Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Raspberry Pi - Málnatopik
 
Témaindító: Topi, idő: Máj 6, 2013
Témakörök:
Lapozás: OK   39 / 65
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Akkor minden féle képpen egy 6-7ezer forintos átalakító kellene?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2018
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Mindegy, milyen az átalakító. Gondolom a monitor nem ér sokkal többet, mint 6-7 eFt. A HDMI digitális jel, a VGA analóg. A képminőség mindenképpen romlik, erre értettem a felesleges befektetést.
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Igen, a monitor viszonylag régi, LCD. Nyilván nem filmet nézni tervezek majd vele.
Akkor igazán mindegy, hogy milyet veszek?
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2018
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
A konrét típus kiválasztásában nem tudok segíteni, lévén ilyen átalakítót soha nem használtam.
(#) krauszkrisztian14 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
Azért köszönöm!
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Okt 4, 2018 /
 
És ezzel működne?
(#) krauszkrisztian14 hozzászólása Okt 4, 2018 /
 
Vagy esetleg egy hdmi-dvi átalakítóval jobban járnék?
(#) tbarath válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 4, 2018 /
 
A DVI az mi? Többféle is van belőle.
Ha DVI-D akkor mindenképpen jobban járnál hdmi-vel. Az digitális jel, nincs minőségromlás. Aztán valójában konverzió sincs, mert az nem átalakító, némi túlzással ugyanaz a kettő, csak a kábel végén kétféle csatlakozó van. Ne is vegyél átalakítót, hanem kábelt aminek az egyi vége dvi, a másik hdmi
A hozzászólás módosítva: Okt 4, 2018
(#) Bakman válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Pontosan milyen monitorral szeretnéd használni a málnát?
(#) palj válasza krauszkrisztian14 hozzászólására (») Okt 5, 2018 /
 
Én a hangkimenetes verziót használom, sajnos , amikor vettem, akkor is drága volt, ha itthon veszed most is drága. Jól működik, és ha nem HD videót akarsz nézni rajta akkor kiváló. Én pl. csak az élesztéshez (RPI 2-3) használom terminál üzemmódban.
Ezt az átalakítót egyébként DVR-ek javitásához is használom ott is jó!
(#) roland9 hozzászólása Okt 10, 2018 /
 
Sziasztok!
Raspberry-re létezik egy LabView utánzat ami a "MyOpenLab"-re hallgat.
A problémám az lenne a programmal, hogy programot futtatva látszólag minden rendbe van, de a raspberry mégsem kapcsolja a GPIO-t. Lenne valakinek valami ötlete, hogy mitől lehetséges ez?
(#) Bakman válasza roland9 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A programot nem ismerem, csak ötletelek. A MyOpenLab programban lehet futtatni valamilyen kódot? Pl. Python, Java, Scratch stb. Ha igen, akkor ha addig nem születik megoldás, kis kerülőúton a célhoz érhetsz. Itt van egy csomó példa arra, hogyan lehet kapcsolgatni a portokat: Bővebben: Link.
(#) tbarath válasza roland9 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Ennek a sw-nek nincs véletlenül valami függősége, amit fel kell még tenni?
(#) roland9 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Kerestem, de nem találtam semmit, hogy kellene hozzá még valami.
(#) roland9 válasza Bakman hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
A programmal én is csak nemrég kezdtem el ismerkedni.
Megnézem ezt a kódos dolgot, szerintem kell benne lennie.
(#) tbarath válasza roland9 hozzászólására (») Okt 10, 2018 /
 
Itt 0:33-nál mintha látnék valamit: Bővebben: Link

Mondjuk az arduino-t végképp nem értem, de az a java téma függőségre emlékeztet. 8:20 körül is előkerül, tovább nem néztem, addig is csak átpörgettem. De kellene valami normális doksi erről a vacakról, nem egy youtube videóban mutogatott fb oldal alapján tapogatózni félvakon...
(#) roland9 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Amit mondasz 0:33-nál és 8:20 körül az szerintem csak arduinohoz kell, de holnap fel telepítem rá hátha.
Amúgy van nekik oldaluk is Bővebben: Link, de itt se írnak semmit se.
(#) tbarath válasza roland9 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Sokat írnak spanyolul, de használható doksit én se találtam.
(#) roland9 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Feltettem ami a videóban volt, de a helyzet változatlan.
Az érdekesség, hogy a proci hőmérsékletet viszont tudja a program olvasni
(#) tbarath válasza roland9 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Az nem GPIO-n keresztül megy.
/opt/vc/bin/vcgencmd measure_temp

Meg kellene próbálnod azt, hogy valamilyen más módon, mondjuk command line-ból vagy python-ban piszkálod a GPIO-t, hogy az vajon megy-e.
(#) roland9 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
python-ban működik.
  1. import RPi.GPIO as GPIO
  2. import time
  3.  
  4. GPIO.setmode(GPIO.BCM)
  5.  
  6. GPIO.setup(4, GPIO.OUT)
  7.  
  8. GPIO.output(4, GPIO.HIGH)
  9. time.sleep(5)
  10. GPIO.output(4, GPIO.LOW)
  11. GPIO.cleanup()
(#) tbarath válasza roland9 hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Hát akkor passzolom, a GPIO ezek szerint megy. Valami java dolog lesz itt a gond...
(#) roland9 válasza tbarath hozzászólására (») Okt 11, 2018 /
 
Találtam több e-mail címet is, ahová írtam nekik, illetve Face-en is írtam, de sok esélyt reményt nem fűzök hozzá, hogy kapok választ rá
(#) kleinie hozzászólása Okt 15, 2018 /
 
Van egy Raspberry2B-m, van hozzá egy WiPi adapter (az eredeti, fehér, málnás) meg egy külső usb hdd. Ez egy régi laptopból bontott 100GB-os darab, egy olcsó orico usb házban. Tápegység az eredeti málnás, ha jól tudom 2.5A-es. Mostanában egy csomószor eldobja a vinyót. Rendszer: OpenELEC. A max_usb_current be van kapcsolva, de szerintem nagyon a határon mozog az áramfelvétel, ezért lehet. Abból gondolom, ha csak az egyik van bedugva, akkor megy szépen, más usb eszköz nincs csatlakoztatva. Mi lenne a legegyszerűbb megoldás, hogy menjen stabilan? Nézegettem orico márkájú usb hub-ot saját táppal, USB 2.0-ás, de nem vagyok biztos, hogy az is elbírja. Ezek a hub-ok nem korlátozzák a portonkénti áramfelvételt 500mA-ben?
(#) tbarath válasza kleinie hozzászólására (») Okt 15, 2018 /
 
Én 3 dolgon gondolkodnék el:
1. külső táp az usb házhoz, már ha megtáplálható arról
2. a 2,5A táp cseréje komolyabbra (ha jól emlékszem a 3 portos ikea koppla 4A körül kezd el lekonyulni)
3. a vinyót kidobnám a francba, egy valamire való hub kb. annyiba kerül mint egy 120-as SSD, ha nem drágább.

Bár először mérni kellene, lehet hogy nem is ez a probléma. Bár lehetne valami tápkábelt barkácsolni az usb házhoz:
- házhoz az oda való B/mini/micro/stb. csatlakozó
- pi-hoz egy USB A, ahol csak aa GND és a 2 adatláb van bekötve
- egy másik USB táphoz egy USB A, ahol csak a GND és a VCC van bekötve.
Talán ez a legolcsóbb megoldás...
(#) kleinie válasza tbarath hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Erre is gondoltam, van pár 5V-os telefon töltő, ami tud 1.5-2A-t. Ez a nem "szép" megoldás, de valóban olcsó. A nagy kutatásban találtam egy ilyet. Nem olcsó, viszont elég kompakt, de ebben sem vagyok biztos, hogy egy usb porton le tud adni annyi kraftot, ami a vinyónak kell (ha jól emlékszem 1A van ráírva). Amiatt vagyok bizonytalan, hogy az USB 2.0 elvileg portonként 500mA-t enged. Tehát ha veszek egy usb hubot, aminek saját tápja van, az sem biztos, hogy jó lesz. Az érdekes, hogy ha simán laptoppal vagy asztali géppel használom a vinyót, az tud neki elég tápot adni.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) tbarath válasza kleinie hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Lehet, hogy egy 5V ágra akasztott elkó is megoldaná a problémát.
Ez a pi hub nekem nem tetszik, nem hiszem hogy ez sokat segítene. És ugye 6k HUF, 120-as SSD-t találsz 9-ért (újat, garist). Az datasheet szerint max. 2,2W-ot fogyaszt, szóval 5V 0,5A bőven elég neki.
Persze ha nem ez a gond akkor fölösleges kiadás - bár egy SSD azért nagyban megdobja bármilyen gép használati értékét. Ellentétben egy pi-specifikus USB hub-bal, amire nem nagyon van szükséged.
(#) kleinie válasza tbarath hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Köszi a tippet! Ez hogy nem jutott eszembe... Van a gépemben egy 250GB-os SSD, kipróbálom azzal.
(#) kleinie válasza kleinie hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Vagy mégsem... A specifikációs szerint 5V 1.7A (Crucial MX100). Igaz ez egy régi darab, az új WD green nem kér ennyit.
A hozzászólás módosítva: Okt 16, 2018
(#) tbarath válasza kleinie hozzászólására (») Okt 16, 2018 /
 
Az sem feltétlen probléma, de a fene tudja.
Én először tutira a kábeles megoldással próbálkoznék, menjen független tápról a vinyó, ha a táp kevés akkor ez megoldja a problémát.
Következő: »»   39 / 65
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem