Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Klíma szervizelés, javítás
 
Témaindító: Atka15, idő: Júl 15, 2010
Témakörök:
Lapozás: OK   49 / 94
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Okt 3, 2018 /
 
(#) luluzulu hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Sziasztok!
Hozzá jutottam egy LG LS-R126ABL klimához. Apszulut nem tudok róla semmit, azt sem hogy miért lett le szerelve. Valahogy le tudnám-e tesztelni nagyjábból hogy működik-e? Ha kicsit is működik akkor fel szereltetném és jöhetne az éles teszt, de addig nem szeretnék sokat rá költeni.
Előre is köszönöm a segítséget.
(#) vargham válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Gázt visszaszívták bele, és lezárták korrekten, vagy csak levágták róla a csöveket?
(#) luluzulu válasza vargham hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Csak le van vágva. Nem régóta áll igy párnapja.
(#) vargham válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Ezzel két probléma van, ami sokat drágít rajta:
1. Teljes mértékben hiányzik a hűtőközeg. Pótolni kell.
2. Telement a belseje kosszal, meg vízpárával. Megfelelő tisztítás és vízmentesítés nélkül gyorsan tönkremegy.
(#) luluzulu válasza vargham hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Nem egyszerű azt gondoltam. Szeretném meg csináltatni rendesen. Azonban attól félek, hogy minden meg lesz csinálva be építve meg minden aztán ki jön hogy a kompreszor halott...
Mennyire probléma ha így gáz nelkül beindítom csak addig még kiderül hogy nagyjábból működik-e a komoreszor?
(#) vargham válasza luluzulu hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
A hűtőközeg hűti, szállítja a kenőanyagot, stb. Tudtommal nem egészséges rövidtávon sem.
(#) champ válasza kaqkk hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
köszi.
eddig 24-et hívtam fel, de senki nem hajlandó foglalkozni vele, vagy nincs ideje, vagy én nem érek rá akkor. Egy ember kijött, és annyit állapított meg, hogy a kültéri panel hibás, de ez egyáltalán nem biztos.
Ezért meg nem adnám fel, és cserélném le potom 250 ezerért.
Tudna valaki segíteni a hibakeresésben? Esetleg alkatrész keresésben? Esetleg mérésben? Sajnos nincs hozzá rajzom. Jó lenne pl azt kimérni, hogy van e kommunikáció a panelek között...
(#) kaqkk válasza champ hozzászólására (») Okt 22, 2018 /
 
Tudod a legnagyobb probléma az hogy a klímások 90% a csak felszerel , a javítás az már más dolog ...
(#) habazutty válasza champ hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia!
Mennyire vagy barátságban a multiméterrel? Én nem néztem utána, de, ha Kaqkk kollégának igaza van, akkor először a ventilátornál kell szétnézni. Rajzot nem fogsz találni.
Ha belevágnál csinálj pár képet.

Sajna abban Kaqkk nak igaza van, hogy javítani kevesen szeretnek. Ennek is megvan az oka, de ezt inkább hagyjuk.
(#) habazutty válasza habazutty hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Most nézem, hogy ez Gree gyártmány. A kültéri venti pedig aszinkron, mert ott az üzemi kondi, így egyszerű kimérni és akár kipróbálni is.
A kommunikációt egy középállású műszerrel, vagy led-el a legegyszerűbb megnézni (persze, ha van szkópod...). Váltakozó jelfolyamnak kell lennie 40 és 130 V környékén.
Ha kültéri panelra terelődik a gyanú, akkor bukta.
(#) apa70 hozzászólása Okt 23, 2018 /
 
Sziasztok. Van egy daikin klimam.(FLKS35BAVMB) huto- futo. A problema az hogy hűt de nem fűt. U4 hiba kodot ir.
(#) kaqkk válasza apa70 hozzászólására (») Okt 23, 2018 / 1
 
A kódtáblázat hibás bekötést ír , nézd át (5 vezeték ér ) a kültérinél beltérinél passzol e szám-betű szerint ,vagy van e szakadás ...
(#) champ válasza habazutty hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Szia,
Még mindig nem adtam, fel de már nem sok van hátra...
A multit jól ismerem. Mindenféle szempontból ki lett már mérve a panel asztalon. (Tápokat előállítja, kondik stb.) Csináltam egy kommunikációs tesztelőt, amit olvastam valahol. Ha igaz, akkor egy ellenkező polaritással, párhuzamosan kapcsolt két ledből álló tesztelőnek jelezni kellene az oda vissza kommunikálást. Az én esetemben azt látom, hogy a beltéri szövegel, de a kültéri semmit nem válaszol. Talán ez lehet a probléma, de, hogy ezt hogyan lehet javítani, azt már nem tudom.
Ebben kéne segítség.
A képeket ide gyűjtöm:
https://drive.google.com/open?id=1Erh4U-UarNriYYEsSLrpk5b5wowgQokS
Kaqkk kollégának igaza van. Nem találok olyan embert aki ért a klímához, és van is "kedve" foglalkozni vele. Tök egyszerű egy újat beüzemelni. Én viszont nem akarok 250 ezret kidobni erre...
(#) apa70 válasza champ hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
Ok.megneztem. a kulteri kap 220v- ot. De a kulteri es a belteri csak negy eres kabellal van ossze kotve.
(#) kaqkk válasza apa70 hozzászólására (») Okt 29, 2018 /
 
A beltérinél is fotózd le a bekötést , akkor össze tudjuk hasonlítani ..
(#) Lina1591 hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Hitachi RAS-50YH5/Rac-50YH5 klíma kompresszort keresek, kérem, aki ebbe tud segíteni az, jelezze illetve egy Panasonic CU-E18LKE ehhez is kompresszort keresnék. Segítséget előre is köszönöm.

hitACHI.jpg
    
(#) ricsi779 hozzászólása Nov 3, 2018 /
 
Jó estét. Ehhez a kompresszorhoz dugattyút és hajtókart lehet vásárolni? Elnézést a fejel lefele képért.
(#) StMiklos válasza ricsi779 hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szevasz!

Hermetikus kompresszorokhoz nem létezik alkatrész, ezeket nem javítják.
Amúgy biztos elég lenne dugattyú és hajtókar? Milyen állapotban van szelepezése, csapágyazása.
Olajhiány (kenés) miatt más is sérül. Talán ha van olyan, aki bontja (de minek)?

Üdv: StMiklos
(#) ricsi779 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 4, 2018 /
 
Egyenlőre csak ezt akartam tudni, hogy lehet e cserélni ezeket. A többiről nem tudok mit mondani, de ránézésre nem tűnt más alkatrész hibásnak, a tengelyben meg van egy minimális fele játék. Ám mért nincsenek alkatrészek a hermetikus kompresszorokhoz? Jól gondolom,hogy azért mert otthoni körülmények között nehézkes lezárni? Vagy csak a gyártók nem támogatják ?
(#) StMiklos válasza ricsi779 hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Szevasz!

Ezek nyomástartó edények, melyek gyártásához "kazánbiztosi" típus engedély kell.
Ez ugye világos? Te megbontod az eredeti, engedélyezett technológia szerint lezárt edényt, és újra "lezárod". Már a bontáskor sérülhet az eredeti anyag, az újrahegesztés minősége pedig nem garantálható. A rendszer nyomáspróbájánál meg kaphat rendesen.
Folytassam??? Itt élet- és vagyonbiztonságról van szó.

Üdv: StMikloös
(#) ricsi779 válasza StMiklos hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Elmagyarázva már érthető. Köszönöm a választ.
(#) Ferenc1234 válasza luluzulu hozzászólására (») Nov 5, 2018 /
 
Par kerdes: A levagott belteri csovei be voltak tekerve legalabb szigszalaggal es a kulterin a sarokszelepek el voltak zarva mikor hozzajutottal?
(#) zsoltee0001 hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok

15m2 műhelyembe gondoltam hűtés fűtésre klímát.
Most ezek között vacilálok:
Bővebben: Link

https://m.emag.hu/whirlpool-spis-409l-inverteres-klima-9000-btu-a-e...=72648

Egyforma áron van, mégis az egyik jobb hatásfokú, ergo fűtésre alkalmasabb.
Szakértőktől kérdezném, mi a véleményetek?
H tarifás villanyra köthető?

Üdv
(#) mhatalyak hozzászólása Nov 7, 2018 /
 
Sziasztok!

Olyan információra lenne szükségem, hogy ki hogyan szokta téliesíteni a klímáját? Én azzal fűtök télen is. Idén januárban is, mikor voltak -10, -20 fokok is. Tökéletesen fűtött és üzemelt, viszont a cseppvíz megfagyott, mielőtt kifolyt volna a kültériből így emiatt kb. 5 centi vastagon állt a jég az aljában reggelre, amit idén szeretnék elkerülni, nehogy eltörje a hőcserélőt.
(#) asusmag válasza apa70 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Hello mi a kultéri egység megjelolése??? Mert ha az is valami RK vagy RXK azok csak hutés re szolgálnak nincs bennuk 4utas szelep a futésre.
(#) zsoltee0001 válasza mhatalyak hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Milyen fajta klimad van? En orulnek ha - 15 fokba is tokeletes .
Udv
(#) mhatalyak válasza zsoltee0001 hozzászólására (») Nov 7, 2018 /
 
Fisher FSAMI-Pro-71AE2. két beltéris klíma. Bővebben: Link
(#) Töröcsik Tibor hozzászólása Nov 15, 2018 /
 
Sziasztok!Valaki tudna nekem segíteni kb mekkor indító kondi kéne ehhez a motorhoz?Sajnos nem tudom a motor márkáját,gyártót.
(#) BarnaPili válasza Töröcsik Tibor hozzászólására (») Nov 15, 2018 /
 
Ez egy mobilklíma, vagy egy páramentesítő kompresszor?
Következő: »»   49 / 94
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem