Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » [OFF] Pihenő pákások témája - Elektronika, és politikamentes topik
Lapozás: OK   2951 / 3546
(#) nagym6 válasza Tamás627 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Nem ég le olyan könnyen a motor, és a biztosíték is azért van, hogy megvédje. Ha a biztosíték megfelelő értékű volt és kiolvadt, elvileg nem lehet baja a motornak. A másik biztosíték értéke nem túl kicsi és azért olvad ki? Vagy máshol szorul a mechanizmus esetleg. Volt, vagy van égett szaga a motornak? Szétszedném, akkor látható.
(#) pjg válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Mond a típusát. Bár szerintem VT R4902-es.
(#) Bakman válasza voodoo hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Nem kell külön felhívni erre a figyelmet, a téma feljön a bal oldali listában, mint amelyikre friss válasz érkezett. Hajrá!
(#) voodoo válasza Bakman hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Igen igazad van.
(#) Kovidivi válasza Tamás627 hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Keress valami témát, az off topicban tilos elektronikáról beszélgetni. Jani-nak is ezt kellene tennie. A kezdő topic-ban biztosan megmondják, hogy mi a képlet.
(#) nagym6 válasza Kovidivi hozzászólására (») Okt 13, 2018 /
 
Igazad van, én sem figyeltem.
(#) Skori válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Magyarul az F = 1/(2*PI*R*C) képletből akarod a C-t megkapni?
(#) Gafly hozzászólása Okt 14, 2018 /
 
Azt nem tudom hogy ez vicces-e, vagy érdekes, de legalább biztosan nem elektronika.
Azért nem szívesen lennék a srác helyében.
Gyengébbek kedvéért van bulvárosítva magyarul is (de eredetiben jobb).
(#) Skori válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Tessék, lehet finomítgatni, átalakítani stb...

szamol.zip
    
(#) Remci válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Mert midig az a játék
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Jobbulást a két sérült műszakinak, remélem nem sérültek komolyan!
(#) jani1987 válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Pontosan. De ha nem ide való kérem az áthelyezést.
(#) pjg hozzászólása Okt 14, 2018 / 2
 
(#) jani1987 válasza Skori hozzászólására (») Okt 14, 2018 /
 
Köszi. Kivettem 3 nullát és átírtam µF-ra.
(#) Bakman válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2018 / 1
 
Köszi! Perverz módon egy pasziánsz partit toltam rajta.
(#) kameleon2 válasza pjg hozzászólására (») Okt 14, 2018 / 1
 
Istenem de rég játszottam a Jazz Jackrabbit-al! Köszi !
(#) Gafly válasza tbarath hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Igen, ők tényleg ártatlan "szemlélődők" voltak

Pár éve volt, hogy: "Az esemény úgy indult, hogy karbantartás során beleesett a csavarhúzó a szünetmentes tápegységbe".
Az is nagy buli volt
(#) tbarath válasza Gafly hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Nem tudom hogy kik sérültek meg, egy ilyen robbanás viheti az "elkövetőt" ugyanúgy, mint egy "szemlélődőt". Máshol azt olvastam, hogy csak könnyebben sérültek, remélem igaz.

Ugyanakkor szerintem nagyon komoly hibák történhettek, és nem is elsősorban a fegyvert véletlenül elsütő katonára gondolok. A földön ezeknél a gépeknél szinte minden biztosítva van: rakéták, bombák, katapultülés, és ezeket a "remove before flight" feliratú vackokat közvetlenül felszállás előtt szokták csak eltávolítani. Nem tudom hogy a gépágyúnak van-e ilyen biztosítószerkezete, de ha nincs akkor ez komoly tervezési hiba. Ha pedig van, akkor a fegyvernek biztosítva kellene lenni amikor a földön egy műszaki piszkálgat valamit a gépen.

A szünetmentesek pedig nagyon veszélyesek, nem is kérdés.
(#) jani1987 hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Pénteken nem voltam tanfolyamon de valamiről nagyon lemaradtam ha már a feszültség és áram mértékegysége ugyanaz.
(#) kameleon2 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Láttál már közelebbről mechanikus biztosítást? Az is meghibásodhat. Nekem egy dupla biztosítású fegyver is elsült töltés közben a kezemben. Azaz a fegyvert mindig töltöttnek és élesnek kell feltételezni.
(#) gkari válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Na hát persze hogy KA (kiloamper) a helyes. Ugye, hogy az aluminiumkohóról van itt szó?
Egyszer belülről láttam az Ajkait.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) tbarath válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Ezek a gépek baromi veszélyesek és elképesztően drágák, egy nagyjából modern vadászgép ára ma kb. a 20-100 millió USD közé esik, már nem számítva "kisszériás" típusokat (pl. az F22 kb. 175 millió mai dollárba került anno, nagyrészt azért mert jelentősen megvágták a rendelt darabszámot és kevés gépen kellett teríteni a fejlesztési költségeket.)

Ezek jellemzően többszörösen túl vannak biztosítva, és szinte biztos hogy egy ilyen balesetnél az üzemeltetési és karbantartási szabályokat többszörösen is megszegték, mert egy elcseszés nem elég ennyihez.
(#) granpa válasza gkari hozzászólására (») Okt 15, 2018 / 1
 
Szerintem: kA.
(#) Szárnyas válasza Bakman hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Másra nem is nagyon lehet használni, én is toltam egy partit.
(#) Szárnyas válasza kameleon2 hozzászólására (») Okt 16, 2018 / 1
 
Én meg a 2. részével játszottam sokat.

Amúgy jó ez az oldal, az elmentett játékállás is megmarad benne. Ha egy másik alkalommal játszani támad kedve az embernek, vissza lehet tölteni azt. A Battle Command c. játékban most megcsináltam pár küldetést és elmetettem az állást.
(#) Frankye válasza tbarath hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Bár a repüléshez nem (sem) értek, a vasúton azt tanítják, hogy egy ember nem tud balesetet okozni. (Persze van ebben egy kis túlzás is, de lényegében igaz, mert ha nagyon akar, azért szándékosan (!) egy ember is tud, de véletlenül aligha.) A repülésben - gondolom - ennél még szigorúbbak a szabályok, lévén lényegesen veszélyesebb üzem.
(#) Gafly válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Repülésben (is) vérrel írják a szabályokat.
Hogy ragadjunk a földön: Sínkoronára nem lépünk

Rendszerváltás előtt, sziporkázó napsütésben egy téli napon sétálok be Martfű állomáson a forgalmi irodába. Oldalamon a műszerész táska, napsütés, szép az élet, meg minden.
Amikor hirtelen én nagy pofámmal a hóban, fejemen a műszerésztáska, elkeztem másként látni a világot...
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) tbarath válasza Frankye hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Igen, veszélyes üzem, pláne a katonai gépek. És azt szokták mondani, hogy a szabályait vérrel írták. Most szerencsére nem halt bele senki, és remélhetőleg ez a példa sok helyen fogja javítani a szabálykövetést, valamint annak a betartatását.
(#) wbt hozzászólása Okt 16, 2018 /
 
Sziasztok! Munkaadó által adómentesen adható internet előfizetés él még? Valami rémlik pár évvel ezelőttről, semmit nem találok róla 2003 után.
(#) wbt válasza Gafly hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
"Repülésben vérrel írják a szabályokat." ...hogy emiatt én mennyi combost kaptam az oktatóktól
Következő: »»   2951 / 3546
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem