelepítés lesz.
(#) Doky586 hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Ezért érdemesebb a több OS-t egymástól függetlenül külön-külön lemezre telepíteni.
(Miközben a többi lemezt teljesen le is húzunk a telepítés idejére)

OS-t pedig a bios külső boot-menüjében választani (F11-12 vagy esc)
(#) nagym6 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Laptop a gép, csak egy mehet bele.
(#) Ge Lee válasza vladcepes hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Lehetni lehet de nem szoktak örülni neki.
(#) rolandgw válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Van hozzá program is, csak tudni kell mit miért, saját felelősségedre.
Bővebben: Link
(#) RoliNyh válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Elvileg akkor igen...
(#) vladcepes válasza Ge Lee hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Okés ,értem,akkor másik utat választok
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 18, 2018 /
 
Üdv.

Van egy kis gondom a számítógépemmel. Mobil wifiről kapom a netet egy stick-ken keresztül.
win7 és win 10 nél is lefagy a netes filmnézés. Mind a két rendszeren google cromot használom.
A böngésző hibája lenne vagy hardveres? A lemez sem lehet rossz. Mivelhogy a hdd(csak win7) vagy az ssd-ről(win7 és win10) is ugyanúgy befagy. A telefonon nem problémás a netezés. Jelenleg win 7 van ssd. A merevlemezen win10. Mind a kettőn az összes frissítés megvan. Driverek jók.
Tipp hogy merre induljak el?
(#) krauszkrisztian14 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 18, 2018 /
 
Szerintem másik keresővel is ki kellene próbálni.
(#) _ampervadasz_ hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Sziasztok. Egy windows 7 -es operációsrendszert futtató gépre -még a teljes újratelepítés után sem- sikerül elindítani a Premiere Pro programot.

Problémaesemény neve: APPCRASH
Alkalmazásnév: Adobe Premiere Pro.exe
Alkalmazásverzió: 12.1.2.69
Alkalmazás időbélyegzője: 5b34ba17
Hiba – modul neve: ntdll.dll
Hiba – modul verziója: 6.1.7601.24231
Hiba – modul időbélyegzője: 5b6db5a7
Kivételkód: c0000005
Kivétel – eltolás: 0000000000027a6d
Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.1

Program bezárása után még a programra kapok egy 0xc0000005 hibakódot is.

Létező összes frissítés fent van (KB2859537 nincs fent, ami okozhatná az előbbi problémát), csak ez az egy program nem akar működni.
Tud ebbe nvalaki segíteni?
Köszönöm a segítséget.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2018
(#) KTobi válasza _ampervadasz_ hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Szia!

64bites az operációs rendszered ugye? A hangkódek hiányzik a premierből, újabb windows fog kelleni valószínű, hogy legyen rendesen hangja a videónak. Szóval abból is rakjad fel a legújabbat
(#) nagym6 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Üdv. HP nc6220 laptopon akkuról halványabb fényerejű a monitor képe, ha hálózatot csatlakoztatok, akkor erősebb lesz. Mostantól nem lesz erősebb, ha hálózatra csatlakoztatom. Mi lehet az oka? Nem találok erre beállítást. WinXP, és Win7 van rajta két külön partíción, egyik Win-nél sem kapcsol erősebb fényre.
Köszönöm.
(#) KTobi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Windows energiatakarékossági beállítás, esetleg monitorbeállításnál ott lesz a fényerő állítás is. Ha nem, akkor hiányzik driver.
(#) nagym6 válasza KTobi hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Win energiatakarékosságnál nincs ilyen állítási lehetőség, vagy nem találom. Amit találtam, minimális energiagazdálkodásra állítottam, hogy ne spóroljon.
Driver van, azon állítható a fényerő, de nem lesz olyan mint volt, bárhogyan állítom. Előzőleg ha bedugtam a hálózatot, csak ettől erősebb, és kontrasztosabb lett a kép. Most nem lesz, semmit nem állítottam. Esetleg a drivert kellene újratelepíteni, nem tudom.
(#) KTobi válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Ezt kell beállítani, ha nincs, az gond. (Lehet, hogy elöregedett a háttérvilágítás?)
(#) nagym6 válasza KTobi hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Ebben az ablakban éppen az a beállítás nincs, amit jelöltél. Van tartalék monitorom, lehet, hogy kicserélem a fénycsöveket.
Köszönöm.
(#) antikzsolt hozzászólása Okt 21, 2018 / 1
 
Bocsi hogy beleszólok de nem lehet a bios is beleszól? Amúgy most vetted vagy régebben?
(#) Szasza9668 hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Sziasztok!

Pci-e 1.0 aljzatba fog működni pci-e 2.0 video kártya? Nem játékra kell.

Köszönöm!
(#) Doky586 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Több mint 11 éve jelent meg a PCIe 2.0 Csak a régebbi alaplapokon van 1.0 De ilyen öreg gépre már ne sokat költsél..
(valószínű működni fog, de online rendelve 2hétig visszaadhatod ha mégsem)
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2018
(#) Szasza9668 válasza Doky586 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Ingyen volt, munkához kell. A jelenlegi video kártyán csak egy dvi kimenet van és jó lenne mellé egy hdmi.
(#) nagym6 válasza antikzsolt hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
Ez régi Centrino procis gép, WinXP korabeli. Sokat nem értek hozzá, megnézem a biost hátha találok valamit.
(#) Szasza9668 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Szerintem ez lehet az inverter, a kábel és a ccfl.

A legtöbb laposon lehet állítani az akku ill. a hálózatról üzemelés tulajdonságait.
Tudod változtatni a fényerőt? Ha nem akkor az inverter adjust nevű lábán keresgélj. Ha változik akkor jó eséllyel elöregedett vagy az inverter vagy a ccfl.
Ha meg szeretnéd menteni priviben keress meg, most készülök kidobni ccfl csöveket és bontott invertereket, de ha megmondod az lcd pontos típusát akkor lehet tudok adni is.
A hozzászólás módosítva: Okt 21, 2018
(#) nagym6 válasza Szasza9668 hozzászólására (») Okt 21, 2018 /
 
A video driverben tudom állítani a fényerőt, de csak kifakul a kép, nem lehet kontraszt gamma állításokkal sem normálisra csinálni. Van másik ugyanilyen gép, illetve a kijelző csak felbontásban különbözik. Abból átcserélek invertert, ccfl-t. Köszi.
(#) Szasza9668 válasza nagym6 hozzászólására (») Okt 21, 2018 / 1
 
Ha fakul a kép akkor ott lehet kábel és lcd probléma is.
(#) Udvari Zsombor hozzászólása Okt 21, 2018 /
 
Windows 7 Home Premium nincs aktiválva. Ma akármit csinálunk, a Skype-ba nem sikerül bejelentkezni és a Google Chrome sem nyílik meg! A Total Commander legalább elindult, de azzal nem megyünk sokra! Ja, és persze a Microsoft Toolkit nem támogatja a Home verziókat!
Na, ezzel mit lehetne kezdeni? Szedessük le a Win7 Home-ot és tetessünk fel valami más verziót?
Következő: »»   793 / 1116
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem