Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Indukciós főzőlap javítása
 
Témaindító: csiperke, idő: Okt 25, 2009
Témakörök:
Lapozás: OK   21 / 34
(#) Sebi válasza granpa hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
(#) Janszi válasza Sebi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Na jó,jó,de az a kényszerhűtés egy tenyérnyi alut hűt,meg nem saccolom neked mennyi a hőveszteség,de ugye a bojlernél meg körbecsücsüli a fűtőbetétet a vízkő,az is veszteség,meg fűtőbetét-élettartam rövidülés,szerelési költség,mert nem mindenki tudja megcsinálni magának(átlag felhasználó számítás).
(#) erbe válasza Janszi hozzászólására (») Okt 23, 2018 /
 
Idézet:
„körbecsücsüli a fűtőbetétet a vízkő,az is veszteség,”

Hol van ott veszteség?
Idézet:
„fűtőbetét-élettartam rövidülés”

Átlagosan 30-40 év bojlerbetét élettartam. ?
Ez persze csak a 30-40 éves bojlerekre igaz. Ami 2 év után kilyukad, ott nem tudod mérni.
(#) Janszi válasza erbe hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Idézet:
„Idézet:
„körbecsücsüli a fűtőbetétet a vízkő,az is veszteség,”

Hol van ott veszteség?”


Előbb üzemeltess legalább 10 évig bojlert hogy legyen tapasztalatod a témában,amíg az elképzelésed a mankód,addig az itt nem információ.

Idézet:
„Idézet:
„fűtőbetét-élettartam rövidülés”

Átlagosan 30-40 év bojlerbetét élettartam. ?
Ez persze csak a 30-40 éves bojlerekre igaz. Ami 2 év után kilyukad, ott nem tudod mérni.”


Ez még üzemkész állapotban sem releváns információ,maximum a szekrény aljában becsomagolva.
Saját tapasztalat ez is gondolom.
(#) granpa válasza Janszi hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
A 30-40 év nálam bejött: most tart a bojlerem (Hajdú, 80 l) ~35 évnél, még nem volt javítva és prímán dolgozik.
(#) Sebi válasza granpa hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Azért - gondolom - a vízkövet 3...4 évenként kiszedted és az aktív anódot is cserélted.
Legalábbis én így tettem és értem el - eddig - 34 évet az enyémmel, pesti vízzel.
(#) granpa válasza Sebi hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Nálam ez felesleges művelet lenne, mert nincs vízkő. Egyszer sok éve belenéztem, és meglepett az állapota.
(#) hzoli2 válasza Janszi hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Köszönöm a hozzászólásokat. Nézegettem a neten ezeket a indukciós hevítőket és pillanatok alatt megolvadt a tekercsbe behelyezett csapágy , sajnos a hatásfoka nem jobb mint fűtőszálas melegítőké. Azon gondolkoztam, hogy az indukciós tekercsbe belehetne tenni egy vízcsövet , amely vasból van az indukció miatt és keringető szivattyú vinné a vizet egy radiátorba. Olyan lenne , mint az átfolyós vízmelegítő , sajnos a hatásfok miatt nincs sok értelme az ötletnek, talán a fűtőszál élettartamát túlszárnyalná, de más haszna nem lenne. A klímában nagyon profin megoldották a gázkeverékkel a többszörös hatásfokot, ehhez hasonló hatásfokú rendszer még nem igen van ,villamos áram területén. Vagyis van egy projekt , ami megfelelő összeállításban 10x-es hatásfokot is adhat, de a téma nagyon elnémult már egy ideje, lehet , hogy kamu. Az emberke, aki ezt kitalálta nyert is valamilyen díjat egy feltaláló konferencián. állítólag a díjkiosztásnál a 4 fizikus közül az egyik nem akarta elhinni, amit látott a kísérletben .
(Ha érdekel valakit , megírhatom mire kell rákeresni a youtubon.)
(#) Janszi válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
Ja,mondjuk nehéz lenne túlszárnyalni a 35 éves fűtőbetét bekerülési költségét,már ha igaz
Mindjárt van kettő oktató jellegű példa is erre
(#) erbe válasza Janszi hozzászólására (») Okt 24, 2018 /
 
48 éve kaptam meg a szakmunkás bizonyítványomat, így tapasztalatom akad bőven. Villanybojlerem nem volt soha, néha másét javítottam, tisztítottam.

Hzolinak:
Az elektromos fűtőbetét hatásfoka 100 %. Ennél nem lehet se több, se kevesebb. Csak hőszivattyúval lehet több hőenergiát kicsikarni, mint írtad is.
Nagyon tetszett, mikor az ionkazán reklámjában leírták, azért olyan jó, mert a hatásfoka eléri a 98 %-ot.
(#) szsrobert válasza Sebi hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Hutsd a melegitendo vizzel a hutobordat.
(#) szsrobert válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Ird meg, erdekel a szerkezet.
(#) szsrobert válasza erbe hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Erbe, ezt bizonyitani is tudod?
Mi tortenik, ha fizikai kemiai atalakulas miatt 99,9 vagy 100,1%?
Minden torveny torveny, mig ki nem derul, hogy alkotoja nem ismeri elegge a termeszetet, vagy nem hataroztavmeg pontosan milyen korulmenyek kozt ervenyes az altala ujrafelfedett torvenyszeruseg.
(#) hzoli2 válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Az emberkét, azt hiszem Egely Györgynek hívják , remélem jól írom a nevét. A projektje valószínű, hogy nem kamu, mert kapott rá állami támogatást is. Állítása szerint a gyártó cég , akit megbíztak a fűtő szerkezet gyártásával átverte , most peren van az ügye. Vannak érdekes történetek az emberkéről, de azért lehet , hogy működhet a cucc. A youtubon sok marhaság van , György úr azt mondta azért tette fel a nyilvánosságra a cuccot , mert hallott több esetet, hogy feltalálók bizonyos körülmények között elhaláloztak(lehet, hogy a találmányuk végzett velük). Valószínű, hogy ez a cucc lenne a legolcsóbb fűtő eszköz mind közül, és ha ez valóban forgalomba kerülne , mindenki ilyet venne.
Szóval a cucc porfúzió néven van fent a youtbon, ha még fent van, semmilyen elérhetőségen nem lehet infót szerezni a mostani helyzetről, jegelték a dolgot.
A mikró hullámú sütővel kísérletezgetett, beletett a mikróba egy kvarcüvegből készült gömb kémcsövet a kémcsőbe közönséges faszén port tett be és bele szúrt egy grafit szálat, amely nem vastartalmú. Egy ideig bekapcsolta , létrejött a gömbben a fúzió, amit sokan vitatnak. Jele az volt , hogy a kivett faszénport a mágnes vonzotta. A mikró sütő adta tér miatt , csak 4-5 x ös hatásfok lehetséges , viszont a kísérleti gépében, amely hengeres alakzatú, ott már állítása szerint
10x -es hatásfok is elérhető. Én próbálgattam a mikróban, valóban beindult a folyamat , ami a videón is látszik , kellet kicsit próbálgatni a helyzetét a mikró sütőterében, mert a rezonancia csak ott tud létrejönni , ahol nagyobb a sugárzási szint. Mivel csak porcelán volt itthon, ami gömb alakú, ezért ezzel próbálkoztam, de széttört , nem bírta a hőt. Majd , ha lesz esetleg kerámia , ami gömb alakú, próbálkozok még, de annyit nem akarok az ügybe fektetni, hogy méreg drága kvarcüveget vegyek . A György úr említést tett egyik videójában , hogy minimum 500W kell , hogy létrejöjjön a fúzió és valahol említi, hogy pici víz is kell hozzá.

Azért is írtam ezt le, mert érdekelnének a vélemények, tudom, hogy itt az indukciós cucc van terítéken , de legalább lehet egy kicsit kikapcsolódni a nagyfrekvenciás mikrohullám területére.
(#) pjg válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Egely György - KAMÚÚÚÚÚ!
(#) Janszi válasza hzoli2 hozzászólására (») Okt 25, 2018 1 /
 
Hőálló üvegnek a ceruzahalogén izzó is megteszi (hűtve akár)azt hiszem kvarcüveg,de nem a gömb forma a lényeg,hanem a részben zárt tér,ahol tud reflektálódni az elektron.Olyan az elv mint a magnetron,csak ott méretezett cellák vannak,azért a 2,4GHz a frekije.Itt meg a beleszúrt rotring bél vezeti be az elektront a csapdába,ahol a szén nanocsöves szerkezetén és a cső falán reflektálódik egy része,ami okozza a fúziót.
A befektetett elektronhoz képest csak kevés fúzionál,de ennek a jelenleg nem túl hatékony eljárásnak a hasznos része maga a fúzió.
De aki engem simán lepipálna,azt örömmel várom ;P
Amúgy kvarcüveg a passzív hősugárzó csöve is,meg a nátrium halogén lámpa nagynyomású csöve is.
(#) erbe válasza Janszi hozzászólására (») Okt 25, 2018 /
 
Sőt kvarcüveg keménységű Egely p... (képén) a bőr is.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) szsrobert válasza pjg hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
De legalabb nem vak, nem suket, es nem ismetelget papagajkent nem eleg preciz emberek altal kozzetett "torvenyszerusegeket"
(#) szsrobert válasza Janszi hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Keves a hoturese. A kvarcuveg es keramia is szetolvad, eltorik.
Rezonanciaval tartjak gomb alakban.
(#) szsrobert hozzászólása Okt 26, 2018 1 / 2
 
Az emberek tobbsege:
Cigaretta, alkohol, finom etelek, bulik, strand. Kutatasra 0Ft.
A kutatas gaz.
A kutatok: munka es kiserlet. A kitarto munka meghozza gyumolcset.

A strandon koktelozo ekkor felkialt: nekem is kell!
Mit tettel erte? Ha semmit, miert varod el, hogy kapj belole? Idd tovabb a koktelt, masra ugysem vagy alkalmas!!!
(#) pjg válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Szó szerint hazudik.
(#) pjg válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 26, 2018 / 1
 
A strandon koktélozó ember éppen a szabadságát tölti mialatt kipiheni az egész évi robotot.
Égeli meg a hazugságaival koldulja ki a támogatásokat és herdálja el azt a pénzt amit hasznos dolgokra kellett volna költeni. Soha még egyetlen hasznos és működő dolgot nem mutatott fel.
(#) szsrobert válasza pjg hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Egyreszt nem hazudik.
Masreszt ha hazudna bizonyitani vagy kepes, hogy allitasa nem valos.
Tudod bizonyitani?
1800ban volt atomeromu, napelem, radio, televizo, mobiltelefon?
(#) szsrobert válasza pjg hozzászólására (») Okt 26, 2018 2 /
 
A koktelozo emberek tobbsege 0 azaz nulla tudast tesz hozza a kozjo erdekehez. A politikus felosztja a tortat, a tudos es kutato 5 tortat csinal az 1 bol. Igy jut tobb mindenkinek.
Az Egely kerek is hasznos es mukodo. Persze vaknak a festeszet, suketnek a zene nem az erossege.
(#) szsrobert hozzászólása Okt 26, 2018 /
 
Vizsgaljuk meg nagy josagu rezgokor eseten, hatalmas induktivitassal es kis kapacitassal hogyan alakul a betaplalt egyenaramu energia es a munkavegzo kepesseg aranya a rezonancia letrejottekor.
A soha semmi ujat nem talalo akademiai hire sem berek kozben ragaszkodnak jol fizeto " munkajukhoz", mely magas bert biztosit 0 hasznos kutatas melle.
Ez a kidobott penz. A megelhetesi nemkutato.
(#) granpa válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Sajnos, igen jól közelíted az igazságot: 6 évet húztam le a Villamosipari Kutató Intézetben, és láttam, amit láttam. Többek közt a mi osztályunk is igen távol állt a kutatástól, viszont jó pénzünk volt.
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) pjg válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Álj álj!
Ne én bizonyítsak. Ő nem bizonyította még, hogy bármely kütyüje működik.
Ne csinálj a csalóból zsenit.

Itt fejezzük be, mert ez nem a topic témája!
(#) pjg válasza szsrobert hozzászólására (») Okt 26, 2018 /
 
Idézet:
„A feltaláló azt állítja, hogy a kerekét a „vitalitás” vagy „életenergia” forgatja, de ennek létezését tudományosan bizonyítani illetve független kísérletekben mérni lehetetlen, tekintve, hogy Egely nem ad szabatos, szakszerű definíciót arra, hogy mi a vitalitás.”

Mondom, hogy csaló. Egy kézmeleg vasaló is megforgatja. Abban meg mennyi a vitalitás?

Ennyi!
A hozzászólás módosítva: Okt 26, 2018
(#) Moderátor hozzászólása Okt 26, 2018
 
Most, hogy a csaló és a feltaláló közötti különbségeket rendben tisztáztátok, kérjük, hogy a továbbiakban maradjunk a topik témájánál.

Köszönjük!
(#) szsrobert válasza pjg hozzászólására (») Okt 26, 2018 1 /
 
A radiohullamok se leteznek, mert nem erzed?
Van aki erzi az energiat, van aki nem.
Egy vasalo forgatja kezmelegen? Haaaaat...erdekes.
Pontosan milyen vasalo? Bar a logikad alapjan az ember keze nem lehet meleg, mert a gaztuzhely is meleg? Attol hogy a vasalo hoje forgatja meg forgathatja az energia is. Szegeny elhunyt ismerosom egy ujjal iranyitotta a meleg sugarat 6 meterrol es meg tudtam mondani mikor mutat a tenyeremre es mikor nem.
Tudom hogy masnak nem sikerul. A 100metert se sprintelni 10s alatt.
Következő: »»   21 / 34
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem