Fórum témák

» Több friss téma
Fórum » Hörmann kapuk
 
Témaindító: Maxim Max, idő: Feb 9, 2007
Témakörök:
Lapozás: OK   13 / 27
(#) Lucifer válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
A lábkiosztása, betápfesze stimmel a rajzzal ami a motorban lévő kispanelen van (5V1-es zener van benne), illetve kimenete is jónak tűnik.
(#) kapudepo válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Szept 18, 2018 /
 
Köszi! Én megpróbálom!
(#) csacsa72 hozzászólása Szept 24, 2018 /
 
Sziasztok. Adott egy rotamatic2 vezérlő egység , ami bisecur vevővel van ellátva. Ehhez csak egy db távirányítót adtak,külön vásárolni elég drága, nekem még kellene 4 db. De van egy régebbi vezérlőm, amiben még a szürke kék gombos adó, vevője van. A kérdésem az lenne ha kettőt megcserélem (kiforrasztom),szerintetek működne? Válaszokat köszönöm.
(#) mraulajos válasza csacsa72 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Hali!
Rakjál be mellé egy teljesen független vevőt, amihez van távirányítód. Adjál neki tápot, kösd rá a PP nyitás pontra. Tudod használni a régit is, az újat is.
(#) csacsa72 válasza mraulajos hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Szia . Távirányítóm csak a régihez van ,az meg nem kompatibilis univerzális vevővel(868,3 MHz) .
A hörmann vevő Het24 amivel működne az elég drága 18-20 ezer Ft. Ezt a költséget szeretném megspórolni.
(#) zsoltee0001 válasza csacsa72 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Az, hogy két vevő egység mennyire kompatibilis egymással sok mindentől függ, a lábkiosztáson kívül, azt kellene tudni, hogy a kódolást a vezérlés processzora végzi (ilyenkor a vevő egység csak egy RF modul) vagy a vevő egység egy önálló rendszer, kap tápot és egy záróimpulzust ad a vezérlés felé, ebbe az esetbe átépíthető.
Üdv
(#) mraulajos válasza csacsa72 hozzászólására (») Szept 24, 2018 /
 
Veszel egy ilyen vevőt. Veszel hozzá ilyen távirányítót. A vevőt bekötöd oda, ahová az elő hozzászólásomba írtam. Az eredeti vevő működni fog az eredeti távirányítóval, ez pedig az új távirányítóval. Mind kettőt tudod használni egymás zavarása nélkül.
(#) zsoltee0001 hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok

Linematic BUSZ-os infrával szenveden.
Gyengécske és nem tudok rájönni, hogy a TX adó infra diódája a ludas (klasszikus eset) vagy valami feszültség érték nem megfelelő a BUSZ-on.
Mellékeltem egy képet melyikről is van szó.
Sajnos nincs viszonyítási alapom ennél a tipusnál.
Próbáltam új infraledekkel, de azzal se jobb.
Mennyire jól kell világítaniuk kamerás mobil tesztnél?

Üdv
(#) sportsboypaper hozzászólása Szept 28, 2018 /
 
Sziasztok. Lineamaticot kotnek be holnap es an infranal akadok el. Fotomouse gh-3 as infrat vettem. Hörmann kompatibilis elvileg. Viszont csak annyi van a leirasban hogy - es + es fot es com csatikra kossem. A fesz ok a fot gondolom a jel maga de a com(common) milyen szamu csatlakozo a lineamaticon? Koszonom.
(#) zsoltee0001 válasza sportsboypaper hozzászólására (») Szept 30, 2018 /
 
Szia

20-as a közös pont, ez most melyik vezerlés a régebbi vagy a digitális kijelzős?
üdv
(#) Lucifer válasza kapudepo hozzászólására (») Okt 17, 2018 /
 
Hali,

Boldogultál vele?
Nekem is cserélnem kellett egyet, csak még nem jött meg az új vezérlő, hogy kipróbáljam vele.
A jelalakokat megnézve a Hall működik kíváncsi vagyok kell-e még tweakelni valamit.
(#) Lucifer válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 19, 2018 /
 
Az utókor számára: jó lett. Hallokat kicserélve új panellel működik mindkét motor.
A hozzászólás módosítva: Okt 19, 2018
(#) Mumtaz válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 27, 2018 /
 
Én, ha a Hörmann rotamatic szettem elszállna, biztos nem vennék bele se hallokat, se kis panelt, se vezérlést. Fognék egy himi-humi (van jó pár féle) 24V-os motorhoz való vezérlést és azt tenném be, ha egyébként a hörmann motorok működnek. Mert ugye általában azokban gyakorlatilag soha nem maga a motor hal meg, hanem a szenzor és/vagy a kis panel.
A hozzászólás módosítva: Okt 27, 2018
(#) Lucifer válasza Mumtaz hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Hozzám csak a hóbelebanc egy része került, de pld. van használva a panelon az RJ-10-es csati gondolom RFID-hez ami gondolom random kapunyitókban nincs, vagy szegelni kellene rajta.

Ezért vettünk bele egy új panelt a motorokban lévő HALL-t cseréltük meg kis paneleket megtákiztuk. Így teszt módban mennek a motorok.

A vezérlő is menthető lenne szerintem csak jobban revengelni kellene, vagy szőnyegbombázással kicserélni benne minden analóg körben lévő dolgot az MCU-n kívül.
(#) Mumtaz válasza Lucifer hozzászólására (») Okt 28, 2018 /
 
Az RJ-10-es volt még a BS vezérlések előtt mint busz. gyakorlatilag semmire sem használták. Mikor bejött a BiSec, akkor a vevő került oda, amit gyárilag adtak hozzá. Bár abból is volt gyárilag olyan, ami a 23-5-21-20 sorkapocsra ment. Szóval csak a vevő miatt sem tartanám meg, ha tönkrement, mert egy univerzális hörmann BiSec (HET/S24-BS)vevő, meg egy gardengate vezérlés kb harmad annyi, mint egy hörmann vezérlés. Amivel kevesebb lenne, hogy nincs visszajelzés távkapcsira, vagy Gateway-en keresztül a kapu nyitott/csukott állapotáról.
(#) hellions hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Szerbusztok! Lenne egy olyan problémám, hogy a tolókapum bekötését úgy csináltam, ahogy a könyvben le volt írva, de sajnos a sárga villogóm nem villog, csak világít! Ez miért van! Köszönettel. Farkas Zoltán
(#) tiggersoft válasza hellions hozzászólására (») Okt 30, 2018 /
 
A leírás szerint a 31-es menüpontban lehet beállítani a relé kimenetet.
Ott a 10-et kiválasztva záráskor villog...
(#) hellions hozzászólása Okt 30, 2018 /
 
Köszönöm a tiggersoftnak!
(#) Mumtaz válasza tiggersoft hozzászólására (») Nov 2, 2018 /
 
Arra csak zárásnál villog.
Ha minden alapon van, elegendő a 32-es menüben nem a gyári 0 értéken hagyni, hanem 1-től 10-ig valamelyiket aktiválni és akkor van elővillogás (1-es értéknél 1mp, 10-esnél 90mp) és folyamatos villogás mozgás közben, illetve akkor is, ha menet közben valami zavarra (erőhatárolás, fotocella) állt meg és nem érte el egyik beállított végállást sem.
(#) matyi997 hozzászólása Nov 2, 2018 /
 
Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy tönkrement vezérlő ügyében.
Egy Hörmann Ecostar B vezérlőjével történt valami.

Az egyik ellenállás? elfüstölt, megolvasztva mellette a műanyag csatlakozót is, az egyenirányító ferdén áll, a (-) lába ki is mozdult a helyéről és az izzó szála is meg van szakadva.

A trafóról lejön a 24V, ennyit mértünk meg.
Szerintetek menthető ez az alkatrészek cseréjével?
Esetleg van valakinek hozzá kapcsolási rajza?

Előre is köszönöm a segítséget,

nyak.jpg
    
(#) djkoxi válasza Mumtaz hozzászólására (») Nov 3, 2018 /
 
Szia!
Szeretném megkérdezni, hogy a rotamatic ( digit kijelző ) vezérlés a villogóhoz folyamatos DC 24V-ot ad ki? Belső villogtatós lámpát kell hozzá venni?
Köszönöm szépen!
(#) secka hozzászólása Nov 8, 2018 /
 
Üdvözlet Mindenkinek!

Hörmann Linematic vezérlőpanellel kapcsolatban kérnék segítséget Tőletek.
A képen látható vezérlőpanelen van egy SMD ellenállásnak tűnő egység elpukkant.
Tudja-e valaki , hogy ez tényleg az-e és ha igen akkor milyen színkód lehetett rajta hogy ki tudjam cseréltetni!

Válaszokat előre is köszönöm.

Bármilyen egyéb hozzászólást ill. segítséget is szívesen fogadok!
(#) Mumtaz válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 9, 2018 /
 
Biztos, hogy nem a direkt 24V-ra kötötted?
Így kell bekötni:
(#) djkoxi válasza Mumtaz hozzászólására (») Nov 10, 2018 /
 
Köszi a képet, így akartam bekötni. A kérdésem az volt, hogy belső villogtatós lámpát kell-e venni hozzá. Már megrendeltük az elektronikást. Gondolom mikor a lámpa megkapja a folyamatos DC 24V-ot ( mikor a vezérlés kapcsol ), akkor a lámpa elektronikája csinálja a villogtatást.
(#) zsoltee0001 válasza matyi997 hozzászólására (») Nov 12, 2018 /
 
Hello

A Graetz híd, ha átmegy zárlatba akkor képes kiforrasztani magát, így megkönnyítve a csere folyamatát, valószínűleg nálad is ez történt.
Mivel a processzor ha jól látom nem kivehető, én labortápról próbálnám éleszteni, ha véletlen az 5V-os stab ic is odaveszett, ha ez oké akkor símán javítható.
Üdv
(#) Mumtaz válasza djkoxi hozzászólására (») Nov 17, 2018 / 1
 
Nem kell villogó elektronikás lámpa hozzá. Ha menüben elővillogást szeretnél beállítani (és ez a normális üzem), akkor maga a vezérlés villogtat. Ha villogó elektronikást rendeltél, lehet, hogy akkor is jó lesz, de van, amelyikkel így kicsit furcsán fog villogni.
Nem írtad, milyen rendeltél pontosan.
A hozzászólás módosítva: Nov 17, 2018
(#) djkoxi válasza Mumtaz hozzászólására (») Nov 17, 2018 /
 
Villogó

Talán ez az a típus. Elővillogás nem lesz, mert a tulajnak így is lassú a nyitási idő. Lehet nincs benne villogtató elektronika. Ha mégis van, akkor kikötöm, hogy ne villogjon össze-vissza.
Köszönöm a választ!
(#) bzsolt75 hozzászólása Nov 19, 2018 /
 
Helló!

Hörmann Promatic 2 motorral szerelt szekcionált garázskapuhoz csak 1 távirányító van ami alapból elég is lenne, mert a garázsba csak én szoktam be állni de közben olyan dolgok merültek fel, hogy a kazánházba is csak a garázsból lehet lemenni és ha nem vagyok otthon akkor a család többi tagja nem tud be menni. Kérdésem az lenne, hogy külsőleg felszerelhető egy olyan kapcsoló, mint a csengőkapcsoló ami csak egy gombnyomásra ad jelet és úgy lehetne nyitni a kaput illetve bezárni? Ha igen akkor melyik bementbe kellene kötnöm?
(#) lelkes amatőr válasza bzsolt75 hozzászólására (») Nov 19, 2018 /
 
Igen, simán megoldható. A vezérlőpanelon egy nyomógomb jel látható, oda kell kötni.
(#) bzsolt75 válasza lelkes amatőr hozzászólására (») Nov 20, 2018 /
 
Köszönöm szépen, meg is találtam a bekötési rajzot.
Következő: »»   13 / 27
Bejelentkezés

Belépés

Hirdetés
Lapoda.hu     XDT.hu     HEStore.hu
Az oldalon sütiket használunk a helyes működéshez. Bővebb információt az adatvédelmi szabályzatban olvashatsz. Megértettem