Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Kimenő transzformátor méretezése
 
Témaindító: 021, idő: Júl 28, 2008
Témakörök:
A téma átmenetileg fagyasztva lett, hozzászólni nem tudsz!
Lapozás: OK   25 / 41
(#) Orbán József hozzászólása Júl 1, 2018
Üdv!
Paraméterről, amiről kevés szó esett:
Szórt kapacitás.
Erről kevés adatot találtam amatőr Kollégáktól, vagy egyéb helyen a net-en, hogy a felépítéstől függően mennyi is a pontos adat.
Néhányat fentebb már közöltem, ami többek szerint sok...
Most néhány ECL86 kimenő tekercsen kísérletezni fogok a szigetelés és a szórt kapacitás alakulásával.
A kimenő adatai - M85A, 10-12W -itt a fórumon megtalálható, némi módosítást kellett eszközölnöm a menetszámok ügyében, mivel 0.25 mm-ers huzallal a dupla zománc miatt nem fért ki, így a soronkénti 160 menetet 180 menetre és 0.22mm-es huzalra módosítottam.
Az első trafónál a pr/szek között 1x0.1mm prespánt tettem, a 2. sorozatnál 2x0.1mm prespánt tettem. A soronkénti primer szigetelés 0.05 mm prespán volt.
Ez a papír fogytával a következő sorozatnál 0.035mm-es ún. kondenzátor papír lesz a sorszigetelés, ebből kellően nagy mennyiségem van.
Amit nég elkövetek, minden tekercs méhviasz-paraffin elegyben lemártása.
Ezt biztonsági okokból és a minőség tartós megtartása miatt teszem.
Lemérem a száraz és a lemártott tekercsek szórt kapacitását is.
Ami az említett paramétert ugyan nem befolyásolja, a következő 3 pár tekercs UL leágazással fog készülni, kb. 30-40%nál, még nem számoltam ki..
A hozzászólás módosítva: Júl 1, 2018
(#) konyak6 hozzászólása Júl 8, 2018
Sziasztok.
Van néhány APT-100 kimenőm. Szeretném GU-50 PP-nek áttekerni őket. Tekert már valaki ilyen komenőt. Tud valaki segíteni huzal adatokban, menetszámban? A hálózatit is én tekerem, az nem okoz godot.
(#) Orbán József válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 8, 2018
Szia!
CIROKL csinált GU50 PP-t, keresd meg.
(#) granpa válasza konyak6 hozzászólására (») Júl 8, 2018
A téma rajzai közt találsz mindenre választ. A régi bejegyzések felé: kb. a 100. oldal felett.
(#) jani76 válasza konyak6 hozzászólására (») Szept 1, 2018
Tudok segíteni ha kell. ***@***.*** Plusz van a kimenőidnek megfelelő lemezem, amiből még be tudsz pótolni, és jobb mélyeket kaphatol.

Az e-mail címet az adatlapra kell beírni, nem nyilvánosan a fórumba, mert a spammer-botok ezekre vadásznak!
A hozzászólás módosítva: Szept 1, 2018
Moderátor által szerkesztve
(#) Gery78 válasza jani76 hozzászólására (») Szept 1, 2018
Nyilvánosan nem írunk ki E-mail címet, hacsak nem szeretnél sok spamet kapni. Írj neki légy szíves privátban inkább.
(#) hegman hozzászólása Szept 1, 2018
Üdv!

Szerencsésen szembejött egy lehetőség miszerint egy illető megszabadulna 4 komplett teljesen új SG108/51-es magtól. Ez szerencsésen egybeesik azzal a törekvésemmel miszerint végre elkezdeném E130L PP erősítőm építését. Ez több mint elég a kimenőnek ha nem tévedek. És még maradna egy pár a későbbi projektem számára is. Viszont nem tudom árban belőni, mi az, amit még ez a mag megér, hirtelen ő sem tud árat mondani rá. Természetesen becsapni nem szeretném. Tudnátok abban segíteni mennyit ér egy ilyen mag?
Kettőt mindenképpen szeretnék megvenni, de ha anyagilag engedi akkor mind a négyet.
(#) Cinema válasza hegman hozzászólására (») Szept 2, 2018
Kérdezd meg, hogy Deák Ferenc arcképe tetszene neki? Ha igen, akkor jó.

Üdv!
(#) hegman válasza Cinema hozzászólására (») Szept 2, 2018
Gondolom a négyért.
Az nekem megfelelő lenne.
(#) tdi75 hozzászólása Okt 24, 2018
Na itt vagyok.
A legnagyobb gondom ezzel a vassal az hogy baromi kicsi az ablak mérte.
Szívem szeint legalább 0,25 ös huzalból tekerném a primert, de jó esélyem van rá hogy nem fog elférni.
Asszem maradok a 0,2 esnél, és a szekundert 1,0 ból csinálom, de még így is nagyon kell figyelni hogy elférjen.
Eddig csak hálózati trafókat tekertem. Azok valahogy sokkal egyszerűbbek
De nem akarom lenyelni azt a békát, hogy szembe találkozok egy problémával és nem tudom megoldani.
De már kezdem érteni hogy miért ennyire drágák a kimenők.
Viszont már kezdem érteni, hogy mitől tudott leégni ez a szerencsétlen. Valószínű, hogy leszakadt a hangszóróról a vezeték, valaki meg feltekerte csutkára a hangerőt hogy miért nem szól, aztán lehet hogy úgy is hagyta és rádöbbent hogy ez is füsttel működik mint az összes alkatrész. Ha kijön a füst akkor már nem működik.
A hozzászólás módosítva: Okt 24, 2018
(#) Orbán József válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 25, 2018
Szerintem ne foglalkozz a szép menet-menet mellé módszerrel, az egész messze nem éri meg.
Ráadásul soronkénti szigetelés nélkül nem is menne.
Pr/szek közt legyen szigetelés és máris jó lesz.
(#) tdi75 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 25, 2018
Szia! Az eredeti tekercselés sem volt soronként elválasztva. Viszont az akkori szigetelő anyagok ... hogy is mondjam nem voltak valami nagy tigrisek. Ez viszonylag új huzal. Egy éve vettem a Trakisnál. Két rétegű poliamid szigetelésű. Szerintem nagyságrendekkel jobb mint az a régi 63-64 évvel ezelőtti technológia. Viszont szigetelőpapír nélkül van esélyem hogy ráfér az a 2800 menet 0,25-ösből is.
(#) pucuka válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 25, 2018
Ahogy OJ mondja, primer szekunder közé kell szigetelés, máshová nem.
60 évvel ezelőtt is voltak kitűnő minőségű kettős zománcszigetelésű huzalok, nem kell lenézni azokat sem. Viszont, én sohasem tekernék vissza bontott tekercselő huzalokat, még látszólag épeket sem.
(#) Cinema válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 25, 2018
Ajánlatos azért legalább kétsoronként szigetelni a kimenőtranszformátorodban, mert az anódfeszültség kb. 250-300V lehet, a szekunder pedig testelve van, elég nagy a feszültség-különbség közöttük.
A jó szigetelés életvédelmileg is szükséges.
Ha tudod, akkor inkább nagyobb méretű transzformátort készíts, ehhez tudunk sokan adni anyagot és javaslatot is.

Üdv!
(#) tdi75 válasza pucuka hozzászólására (») Okt 25, 2018
Helyesbítek. Annyira nem akarom lenézni a régi szigetelő anyagokat. Van nekem 60 éves hálózati trafóm amit a gyártás óta nem látott szem belülről és köszöni szépen jól van teszi a dolgát. csak annyit akartam mondani ezzel hogy rengeteget fejlődött a gyártástechnológia.
Hogy bontott huzal újra használása??? Én sem vagyok nagy híve annak. Ha nagyon kell csak akkor használok olyat újra, ha max. egy sort kell feltekerni, bár a bontott anyagokkal bármi megtörténhet nem mindig szerencsés. De néha a cél szentesíti az eszközt.
Mondjuk hálózati primernek vagy bármilyen nagyfeszültségű tekercsnek tuti hogy új huzalt használok.
(#) tdi75 válasza Cinema hozzászólására (») Okt 25, 2018
Köszi az infókat. Egy pár napja égen földön keresek cégeket akik foglalkoznak trafó vasmag kereskedelmével, de sehol sem találok. Csak olyanba futottam eddig bele akik gyártanak trafókat. Legyen akár kimenő vagy hálózati. Huzalt dögivel találni, impregnáló anyagot is, de vasat eddig sehol sem találtam. Legjobb esetben csak porvasmagot. Az meg ide nem jó.
Mondjuk a Hertát még nem kérdeztem.
(#) Gery78 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 25, 2018
A német Waasner nevű céget javasolnám neked, ők jelenleg is gyártanak trafólemezeket. A katalógusát nem tudom feltölteni, mert nagyobb mint 2MB.
Itt a weboldaluk: Waasner
(#) Orbán József válasza Gery78 hozzászólására (») Okt 25, 2018
1000 db alatt szóba se állnak az emberrel, azon kívül is inkább cégek esélyesek onnét vásárolni.
Aztán ÁFA, VÁM, szállítás és a beszállító haszna. Konkrétan tudom egy árajánlatról, méretre az M102 lemezekről, csak a forma rézsútosan elvágva típusról, 100 ezer körül lehet az ár!
A csévék is lehetnek aranyárban is, attól függően, milyen méret kell, az M vasakhoz már csak nagy darabszám esetén készítenek, mert magát azt a lemeztípust már ca. 2 éve nem gyártják. Szóval ezt nyugodtan ad acta lehet tenni.
A megoldás egyik módja: Itteni Cég megkeresése, aki megkeresi a trafógyártő magyar céget és be tud szerezni E I lemezeket, csévével.
Magánba meg tudom adni az elérhetőséget.
Ha hiperszil is megfelel, annak az elérhetőségét és konkrét dolgait egy hamarosan, szívességből feltett hirdetés alapján bárki megoldhatja a készlet erejéig.

Még egy megoldás, keresni 2 egyforma, esetleg japán hálótrafót megfelelő méretben és az jó. Vannak cégek, ahol újak vannak elfekvőben, újratekerni és talán ez a legolcsóbb.
(#) tdi75 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 25, 2018
Hát ez elég lehangoló. Akkor marad a vaterás pecázás ha kell valami vas.
Más Ezek a hálózati trafóvasak mennyire alkalmasak vagy alkalmatlanok kimenőnek.
Tudom jó ha vékony a lemez, és a szilícium tartalma sem mindegy.
De kezdő csöves cucc készítőnek mennyire alkalmasak használhatóak?
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) jani1987 válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 25, 2018
Keress meg privátba. Többször felajánlottam a saját trafó lemezeimet de furcsa mód senki nem jelentkezett érte.
(#) tdi75 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 25, 2018

Holnap írok privátban.
A hozzászólás módosítva: Okt 25, 2018
(#) tdi75 válasza Orbán József hozzászólására (») Okt 27, 2018
Aha... feltéve ha úgy befér a vasba. Mást kell kitalálnom.
(#) Orbán József válasza tdi75 hozzászólására (») Okt 27, 2018
Úgynevezett "vadtekercseléssl" kevesebb menet fér el, mint menet-menet mellé és soronként 0.04-5 mm-es szigetelő papírral.
(#) jucsaba válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 27, 2018
Idézet:
„Többször felajánlottam a saját trafó lemezeimet de furcsa mód senki nem jelentkezett érte.”

érdekes , én is így jártam , én üvegfém magokat , toroid és vágott hipersil alakút kínáltam eladásra , csak fikázást kaptam válaszként .
(ez az az anyag amiért a megszállottak cserébe az édesanyjukat kínálják cserealapnak ) , mindegy ami megmaradt majd saját felhasználásra lett eltéve.
ui volt akinek ingyen felajánlottam , próbára kapcsolóüzemű táphoz , de választ sem kaptam...
aki nem tudná , ezek a kb 20mikron vastag tekercselt szalagmagok , gyári katalógus még 100Khzre is ad adatot.
(#) jani1987 válasza jucsaba hozzászólására (») Okt 27, 2018
Na hogy tudják mit tudok ajánlani:
(#) tdi75 válasza jani1987 hozzászólására (») Okt 27, 2018
Szia! Tök szép vasanyag. De mekkora a keresztmetszete? Valamint az ablak mérete.
(#) tdi75 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 6, 2018
Szia! Elkezdtem a kis kimenő megtekerését. Már majdnem megvagyok a primerrel. Most tartok 1780 menetnél. Baromi messzinek tűnik az a 2800
De talán bele fog férni. Majd ügyeskedek.Soronként szigetelek. Ha egy kicsit túl lógna az ablak méretén talán satuval tudok rajta szorítani annyit, hogy bele tudjam tuszkolni a vasat. Persze óvintosan, hogy ne sérüljön semmi.
(#) Cinema válasza tdi75 hozzászólására (») Nov 6, 2018
Nem szabad sem szorítani, sem kalapálni, sérülhet a tekercs és láthatatlanul, de hibaforrás lesz és veszélyes is lehet!

Üdv!
(#) Orbán József válasza tdi75 hozzászólására (») Nov 6, 2018
Jártam már úgy, satuban, kibélelt pofákkal szorítanom kellett, hogy elférjen. Más okból visszabontva, bizony látszott az erőszak nyoma, nem olyan szépen festettek a menetek, mint tekerésnél. Bizony, kerülni kell, de ha már majdnem kész, nincs más hátra, mint előre.
Aztán letesztelni, mérni, épen maradt-e a holmi.
(#) tdi75 válasza Orbán József hozzászólására (») Nov 6, 2018

Az lesz. Szerintem nagyon nem kell majd megszorongatni. De majd vigyázok rá.
A hozzászólás módosítva: Nov 6, 2018
Következő: »»   25 / 41
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem